Şimdi Ara

Cas şike konusunda kararını vermiş !.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iosdernegi.com

Sorumu cevap verene kadar yineliyorum.

Madem tek bir somut delil yok. şike yok.. Madem kumpas var neden ceza aldınız ?

Zaten birazcık anlayabilsen, sadece birazcık. Bu soruyu sormazdın.

Üstteki yazımda soruyun cevabı var. Ama anlamak için bilgi gerek. Anlama yeteneği gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucabor

Cas kararı şikenin olduğu yönünde zaten. Ama Uefa küme düşürme yetkisine sahip değil. Fifa bunu yapabilir.

Cas Tff'nin taraflı karar verdiğini yazmış. Boşuna gaza gelmesin Fenerliler. Trabzon bu işin peşini bırakmaz. Bütün avrupa mahkemeleri hatta Tff şikenin olduğunu kabul etti. Sadece gereken yaptırım uygulanmadı.

Bu iş burada bitmez yani.

Nasıl da pişmansınızıdır şimdi takımınızın, teknik direktör ve yöneticilerinizin arkasında durmadınız diye.. Daha çok pişman olacaksınız. Kupa müzede bu arada sen de gelip görebilirsin. Yanına 1 2 tane de Trabzonlu al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

quote:

Gerçekten hukuk adına en ufak bilgin var mı merak ediyorum.
    Yabancı mahkemeler gelip Türkiye'de delil araştıramaz, Türkiye'den kendisine gelene göre karar verir. Türkiye'den gidenler de Fetö polisinin yaptığı kes yapıştır tape kayıtlarından ibaretti.
    He madem Ergenekon yok, niye onda asker ceza aldı git bir de onlara sor bakalım.
    17-25 Aralık'ta dönmedik, başından beri diyoruz biz bu işin arkasında cemaatin olduğunu.

Yahu siz şaka mısınız ? Şikede kumpas davasında asıl suçlama usulsüz delil toplama zaten. Adı üstünde "şikede" kumpas. Taraftara ve hükümete yaranmak için açılmış bir dava.

Dava şikeyle alakakı olsaydı zaten Fb Uefa'dan tonla tazminat alırdı. Karşı dava bile açmadı Fenerbahçe.

Açın bi okuyun neyin kumpasıymış. Tapeler yalansa neden "özel hayatın gizliliği ihlali" ve "usulsüz dinleme" suçlaması yapıldı ? Biraz beyni çalıştırın zararı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fraulein

quote:

Cas kararı şikenin olduğu yönünde zaten. Ama Uefa küme düşürme yetkisine sahip değil. Fifa bunu yapabilir.

Cas Tff'nin taraflı karar verdiğini yazmış. Boşuna gaza gelmesin Fenerliler. Trabzon bu işin peşini bırakmaz. Bütün avrupa mahkemeleri hatta Tff şikenin olduğunu kabul etti. Sadece gereken yaptırım uygulanmadı.

Bu iş burada bitmez yani.

Nasıl da pişmansınızıdır şimdi takımınızın, teknik direktör ve yöneticilerinizin arkasında durmadınız diye.. Daha çok pişman olacaksınız. Kupa müzede bu arada sen de gelip görebilirsin. Yanına 1 2 tane de Trabzonlu al.

Biz sizin gibi şikecilerin arkasında durmayız. O savunduğunuz adamlar takımı bıraksın diye sabah akşam dua ediyorsunuz. Kim pişman görüyoruz. Bütün avrupaya ve ülkeye rezil oldunuz. Fenerliler dışında herkes sizden nefret ediyor. O kadar takımın hakkını yediniz.

• Arkadaşlar herkes birşeyler demiş , kimi gömmüş, kimi kurtarmış. Ben hepsini geçtimde , takıldığım nokta şu ; neden referandum öncesi , 6 yıl bekleyen dosya nasılda referandum öncesi bir anda sonuçlandı. Tff kararını açıklarkende seçim öncesini seçmemişmiydi.

Bu soruyu bugün 2.kez soruyorum mesajım siliniyor. Sayın admin kafama fakılan bir soru bu neden siliyorsunuz anlamıyorum. Alınan kararlar neden hep seçim öncesine denk geliyor. Tesadüfmüdür yoksa bunun altında siyasi çıkarlar mı yatıyor diye deli sorular var kafamda. Fikri olan cevap versin , neden siliyorsunuz anlamıyorum ...

• orhan1461 kullanıcısına yanıt
    6 yıl beklemiyordu dosya beraat kararı çıkalı 2 yılmı ne oldu

ayrıca bütün merciler artık kararını verdi bizi şikeci ilan eden mahkemelerde ne mahkemeleri olduğu belli

Siz ne kadar desenizde tarih bizi ve mücadelimizide yazacaktır

Şikeci diyenlerinde öbür tarafta yükleri ağır olacak o dönemden bu yana milyonlarca kişinin ahı gözyaşı alındı sizde dahil bunların hesabı sorulur
  • Şuan şöyle bir bilgi aldım;

CAS'ın red kararı ile aklandığını sananlara ithafen:

CAS, şikenin varlığını daha önce kabul etmiş, Fenerbahçe'yi CAS'mış ve ceza vermişti.

CAS, Trabzonspor'un, "TFF hakkımızı vermiyor, UEFA olaya el atsın" başvurusunu geri çevirdi.

Artık olay FIFA yolunda. Trabzonspor, 2014 yılında FIFA'ya başvurmuştu. FIFA ise, "Önce CAS ve UEFA'ya başvurun sonra bize gelin" demişti.

Trabzonspor şimdi FIFA'ya gidiyor! Açık açık söyleyelim: Türk Milli Takımı ceza alırsa bunun sebebi Trabzonspor değil adaleti sağlamayan TFF olacaktır.

Atilla Dilaver - TS Avukatı

Şu kısmı kalın puntoyla tekrar yazalım. Burayı yanlış anladık sanırım ;

CAS, Trabzonspor'un, "TFF hakkımızı vermiyor, UEFA olaya el atsın" başvurusunu geri çevirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan1461 -- 27 Mart 2017; 23:11:34 >

• quote:

quote:

quote:

Yabancı mahkemeler gelip Türkiye'de delil araştıramaz, Türkiye'den kendisine gelene göre karar verir. Türkiye'den gidenler de Fetö polisinin yaptığı kes yapıştır tape kayıtlarından ibaretti.
    He madem Ergenekon yok, niye onda asker ceza aldı git bir de onlara sor bakalım.
    17-25 Aralık'ta dönmedik, başından beri diyoruz biz bu işin arkasında cemaatin olduğunu.

Yahu siz şaka mısınız ? Şikede kumpas davasında asıl suçlama usulsüz delil toplama zaten. Adı üstünde "şikede" kumpas. Taraftara ve hükümete yaranmak için açılmış bir dava.

Dava şikeyle alakakı olsaydı zaten Fb Uefa'dan tonla tazminat alırdı. Karşı dava bile açmadı Fenerbahçe.

Açın bi okuyun neyin kumpasıymış. Tapeler yalansa neden "özel hayatın gizliliği ihlali" ve "usulsüz dinleme" suçlaması yapıldı ? Biraz beyni çalıştırın zararı yok.

Ah canım ben şikede kumpas davasından falan bahsetmiş miyim orada? Usulsüz delil YOKTUR kardeşim bunu o küçük kafana al önce, USULSÜZ DELİL DELİL DE-ĞİL-DİR.

Al ANAYASA 38 : Kanuna aykırı olarak elde edilmiş bulgular, delil olarak kabul edilemez.

Neden kabul edilmez? Çünkü bu delil toplamada usul savcıya polise zorluk çıkarılsın diye öylesine yapılmış bir şey değil. Çünkü USULÜNE UYGUN TOPLANMAMIŞ DELİLİN GERÇEKLİĞİNDEN EMİN OLUNAMAZ.

Bak sana bir örnek. Ceza Muhakemesi Kanunu 120: Aranacak yerlerin sahibi veya eşyanın zilyedi aramada hazır bulunabilir; kendisi bulunmazsa temsilcisi veya ayırt etme gücüne sahip hısımlarından biri veya kendisiyle birlikte oturmakta olan bir kişi veya komşusu hazır bulundurulur.

Bu bir usul, buna neden uymak gerekir. Çünkü buna uyulmazsa polis tek başına girer eve, hiçbir şahit olmadan eve delil yerleştirir sonra kendi koyduğu delili alır oradan al sana kanıt. Usule uymanın önlemini o her şeyi bildiğini sanan beynin idrak edebildi mi şimdi?

• Cas şike konusunda karar vermedi, cas Uefa'nın bu konuda yetkisiz olduğunun kararını verdi ve bu beklenen karardı.

Şimdi top Trabzonspor'da, eğer Trabzonspor Fifa'ya giderse Fifa'nın yaptırım uygulama yetkisi var ki Fifa federasyonun lisansını bile elinden alabilir.
  • Fenerbahçe aleyhinde verilen şike cezası sabittir ve UEFA, CAS ve İFM tarafından tescillenmiştir ve geri dönüşü yoktur.

Trabzonspor CAS'da UEFA ve TFF aleyhine dava açarak, Fenerbahçe şikeden sebebiyle UEFA turnuvalarına katılamaz cezası aldığı halde yerel ligde ceza almadığı, konuyla ilgili UEFA'yı yerel lige müdahale etmesi hususunda şikayet ettiği davadır. CAS da son kararında 2012 Astana kararları öncesi olması sebebiyle UEFA'nın yerel lige karışma yetkisi olmadığını belirtmiştir. Ki CAS'ın son kararında TFF'nin siyaset etkisinde tarafsız olmadığı belirtiliyor. Şimdi Trabzonspor FİFA'ya gidecek ve futbolun en üst kurumundan gereğinin yapılmasını isteyecek ve FİFA da bu duruma kayıtsız kalamayacaktır. FİFA Fenerbahçeye ceza vermez ve verdirmezse yarın öbür gün şikeden ceza alan tüm klüpler (Juventus vs.) FİFA aleyhine tazminat davası açabilecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alone61

Fenerbahçe aleyhinde verilen şike cezası sabittir ve UEFA, CAS ve İFM tarafından tescillenmiştir ve geri dönüşü yoktur.

Trabzonspor CAS'da UEFA ve TFF aleyhine dava açarak, Fenerbahçe şikeden sebebiyle UEFA turnuvalarına katılamaz cezası aldığı halde yerel ligde ceza almadığı, konuyla ilgili UEFA'yı yerel lige müdahale etmesi hususunda şikayet ettiği davadır. CAS da son kararında 2012 Astana kararları öncesi olması sebebiyle UEFA'nın yerel lige karışma yetkisi olmadığını belirtmiştir. Ki CAS'ın son kararında TFF'nin siyaset etkisinde tarafsız olmadığı belirtiliyor. Şimdi Trabzonspor FİFA'ya gidecek ve futbolun en üst kurumundan gereğinin yapılmasını isteyecek ve FİFA da bu duruma kayıtsız kalamayacaktır. FİFA Fenerbahçeye ceza vermez ve verdirmezse yarın öbür gün şikeden ceza alan tüm klüpler (Juventus vs.) FİFA aleyhine tazminat davası açabilecektir.

Juventus zaten İtalya Futbol Federasyonu'na dava açtı, FIFA'ya neden açsın?

• Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Ben şike yaptım küme düşürüldüm, aynı suçu işleyen Türk takımının ne ayrıcalığı var da küme düşürülmüyor, TFF, UEFA bu takıma küme düşürme cezası vermiyor, sen futbolun patronuysan bu duruma müdahale etmelisin diye olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alone61

Ben şike yaptım küme düşürüldüm, aynı suçu işleyen Türk takımının ne ayrıcalığı var da küme düşürülmüyor, TFF, UEFA bu takıma küme düşürme cezası vermiyor, sen futbolun patronuysan bu duruma müdahale etmelisin diye olabilir mi?

Arkadaşım Juventus şike yapmadan küme düşürüldüm diye dava açtı ve kazanacak da, olay netleşmeden beni düşürdünüz şimdi kaybettiğim haklarımı verin diyor Juventus. Daha olaydan haberin yok yahu.
  • Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    İtalya Birinci Futbol Ligi'ni (Serie A) 2006 yılında sarsan şike skandalına (Calciopoli) adı karışan takımlardan Juventus'un, zarara uğradığı gerekçesiyle talep ettiği tazminatın İtalya Milli Olimpiyat Komitesince reddine, mahkemede yaptığı itiraz kabul edilmedi.

Lazio Bölge İdare Mahkemesinde görülen duruşma sonrası açıklanan kararda, Juventus'a kötü haber geldi.

Calciopoli skandalında başı çektiği için o dönem bir şampiyonluğu silinen (2004-2005), bir şampiyonluğu da sonradan Inter'e (2005-2006) devredilen ve küme düşürülen Juventus'un, uğradığı zararın karşılanması için İtalya Milli Olimpiyat Komitesinden talep ettiği yüksek tazminat, bölge mahkemesinden de döndü.

Mahkeme talebi reddederken, gerekçeli kararında, konuyla ilgilenen spor tahkim kurulunun verdiği kararı bozma yetkisinin kendilerinde olmadığını belirtti.

Serie A'da 10 yıl önce patlak veren Calciopoli skandalında, başını Juventus'un çektiği Milan, Lazio, Fiorentina, Reggina gibi takımların menajerler ve hakemler aracılığıyla hakem atamalarına karışarak şike organizasyonuna giriştikleri İtalyan polisince ortaya çıkarılmıştı. Skandal sonrası Juventus'un 2 şampiyonluğu elinden alınmış, siyah-beyazlı ekip bir alt lig olan Serie B'ye düşürülmüştü. Juventus ile küme düşme cezası verilen Lazio ve Fiorentina ise yapılan itirazlar sonucu puan silme cezası almıştı.

İtalya Serie A tarihinde 32 şampiyonlukla uzak ara en başarılı kulüp durumunda olan Juventus, Calciopoli skandalıyla elinden alınanların haksız yere olduğunu ve şampiyonluk sayısının 34'e çıkması gerektiğini savunuyor.http://tr.beinsports.com/haber/juventusa-kotu-haber

Kim neyi biliyor, kim neyden ne kadar haberdar herhalde daha iyi anlaşılmıştır. Juventus karşı takımdan oyuncu ayartarak değil, hakem ayarlayarak şike yapmıştır. Mesela Juevntus'la oynayacak takımın en iyi oyuncularını bir maç önceden kart cezalısı hale getirmek gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alone61 -- 30 Mart 2017; 18:15:39 >

• hacıosmanoğlu giderken alkış tutanlar utansın adam trabzonun hakkını arıyordu ne kötülüğünü gördünüz
  • haydarkarapuar kullanıcısına yanıt
    Ondan başkan maşkan olmaz hocam. İyi gaza getiriyordu o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarkarapuar

hacıosmanoğlu giderken alkış tutanlar utansın adam trabzonun hakkını arıyordu ne kötülüğünü gördünüz

kulübün içine etti vasıfsız herif..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Norain

quote:

hacıosmanoğlu giderken alkış tutanlar utansın adam trabzonun hakkını arıyordu ne kötülüğünü gördünüz

ileri geri konuşmaya gerek yok tanıyorum o admi kefil olunur sözünün eri adamdır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Norain

quote:

ileri geri konuşmaya gerek yok tanıyorum o admi kefil olunur sözünün eri adamdır

savunma şu adamı yahu. kulübü batırdı, siyaset ile yatıp kalktı, her alanda çöküşe geçtik..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ah canım ben şikede kumpas davasından falan bahsetmiş miyim orada? Usulsüz delil YOKTUR kardeşim bunu o küçük kafana al önce, USULSÜZ DELİL DELİL DE-ĞİL-DİR.

Al ANAYASA 38 : Kanuna aykırı olarak elde edilmiş bulgular, delil olarak kabul edilemez.

Neden kabul edilmez? Çünkü bu delil toplamada usul savcıya polise zorluk çıkarılsın diye öylesine yapılmış bir şey değil. Çünkü USULÜNE UYGUN TOPLANMAMIŞ DELİLİN GERÇEKLİĞİNDEN EMİN OLUNAMAZ.

Bak sana bir örnek. Ceza Muhakemesi Kanunu 120: Aranacak yerlerin sahibi veya eşyanın zilyedi aramada hazır bulunabilir; kendisi bulunmazsa temsilcisi veya ayırt etme gücüne sahip hısımlarından biri veya kendisiyle birlikte oturmakta olan bir kişi veya komşusu hazır bulundurulur.

Bu bir usul, buna neden uymak gerekir. Çünkü buna uyulmazsa polis tek başına girer eve, hiçbir şahit olmadan eve delil yerleştirir sonra kendi koyduğu delili alır oradan al sana kanıt. Usule uymanın önlemini o her şeyi bildiğini sanan beynin idrak edebildi mi şimdi?

. . . Çok güzel kopyala yapıştır yapmışsınız üstadım. O dönemde a dinleme kararları 3 ay da bir yenilenmesi gerekiyordu usulen öyleydi 3 aylık zaman da bu bağlantıların büyük kısmı zaten dinlenildi ancak uzatma kararı almadan dinleme devam ettiği için usulsüz oldu. Yani şike var , orda problem yok , zaten Aziz bey de ne yaptımsa FB için yaptım dedi..

Bir hukukçu olarak Şike var, kesin.. Bir kısım dinlemeler usulsüz orası da kesin.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.