Şimdi Ara

Carrefoursa izmit kapanıyor %50 indirim var (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
3
Favori
25.823
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun babam 4 tane kazak almis, tanesi 80 tl den satilan kazaklarin 2 tanesini 50 tl ye satiyorlarmis giyim urunlerinde acayip indirim varmis degelendirmek isteyen bakabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kararver kullanıcısına yanıt
    Alım gücü derken tam olarak neyi alım gücü? Örneğin benim arabamı 2013 te 52000 tl ye almıştım şimdi aynı kasa hiçbir değişim olmayan arabam 83000 tl. Yani alım gücüm %60 düşmüş. İstersen aynı hesabı domates biber için yapayım ama dün biberi 8.5 tlden aldım. Daha çok üzülürsün..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyaz eşya ve elektronikte durum nasıl beyler ailemle hücum etmeyi düşünüyoruz.
  • Herkes indirim var demiş

Bir kişide ne olduğunu yazmamış ?

• merhabalar,

çoğu mesajı okudum. klasik ölücüler kısmını bir kenara bırakarak ekonomik kriz varlığını bilenler izmir şubesinin kapanmasını buna bağlaması doğru. lakin 2016 yazında çıkan haberler salt ekonomik krizi neden göstermiyor.

haberi paylaşarak sizi bilgilendirmek istedim.

http://www.ekonomist.com.tr/perakende/carrefoursanin-avmleri-satista-mi.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: RotaNeta

Alım gücü derken tam olarak neyi alım gücü? Örneğin benim arabamı 2013 te 52000 tl ye almıştım şimdi aynı kasa hiçbir değişim olmayan arabam 83000 tl. Yani alım gücüm %60 düşmüş. İstersen aynı hesabı domates biber için yapayım ama dün biberi 8.5 tlden aldım. Daha çok üzülürsün..

DOLAR HESABI YAPANLAR İŞİNE GELDİĞİ GİBİ HESAP YAPAR.

ALIM GÜCÜN DÜŞMEMİŞ,ARABANIN FİYATI DA ALIM GÜCÜNE ENDEKSLENMİŞ, YÜZDE 60 DÜŞÜŞ ARABANI ALDIĞIN FİYATA SATARSAN GERÇEKLEŞİR.

DOMATES BİBER HESABINI BAŞA YAZSAYDIN ZATEN DEVAMINI OKUMAZDIM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boombip

Mukemmel hesap Ayni zamanda turk egitim sisteminin aczinin de guzel bir ispati bu yanit

SEN HANGİ EĞİTİM SİSTEMİNİ ALDIYSAN O SİSTEME GÖRE HESAPLA.
  • kararver kullanıcısına yanıt
    Hocam gerçekten alım gücünün yükseldiğinimi düşünüyosun yoksa ironi mi yapıyosun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazid84

2015 Ocak ayında 1086 dolar karşılığı TL maaş alıyorum.

2017 Şubat ayı 805 dolar karşılığı TL maaş alıyorum.

Elimi vicdanıma koydum, şimdi global dünyada benim alım gücüm arttı mı?

bu arkadaş 2015 yılında 1086 dolar maaş alıyormuş. yıllık %10 zam alması gerektiğini düşünelim. 2017 yılında 1313 dolar maaş alması gerekirdi. fakat türk lirası dolar karşısında eridiği için aldığı maaş 805 dolar.

yani 1300 dolar alması gerekirken, geliri global ekonomiye göre 500 dolar erimiş ve 800 dolara düşmüştür (düz hesap)

bu şu demektir:
    -bu arkadaşın geliri %38 düşmüş demektir.
    -1000 liraya alabileceği ithal bir mal için artık 1380 lira ödemek zorundadır. (ithal ürünlerin fiyatlarının hiç artmadığını düşünelim. fiyatlar global zamlanmadan etkilenirse bize etkisi daha fazla olur!)
    -dışa bağımlı olduğumuz her şey için artık 2 yıl önceye göre %38 daha fazla para harcamak zorundadır. (ithal doğalgaz, doğalgaz ile üretilen elektrik, elektronik eşya, ithal kıyafetler, ithal hammaddeyle üretilen ürünler vs vs.)

eğer ekonomisi global ekonomi ile paralel gitseydi alım gücü düşmeyecekti. (yani telefonların fiyatı yükselmiyor. senin paranın değeri düştüğü için fiyatlar sana yüksek yansıtılıyor)

yani maaşın artması alım gücüyle ilgili bir kriter değildir.

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 26 Şubat 2017; 21:43:24 >

• Kocaeli de ki ilk süpermarket idi. Malesef kapanma zorunda kaldı.
  • Konu sıcak fırsatın dışına çıktı. Mağaza kriz nedeniyle kapanmıyor, başka nedenler ile arazisi satıldı...

herkes işine geldiği yönden bakıyor konuya. Lütfen bu güzel forumu amacı dışındaki paylaşımlar ile kirletmeyelim.

Herkese iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smlyklmz -- 26 Şubat 2017; 22:2:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furky41

Kocaeli de ki ilk süpermarket idi. Malesef kapanma zorunda kaldı.

Neye göre söyledin bilmiyorum ama ondan önce migros vardı şuan elektropoint denen mağazanın bulunduğu yerde. İki ya da üç katlıydı hayal meyal hatırlıyorum.

• Ocak 2015 gibi askerden yeni gelmiştim galiba , işsizdim

Ocak 2017 1000 dolar civarinda maaş alıyorum. Kriz miriz yok her şey çok güzel , gelirim 1000 dolar artmış
  • bazıları "her şey süper, yollar araba dolu, herkes telefon alıyor" şeklinde kulaktan dolma/yanlış bilgi verdiler ve bunun üzerine biz de doğruları yazınca konu ne hikmetse amacından saptı. genelde böyle olur
  • Carrefour sömürücü bir yerdir.Kendi elemanları azdır.Hep firma elemanlarını çalıştırırlar.Temizliği,depo düzenlemesini,envanter sayımları,mağaza düzenlemesi,müşteriyle bire bir ilgilenip gizli müşteriden kırık aldığında firma elemana ( mmercler ) git derler.Reyon temizliği,kapanan mağazalardan gelen ürünleri vururlar,her türlü zor şartlarda firma elemanları çalışır.Hatta etiketi ve siparişi de firma elamanları verir.Kendi elemanlarının %80 yatar şeflik taslarlar.Çok kişinin ağını alan firmadır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boombip

bazıları "her şey süper, yollar araba dolu, herkes telefon alıyor" şeklinde kulaktan dolma/yanlış bilgi verdiler ve bunun üzerine biz de doğruları yazınca konu ne hikmetse amacından saptı. genelde böyle olur

Kriz ile ilgisi olmayan bir neden ile mağaza kapanacak.

Kriz var diye konuşulmaya başlandı.

Ben ve bazı arkadaşlar krizin abartıldığı kadar olmadığı yönünde paylaşımlar yaptık. Bu Arada kriz olduğunu bütün siyasiler kabul ediyor ama bize ne oluyor anlamış değilim

Konuda dağıldıkça dağıldı.

• SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    Gulfstarda macro center vardı (ncity yeri) (1997)
    Outlet centerda beğendik vardı (1997)
    özdilek vardı (1998)
    Gima vardı şimdiki colleizone flo yerinde (1991)
    ve bahsettiğiniz electro pointin yerinde migros vardı (1990-2000)

carrefour real son halkaydı yani.(2000)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexxson -- 27 Şubat 2017; 10:17:9 >
  • Kapandımi arkadaşlar son durum nedir

• freedom058 kullanıcısına yanıt
    Evet kapandı .
  • Realin yerine ozdilek gelecek diyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.