Şimdi Ara

CARREFOUR LED AMPUL FIRSATI - 8W => 40W - 9,90 TL (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
17
Favori
67.274
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sanalpazar.com/5w-Led-Ampul-Kenstar-325-Tl-Toptan__isp7870016

Bu arkadaştan zamanından çekle almıştım, lambalar halen sorunsuz çalışıyor. Önlerindeki plastik kısımları söktüm ışığı engellediği için, çıplak olarak daha çok ışık veriyor. Bütün ev led ampullü :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kemal1414 kullanıcısına yanıt
    İyi bir çözüm :) 3 tanesini güzel bir fiyata almışsınız. Gelince görüşlerinizi paylaşırsanız memnun oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brktmr

quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

dün akşam ankara carrefourdan 2 tane aldım 8 wattlıklardan her 2 renkte toplam 50-60 tane vardı.. 4.5 malesef hiç yoktu.

bu arada 1-2 wattlık oğlanın masa lambasına kırılmaz led nereden bulabilirim?
    kardeşi 2 yaşında işsiz herif sürekli abisinin odasına girip lambayı söküp yerlere atıyor
    geçen tasarrufluyu kırdı.. havalandırmasıydı temizligiydi epey ugrastık.. sağlık sebebiyle artık kesinlikle civalı alamam..

Fenaymış senin oğlan

Sorma ya.. tam bir eşşek .. ama 2 bağırınca öyle bir masumlaşıyorki terayağ gibi eriyorum.. bazen ayakkabıları salona dizer.. bazen dolaplarda ne varsa sandalyeye cıkar bosaltır.. tam anlamıyla işsiz..

ben fazla ışık sevmiyorum.. tek 8 watt ledi 32 mkare salondaki 2 kontrollü avizeye taktım.. tek led yanınca epey loş bir ortam oluyor film filan izlerken süper olur
    diğer taraftada 2 tasarruflu ampul takılı.. onlarda 15er watt ama odayı pırıl pıırl aydınlatıyorlar..

aslında bir tane kırılmaz led bulsam büyük oglanın odadaki ledide salona takıp benim için ideal 2 ledli ortamı kurabilirim.. yada bulamazsam carrefour yolları gözükecek..

• quote:

Orijinalden alıntı: Prof. Dr. MEZARCI

http://www.sanalpazar.com/5w-Led-Ampul-Kenstar-325-Tl-Toptan__isp7870016

Bu arkadaştan zamanından çekle almıştım, lambalar halen sorunsuz çalışıyor. Önlerindeki plastik kısımları söktüm ışığı engellediği için, çıplak olarak daha çok ışık veriyor. Bütün ev led ampullü :)

tanesi 3.25e led mi olur ya.. acaba kaç saat kullanım ömürleri var..
  • aydınlatma birim yüzeye düşen ışık şiddeti diye düşünüldüğünde, yüzeyin alanı aradaki mesafenin karesiyle orantılı artacağından birim yüzeye düşen ışık miktarı da o denli azalacaktır. Bu LED'lere has bir durum değil aslında.

Dediğiniz doğru; 100W halojen ampulle, 40W halojen ampule denk ışık ürettiği iddia edilen LED ampullerin 2,5 tanesi aynı aydınlatmayı sağlayamazlar.
    Fakat bunun sebebi LED'lerin üreticilerin iddia ettiği ve etiketlerine yazdığı ışık değerlerini üretmekten oldukça uzak olması ve ledlerin aydınlatma açısının dar olmasıdır.

Ben lambaların teknik olarak tasarruflu olabileceğine inanıyorum fakat yapacağımız tasarrufun peşinen bizden alındığını da düşünüyorum. Bu nedenle 140W'lık ~190W'a denk ışık şeklinde satılan halojen ampullerden alıp dimmer ile kullanıyorum. İhtiyacım kadar açıyorum. Tasarruflu ampuller veya ledler ya çok pahalılar ya kırıldıklarında sağlığa zararlılar ya da açma kapama yüzünden etiketlerindeki ömürlerini kolay kolay göremiyorlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brktmr

quote:

dün akşam ankara carrefourdan 2 tane aldım 8 wattlıklardan her 2 renkte toplam 50-60 tane vardı.. 4.5 malesef hiç yoktu.

bu arada 1-2 wattlık oğlanın masa lambasına kırılmaz led nereden bulabilirim?
    kardeşi 2 yaşında işsiz herif sürekli abisinin odasına girip lambayı söküp yerlere atıyor
    geçen tasarrufluyu kırdı.. havalandırmasıydı temizligiydi epey ugrastık.. sağlık sebebiyle artık kesinlikle civalı alamam..

Fenaymış senin oğlan

Sorma ya.. tam bir eşşek .. ama 2 bağırınca öyle bir masumlaşıyorki terayağ gibi eriyorum.. bazen ayakkabıları salona dizer.. bazen dolaplarda ne varsa sandalyeye cıkar bosaltır.. tam anlamıyla işsiz..

ben fazla ışık sevmiyorum.. tek 8 watt ledi 32 mkare salondaki 2 kontrollü avizeye taktım.. tek led yanınca epey loş bir ortam oluyor film filan izlerken süper olur
    diğer taraftada 2 tasarruflu ampul takılı.. onlarda 15er watt ama odayı pırıl pıırl aydınlatıyorlar..

aslında bir tane kırılmaz led bulsam büyük oglanın odadaki ledide salona takıp benim için ideal 2 ledli ortamı kurabilirim.. yada bulamazsam carrefour yolları gözükecek..

Allah bağışlasın hocam. Benim küçüklüğüm de öyleymiş. Dur bakalım, Allah nasip eder de evlenirsem nasıl bi çocuğum olacak acaba. Küçüklüğüm hakkında anlatılanlardan sonra tırsıyorum bu konuda

Ben 800 - 1000 lümen arası led bulursam alıcam. Parıl parıl parlasın ortalık

• quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

İyi bir çözüm :) 3 tanesini güzel bir fiyata almışsınız. Gelince görüşlerinizi paylaşırsanız memnun oluruz.

mutlaka ayrıntılı bir görüş bildiririm (tabi konu kapanmazsa) :)
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    Merhaba, geldi mi ürünleriniz?
  • kargoda henüz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • biraz önce Koçtaştaydım,
    apartman yöneticisi olarak ampul almaya gittim.
    bahçe aydınlatmada kullanacak ampul baktım,
    eski tip olanlara baktım, çünkü ayda bir patlıyorlar,
    malesef bu ampullerin üretimi bitmiş,
    en ucuz 3.95 tl buna benzer 45=54w olanlar var.
    ayda bir patlayınca haliyle pahalıya gelecek,
    almadım,
    çarşıda koliyle tanesi 30kr dan almıştım eskiden,
    gideyim araştırayım dedim.

yeni ledler gelmiş koçtaşa,
    e14 9w 250 lümen olan 19.90,
    e27 9w olan ise 24.90
    yuh dedim,
    sanki baraj satın alıyoruz.

çinden e14 ve G9 led siparişi verdim üstelik dimable yani ayarlı,
    dimmer anahtarda söyledim,
    yaklaşık 4-6 tl,
    denemelik birer adet,
    gelsinler deneyip beğenirsem 5-10 sipariş vereceğim.
    e27 sipariş etmedim,
    zaten kullanıyorum, üstelik şarzlı elektrik kesilince yanıyor,
    şimdi sıra özel ürünlerde.

kolay gelsin.

• mimleon kullanıcısına yanıt
    en güzel olanı Çin den getirtmek ama şu ticariye girme olayı olmasa :)

bende 3 adet sipariş vermiştim şimdi bunlar kardeşim sen satmak için mi alıyorsun derler mi diye de düşünüyorum

demezler herhalde sadece 3 adet led ampul almışım :)
  • sanmıyorum sorun çıkacağını,
    ben de örnek aldıklarım iyi çıkarsa,
    10 ar adet isyteyeceğim,
    ama ayrı aurı , 5erli paketle
  • http://www.bitenekadar.com/led-ampul-e27-klasik-duy-uyumlu-2-model-36018-firsat-urun?upcid=37878&catid=1-5-6-1#description

bu nasıldır beyler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaTRiX -- 13 Ocak 2014; 11:55:19 >

• sadece 3w olanı kalmış,
    pek yeterli bir aydınlatma sağlayacağını sanmıyorum.
    2-3 tanesi bir oturma odasını aydınlatır.

• biz de alalım bakalım
  • perşembe günü 3 liralık 5w olanından almıştım. Almadan önce duy girisini e27 standartı sanıyordum. sonra iade ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3,5w lık toshiba japon malı olanı aldım ama indirimsiz 16,5 tl ye gayet memnunum sürekli açık ve iyi aydınlatıyor. 10 tl olsa onun 5w ından alırım bolca. her yer aydınlansın beleşe. 5m migrasta idi.

bence lambada ledlerde toshiba gibi markalar, tasarruf da ise philisp iyi gibi duruyor. osram hikaye gibi.
  • online satın alanların hepsi istanbulda sanırım , online alışverişte İstanbul , Ankara , Bursa , İzmir , Muğla dışında satış yok Carrefourun sitesinde
  • peki hepsiburada da satılan şu ürün nasıldır

http://www.hepsiburada.com/liste/petrix-3w-led-ampul-beyaz-isik-3lu-paket/productDetails.aspx?productId=hrpanpa0303&categoryId=13006524&SKU=HRPANPA0303

Petrix marka 3 watt 3 lü fiyatı 19,89 ama size özel % 25 diyerek 14,92 tl. ye satılıyor

yani tanesi 5 tl. (kargo hariç)

gerçi ben 3 watt istemiyorum daha yüksek watt lı lazım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

peki hepsiburada da satılan şu ürün nasıldır

http://www.hepsiburada.com/liste/petrix-3w-led-ampul-beyaz-isik-3lu-paket/productDetails.aspx?productId=hrpanpa0303&categoryId=13006524&SKU=HRPANPA0303

Petrix marka 3 watt 3 lü fiyatı 19,89 ama size özel % 25 diyerek 14,92 tl. ye satılıyor

yani tanesi 5 tl. (kargo hariç)

gerçi ben 3 watt istemiyorum daha yüksek watt lı lazım :)

200 lümen......

yani 4 tanesi bir orta boy (12m2) odayı aydınlatır

vazgeçin

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.