Şimdi Ara

Çarpan Kilitsiz Intel® Pentium® G3258 Kullanıcıları (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
14
Favori
14.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bosta 30 derece yukte 60 derece 4.7 ghz de corsair h105 sivi sagutmam var kasam genis cosmos s 8 adet fan var kasam da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ydn06 kullanıcısına yanıt
    https://store.donanimhaber.com/13/ed/a8/13eda82c92abb455aba6cb4f4c312318.PNG suan pc min yaninda degilim daha sonra detayli resimler atarim 1600 mhz rami 2933mhz de kullaniyorum arti işlemcim 4.7 ghz resimdeki aida64 te bak işlemci hizim yaziyor

• sensation45 kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam istediğiniz testi koyun karşılaştıralım.
    Ciddiyim
  • senin işlemci xeon muş 1366 pin ben normal e55xx intel serisi ile kariştirdim sadece cpu z cpu bench sonucunu atarsan sevinirim

Hocam ben de soğutucu olarak H80i GT almak istiyorum, ancak radyatörün, cpu'nun üzerindeki plakanın önüne gelebileceği ihtimali üzerinde duruyorum. Öyle olursa çirkin görünür diye düşünüyorum. Sizin bir fikriniz var mı? Zira OC yapılırsa sıvı soğutma şart gibi görünüyor.
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQSjJvURrJQfq98b4OOyrQ2QSoUPSymIhTorQwKMhYkSBo_WTLJBpvk3v-E9A şu goruntu için mi diyorsun olmadi fanin birini kasa dişindan bağlarsin

g3258 ile gelen fanin tabani bakir 4.6 ghz kullandim bosta 40 45 derece idi tam yukte 70 80 derece arasiydi stock işlemci sağutucusunda

Çarpan Kilitsiz Intel® Pentium® G3258 Kullanıcıları
  • yuzde elli fazla puan almissin benden 4.7 ghz de 4100 civari puan aliyorum ben

Normaldir hocam 8 çekirdek vs 2 çekirdek. Mimarı olarak senin ki çok daha yeni benimkine kıyasla, artık saat hızın çok daha yüksek. Oradan fark kapanıyor bir nebze. Cinebench R15 te neredeyse %100 fark çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XavierPedro -- 18 Mayıs 2016; 22:33:26 >
  • 12 mb cache var senin işlemcide 1366 anakartlari bulmak zor bu zamanda

• cinebench 15 te 360 puan almistim en son senin anakart 6 ram slotlumu

Evet geçen sene 300 liraya bulmuştum şansıma öncesinde E5645 vardı 12 çekirdekli 280 liraya almıştım onda cpu z 8k civarı puan alıyordum, gereksiz fazla performans diye 450 liraya elden çıkarmıştım. anakartı zor bulunmasa şu an f/p ürünleri 2. elde. E5620 623 puan alıyor. E5645 800 civarı alıyordu.

Şu an anakart işlemci maliyeti 400 liraya geldi toplamda. 6 slotlu hocam ama şu an 2*4 ram kullanıyorum kalan 4 slot yatıyor. Bu da eski E5645 sonucum. 3.5 GHz te.

• xeon e3 12xx 3 denk getirsem bende aldem x79 4820k sistem vardi onu sattima yaniyorum

Bizde o kadar para yok maalesef r9 380 i bile 2. elden kapattım.
  • Costa rika 4.5ghz
    Vietnam 4ghz stabil kullandım hem de stok fanla.
    Costa rika olan benim boşta 43 derece yükte
    69-70

• G3258 almak istiyorum iyi overclock olabilen
    4.4ghz üstüne çıkmayan iletişim geçmesin pmden 4.4ghz üstüne çikan işlemci almak istiyorum
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Arefe günu sattim 4.8 ghz stabildi

• 4.4ghz günlük kullanıyorum stok fanla soğutucu olsa daha üst değerler çikar diye tahmin ediyorum
    Bazi benchmarklarda çoğu i5ten ve i7lerin single core performanslarindan daha iyi sonuç alıyorum
    Overclocksuz hiçbir bileşen yok 750ti ile yağ gibi açmadığı oyun yok gibi!..
    cl9 2133 çok denedim yemiyor ramler aslında 1866mhz biraz takoz çikti sanirsam
    işlemci golden chip değil ama kötüde değil 1.3v ile 4.5ghz cikiyor soğutucum olsa 4.8 görür sanırım 1.5v yakın değerlerle bu şekildede iyi 200liralik işlemciye stok fan bile fazla
    Aslında Coollaboratory Liquid Ultra bulsam delid yapıp stok fanla 4.8ghz yaparim ama bulamadim henüz

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.