Şimdi Ara

Çarpan Kilitsiz Intel® Pentium® G3258 Kullanıcıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
14
Favori
14.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullananlar varsa degerleri burada toplayabiliriz.

benimki malezya üretimi

elimde h100i oldugu için stok fan yerine direk h100i bagladım. h100i bu işlemci için doğal olarak maliyeti sebebi ile fazla. seidon 120v sanırım mantıklı bi çözüm olabilir.

stok voltajı 1,10v. civarı ve 4,00 ghz stok fan ile sanırım günlük kullandırır. h100i ile 1,10 volt prime95 te 51-58 C max. çekirdek sıcaklıkları.

1,18v. civarı 4,20 ghz yapabiliyor. ortalama bir hava sogutma ile en mantıklı günlük kullanım sanırım bu olabilir.

4,2 den sonra voltaj ihtiyacı artıyor. benimki max stabil 4.5 ghz 1,32 volt ile mümkün olabildi. işlemci 4,8 - 4,9 a kadar gidebiliyor ama bu degerlerde günlük kullanım benim işlemci için hayal.

sistem:

asus z87m-plus
    pentium g3258 3,2 ghz
    2 gb 1333 mhz - 2 gb 1600 mhz ram
    hd7870 oc
    samsung 840 evo 120gb
    CM real power 620watt
    corsair h100i - stok fan

default 3,2 ghz cinebench h100i

1,1 v. 4 ghz h100i

4,5 ghz h100i

stok fan 4,2 ghz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FREEMAN -- 21 Temmuz 2014; 14:37:35 >

• Neden hayal
  • 1,4 - 1,5v. gerekecek ayrıca zaten 1,32 v. ile 70C üstüne çıkıyor sıcaklık h100i olmasına ragmen.
    benim işlemcinin yapabilecegi bu kadar. belki daha iyi işlemciler çıkar forumdan. onlarla mümkün olabilir.
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FREEMAN -- 19 Temmuz 2014; 1:41:38 >
  • takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemci ile Battlefield 3 multiplayer testi yapmanız mümkün mü?
    Afterburner açıp gpu ve cpu kullanımını aynı anda görebildiğimiz bir test.

Bu arada oyun yok ise sorun değil ayarlarız bir tane.
  • Ecnebiler stok fanla 4.6 falan kullanıyorlar /r/BuildAPC de 4.2 iyimser bi değer olmuş. Bende almayı kafaya koymuştum ama mantıksız geldi sonradan H100i ile en az 5ghz görürdünüz ama zorlamadınız herhalde.
  • stok fan denedim az önce 4,2 ghz hızında 1,17v. ile kullanım mümkün. sıcaklıklar gayet makul bu havalara ragmen. h100i aşırı gereksiz olur zaten bu işlemci için
    oyun olarak bf4 var multiplayer denerim bi ara

stok fan 4,2 ghz 1,17 v.

• bf4 test alanında

powercolor hd7870 1030/1200

1920x1080 ultra

• Takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok mu alan kullanan bu kadar mı.Yok mu ulen bunun fifa 15'i the crew'i watchdogs'u açıp açmadığını test eden
  • Gtx 750 ti ile kullanıyorum. Şu kadarını söyleyeyim Battlefield 4'te Ultra ayarlarda 1440x900 çözünürlükte akıyorum :)
  • G3258+z97 PC mate pazartesi günü bu ikili elimde olacak.kullanım amacı hd film ve internet kullanimi.belki 4-5 ay sonra 350-400 tl lik bir grafik karti eklenir hem overclock meragimiz torpulensin.ama nasıl yapacağız hız asirtmayi?biraz bahsederseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motomurat -- 13 Eylül 2014; 18:10:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rosso Scuderia

Ecnebiler stok fanla 4.6 falan kullanıyorlar /r/BuildAPC de 4.2 iyimser bi değer olmuş. Bende almayı kafaya koymuştum ama mantıksız geldi sonradan H100i ile en az 5ghz görürdünüz ama zorlamadınız herhalde.

Hangi kısmı mantıksız geldi ve almadınız bu işlemciyi , eğer bunu almadıysanız illa ki başka bi sistem kullanıyosunuzdur kullandıgınız sistemi yazarmısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadurtye

Gtx 750 ti ile kullanıyorum. Şu kadarını söyleyeyim Battlefield 4'te Ultra ayarlarda 1440x900 çözünürlükte akıyorum :)

Fifa 15 testi yapan yabancı birine sormuştum açıyormuş ama arada kasmalar varmış.4.5 ghz de kullanıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

quote:

Gtx 750 ti ile kullanıyorum. Şu kadarını söyleyeyim Battlefield 4'te Ultra ayarlarda 1440x900 çözünürlükte akıyorum :)

Fifa 15 testi yapan yabancı birine sormuştum açıyormuş ama arada kasmalar varmış.4.5 ghz de kullanıyordu

Oyunla alakalıdır. Battlefield 4te 1440x900 te bile darboğaz olmuyorsa hiç bir tereddut kalmamıştır :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

quote:

Oyunla alakalıdır. Battlefield 4te 1440x900 te bile darboğaz olmuyorsa hiç bir tereddut kalmamıştır :)

Şu yeni çıkan demo testiydi belki optimizasyonu oturmadıgı içindir yani olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: mrttsdln

quote:

Orijinalden alıntı: Rosso Scuderia

Ecnebiler stok fanla 4.6 falan kullanıyorlar /r/BuildAPC de 4.2 iyimser bi değer olmuş. Bende almayı kafaya koymuştum ama mantıksız geldi sonradan H100i ile en az 5ghz görürdünüz ama zorlamadınız herhalde.

Hangi kısmı mantıksız geldi ve almadınız bu işlemciyi , eğer bunu almadıysanız illa ki başka bi sistem kullanıyosunuzdur kullandıgınız sistemi yazarmısınız ?

Elimde z87 mbd vardi fazladan satinca almaktan vazgectim

• Bende de var bu işlemciden. Yeni aldığım sisteme geçici olarak kullanmak için almıştım. MSİ Z97 Pc Mate anakart, 4GB 1600mhz Gskill ram, Evga GTX760 ekran kartı ile beraber kullanıyorum. Öyle voltaj dan çarpan kilidinden çok anlamıyorum. 3,2 ghz haliyle Battlefield 4, Wolfenstein 2, Dirt 3, Watch Dogs u 1080p çözünürlükte tüm ayarlar en yüksekte oynuyorum ve kasma falan olmuyor. İşlemci soğutucum da Cooler Master Hyper T4. MSİ Command Center diye bir programla işlemciyi 4.3 ghz a getirerek aynı oyunları oynadığımda normal halinden bir fark yok. Oyun oynarken baktığım sıcaklıklarda da 60 dereceyi görmedi daha işlemci.
  • merhabalar
    bu işlemcinin desteklediği max. ram hızı 1333 mhz mi 1600 acaba
    http://ark.intel.com/tr/products/82723/Intel-Pentium-Processor-G3258-3M-Cache-3_20-GHz
    linkte 1333 mhz yazdığı için koydum buraya
    z97 pcmate ile kullanılacak.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.