Şimdi Ara

Carisma Sahipleri Buraya... (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.454
Cevap
10
Favori
181.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 54ap527

Buradayız üstadım, takib ediyorum, yardımlarınızı bekliyorum. Özellikle kargo ile alışveriş yapabileceğimiz adreslere ihtiyacımız var.

Hocam açıksası siz ve diğer arkadaşlar İstanbul' da olmadığınız için ben de size pek yardımcı olamıyorum. Nihayetinde bahsedilen parçaları ben üretmiyorum. Dolayısıyla şimdi siz bana güvenir parçayı bana aldırırsınız. Aynı şekilde ben de bir şekilde işten güçten feragat edip size yardımcı olurum. Tutar parçada bir arıza çıkar, veya işinize yaramaz veya aracınıza uymaz. İşin bu durumu aklıma geliyor ve biraz huzursuzluk duyuyorum.

Bir şekilde İstanbul' a gelebilir yada bir arkaqdaşınızı yönlendirebilirseniz, ben, benim ihtiyaç duyduğum parçaları nereden ne şekilde tanzim ediyorum size tarif eder yol gösteririm. Siz de bu sürecin heryerinde kendi işinizi kendiniz görmüş olmanın huzurunu hissedersiniz.

İlave olarak, parçaları temin ettiğim pertçi tam bir fırıldak :) Hangi parçayı sorsam küsuratlı bir rakamla bu parçanın fiyatı serviste şu para diyor... Yani bir nevi hem cinlik yapıyor, hem de biz ona mecbur olduğumuz için biraz bizi aptal yerine koyuyor.

Örneğin, rölanti beynini sorduğumda bu parça serviste 970 TL dedi, ben 500den bir kuruş aşağı vermem dedi. Ben de, bu parayı ona yada temsaya vereceğime bu arabayı satarım demiştim :)

Şükür ki caramurat ve Alpay usta imdadıma yetişti de sorun halloldu.

Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.

• Benim aldığım araçta da orjinal teybi yoktu, ama yol bilgisayarı çalışıyordu ve hala çalışıyor. Orjinal teybi bende ve kullanmıyorum şu anda. Yedekte tutuyorum. Bu konuda sanırım bir yanlışlık ya da karışıklık var. Bilginize...
  • akerimoglu arkadaşıma görüşlerinden dolayı özelikle teşekkür ediyorum. Tabii bu konu hakikaten sakal bıyık meselesi gibi. Sizleri dinledikçe acaba yanlış araba mı aldım diye de düşünmüyor değilim. Teşekkürler tekrar hocam.
  • @54ap527

Hocam, orjinal teyp olmadan yol bilgisayarı çalışmazdan kastımız, bilgisyar sıfırlanamaz, fonksiyonu değiştirilemez. Yani teybi sökmeden önce son durumda ekranda ne varsa o kalır. Değiştiremezsiniz.

Aracın bazı elektronik ayarlarını da (Rölanti gibi) yapamazsınız. Orjinal teyp, aracın ana kumandası oluyor...
  • aynen akerimoğlunun dediği gibi. sıfırlanmayacağı için yol yapınca artık sabit bir değer gösterecektir. bir yolculuğa çıkarken sarfiyatınız hakkında bilgi sahibi olamazsınız. menzil ortalama hız gibi bilgileri göremezsiniz. menuler arası geçiş yapamazsınız. bu da olup olmaması arasında bir fayda sağlamaz.
  • arkadaşlar bugün servise gittim orjinal teyp 800.900 civrı dediler bujilerini ve contalarını değiştim sol rot ve kolu amatisör bilyası,arka balatalar klm sensörü değiştirdim1.200 tl.bana biraz fazla geldi gibi ne dersiniz.carismayı carisma yapacam amma bizim karizma çizilecek:))sizlerin gittiyiniz iyi ustalar vardır.benimle paylaşırmısınız.istanbul / silivrideyim.arkadaşlar belli bir gün içerisinde güzel biryerde buluşup.bir tanışma partisi ve yardımlaşma konularının konuşulacağı bir ortam yaratalım.nedersiniz . saygılarımla.kazasız sürüşler.
  • selam, renk değişikliğinin ruhsat değişikliği gerektirdiğini biliyorum. ancak aracı yeni aldığım için ruhsat zaten değişecek trafikçim. bu durumda ekstra maliyet olmayacağını söyledi ama ayrıntıyı bende bilmiyorum. yalnız boyacının fatura kesmesi (100 tl. civarı yetermiş boyacı dedi) gerekli. şuan aracı aldım ve cuma sabahı bursa TELEFLEX yetkili servisine bıraktım. pts akşam alabileceğim. salı öğleden sonraya fenni muayene için TÜVden randevü ayarlattım trafikçime. bu yüzden ayrıntı veremeyeceğim ama salı akşanmı İNŞAALLAH bu konuda yetrli bilgi verebilirim. aracıma lpg servisinden BOR POWER koymasını da istedi. lpg fiyatı peşin 1900 TL. olunca bari beleş birşey yap dedim borpower uygulamasında yağ ve filtresinin değişmesi gerekiyor. gerçi ben yağı aracı alır almaz mobil1 5W-30 ile değiştirmiştim ama aracı satan ben arabaya para vermem nerde yolda bıraktı o zaman bakarım demişti Allahtan araç elinde 6 ay kalmış!!! . o yüzden neticede mobil1 5W-30 tam sentetik yağı 1000 km bile olmadan servis gerek yok dese de değiştirdim. yeni yağ olarak da GULF 5w-40 FORMULA G aldım. yağcım tavsiye etti. hem de 4litrelik bidonu 50 TL. (bana özel yani aracımda hassasım. ve sizlere BOR POWER, TELEFLEX, GULF hakkında tecrübelerimi aktarabileceğim. yeri gelmişken kar lastiği olarak FULDA CRİSTAL 4 mevsim lastiği olarak da NOKİAN MARKALARINI özellikle fiyat/performans açısından tavsiye ederim. şimdilik NANO CHARGER, ve EKO 66 yakıt tasarruf cihazlarından bahsedemeyeceğim. ancak eko66 yı volvo s40 da kullandım tasarruf açısından çok ciddi birşey hissetmesemde 1.6 motor volvomun kasasını kaldırmada yani performansda hissedilir bir artış oldu. volberk yetkili servis elemanıda aracı kullanınca doğruladı. uzun oldu ama meslek hastalığı

• aracıma orjinal lancer aliminyum alaşımlı çelik jant aldım. sahibinden.com kanalı ile 45 TL ye mal oldu. lanceri alan hemen modifiye jant almış. Allah razı olsun bende 700 TL piyasa malı almaktan kurtuldum. jantalrım bugün geldi gerçekten temiz sfır gibi. inşaallah taktırınca problem olmazç şu anda comfort aracımın orjinal saç jantları fazlaya çıkmış oldu. isteyen arkadaşa uygun fiyata (450) satarım. içi siyah far aldığım için de farlarımı da forum kardeşliği yapıp uygun veririm hepsini birden alana paket indirimi olur. arabaya para harcayınca kirayı toparlayamıyorum da

• jantları 45 değil 450 ye aldım. özür
  • ya arkadaşlar ben ne zaman çavuş olcam! cevap yazında cevaplaşalım da kıdem yapalım ben askerliği askeri hakim olarak yaptım alışık değilim tenzili rütbelere
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.ilhami

jantları 45 değil 450 ye aldım. özür

Değiştir komutu ile düzenleyebilirsiniz mesajınızı

Kople folyo kaplaması,ekstradan bir yasal işlem gerektirir mi? ...

Diğer aracımı komple folyo kaplatmak gibi bi fikir geliyor aklıma...Çizildi mi? Hemen sök oradaki folyoyu,yenile...

ekleme:İmla.

---
    Hocam aman ha , boşuna post kasmayın(mesaj atmayın).Yöneticilerimiz çok titizler.Ban yersiniz.Siz normal şekilde paylaşımlarınıza devam edin.Orgeneral'a kadar yolu var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaf_kaftr -- 21 Kasım 2009; 21:32:05 >

• carismayı aldıktan sonra otomatik vitesin ileri geri hareketi bazen olmuyordu. otomatikçiye gittik. 285 TL. parça fiyatı alarak (+ işçilik) düzellti. ama önemlisi şunu dedi. bu araçlarda OTOMATİK VİTES ARIZASI OLMAZ''' sadece sendeki değiştirdiğimiz bu parçalarda problem olabilir dedi. (parça adının aklıma gelmediğini herhalde çakmamışsınızdır )
  • görmemişin carisması olmuş. tutmuş forumlarda kendi kendine muhabbet etmiş
  • herhalde şimdi senin mesajın görüntülendikten sonra benimki altta görünecek. acemilik zor iş. komutanım folyo olayı benimde aklıma gelmişti demekki anasının tek akıllı oğlu ben değilmişim aynı renk folyo olursa gerekmeyeceği kanaatindeyim. (her şeyi bilmesem de atıp 12 den tutturmada iyiyimdir) trafikte ruhsattaki renge bakıyorlar bu nedenle farklı bir yazı desen olmadıkça tavsiye ederim. ancak fiyatları bilmiyorum. reklamcımı arayıp sorayım
  • quote:

herhalde şimdi senin mesajın görüntülendikten sonra benimki altta görünecek. acemilik zor iş. komutanım folyo olayı benimde aklıma gelmişti demekki anasının tek akıllı oğlu ben değilmişim aynı renk folyo olursa gerekmeyeceği kanaatindeyim. (her şeyi bilmesem de atıp 12 den tutturmada iyiyimdir) trafikte ruhsattaki renge bakıyorlar bu nedenle farklı bir yazı desen olmadıkça tavsiye ederim. ancak fiyatları bilmiyorum. reklamcımı arayıp sorayım

Benim bacanak bursada reklam işi yapıyor...Benim 206 nın tavanı hafiften yanmaya başladı..Tek tavanla olmaz.Acaba ,komple mi kaplatsam aynı renkten... Bi araştırmak lazım...

• folyo kaplama metre karesi 30USD imiş. ancak muhtemelen kesme işlemi olacağı için kesilip atılacak kırpıntıları da sen ödeyeceğin için ölçümünü geniş tut. araç rengi ile aynı olursa (yazısız vs.) "ruhsat değişikliği olmaması gerekir" dedi ustam. nerden değişiyo yazdığımız mesajlar (ön izleme yapmıyorum gönderirken ordan mı acaba)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaf_kaftr

quote:

herhalde şimdi senin mesajın görüntülendikten sonra benimki altta görünecek. acemilik zor iş. komutanım folyo olayı benimde aklıma gelmişti demekki anasının tek akıllı oğlu ben değilmişim aynı renk folyo olursa gerekmeyeceği kanaatindeyim. (her şeyi bilmesem de atıp 12 den tutturmada iyiyimdir) trafikte ruhsattaki renge bakıyorlar bu nedenle farklı bir yazı desen olmadıkça tavsiye ederim. ancak fiyatları bilmiyorum. reklamcımı arayıp sorayım

Benim bacanak bursada reklam işi yapıyor...Benim 206 nın tavanı hafiften yanmaya başladı..Tek tavanla olmaz.Acaba ,komple mi kaplatsam aynı renkten... Bi araştırmak lazım...

hah şimdi buldum cevap yazdığım nesaj metnini kopyalamayı sanırım. tek tavanı boyatmak/kaplatmak yetrli. zaten tavan net görünmüyor ve ışık yansıması olabiliyor fark edilmez. ayrıca sık yapılan bir işlem yanma nedeniyle sadece tavan boyanması. ucuzsa komple yaptır. boya korumadan daha iyidir. bence ama masrafa katlanmaya değer mi. bursadaki reklamcın kim bende burasadyım. AMA BURDURLUYUM

• quote:

folyo kaplama metre karesi 30USD imiş. ancak muhtemelen kesme işlemi olacağı için kesilip atılacak kırpıntıları da sen ödeyeceğin için ölçümünü geniş tut. araç rengi ile aynı olursa (yazısız vs.) "ruhsat değişikliği olmaması gerekir" dedi ustam. nerden değişiyo yazdığımız mesajlar (ön izleme yapmıyorum gönderirken ordan mı acaba)

Onu hallederiz.Bursa'da bacanak ilk fiyattan ayarlar bana.Zaten fiyatta değilim ben.Maksat hangisi daha uzun ömürlü olur?
     Carisma Sahipleri Buraya...

• ustalık iyi olursa folyo daha makul gibi geliyor bana ama yinede bir bilene soralım atmasyon son seçenek olsun bacanağınıza sormak lazım
  • quote:

ustalık iyi olursa folyo daha makul gibi geliyor bana ama yinede bir bilene soralım atmasyon son seçenek olsun bacanağınıza sormak lazım

Şu da var..Şimdi bir kısım çizildi , yırtıldı diyelim.Yerine yapıştırılan yama belli olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.