Şimdi Ara

Carisma Sahipleri Buraya... (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
10
Favori
181.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaf_kaftr

@bacey
    Yahu bilseydim,benim carismayı alırdık senin pedere...Bir de carisma arayan arkadaşa tavsiye,internetten ziyade, pazara git...Birebir gör.İnternette 11-12-15 isterler,pazarda 10 a 11 e ancak satılır...

pazarda da ali beyin dediği gibi kimse kazımıyo bizi

ama tabi pazara da gitmek lazım...bi bakacam hayırlısıyla bulacaz inş...

acaba ford mondeo ya mı yönelsem?aslında bi topic açıp sormalı bunu...

ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnmcclane -- 18 Kasım 2009; 0:07:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnmcclane

quote:

@bacey
    Yahu bilseydim,benim carismayı alırdık senin pedere...Bir de carisma arayan arkadaşa tavsiye,internetten ziyade, pazara git...Birebir gör.İnternette 11-12-15 isterler,pazarda 10 a 11 e ancak satılır...

ne dersiniz?

Ford Mondeo' nun 2,0 litre hacimli motora sahip olmanın doğasıyla

- MTV Carismanın takribi 3 katı (650 küsür)
    - Yakıt Carismanın 1,5 katı
    - Alım vergisi Carismanın 1,5-2 katı
    - Ford olmasının doğasıyla arızaya Japon otomobilinden daha elverişli olması

hususlarını dikkate alınız derim

• quote:

Orijinalden alıntı: akerimoglu

quote:

quote:

@bacey

ne dersiniz?

hocam

-dilekçe ile 2.0 motor olmasına rağmen uygun yıla indiği için mtv sorun olmuyor,sanırım 1.6 gibi ödeniyor

-yakıtı lpgli carisma ile neredeyse aynı oluyor araştırmalarıma göre

-alım vergisi nasıl oluyor bilemedim

-ford arızaya daha elverişli evet doğru

-hatta carisma çok daha yakışıklı

amaaa

-mondeo daki donanımlar iç gıcıklayıcı : cruise control e kadar neredeyse herşey var

-ve en önemlisini sona bıraktım...mondeo 98 model olduğu için sanırım daha uygun fiyatlı

hayırlısı bakalım...

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnmcclane -- 18 Kasım 2009; 18:57:19 >

• Aman ha, bi bölüme bi fortçu yetiyodu ...Bir de sen çıkmayasın
  • cümle düşük olmuş sanırım lpg li fort carismanın benzinlisi kadar anca yakabilir. o da şehir içi.

şehirdışı 5.5 lt benzin tükettiğimizi belirtmeye gerenk var mı?

@cohnmcclane aracı sordum hala oğluna şansa galericilerin tamircilerin yanındaymış. aracı biliyorlar. kazası yokmuş ancak boya yapılmış. sahibi şehirler arası fazla yol yaptığından km fazlaymış. olumsuz olarak şunu öğrendim araç ilanda da belirtildiği gibi LPG sistemi var ve bunun montajında sorun yaşamışlar. Karabükte yaptırılmış montaj fakat sorun olmuş. sahibi de LPG sorunu için Ankaraya götürmüş fakat yine sorun giderilememiş. LPG ye göre fazla yaktığı söyleniyor. Hatta GDI motor olduğunu sanarak sıkıntı olduğunu düşünmüş sanayi eşrafı. GDI değil normal sistem olduğunu söyledim.

ben LPG sisteminde sıkıntı giderilmediği için satılığa çıkarıldığını düşünüyorum. kara sizin umarım yardımcı olabilmişimdir.

LPG düşünüyordum vaz mı geçsem.

edit: ilan hk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightmare115 -- 18 Kasım 2009; 20:26:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nightmare115

cümle düşük olmuş sanırım lpg li fort carismanın benzinlisi kadar anca yakabilir. o da şehir içi.

şehirdışı 5.5 lt benzin tükettiğimizi belirtmeye gerenk var mı?

@cohnmcclane aracı sordum hala oğluna şansa galericilerin tamircilerin yanındaymış. aracı biliyorlar. kazası yokmuş ancak boya yapılmış. sahibi şehirler arası fazla yol yaptığından km fazlaymış. olumsuz olarak şunu öğrendim araç ilanda da belirtildiği gibi LPG sistemi var ve bunun montajında sorun yaşamışlar. Karabükte yaptırılmış montaj fakat sorun olmuş. sahibi de LPG sorunu için Ankaraya götürmüş fakat yine sorun giderilememiş. LPG ye göre fazla yaktığı söyleniyor. Hatta GDI motor olduğunu sanarak sıkıntı olduğunu düşünmüş sanayi eşrafı. GDI değil normal sistem olduğunu söyledim.

ben LPG sisteminde sıkıntı giderilmediği için satılığa çıkarıldığını düşünüyorum. kara sizin umarım yardımcı olabilmişimdir.

LPG düşünüyordum vaz mı geçsem.

edit: ilan hk.

işte bu forumu bu yüzden çoook seviyorum...hocam bilgilendirme için yürekten teşekkürler...saolun varolun...

sanırım başka alternatifler üzerine yoğunlaşacağım...mondeonun beni cezbeden en önemli tarafı fiyatıdır

hayırlısı bakalım...mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler...

saygılar...

• quote:

quote:

quote:

quote:

@bacey

ne dersiniz?

hocam

-dilekçe ile 2.0 motor olmasına rağmen uygun yıla indiği için mtv sorun olmuyor,sanırım 1.6 gibi ödeniyor

-yakıtı lpgli carisma ile neredeyse aynı oluyor araştırmalarıma göre

-alım vergisi nasıl oluyor bilemedim

-ford arızaya daha elverişli evet doğru

-hatta carisma çok daha yakışıklı

amaaa

-mondeo daki donanımlar iç gıcıklayıcı : cruise control e kadar neredeyse herşey var

-ve en önemlisini sona bıraktım...mondeo 98 model olduğu için sanırım daha uygun fiyatlı

hayırlısı bakalım...

saygılar...

- 98 model Ford' un MTV' si 471,00 TL kaynak,https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp
    - LPG' li mondeo, her bahsine varım şehiriçinde bile benzinli Carisma' dan fazla yakar. Şehirdışında nightmare gerekeni söylemiş
    - Ben alırken 157,75 TL alım-satım ödedim noterde. Bu rakam aracın motor hacmi ve yaşına göre belirleniyor.
    - Mondeonun ortalama mekanik arızası 500-1.000 TL civarı tutar. Bilginiz olsun.
    - Mondeo' nun full paketinde bulunan cruise control hariç, diğer konfor Carismada fazlasıyla var (fazlası zaman ayarlı silecek, ısıtmalı dikiz aynası, sunroof)
    - En önemlisini ben de en son söylüyorum. Carisma' nın temizi, ikinci eli her ne kadar ağır denilse de nakit paradır. Ben arabamı 15.500 TL' ye vermiyorum. Ha satıyorum desem iki tane alıcım illa ki 500 daha verirler diye düşünüyorum. Dahası, aracı 2-3 defa servise götürdüm, orada bile her gören hasta kaldı, inanılmaz bir hayran kitlesi var. Ford ise her daim arızaya düşen bir araç olduğundan, yerli Taunuslar üretildiğinden bu yana ite kaka biryerlere gelmiş pazar payına sahip. Piyasadaki dizel fiestaları çıkacak olursak, bence piyasadaki mitsubishi sayısıyla eşdeğer sayıya yaklaşır

Yazdıklarımız al-sat tavsiyesi değil, nacizane tecrübelerimizdir. Sakın ha Ford kullanıcıları bizleri yadırgamasınlar.

Selametle...

• sevgili carismatik arkadaşlar, bende carisma 2001 comfort 1.6 otomatik (hanım yüzünden) hb. siyah almıştım. birkaç yerinde fenni muayenede sıkıntı olabilir düşüncesiyle kaportacıya gittim. aracı inşallah yarın metalik gri olarak alacağım!!!!. parça trni com.dan cam düğmeleri getirttim 4 kapı için ama bugün usta arabayı toplarken araca uymadığını söyledi. iade formu doldurup gönderdim. makinist (!) başka tip düğme olmadığını bazı araçlarda sorun olabildiğini söyledi. gelelim klasik carsima soru(N)uya: NERDEN CAM DÜĞMESİ BULURUZ YETKİLİ SERVİS HARİCİ (toplamda 750 tl vermek istemiyorum). zaten aracı ucuz(onbin TL. 190bin km.) aldım diye çelik jant park sensörü vs. bayağı masraf yaptım. ilk defa forumlaşıyorum. kusurumuz olursa affola
  • Arkadaşlar 2001 model carisma avance aldım bundan bir iki ay önce. Arabamdan çok memnun olmakla birlikte aldığımıdan bir iki hafta sonra marşt 20-30 kerede bir kere kaçırmaya başladı. Bu arada arabamın otomatik şanzuman olduğunu belirtmek isterim. Marş dişlisinden olduğu söylendi değiştirdik bu arada volanta da baktı elektrikçi ve problem yok volatta dedi. Neyse bir iki hafta sonra tekrar aynı problemi yaşamaya başladım. Bu sefer özel servise gidip volanta baktırttım ki volantta 3 parmak yerdeki dişliler gitmiş. Oraya denk gelince haliyle marş kaçırıyor. Şimdi yeni bir carismacı olarak siz tecrübeli arkadaşlarımdan Volantı en uygun nasıl temin edebileceğim konusunda yardım rica ediyorum. Lütfen özellikle de istanbuldaki arkadaşlar bu konuyla ilgilenirse çok memnun kalacağımı söylemek isterim. Bu arad aben izmir/Bornovadayım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Ha bu arada forumu yeni bulduğum için yeni katıldım. Görüşmek üzere selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: av.ilhami

sevgili carismatik arkadaşlar, bende carisma 2001 comfort 1.6 otomatik (hanım yüzünden) hb. siyah almıştım. birkaç yerinde fenni muayenede sıkıntı olabilir düşüncesiyle kaportacıya gittim. aracı inşallah yarın metalik gri olarak alacağım!!!!. parça trni com.dan cam düğmeleri getirttim 4 kapı için ama bugün usta arabayı toplarken araca uymadığını söyledi. iade formu doldurup gönderdim. makinist (!) başka tip düğme olmadığını bazı araçlarda sorun olabildiğini söyledi. gelelim klasik carsima soru(N)uya: NERDEN CAM DÜĞMESİ BULURUZ YETKİLİ SERVİS HARİCİ (toplamda 750 tl vermek istemiyorum). zaten aracı ucuz(onbin TL. 190bin km.) aldım diye çelik jant park sensörü vs. bayağı masraf yaptım. ilk defa forumlaşıyorum. kusurumuz olursa affola

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz,

Cam düğmeleri için vaktiyle forumda oldukça yaratıcı fikirler ortaya çıkmıştı. Tam olarak hangi sayfada idi bulamadım. Oto elektrikçiniz, eski kalıba uygun düğmeler yapabilir.

Düğmeler illa ki bir şekilde bulunabiliyor. Fakat 200-250 TL vermektense, bu çözüm yolu bence çok daha makul.

Bir de, siyah olan aracı gri olarak alacağım demişsiniz. Bu işlemin, ruhsat değişimi gerektirdiğini biliyorsunuz değil mi? Eğer biliyorsanız, ne tür işlemler yaptığınızdan kısaca bahsedebilir misiniz? Bilgi olarak elimizde bulunsun.

Selametle...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: av.ilhami

sevgili carismatik arkadaşlar, bende carisma 2001 comfort 1.6 otomatik (hanım yüzünden) hb. siyah almıştım. birkaç yerinde fenni muayenede sıkıntı olabilir düşüncesiyle kaportacıya gittim. aracı inşallah yarın metalik gri olarak alacağım!!!!. parça trni com.dan cam düğmeleri getirttim 4 kapı için ama bugün usta arabayı toplarken araca uymadığını söyledi. iade formu doldurup gönderdim. makinist (!) başka tip düğme olmadığını bazı araçlarda sorun olabildiğini söyledi. gelelim klasik carsima soru(N)uya: NERDEN CAM DÜĞMESİ BULURUZ YETKİLİ SERVİS HARİCİ (toplamda 750 tl vermek istemiyorum). zaten aracı ucuz(onbin TL. 190bin km.) aldım diye çelik jant park sensörü vs. bayağı masraf yaptım. ilk defa forumlaşıyorum. kusurumuz olursa affola

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz,

Cam düğmeleri için vaktiyle forumda oldukça yaratıcı fikirler ortaya çıkmıştı. Tam olarak hangi sayfada idi bulamadım. Oto elektrikçiniz, eski kalıba uygun düğmeler yapabilir.

Düğmeler illa ki bir şekilde bulunabiliyor. Fakat 200-250 TL vermektense, bu çözüm yolu bence çok daha makul.

Bir de, siyah olan aracı gri olarak alacağım demişsiniz. Bu işlemin, ruhsat değişimi gerektirdiğini biliyorsunuz değil mi? Eğer biliyorsanız, ne tür işlemler yaptığınızdan kısaca bahsedebilir misiniz? Bilgi olarak elimizde bulunsun.

Selametle...

Buyrun, sayfayı buldum.

http://forum.donanimhaber.com/m_30631190/tm.htm

Bu sayfanın baskısını alıp elektrikçinize giderseniz, kendisi de az çok bu işlerden anlıyorsa sorunu hemen çözecektir. Kendiniz bile bunu yapabilrsiniz.

Kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: 54ap527

Arkadaşlar 2001 model carisma avance aldım bundan bir iki ay önce. Arabamdan çok memnun olmakla birlikte aldığımıdan bir iki hafta sonra marşt 20-30 kerede bir kere kaçırmaya başladı. Bu arada arabamın otomatik şanzuman olduğunu belirtmek isterim. Marş dişlisinden olduğu söylendi değiştirdik bu arada volanta da baktı elektrikçi ve problem yok volatta dedi. Neyse bir iki hafta sonra tekrar aynı problemi yaşamaya başladım. Bu sefer özel servise gidip volanta baktırttım ki volantta 3 parmak yerdeki dişliler gitmiş. Oraya denk gelince haliyle marş kaçırıyor. Şimdi yeni bir carismacı olarak siz tecrübeli arkadaşlarımdan Volantı en uygun nasıl temin edebileceğim konusunda yardım rica ediyorum. Lütfen özellikle de istanbuldaki arkadaşlar bu konuyla ilgilenirse çok memnun kalacağımı söylemek isterim. Bu arad aben izmir/Bornovadayım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Ha bu arada forumu yeni bulduğum için yeni katıldım. Görüşmek üzere selamlar...

Hoşgeldiniz,

Bahsettiğiniz parçayı hiçbiryerde bulamazsanız, çıkmacılardan illa ki buluruz.

Siz parçanın sıfırını bulmak için araştırmalara devam edin. Olmazsa çıkmacılara bakarız. Ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Plakadan anladığım kadarıyla Sakarya' dasınız.

• bir sorun nedeniyle mesajlarımı siliyorum. sorunuz var ise bana pm ile ulaşınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 23:20:38 >
  • Arkadaşlar beni yanlış anladınız, ben Sakaryalı'yım fakat İzmir'de yaşıyorum. Bende zaten bu parçayı çıkma olarak arıyorum. Lütfen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  • Yardımları isteyenler ardından kayıplara karışıyor...
  • Buradayız üstadım, takib ediyorum, yardımlarınızı bekliyorum. Özellikle kargo ile alışveriş yapabileceğimiz adreslere ihtiyacımız var.
  • nasıl olsa araç tamir oluyor. birdaha ki tamire kadar foruma gelmeye gerek kalmıyor.
  • 2001 model carisma aldım ve de aranıza katılıyorum herkese selamlar.aracımın orjinal teybi yok yerine başka teyp takmışlar bu yüzden yol bilgisayarı çalışmazmış nekadar doğru acaba bilgisi olan varmı.
  • öncelikle hayırlı olsun.

doğrudur yol bilgisayarı teyp ile çalışıyor. sıfırlama menü seçimi yapılamayacağı gibi hiçbir bilgi de gelmeyecektir.

ayrıca ayar da teyp üzerinde yapılıyor. sistem reset gibi bişiydi anlatılmıştı daha önce. aldığınız kişiye sorun mutlaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: casq

2001 model carisma aldım ve de aranıza katılıyorum herkese selamlar.aracımın orjinal teybi yok yerine başka teyp takmışlar bu yüzden yol bilgisayarı çalışmazmış nekadar doğru acaba bilgisi olan varmı.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun, aramıza hoşgeldiniz.

Duyduğunuz bilgi doğru. Aracın orjinal teybi olmadan yol bilgisayarı çalışmaz. Birtakım ayarları da yapılamaz (Rölanti vs...)

Orjinal teybi çıkmacıdan bir şekilde temin edebilirsiniz.

Hayırlı, kazasız, keyifli sürüşler dilerim...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.