Şimdi Ara

CAPTIVA MI KUGA MI XTRAIL Mİ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
9.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ama eski kasası için herkes eleştiride bulunuyo özellikle yol tutuş olarak ve sağlamlık olarak bunun yanında o fiyata alınabilecek en gösterişli suv diye övgüde alıyodu işin aslı Ama yeni kasa tamamen farklı gibi sağlamlık gösteriş yol tutuş tabi fiyat olarakda eskisiyle arasında nerdeyse orta sınıf bi araba daha var yenisi 110 bin tl gibi bi baz fiyatla satışa sunuldu Bende 100 bin tl civarında bi suv almayı düşünüyorum sıfır araç alsam alabileceklerim xtrail sorento crv santa fe işin aslı bunların içinde alınacak en iyi seçenek hem performansıyla hemde dış heybetiyle sorento ama içimden bi ses de acaba kia gibi bi markaya 110bin tl gibi bi rakam werilirmi oyüzden acaba ikinci el daha prestijli bi markanın jeep inimi almak daha mantıklıdır?

• Allah aşkına, 100 bin TL' niz varsa kia, hyundai, chevrolet, nissan gibi markalara nasıl dönüp bakıyosunuz anlamak mümkün değil!!!

Volvo XC60!!!!, Freelander II (bir yaşında üst paket), BMW X1 ( tam bir SUV değil ama asaleti, yol tutuşu, sürüş zevki saydıklarınıza bin basar)
    neden düşünmüyosunuz??

Ben kendi adıma! verebileceğim rakam 75-80bin TL olduğundan bu seviyede bana göre güzel olan aracı kugayı seçmiştim. Tabii ki zevkler tartışılmaz. Biraz araca, tipine, duruşuna, konforuna vs. vs. ısınmak meselesi diye de düşünüyorum:) Sonuçta tüm bu saydığımız araçlar hiç de yaban atılmayacak, ciddi fiyatları olan araçlar.
  • Sevgili barışözyurt, kuganın çöl grisi kesinlikle en şık rengiydi bence ama ne yazık ki çok tutmuyor diye ford hemen elemeye gidiyor ve sanırım bu rengi üretmeyecek. Yerine başka isimle başka renkler avrupada çıkarmışlar. Türkiyeye yazın bu renk geliyodu ama sanırım artık gelmeyecek.

Mesela fiestanın da ilginç bir sarısı vardı ve ben şahsen çok beğenmiştim. 2 gün önce ford bayii arkadaş bu rengin de tutmadığı?? ve fordun üretimmden kaldırdığını söyledi:) Ford kriz mi yönetiyo, cimrilik mi yapıyo anlamadım:))
  • captiva tasarımda diğerlerine gore baya bi onde bence
  • Aynı seçimi bende birader için yapıyorum , youtube dan çok bakındım , bazı görüntülerde yanlı çekim var gibi geldi o yüzden çok kurcalamadan AUDI Q5 - NISSAN X TRAIL - BMW X3 - Arasından bakacam mart sonu . Volvo xc60 yüksek sw gibi geldi sanırım Q5 olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: toksin

Grandvitara kısmı dışında görüşlerinize kısmen katılıyorum. Teşekkürler

Vitara konusunda, görüşüme katılmadığınız husus nedir? Şöyle biraz açayım; Bu araçta Renault' un 1,9 motoru kullanılıyor. Renault, aynı teknik değerlere sahip 1,6 motor duyurdu. Bu motorun bu araca takılması durumunda fiyatı epey düşebilir (ithalatçı firma aç gözlülük yapmazsa). Bu durumda araç benim açımdan oldukça cazip hale gelebilir. Tabii ki gelişmeleri de takip etmek lazım. Belki de o zamana kadar bu aracın kasası iyice eskimiş olacak, kısa bir süre sonra yeni kasası çıkacak duruma gelecek. Bekliyorum. (daha doğrusu sıralama değiştirdim, bi daire almak üzereyim, hadi hayırlısı)

Aradığınız aracı, ne amaçla, ne tür zeminlerde ve trafikte kullanacağınızı belirtirseniz, forum ahalisi size daha çok yardımcı olabilecektir.

Misal; Aracı arazide kullanacak ve konfor derdiniz değilse full Duster işinizi ziyadesiyle görür. Ben test ettim. Yok, 'asfaltta kullanacağım, araziye girmeyeceğim, derdim gösteriş', diyorsanız, paranızın yettiği en konforlu aracı alınız.

LR' ler, bakım maliyeti olarak üzer, uzak durmanızı tavsiye ederim.

Bir de bütçenizi belirtirseniz, daha isabetli araç tavsiyeleri gelir.

• Kuga arazi aracı yada SUV gibi durmuyor, ancak yakıt tüketimi iyi.
    Xtrail bence görünüş kötü ve fiyatı çok bu kadar para verilecekse bmw x1 tercih ederim.
    Captiva güzel ancak yakıt tüketimi fazla.
    Antara görünüş olarak bence hepsinden iyi ama yakıt tüketimi fazla . Ama yinede tercihim Antara olur (Zaten 1 aydır kullanıyorum çok memnunum)
  • captiva yaakıt fazla konforlu güzel arazi kabiliyeti zayıf
    kuga gösterişli fonksiyonel şehre uygun arazi kaabiliyeti güzel
    x-trail gösterişli konforlu yakıtı iyi arazi şartlarına uygun fonksiyonel

tüm araçlar güzel ancak x-trail hepsinden başka çünkü arazi işini biliyor portbagajda bulunan spot tepe ışıkları yeter be bence nissan
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut4.bahtiyar

quote:

Orijinalden alıntı: toksin

Grandvitara kısmı dışında görüşlerinize kısmen katılıyorum. Teşekkürler

Vitara konusunda, görüşüme katılmadığınız husus nedir? Şöyle biraz açayım; Bu araçta Renault' un 1,9 motoru kullanılıyor. Renault, aynı teknik değerlere sahip 1,6 motor duyurdu. Bu motorun bu araca takılması durumunda fiyatı epey düşebilir (ithalatçı firma aç gözlülük yapmazsa). Bu durumda araç benim açımdan oldukça cazip hale gelebilir. Tabii ki gelişmeleri de takip etmek lazım. Belki de o zamana kadar bu aracın kasası iyice eskimiş olacak, kısa bir süre sonra yeni kasası çıkacak duruma gelecek. Bekliyorum. (daha doğrusu sıralama değiştirdim, bi daire almak üzereyim, hadi hayırlısı)

Aradığınız aracı, ne amaçla, ne tür zeminlerde ve trafikte kullanacağınızı belirtirseniz, forum ahalisi size daha çok yardımcı olabilecektir.

Misal; Aracı arazide kullanacak ve konfor derdiniz değilse full Duster işinizi ziyadesiyle görür. Ben test ettim. Yok, 'asfaltta kullanacağım, araziye girmeyeceğim, derdim gösteriş', diyorsanız, paranızın yettiği en konforlu aracı alınız.

LR' ler, bakım maliyeti olarak üzer, uzak durmanızı tavsiye ederim.

Bir de bütçenizi belirtirseniz, daha isabetli araç tavsiyeleri gelir.

görüşleriniz için teşekkürler fakat grandvitara ya da şöyle söyliyim suzuki sevmiyorum. 4*4 dizel dusterı geçen ay bir akrabam aldı. kullandım, fiyatına göre gayet güzel ama bana hitap etmiyor.

Gerektiğinde dağda bayırda gerektiğinde asfaltta kullanmak istiyorum xtrail'in 4*4 konusunda diğerlerinden bir adım önde olduğunu düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toksin -- 4 Şubat 2011; 11:26:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haydar_007

captiva yaakıt fazla konforlu güzel arazi kabiliyeti zayıf
    kuga gösterişli fonksiyonel şehre uygun arazi kaabiliyeti güzel
    x-trail gösterişli konforlu yakıtı iyi arazi şartlarına uygun fonksiyonel

tüm araçlar güzel ancak x-trail hepsinden başka çünkü arazi işini biliyor portbagajda bulunan spot tepe ışıkları yeter be bence nissan

• Arazi ağırlıklı düşünürseniz tipe de çok önem vermiyosanız X-trail alın

Tipi, estetiği önemli, şehirde daha çok kullanıcam, pikniğe, bozuk, karlı kötü yola, kayak merkezine çıkarken kullancam diyosanız kuga alın deriim:))
  • Yazılanlar dışında güvenllik ön plandaysa Kuga...
    Kuga 5, diğerleri 4 yıldız...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.