Şimdi Ara

Captain America: The Winter Soldier (2014) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
742
Cevap
8
Favori
26.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Valla hocam ben de pek ihtimal vermiyordum filmde bu kostümün kullanılmasına ama ilk paylaştığım fotoğrafın rengini açınca gözüken eldivenler, keseler ve omuz kısmındaki detaylar da bu kostümü doğruluyor gibi.

Captain America: The Winter Soldier (2014)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • İlk film ne mükemmel ne vasattı fakat cok fazla propaganda iceriyodu bakalim nolcak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sylargray

@Maximum_Carnage

Valla hocam ben de pek ihtimal vermiyordum filmde bu kostümün kullanılmasına ama ilk paylaştığım fotoğrafın rengini açınca gözüken eldivenler, keseler ve omuz kısmındaki detaylar da bu kostümü doğruluyor gibi.

Yok, ben de bu kadar söylentisi çıktıktan sonra filmde kullanılmayacağına dair bir görüş sahibi değilim zaten. Olmaması daha büyük sürpriz olacaktır. Ancak enteresan bir karar, dediğim gibi sinema sektöründe, Marvel açısından olaylar kolay kolay yakın zamanda asla Civil War'a varacak kadar, ve önceleri onu tetikleyen hikayeleri işleyecek duruma gelemeyecek; bu da demek oluyor ki o kostüm asla gerçek hikayesinde, zaman diliminde, kişilerle kullanılmayacak. Aslında bu filmdeki Super Soldier kostümü kararını ben Iron Man 3'te Iron Patriot'un gösterilme kararına çok benzetiyorum; onda da içinde bambaşka bir kişinin, bambaşka bir zamanda ve şartlarda/durumda, olaylarda esinlenerek ürettiği zırhı Tony'nin yapıp James Rhodes'a verdiği, War Machine misali bir zırh haline getirdiler; bunda da Super Soldier kostümüne Iron Patriot'a yaptıkları aynı şeyi yapabilirler. Filmin içinde belli bir zamanda Steve'e giydirirler belki, belki de Winter Soldier hikayesi olmasından dolayı, Bucky'i de içerdiğinden böyle bir şey düşünmüş olabilirler; veya çizgi roman okuyucularına bir nevi göndermede bulunmaktan, veya da hiç bunları düşünmeyip hikayeye harmanlamak istemişlerdir, ilginç karar.

Bir de biraz prodüksiyon süreci ilerlesin, ben Falcon'u ne ve nasıl yapacaklarını merak ediyorum, çizgi romandaki haliyle birebir koyacaklar mı, abes olacağını düşünebilirler ama o addaki ve amaçtaki adam için bunu düşünürsen asıl o bir garip olur. Şu an için çıkan en net bilgiler, Anthony Mackie'nin de çıtlattıkları, Avengers için Hawkeye'da yaptıkları gibi (Hawkeye'ı da 616'daki gibi filme koysalar ayrı abes olurdu tabii) bir karar alıp Falcon'un Ultimate evrenindeki görünümünü filmdeki kostümü için seçebilecekleri. Sevmem de ben bu adamı, vakti zamanında safi Afrikalı bir başka ısınamadığım Black Panther sonrası ilk Afrikalı-Amerikalı karışık yan karakter olan, bundan dolayı o dönem bu tarz belli çabalar yüzünden belli bir mesaj amacıyla yaratılan, Cap'in yanına zorla yamadıkları bir sidekick idi, zaten ben her şeyden evvel çizgi roman aleminde sidekick işine oldum olası pek ısınamamışımdır, hele bunun esas karaktere yakışanı/yakışmayanı da varken. Çok da gereği yok gerçi ama bu karakteri de belki ilerde Avengers'a bağlayabilirler, bilemiyorum.

Bu arada dün akşam yazdığım mesajda eklemeyi unutmuşum; dediğim zaman diliminde Steve o kostümü giyip, sonra bıraktığından beri, Marvel evreninde yukarda fotoğrafı olan kostümü Marvel'ın sık yaptığı marifeti sağolsun, Nick Fury'nın sonraları aniden ortaya çıkan oğlu, Nicky Fury JR giymekte.

İlk film ister istemez propaganda içeriyordu çünkü Captain America'nın asıl yaratılış amacının geçtiği yıllarda, savaş zamanı geçiyordu; bir ortaya çıkış hikayesi olduğundan ister istemez bunlar olacaktı. Ancak bu filmde ve devamında, Cap günümüze geldikten sonra böyle şeyler olmayacak, bu filmde de olmayacak, bu sayfada yukarda bir yerlerde bir mesaj yazmıştım, orda dediklerimle alakalı işte.

•  Captain America: The Winter Soldier (2014)

• Filmin ismindeki Winter Soldier direk bucky barnes ı tarif eder.Uçağın/roketin patlaması sonucu öldü sanılmıştır,90 lara kadar
    çizgi roman evreninde ortaya çıkmamıştır.70 lerde Falcon yeni ortak olarak seriye eklenmiştir.Bucky ise aslında ölmemiş,kaptan gibi
    donmuştur ama onu bulan ise Sovyetler olmuştur.Ayrıca bir kolunu kaybetmiştir,ruslar o kolun yerine metal kol takmıştır.Omzunda
    Kızıl Yıldız logosu bulunan.Çizgi roman evreninde olay böyle,filmde nasıl olur onu bilemem.

Ayrıca Kaptan Amerika serisi her zaman siyasi dir.40,50,60,70 ler hiç bir zaman değişmemiştir.Marvel evreninde A.B.D girdiği her savaşta mutlaka Kaptan Amerika da savaşmıştır.2. dünya,kore,vietnam,1. körfez,afganistan.Ne hulk,ne demir adam ne örümcek adam ne de x men bu kadar siyaset ile alakalı değildir.Yanlışımız varsa affola

• quote:

Sen de maşallah süper kahramanları çok seviyorsun Saylır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 4 Haziran 2013; 22:14:37 >

• quote:

Scarlett johansson niye filmler ilerdikce tipini bozuyor
    İron man 2'de nasildi her filmde tip degisiyor
    Gitti canim kiz

• bu film kaçmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gel pc pc -- 5 Haziran 2013; 16:50:01 >
  • Bundan sonraki ekran görünülerini spoiler içinde koyalım. Kritik bir bilgi içermese de filmden önemli sahneler olabilir.

• Gerek kostümü,gerek güçleri olsun pek sevmiyorum Kaptan Amerika'yı.
  • Captain america'nin saclari ilk filmde ve avengersta biraz daha uzun degil miydi Birdr kostumu giymemis pek bir olandisi sey yok gibi

• kostüm değişmiş gibi. Bu arada CA çizgi roman sayıları artık ne zaman çevirilmeye başlayacak merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 8 Haziran 2013; 9:34:18 >
  • Çizgi romanını okuyan arkadasların cogu spoiler vermıs valla cogunuda okudum Lütfen sunları spoiler içine alın yaw yemın edıyorum filmi izleme hevesım kacıyor Neyse ilk filmini ben begendım baslangıca gore iyiydi bakalım devam filmi nasıl olucak ama peggy olaydı iyiydi yaw onuda dondursalarda bisey yapsalardı sevmıstım o hatunu Neyse ki scarlett var fazlası ile doldurur yerini
  • Yerimizi aldik

• quote:

Orijinalden alıntı: LiuKang

Çizgi romanını okuyan arkadasların cogu spoiler vermıs valla cogunuda okudum Lütfen sunları spoiler içine alın yaw yemın edıyorum filmi izleme hevesım kacıyor Neyse ilk filmini ben begendım baslangıca gore iyiydi bakalım devam filmi nasıl olucak ama peggy olaydı iyiydi yaw onuda dondursalarda bisey yapsalardı sevmıstım o hatunu Neyse ki scarlett var fazlası ile doldurur yerini

peggy icin bu konuya bakabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow in the Dark

quote:

Orijinalden alıntı: LiuKang

Çizgi romanını okuyan arkadasların cogu spoiler vermıs valla cogunuda okudum Lütfen sunları spoiler içine alın yaw yemın edıyorum filmi izleme hevesım kacıyor Neyse ilk filmini ben begendım baslangıca gore iyiydi bakalım devam filmi nasıl olucak ama peggy olaydı iyiydi yaw onuda dondursalarda bisey yapsalardı sevmıstım o hatunu Neyse ki scarlett var fazlası ile doldurur yerini

peggy icin bu konuya bakabilirsin

Hangi konu hocam

• Bu filmdeki rakibi kim CA'nın?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.