Şimdi Ara

Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. ! (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
638
Cevap
27
Favori
63.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar konuda daha önce geçti mi bilmiyorum ama bende Canon mp230 yazıcı var siyah-beyaz kartuşa mürekkep doldurarak kullanıyorum,son sefer yenilediğimde yazıcı daha önce hiç vermediği bir hata verdi , B ve C ışıkları ile birlikte yıldırım işareti olan ışık (üçü birlikte aynı anda) 5 defa yapıp sönüyor ve bekleyip yine 5 defa yanıp sönüyor, böyle devam ediyor hiçbir şey yazmıyor,,bu konuda ne yapmalıyım bilen varsa çok teşekkür ederim...
  • Merhaba,

2 gün önce eşime L805 aldım. Daha önce hiç fotograf baskısı yapmadığım için biraz acemisiyim. VATAN Bilgisayarda kagıt olmadıgı için epson kagıt alamadım. Herhangi bir kırtasiyeden denemek için Alex Schoeller Glossy Inkjet Photo Paper aldım. Ancak hangi kagıdı seçip baskı alırsam alıyım resim kalitesi kötü oluyor. Bir türlü uygun baskı seçeneklerini bulamadım.

Bunun tek sebebi kagıtların epson olmayısımı yoksa baskı seçeneklerini tutturamam mı?

Photshop veya benzeri bir program kullanmıyorum. Normal telefondan çektiğim yüksek çözünürlüklü fotoğraflar. Ya normal windows resim görüntüleyiciden yazdırmaya çalışıyorum yada direk telefondan.

Diğer bir sorum da internetten Epson kağıt alacağım simdi. Hangi tür kagıt almalıyım. Çocuğumuz için albüm yapacağımızdan işimizi görecek kalitede olmasını istiyorum.

Kesin atladığım bir şeyler var ama bir türlü bulamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • yardımcı olacak birisi yok mu????????????
  • bir heyecan ile Canon ts5050 aldım. Ancak sonra baskı kapasitesinin 400-500 adet ve yeni kartuşların da setinin 250-300 tl olduğunu öğrendim. Kullanmaya başlarsam kafamdaki alternatif dolan kartus almak (http://www.bitmeyenkartus.com.tr/5-RENK-CANON-PGI-570571-UYUMLU-Kolay-Dolan-Kartuslar-Uyumluluk-Pixma-MG-5700-Serisi-MG5750-MG5751-MG5752-MG5753-MG6850-MG6851-MG6852-MG6853-MG7750-MG7751-MG7752-MG77537,PR-15201232.html), bunlar bitince de içini doldurmak için yedek mürekkep almak (http://www.bitmeyenkartus.com.tr/5-Kartuslu-Canon-Yazicilar-icin-uyumlu-5-adet-Murekkep-SETI-PHOTO-INK-Akilli-Murekkep,PR-10975.html). orjinal yanında kutuda gelen demo kartuslari hic kullanmadan bir kosede tutacagim.

Makine hala kutusunda. Aslında istediğim tüm özellikler sadece bunda var neredeyse piyasada:

-copy scan print renkli s/b

-wifi, wifi direct, AirPrint

-ufak ebat kompakt dizayn

-renkli önizleme ekranı

Sizce bunu iade edip üstÜne 500-600 verip k486 ya da g4400 almaya değer mi. Değerse hangisi sizce?

Ayda maks 60 sayfa s/b, 15 de renkli işim olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

bir heyecan ile Canon ts5050 aldım. Ancak sonra baskı kapasitesinin 400-500 adet ve yeni kartuşların da setinin 250-300 tl olduğunu öğrendim. Kullanmaya başlarsam kafamdaki alternatif dolan kartus almak (http://www.bitmeyenkartus.com.tr/5-RENK-CANON-PGI-570571-UYUMLU-Kolay-Dolan-Kartuslar-Uyumluluk-Pixma-MG-5700-Serisi-MG5750-MG5751-MG5752-MG5753-MG6850-MG6851-MG6852-MG6853-MG7750-MG7751-MG7752-MG77537,PR-15201232.html), bunlar bitince de içini doldurmak için yedek mürekkep almak (http://www.bitmeyenkartus.com.tr/5-Kartuslu-Canon-Yazicilar-icin-uyumlu-5-adet-Murekkep-SETI-PHOTO-INK-Akilli-Murekkep,PR-10975.html). orjinal yanında kutuda gelen demo kartuslari hic kullanmadan bir kosede tutacagim.

Makine hala kutusunda. Aslında istediğim tüm özellikler sadece bunda var neredeyse piyasada:

-copy scan print renkli s/b

-wifi, wifi direct, AirPrint

-ufak ebat kompakt dizayn

-renkli önizleme ekranı

Sizce bunu iade edip üstÜne 500-600 verip k486 ya da g4400 almaya değer mi. Değerse hangisi sizce?

Ayda maks 60 sayfa s/b, 15 de renkli işim olur.

aylık 60 çıktı alnıacaksa degmez bence. kolay dolan kartus kulanmak en mantıklısı.
  • hepinize hayırlı günler diliyorum
    yaptığım bir çok araştırma neticesinde bütçemi aşmayan, yüksek baskı kapasiteli(ortalamam aylık 2000-3000 arası), dubleks yazma özellikli, faks,tarayıcı,fotokopi özellikli yazıcılardan

EPSON L655 ve Canon i-Sensys MF416dw arasında kaldım. Lakin daha önce hiç püskürtmeli yazıcı kullanmadım. Benim için sayfa başına düşen maliyetin önemi büyük. Biri renkli inkjet diğeri mono laser olan yazıcılar hakkında bilgisi olan varsa ve bilgisini benimle paylaşabilirse çok sevinirim.

renkli çıktı benim için çok gerekli değil faks,fotokopi ve otomatik dubleks önemli, kartuşu doldurmam sıkıntı olabiliyor, genellikle orjinal kartuşu doluma verip aradaki boşluklarda muadil kullanıyorum. bu çerçeveden baktığımda sizce hangisini tercih etmeliyim, yada bu konuda başka bir önerisi olan varmı?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • arkadaşlar mp 280 yazıcımda siyah beyaz foto çıkarmaya çalışıyorum fakat özelliklerden fotoğraf için olanı seçince yazıcı boş sayfa veriyor yazıyormuş gibi gidip geliyor fakat yazmıyor.

seçeneği standart yapınca bir sorun yok normal çıkartıyor ama kalitesi düşük kalite seçemiyorum.

bunun nedeni nedir? kağıt türü photo paper pro platinum seçiyorum 10*15 kağıt koyuyorum.

renkli kartuşum gelmedi suan siyah beyaz denedim ondada böyle bir şey çıktı.
  • Merhaba arkadaşlar :) Ben aranıza yeni katıldım. Acil bir iş için yapmamam gereken birşey yapıp ani karar vererek L850 aldım. İş nikah sırasında 13x18 boyutunda fotoğraf basımıydı ancak beni yüz üstü bıraktı malesef. Çok yavaş kaldı basım. Fotoğraf baskısını hızlandırma yolu var mı acaba?
  • CANON MX925 yazıcı siparişi verdim. Yazıcım henüz elime ulaşmadı ama ayrı olarak verdiğim dolan kartuş ve mürekkep siparişim geldi. Yalnız bursa kartuştan aldığım photoink mürekkeplerin üzerinde G serisi için yazıyor. Sitelerinden sorduğumda G serisi tüm canon yazıcılar için olur dediler. G serisi için olan mürekkebi mx925 te kullanabilir miyim. Birde mx925 kullananlardan mürekkep tavsiyesi alabilirsem sevinirim.
  • Merha arkadaşlar,epson l550 yazıcı var herhangi bir kağıt sıkışmamış olmasına rağmen sürekli tarayıcı bölümünden kağıt sıkıştı hatası verıyor,adf ışığıda yanıp sönüyor bunun bir çözümü varmıdır.
  • Efendim Epson L serisininin tümümü cd baskısı yapa biliyor?

Bitane Termal fotoğraf baskı makineso alnayı düşünüyorum. Bitanede cd baskılı (tanklı olandan.)

Canon Mx 925 bana göre iyi (Kardeşimde kullanır. Ama tanklı olmadı için baskısı az yapıyor ve biliyorsunuzki kartuşlar çok pahalı.) Tanklı yapdırmakda olur. Ama siz tavsiye etmiyorsunuz.
  • Efendim Bunlardan hangisin tavsiye edersiniz? L-800-L486-L805-L810-L486-L350-L362-L850-L355? ve hangisi en son çıkan?

L655-L550-L566 cd baskısı varmı?
  • Canon mx925 için dolan kartuş ve mürekkep alamayı düşünüyorum
    Bunun için hem dolan kartuşu nerden alsam.

Ayrıca mürekkep olacak gözüme çarpan markalar
    1- cercesor
    2- ocp
    3- PHOTO INK (bursakartuş)
    4- go print

veya sizin önereceğiniz mürekkepler.

Bu mürekkebi sadece fotoğraf baskısına kullanacağım.
    Tıkanma yapmamalı, solma yapmamalı ve nem, su gibi etkenlere dayanıklı olmalı.

Bilgilerinizi bekliyorum.
  • Stüdyo Salonu İçin En İyi Termal Baskı Makinasi

Baküden selamlar! Merhaba arkadaşlar,

Düğün salonu işi yapan ve termal makine kullanan arkadaşlar Düğün salonu için en iyi termal baskı makinası sizce hangisidir ?

Düğün salonu işi geldi ve termal makine ve maliyet hesabı yapıyorum daha doğrusu araştırıyorum. İnternet çok karışık ve bilgi kirliliği var Benim tercihim DNP DS620 Termal Fotoğraf Baskı Cihazı! Ama Baküde en çok Kodak ve Fuji işleniyor

15*21 baskı boyutu için bana yazıcı tavsiyesinde bulunabilir misiniz? DNP, Citizen, Kodak v.s. bilgisi olan arkadaşlardan, bilgi ve tecrübe paylaşımı rica ediyorum. Fiyat-performans, kağıt maliyeti ve bulunabilirliği gibi konularda özellikle.

Termal makinesi pahalı olsada olur. Amma kağıdı ucuz ve 15x21 boyutda en azı 1 kolide 600-700 baskı olsun.

Ama Epson L850 aklımdan çımıyor. Sizce L850 yoksa termal fotoğraf baskı makinası?

Kodak RGP270 A5 (15x21) Glossy Inkjet Kağıtı hangi yazıcılar içindir?

15x21 baskı yapa bilen mürekkep püskürtmeli yazıcı varmı? Varsa bir dolumda kaç adet çıkır.

Bitane Termal fotoğraf baskı makinesi bitanede Epson almaya karar verdim.

Ama istediyim gibi Epson bulamıyorum. Epsonun böyle bir yazıcısı varmı - dvd baskılı, tanklı ve otomatik çift taraflı yapa bilen? (Canon Pixma MX 925 Gibi. Ben yıllardır Epson kullanıyorum, bunun için Canon almadım ve en esası tanlı diyil.) Arkaşdakar bilen yazsın rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler! Herkese hayırlı işler!
  • Arkadaşlar aşağıdakı gibi hepsi bir arada olan yazıcı bilen varsa lütfen yazsın

Güçlü ve verimli Ofis için Hepsi Bir Arada yazıcı

Tarama, fotokopi ve faks işlemleri için 35 sayfalık çift taraflı Otomatik Doküman Besleyici

Tanklı

Kullanışlı, yüksek kapasiteli 250 yapraklık kağıt tepsisi

Çift İşlevli Panele sahip büyük, kullanıcı dostu 7,5 cm (3,0 inç) renkli TFT ekran

Akıllı telefonlar/tabletlerden baskı alın ve akıllı telefonlar/tabletlere tarama yapın. Apple AirPrint desteklenir

Google Cloud Print desteği ve PIXMA Cloud Link ile Internet'ten baskı

Doğrudan Diske Baskı ve çift taraflı baskı ile gelişmiş ortam kullanımı
  • Merhaba,

Tanklı + Cd baskısı + Wifi + Otomatik çift taraflı yapa bilen bir yazıcı varmı?

Mesela Canon Pixma Mx925 gibi herşey var ama tanklı diyil.

Lütfen acil cevaplarsanız sevinirim

https://www.facebook.com/sahin.abisov.92
  • Epson XP-800 kullnıyordum, kırmızı ve sarıda galiba biraz sorunlar vardı, sonrasında da mürekkep pad'i doldu uyarısı verdi, servis kafa değişecek dedi,750tl olduğu için yaptırmadım.Kafa tıkalı mı demek, bi zamanlar dolan kartuşlar denemiştim ve kafa tıkandı..vs servise gönderdim, galiba temizlemişlerdi, sonrasında da kartuşları ve mürekkepleri attım ve orijinal kartuşlar kullandım..Solusyon..vs bişey var mı, epeyce de orijinal kartuş almıştım ve elimde kaldı.Ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.amon -- 27 Aralık 2017; 19:48:0 >
  • Canon i-Sensy MF635Cx Wi-Fi Laser Yazıcı

canon önerir misiniz? küçük bir iş yerinde kullanacağız ve renkli de ara ara baskı almamız gerekiyor.

Ayrıca Bu cihazın tonerleri doldurulur mu?
  • cevap veren olursa çok makbule geçecek, Canon IP7250 kolay dolum kartuş aldım, daha önce orjinal kartuşla kullandığım rovi kağıtla baskı aldım, muadil mürekkeplerin renkleri çok güzel fakat siyah renk kağıt üzerinde kurumuyor. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? ne yapabilirim? kuruması için bir gün bekledim yine sonuç değişmedi...
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.