Şimdi Ara

Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. ! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
638
Cevap
27
Favori
63.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Toner li tavsiye etmem çok maliyetli olur orjinal kartuslari
    Epson 5690 bakınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bekko33 kullanıcısına yanıt
    Murekkepten kaynaklidir büyük ihtimal

• nebisim kullanıcısına yanıt
    Merhabalar çektim fakat yoğunlukta buraya yazamadım artık yaşlandık.
    https://m.youtube.com/watch?v=NHkJJDNdEFs
    :)

• charlie.brown kullanıcısına yanıt
    Epson M105 sanırım size uygun
    Renkli ise wifi li pahali ama epson l365 saglayabilirim

• meco M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.
    Size öncelikle saygım sonsuz fakat o yazıdan sonra da daha değişik sorunlar yaşandı hava yapıyor makine ve bu hava alınamıyor.
    7000 6000 sayfa neye göre kime gore alınıyor fotoğraf baskısı ile mi düz baskı ilemi.

Ayrıca epson kafası ihtiyacınız olursa her servis gibi Bizde de bulunuyor internette satmiyoruz belki ama geliş fiyati çıkış fiyati belli olan bir maliyet ve bana göre epson da pahalıdır. Ama servis konusunda her türlü epson ürünün arkasında. Canon servisi kartus a garanti vermez çünkü sarf malzeme der. Epson da kafa garantilidir ve garanti bittikten sonra dahi sıfır kafa takildiginda 6 ay yine garantilidir. Pahalı olabilir ama işin ahlaki ve arkasında durabiliyorsa bence canon rakip bile olamaz.

• tegen113 T kullanıcısına yanıt
    Cep numaradan arayabilirsiniz

• bmc307 B kullanıcısına yanıt
    Telefon ile iletişime geçin yardimci olalim

• quote:

Orijinalden alıntı: Tutakbilisim

Merhabalar.
    Size öncelikle saygım sonsuz fakat o yazıdan sonra da daha değişik sorunlar yaşandı hava yapıyor makine ve bu hava alınamıyor.
    7000 6000 sayfa neye göre kime gore alınıyor fotoğraf baskısı ile mi düz baskı ilemi.

Ayrıca epson kafası ihtiyacınız olursa her servis gibi Bizde de bulunuyor internette satmiyoruz belki ama geliş fiyati çıkış fiyati belli olan bir maliyet ve bana göre epson da pahalıdır. Ama servis konusunda her türlü epson ürünün arkasında. Canon servisi kartus a garanti vermez çünkü sarf malzeme der. Epson da kafa garantilidir ve garanti bittikten sonra dahi sıfır kafa takildiginda 6 ay yine garantilidir. Pahalı olabilir ama işin ahlaki ve arkasında durabiliyorsa bence canon rakip bile olamaz.

Rica ederim saygı karsılıklı,
    tanklı canon kullanmadım ve henüz görmüste degilim ama gercekten bahsettiginiz gibi makine hava yapıyorsa ve bu baskı kalitesini etkiliyorsa durum kötü.
    7000 sayfa aşagıdaki iso standart belge kullanılarak ölcülüyor ama büyük ihtimal hızlı mod ile yazdırılıyordur diye tahmin ediyorum.

Tüm markaların kullandıgı ISO/IEC 24712 standart test sayfaları
     Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. !
  • Canon mp250 var hocam 5 liraya kartuş doldurtuğum halde hazne bos gösteriyor bi çözüm yolu var mıdır?

• fahri1156 kullanıcısına yanıt
    sıfır kartus takılmadıgı sürece hazne bos gösterir zaten. icinde mürekkep oldukca korkmayın yazmaya devam eder.
  • Epson L365 Depolu yazıcı kullanıyorum 1 ayda 3 defa anca çıktı alıyorum çucuğun okulu için resimli çıktı resimlerde çizikler çıkıyor satır satır.Denetim masasından kafa temizleme hizalama mürekkep temizleme yaptım yine çizgili çıkarıyor mürekkep seviyesi %55 neden böyle oluyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fahri1156 kullanıcısına yanıt
    Çözüm yolu çipin değişmesidir lakin çipi değişmiyor :)
    O şekilde yazdırmaya devam edin.
    Merhabalar
    bence ona o kadarda bakmamak lazım.
    Ciddi mana da Canon cihazlarının geliştirilmesi gerekiyor. ve teknik servis ağının yaygınlaştırılması..
    Diyarbakırda bulunuyorum ve diyarbakırda bulunan canon bile makinelere bakmayıp bize gönderiyor.
    Epson yazıcılarda nasıl ki muadil mürekkep te olsa farklı sorun da olsa her soruna çözüm bulabiliyorsak
    canonda aynı şekilde her soruna cevap bulabilmeli. Bir çok hata mesajını burdaki herkes ezbere biliyorken. Arayın kendiniz Canon teknik servisi kendileri bile cevap veremez.
    Bunlar benim gözümde eksikliktir.
    Siz diğer yazılarınıza bakrkende orjinal ile muadili kıyaslamayın bence orjinali orjinal ile kıyaslanması gerekmektedir.
    bir kıyaslama secenegi de ben göstereyim
    canon 70 ml mürekkep ile 6000 baskı alıyorsa
    epson 70 ml mürekkep ile 3000 baskı alır denemez.
    Canon 70 ml fiyatı 30 TL
    Epson 70 ml fiyatı 25 TL
  • 6Clas kullanıcısına yanıt
    Beyfendi düz kağıt olarak ayarladığınızdan olabilir
    Kağıt turunu photo paper seçin glossy
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tutakbilisim

Merhabalar
    Siz diğer yazılarınıza bakrkende orjinal ile muadili kıyaslamayın bence orjinali orjinal ile kıyaslanması gerekmektedir.
    bir kıyaslama secenegi de ben göstereyim
    canon 70 ml mürekkep ile 6000 baskı alıyorsa
    epson 70 ml mürekkep ile 3000 baskı alır denemez.
    Canon 70 ml fiyatı 30 TL
    Epson 70 ml fiyatı 25 TL

Servisler hakkında bilgim yok bu konuda birsey diyemem. Mürekkep konusunda ise bütcemi düsünmek zorundayım yani düz kagıt icin orjinal mürekkep kullanmak bana mantıklı gelmiyor acıkcası. Yan sanayi mürekkep her sette en az 70 lira kazandırıyor bana ve bir kac set sonra yazıcı kendi parasını yada sarf malzemesini amorti ediyor. Fakat epson yan sanayi mürekkep kullanımına izin vermiyor.

Canon yazıcı + yan sanayi mürekkep şuan için her acıdan daha ekonomik ve son kullanıcı olarak bu benim icin önemli.
  • Merhaba bizde de EPSON Stylus sx235w var. Bizim sorunumuz ise, çıktı alırken parça parça çıkarması renkli çıktı alırken sorun yok ama siyah olanlarda çıkarmıyor. Ekte bir örnek ekliyorum.
    Not: bir sayfaya iki sayfa basmaya çalışmıştım.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. !
    Epson yan sanayi mürürekkep kullanımına izin vermiyor diye bir şey tamamiyle uydurma. Ne canon ne epson şuan ki sistemleriyle bunu ayırt edemez.
  • TeknoVale T kullanıcısına yanıt
    Arkadasımda epson l210 var mürekkepleri kodlu oldugu icin hep orjinal alıyor mecburen.. simdi buna yan sanayi mürekkep kullanabilir mi? nasıl?
  • epson l 655 mi epson l850 mi fotoğraf baskısı yazıcı ve tarayıcıyı bunları kullanacağım tavsiyelerinizi bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.