Şimdi Ara

Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. ! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
638
Cevap
27
Favori
63.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kredi kartı ile iparadan alabilirsiniz kuveytturkten sanal pos aldık fakat sistemimizde bir sorun olduğundan entegre edemedik.
    özür dileriz.
  • Merhabalar,
    ortalama 1000 adet alabilirsiniz.
  • Hocam canon yeni g serisi yazıcılar Hakkı'nda bilgi varmı? Fiyat gibi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MG7150 sahibiyim. A5 boyutunda kenarlıksız fotoğraf baskısı alamıyorum. Menüde A5 boyutu yok.
  • Canon ip7250 nin kolay dolan kartuslari ile tek dolumda 10x15 ebatinda kac tane cikti alinabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tutakbilisim T kullanıcısına yanıt
    Daha once 10 farkli inkjet 2 farkli lazer kullandim. Lazer aldigim verimin yerini hic biri tutmadi. Ayrica inkjetlerde cok ariza yasiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: L@civert

MG7150 sahibiyim. A5 boyutunda kenarlıksız fotoğraf baskısı alamıyorum. Menüde A5 boyutu yok.

canon yazıcımla panoramik fotograf basıyorum istedigim ölcülerde. ayarlardan özel ölcülere girip istediginiz ebatta baskı alabilirsiniz..
  • 200 TL'ye kadar kartuşu ucuz veya doluma uygun canon veya epson yazıcı arıyorum. MG-3250 düşünüyorum. Tarayıcı, fotokopi ve yazıcı özellikli olmak zorunda
  • Hocam merhabalar,
    Bende Epson WF-2520 yazıcı var. Yazdırma kafasında tıkanıklık vardı silik yazdırıyordu buhar vs tuttum daha kötü oldu. İnternetten birkaç video baktım bir solüsyon ile temizleme yapıyorlar epsonlara bu solüsyonlar işe yarar mı bunu denemeyi düşünüyorum. Sizin bir tavsiyeniz var mı?
  • arsima kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten açılacağı varsa siz zaten tıkamışsınız. kafa değişimi gerekli onunda maaliyeti yüksek yeni yazıcı düşünmenizi tavsiye ederim.
  • Hipersonic kullanıcısına yanıt
    hocam 50 tane falan olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L@civert

MG7150 sahibiyim. A5 boyutunda kenarlıksız fotoğraf baskısı alamıyorum. Menüde A5 boyutu yok.

merhabalar
    denetim masası <aygıtlar ve yazıcılar < yazıcıya sağ tılayın < yazdırma tercihleri < üstte sayfa yapısı < normal boyutu seçip kağıt boyutnu A5 seçiniz.
  • agah07 A kullanıcısına yanıt
    fiyatlar yayınlandı.

Canon G Serisi

Canon yeni yazıcısı artık Türkiye’ye girdi. Peki bu yazıcıların özellikleri beklentileri fiyatları özellikleri nedir ?
    Aklınıza takılan tüm soruları sorarsanız yorum kısmından yanıtlayabilirim.

Piyasadaki Bitmeyen Kartuş Sistemli yazıcıların artık orjinali üretildi.

Garantisini Canon verebilecekmidir. sorusuna yanıt ise şu an teknik servis noktası her ilde bulunmuyor sadece teknoser tamir ettiği için yetiştirebileceğini sanmıyorum.

Canon G1400 Fiyatı: 500 TL Satın almak için tıklayınız.

Sadece yazıcı özelliği vardır. Tarayıcı veya fotokopi özelliği yoktur. Orjinal tank sistemli Canon Yazıcılar sayesinden kendi dolumunu kendisi yapan makinelerdir. Henüz makine elimize ulaşmadığından test etme imkanımız bulunmadı fakat kısa süre içerisinde elimize ulaşacaktır.

Canon G2400 Fiyatı: 649 TL Satın almak için Tıklayınız

Yazıcı Tarayıcı ve Fotokopi özelliği olan bir yazıcıdır.

Canon G3400 Fiyatı: 760 TL satın almak için tıklayınız

Yazıcı Tarayıcı Fotokopi ye ekstra olarak Wifi özelliği getirilmiştir.

Bu makinelerin ortak özelliği olarak 2 kartuşlu olmalarıdır. Buda demek oluyorki fotoğraf baskılarını iyi yapamamaktadır. ip7250, ix6850, mg6450 gibi kaliteli bir baskı beklemeyin. ev kullanıcıları ve fotokopi çekecek olanlar için idealdir.

Kaynak: http://www.kartusdestek.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tutakbilisim -- 21 Şubat 2016; 13:41:37 >

• Epson l365 ile canon g3400 arasında bir rekabet olur diye düşünüyorum kullanıcı testlerine göre bakarız artık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • agah07 A kullanıcısına yanıt
    Benim görüşüm arasında kıyaslama bile yapılmaması gereklidir.
    kesinlikle epson diyorum.
  • Yeni Canonlar 2 Pl,Epsonlar 3 Pl kağıt üzerinde Canonlar daha kaliteli görünüyor resim konusunda. Epsonlar çerçevesiz resim çıkartabiliyorlarmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekemenb -- 22 Şubat 2016; 13:53:36 >
  • 2pl ve 4800x1200dpi baskı yapan bir Canon, 1.5pl baskı veren Epsonlar dısındaki tüm Epsonlarla aynı kalitede fotograf verir. Arkadaslarla bir sürü test yaptık sonuc hep aynı.

örneğin 75 liralık Canon ip2702 (giris seviyesi, iki kartuslu) Epson L210 ve L550 ile aynı kalitede fotograf basıyor. Her ayarda denedik sonuc değişmiyor fotoğraf baskıları aynı.
  • 1,5 Pl ile 2 Pl arasında çok fark olupta 2Pl ile 3 Pl arasında fark olmaması garip değilmi ?

• Tutakbilisim T kullanıcısına yanıt
    epson l220 kullanıyorum....bu yazıcılarda rapor yazdırma özelliği var mı....yani o güne kadar yazıcıdan kaç çıktı alındığını gösteren deneme sayfası yazdırmadan bahsediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekemenb

1,5 Pl ile 2 Pl arasında çok fark olupta 2Pl ile 3 Pl arasında fark olmaması garip değilmi ?

aslında garip degil, şöyle bir hesap yapınca fark ortaya cıkıyor. Baskı cözünürlügü DPİ yani 1 inc (25.4mm) boyunca nokta sayısı.

Epson L210...... 5760x1440 dpi (yani 1/5760)... 25,4/5760=0,0044 yapar. 3pl oldugu için 3 ile çarparız = 0,013 yapar.
    Canon ip2702... 4800x1200 dpi (yani 1/4800)... 25,4/4800=0,0052 yapar. 2pl oldugu icin 2 ile carparız = 0,010 yapar..
    nerdeyse fark yok, baskı kaliteleri aynı..

birde 1,5pl olan epsonlar ile 1pl olan canonlara bakalım
    Epson L800... 5760x1440 dpi (yani 1/5760)... 25,4/5760=0,0044 yapar. 1,5pl oldugu için 1,5 ile çarparız = 0,006
    Canon pro.... 9600x2400 dpi (yani 1/9600)... 25,4/9600=0,0026 yapar. 1pl oldugu için 1 ile çarparız oda = 0,002
    fark binde 4, baskı kaliteleri aynı.

2 ve 3pl makinalar 1 inç'in yüzde bir hassasiyetinde calısıyorken, 1pl ve 1,5pl makinalar 1 inç'in binde iki hassasiyetinde calısmakta.
    gruplar kendi iclerinde aynı kalitede baskı veriyor ama gruplar arası fark 10 kat.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.