Şimdi Ara

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ### (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.951
Cevap
69
Favori
318.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dslr alacağım onun için makinemi satıyorum ilgilenen varsa sahibinden ilan no: 120011197
  • quote:

Orijinalden alıntı: naturel18

cihaz 16.9 formatında iken dijital zoom kullanılamıyor bunu neden böyle yapmışlar anlamadım. birde 16.9 formatında mp seçenekleri sadece bir tane ilginç.. şimdi çoğu tv monitör ve pc ekranları 16.9 iken neden hala 4.3 için ısrar ediyorlar .. ben fotoyu ekranımda tam dolu olarak görmek istiyorum..

Varmış işte 16:9 ve ekranınızda tam dolu görünüyor o oran ile çektiğinizde. Ben hiçbir üreticide görmedim sadece 16:9 oranında fotoğraf çeken. Dünyada belki 16:9 oranında ekranlar az değildir ama tek onlar yok. Siz ekranınızda 16:9'da tam görmek istiyorsanız bir başkası da 16:10, 4:3 oranlı ekranında tam görmek isteyebilir. Asıl 16:10 yok onlar ne yapsın ? Bir de aynı kareyi 16:9 ve 4:3 yada 3:2 oranında çekin bir bakın bakalım. 16:9'da kesin fotoğrafı yazılımsal olarak üst-alttan kesiyordur.

• Peki . Birşey sorucam sizce fotograf çekme kaliteli görüntüde Canon sx150 mi yoksa Nikon l310 mu ?
  • Safranboludan Bir Kaç Kare ..

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###  ### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###

• bu alette panaromik cekım var mı arkadaslar.bu arada gecen 6-7 ay once 600 lire olan makıne şimdi nasıl 250ye kadar dustu.almayı dusunuyprum ama içime kurt düştü.
  • merhaba.yardiminiza ihtiyacim var.benim aradigim makinenin makro cekiminin iyi olmasi ve renkleri olabildigince gercege yakin cikarmasi cok onemli.ayarlarla ugrasirim benim icin makinanin manuel kullanima izin vermesi daha iyi olacaktir zira yavas yavas ogrenip ileride dslr makine almak istiyorum.canon sx150is benim ihtiyaclarimi karsilayacak midir?bugun vatana gittigimde fiyatinin 249tl oldugunu gordum fiyati da gayet makul geldi.ne dersiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesimbo -- 31 Mart 2013; 21:14:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesimbo

merhaba.yardiminiza ihtiyacim var.benim aradigim makinenin makro cekiminin iyi olmasi ve renkleri olabildigince gercege yakin cikarmasi cok onemli.ayarlarla ugrasirim benim icin makinanin manuel kullanima izin vermesi daha iyi olacaktir zira yavas yavas ogrenip ileride dslr makine almak istiyorum.canon sx150is benim ihtiyaclarimi karsilayacak midir?bugun vatana gittigimde fiyatinin 249tl oldugunu gordum fiyati da gayet makul geldi.ne dersiniz?

Ileride dslr almayi dusunuyorsaniz bence simdiden alin . Butceniz yetmiyorsa sx150 guzel tercihtir. Makro cekimi guzeldir. Renkli cekimi guzeldir manuel ayara tam olanak verir. Ihtiyaclarinizi amator olarak karsilar ancak tabiki'de dslr kadar iyi olamaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0FLu061

quote:

merhaba.yardiminiza ihtiyacim var.benim aradigim makinenin makro cekiminin iyi olmasi ve renkleri olabildigince gercege yakin cikarmasi cok onemli.ayarlarla ugrasirim benim icin makinanin manuel kullanima izin vermesi daha iyi olacaktir zira yavas yavas ogrenip ileride dslr makine almak istiyorum.canon sx150is benim ihtiyaclarimi karsilayacak midir?bugun vatana gittigimde fiyatinin 249tl oldugunu gordum fiyati da gayet makul geldi.ne dersiniz?

Ileride dslr almayi dusunuyorsaniz bence simdiden alin . Butceniz yetmiyorsa sx150 guzel tercihtir. Makro cekimi guzeldir. Renkli cekimi guzeldir manuel ayara tam olanak verir. Ihtiyaclarinizi amator olarak karsilar ancak tabiki'de dslr kadar iyi olamaz

su an dslr makine icin butcem yok maalesef ama makinelere alismak istiyorum dslr alana kadar bu alandan uzakta kalmak istemiyorum acikcasi.ama sanirim ic mekanda yeterince iyi bi makina degil cunku magazada inceledigimde pek tatminkar fotograflar cekmedi bu cok buyuk sorun degil benim icin sonucta kompakt bir makina.tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin:)

• @yesimbo
    Isiksiz ortamlarda biraz sizi uzebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: malicinar

bu alette panaromik cekım var mı arkadaslar.bu arada gecen 6-7 ay once 600 lire olan makıne şimdi nasıl 250ye kadar dustu.almayı dusunuyprum ama içime kurt düştü.

Panoramik çekim yok makinada. Ama bu panorama ekemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. İStediğiniz şekilde, istediğiniz kareden panorama yapabilirsiniz, bilgisayar üzerinden. İster 2 fotoğraf, ister 9 fotoğraf.. Panorama Maker ve ya photoshop programları ile yapabilirsiniz...

Makinenin fiyatı niye bu kadar çok düştü? Üst modelleri geldi sürekli. Biraz fazla bir düşüş yaşadı. Kafaya takılacak bir şey yok. Cihazda kusur görmedim ben. Sadece eksiklikler var. Eksiklik dediğim sensör küçüklüğü, buna bağlı olarak kötü ISO performansı.. Ama bunlar normal, kompakt makine sonuçta...

• quote:

Orijinalden alıntı: 0FLu061

@yesimbo
    Isiksiz ortamlarda biraz sizi uzebilir

ışıksız ortamlarda çok fazla deneme şansım olmadı ancak denediklerimdede gayet güzel sonuçlar aldım.. flaş ayarını düşürüp yükseltebiliyorsunuz ..eğer ayarları düzgün yapabilirseniz her mekan ve şartta güzel fotolar elde edebilirsiniz. ancak benim fazla zamanım yok gördüğüm fotoyu hemen çekeyim ayarları makina kendisi yapsın derseniz başka bir kompak cihaza bakmalısınız.. bu cihazda diğer kompaklara göre daha çok özellik ve çekim modu var ancak bunları yerinde ve zamanında kullanmak gerek..

uzun pozlamayla çekilmiş bu geceden bir foto..

• quote:

su an dslr makine icin butcem yok maalesef ama makinelere alismak istiyorum dslr alana kadar bu alandan uzakta kalmak istemiyorum acikcasi.ama sanirim ic mekanda yeterince iyi bi makina degil cunku magazada inceledigimde pek tatminkar fotograflar cekmedi bu cok buyuk sorun degil benim icin sonucta kompakt bir makina.tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin:)

DSLR için bütçeniz şimdilik yetersizmiş. O zaman SX150 uygundur sizin için. 249 TL de uygun fiyat. İç mekan çekimleri tabi ki dış mekana benzemez. Ama öyle çekilmeyecek gibi de değil. Çok loş ortamda flaş ile durum kurtarılabilir. Makineyi aldık, içeride kullanamayacağız gibi bir düşünceniz olmasın, sadece performansı düşüyor makinenin biraz...
  • Bugünden..

• @naturel18
    @Stainless..

cok tesekkur ederim bilgiler cok faydali oldu Allah razi olsun iyi geceler.

• quote:

@naturel18
    @Stainless..

cok tesekkur ederim bilgiler cok faydali oldu Allah razi olsun iyi geceler.

Rica ederim, ne demek

Örnek olarak bugün çektiğim bir fotoğraf, göüldüğü gibi cami içi. Bilirsiniz çok aydınlık değildir camiler. Tabi sabit bir yere koyup öyle çektim fotoğrafı. Her zaman bir çıkış yolu vardır, iyi ya da kötü. Bunu görebilmektir bence önemli olan. Neyseçok uzattım, uzun lafın kısası; fotoğraf;

• quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

Bugünden..

Resimlerime bende ismimi yazmak istiyorum hangi programı kullanıyorsunuz ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: malicinar

bu alette panaromik cekım var mı arkadaslar.bu arada gecen 6-7 ay once 600 lire olan makıne şimdi nasıl 250ye kadar dustu.almayı dusunuyprum ama içime kurt düştü.

Panoramik çekim yok makinada. Ama bu panorama ekemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. İStediğiniz şekilde, istediğiniz kareden panorama yapabilirsiniz, bilgisayar üzerinden. İster 2 fotoğraf, ister 9 fotoğraf.. Panorama Maker ve ya photoshop programları ile yapabilirsiniz...

Makinenin fiyatı niye bu kadar çok düştü? Üst modelleri geldi sürekli. Biraz fazla bir düşüş yaşadı. Kafaya takılacak bir şey yok. Cihazda kusur görmedim ben. Sadece eksiklikler var. Eksiklik dediğim sensör küçüklüğü, buna bağlı olarak kötü ISO performansı.. Ama bunlar normal, kompakt makine sonuçta...

cevap için teşekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: premios

quote:

Bugünden..

Fotoğrad düzenleme programlarıyla yapabilirsiniz. Ben photoshop ve photoscape kullanıyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: premios

quote:

Bugünden..

Fotoğrad düzenleme programlarıyla yapabilirsiniz. Ben photoshop ve photoscape kullanıyorum

tamam teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.