Şimdi Ara

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ### (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.951
Cevap
69
Favori
318.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: busraozgul07

emre , zaten nikon ile canon hemen hemen aynı aralarında Pek bir fark yok ikiside özellikleriyle birbirini tamamlayan makine. Ben kendime nikonu uygun gördüm ve oyüzden aldım ve fazlasıyla beni tatmin etti.

@jiddi 'nin makineleri karsilastirma yaptirdigi bir site vardi. Iki makineyi gelince karsilastirir farklari belli olur zaten
  • quote:

emre , zaten nikon ile canon hemen hemen aynı aralarında Pek bir fark yok ikiside özellikleriyle birbirini tamamlayan makine. Ben kendime nikonu uygun gördüm ve oyüzden aldım ve fazlasıyla beni tatmin etti.

Memnunsan gerisi önemli değil. Ben bu iki makine arasında kalsaydım bakacağım en önemli nokta; tek tuşla her şeyi makina mı yapsın(oto mod), yoksa ayarlarını ben mi yapayım, uğraşmak istiyor muyum(manuel mod). Önce buna karar veririm. Bu işe ilgim var, kendimi geliştirmek istiyorum dersen SX150. Tam tersi, ben anlık, hatıra fotoğrafı çekeceğim, ayarları yapmakla uğraşamam dersen de nikon daha makuldür. Ne istediğiniz önemli. Alınmış bir cihaz, daha fazla söze gerek yok. Güle güle kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gir artık indirime manuel modunu sevdiğim bir hafta oldu ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre Aksu

quote:

@jiddi 'nin makineleri karsilastirma yaptirdigi bir site vardi. Iki makineyi gelince karsilastirir farklari belli olur zaten

eğer basit seviye İngilizceniz varsa buyrun, özellikle son yazdığım sitede ayrıntılı bilgiler var

http://www.2cameraguys.com/Nikon-COOLPIX-S9050-vs-Canon-PowerShot-SX150-IS.htm

http://www.digicamdb.com/compare/nikon_coolpix-s9050-vs-canon_powershot-sx150-is/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gentleman_ -- 26 Mart 2013; 11:34:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

quote:

quote:

eğer basit seviye İngilizceniz varsa buyrun, özellikle son yazdığım sitede ayrıntılı bilgiler var

http://www.2cameraguys.com/Nikon-COOLPIX-S9050-vs-Canon-PowerShot-SX150-IS.htm

http://www.digicamdb.com/compare/nikon_coolpix-s9050-vs-canon_powershot-sx150-is/

Tesekkurler

@Stainless.. 'in dedigi gibi gonlunden gecen makineyi almasi daha iyi olmus, ilerde pisman da olabilirdi sonucta bedavaya almiyor.

• Canon'un en sevdiğim yönü 15 sn. uzun pozlama imkanı vermesi olmuştu kullandığım zamanlarda. Birçok model bu sınıfta 4-8 sn. imkan veriyordu. Tabi şimdi piyasada her takla atıldığından artık daha çok model uzun pozlama imkanı veriyor. Fakat Nikon S9050 yazıldığı gibi 4 sn. uzun pozlama yapıyor ise yetersizmiş. Diyarfam kısıp gece biraz zun pozlama ile fotoğraf çekebilmenin tadı Sx150'de var mesela. Bir de kişisel görüştür ama sağlamasını kullananlar yapabilir, birisi demiş ki oto fokus hızı yavaş, imaj sabitleme sistemi yavaş(bunu nasıl ölçebildi ise!) :)
  • stainless , Evet makinamdan çok memnunum ve benim için otomatik mod önemli ben öyle işte şunu ayarlayp şunu çekiym demiyorum gördüğüm gezdiğim yerlerde direk otomatik çekim yaparım ayarlarla uğraşamam anlık çekim yapıyorum zaten makinede olan çekim modları var onlarda bana fazlasıyla yetiyo , profesyonel fotoğrafçılık yapcak değilim makinedende çok anlamam nikon tam bana göre kullanışıda çok basit çok eğlenerek çekim yapıyorum artık zaten Hangi makinenin iyi olduğuna konuşmayada gerek yok bişey değişmez bu arada teşekkür ederim makine çok hayırlı oldu gerçekten :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sx150 yi alalı 1 hafta oldu ancak şarj aleti elime ulaşmadığı için cihazı tam olarak inceleyememenin sıkıntısıı yaşıyorum..4 adet alkalıne pil aldım ancak o pillerlede ancak 20-30 foto çekebildim. pil düşmanımıdır bu cihaz umarım şarjlı pillerde bu kadar kısa ömürlü olmazlar..herşeyi tam ayarlıyorum deklanşöre bas hoppa pilleri değiştirin diyor..
    hala elimde mevcut bulunan önceki makinam panasonıc fs 11 i ne zaman şarja taktığımı hatırlamıyordum bile.. o kadar uzun gidiyor bataryası..
    tam olarak ayarları öğrenemediğimden olsa gerek çekmiş olduğum 100 fotonun yaklaşık 85 tanesi kumlu bulanık bozuk felan çıktı..neredeyse iade etmeyi düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: naturel18

sx150 yi alalı 1 hafta oldu ancak şarj aleti elime ulaşmadığı için cihazı tam olarak inceleyememenin sıkıntısıı yaşıyorum..4 adet alkalıne pil aldım ancak o pillerlede ancak 20-30 foto çekebildim. pil düşmanımıdır bu cihaz umarım şarjlı pillerde bu kadar kısa ömürlü olmazlar..herşeyi tam ayarlıyorum deklanşöre bas hoppa pilleri değiştirin diyor..
    hala elimde mevcut bulunan önceki makinam panasonıc fs 11 i ne zaman şarja taktığımı hatırlamıyordum bile.. o kadar uzun gidiyor bataryası..
    tam olarak ayarları öğrenemediğimden olsa gerek çekmiş olduğum 100 fotonun yaklaşık 85 tanesi kumlu bulanık bozuk felan çıktı..neredeyse iade etmeyi düşünüyorum..

Belki size her şeyi otomatik yapan bas-çek tarzı bir model daha iyi gider. Olabilir, herkes fotoğrafçılığın ince detaylarını öğrenme gereği duymayabilir. 1 hafta da şarj aleti için beklemek, sizde iyi sabır varmış. Ben zamanında pilli Canon A720 IS modelini aldığımda aynı gün bir teknomarketten GP marka 2500mah 2 pil+şarj setini almıştım ve beni 1 yıl sorunsuz götürmüşlerdi, sonrasında yeni yine aynı marka 2 pil almıştım. Sonraki tecrüblerimde Sanyo Eneloop pillerin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yani, belli birkaç marka var. Onlardan şaşmazsanız aralarında çok büyük farklar yok zaten. Hani yani birisi 2 gün birisi 12 gün gidiyor gibi bir fark yok. 4 pilli paket daha iyi olabilir tabi, 2si bitince beklemeden ötekileri makinaya takar devam edersiniz.

• ben de carrefour un şarj aleti ve şarjlı pillerini idareten almıştım. ready to use şarjlı piller stokta bulunmuyordu o günlerde. inanırmısınız 100 150 fotoğraf çekiyorum ancak yine de şarj sıkıntısı yaşamıyorum. buna rağmen ne olur ne olmaz 2 de yedek pil taşıyorum ancak çok rahat işimi görüyor o sebepten almadım farklı bir marka.
  • O kadar da değil. Pek takip etmedim son 3 yıldır ama Sanyo eneloop serisi, GP ve Varta şarjlı pilleri kötü değiller. İlginçtir Duracell çok iyi pil yapar diye biliriz ki kuru pilleri öyledir. Kullanmadım ama araştırmalarımda şarjlı pillerinin o kadar da iyi olmadığını öğrendim. Böyle şeyler mümkündür. Mesela Nike Air de aslında önce Adidas'a gidip bu icadını satmak isteyen bir mucidin Adidas'ın bu teknolojiyi kabul etmemesi üzerine Nike'a gidip Nike'ın kabul etmesi sonucunda var olduğunu düşünürsek... Bazı başarılar markanın araştırma-geliştirmeleri değil de böyle fırsatları iyi değerlendirmeleri neticesinde elde ediliyor ise her markanın ezberden "gözünü kapa al" gibisinden bütün ürünlerine güvenmek doğru değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: naturel18

sx150 yi alalı 1 hafta oldu ancak şarj aleti elime ulaşmadığı için cihazı tam olarak inceleyememenin sıkıntısıı yaşıyorum..4 adet alkalıne pil aldım ancak o pillerlede ancak 20-30 foto çekebildim. pil düşmanımıdır bu cihaz umarım şarjlı pillerde bu kadar kısa ömürlü olmazlar..herşeyi tam ayarlıyorum deklanşöre bas hoppa pilleri değiştirin diyor..

Şarj aletini 1 hafta beklemek sizin için kötü olmuş. Daha çok var mı gelmesine?

Ben de kutunun içinden çıkan pillerle 20-30 fotoğraf çektikten sonra bittiler. Ben sonra Varta Ready to Use 2300 mAh pil aldım 4 tane. Şarj aletim yoktu o zamanlar sizin gibi. Raftan gelen o pillerin 1 çiftiyle 230 fotoğraf çektim. Flashlı yarısı. Bir kere şarj ettim 250-260 oldu. Birkaçdefa daha şarj edince tam kapasitesine ulaştı. Şu an 310-320 adet çekiyorum. 3 te 1 i flashlıdır. Şarjlı olmayan pillere bakıp makine bozuk demeyin hemen. Dayanmıyor o piller. Gördüğünüz gibi aynı sizin gibi tek kullanımlık pillerle 20 fotoğraf çeken makine şarjlı pilleri görünce 300 üzerine çıktı. Şu an şarjlı piliniz var mı bilmiyorum ama alacaksanız ilk tercihiniz Varta Ready to use olsun. Ready to use olması avantajdır, diğerlerine göre çok daha ii korunur RTU'da enerji. Bunun dışında Sanyo Enelopp, Panasonic Evolta tavsiyemdir. GP de bunlardan sonra düşünülebilir. Ama GP 2700 serisi sorunlu bir seri diye okumuştum. Kullanıp da şikayet etmeyen görmedim. 5 TL fazla verip Varta alın, rahat edin derim. Tabi almadıysanız. Bir de 1 çift değil de 2 çift kullanın. Jiddi hocamın dediği gibi biri bitince ötekini kullanırsınız. Bir de pil çiftlerini karıştırmayın. Daha sağlıklı olur..

Fotoğraf konusuna gelince jiddi hocamın dediklerine ek olarak; manuel ayar yapmayı seviyorsanız zamanla oturacaktır bunlar. Bizim de ilk çektiğimiz fotoğraflar bembeyaz, simsiyah oluyordu. Gürültüsü bol oluyordu. Zamanla araştırarak-okuyarak geliştirdik. Doğuştan bilmiyorduk biz de, eğer ilginiz varsa zamanla öğrenirsiniz. İlginiz yoksa zaten makine seçimi biraz yanlış olmuş. Otomatik mod uygundur ilginiz yok ise...

• quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz01

Guzel calisma
  • quote:

quote:

Guzel calisma

Teşekkürler

• quote:

[simae]http://farm9.staticflickr.com/8087/8595825366_e661333076_k.jpg[/simage]

Hocam eline sağlık, farklı bir çalışma olmuş. Ama yatay olsaydı daha güzel olurdu bence. Çünkü alt taraftaki siyah alan fotoğrafı öldürüyor gibi sanki. Eleştirim bu yönde. Onun dışında gayet güzel bir kare...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

quote:

[simae]http://farm9.staticflickr.com/8087/8595825366_e661333076_k.jpg[/simage]

Hocam eline sağlık, farklı bir çalışma olmuş. Ama yatay olsaydı daha güzel olurdu bence. Çünkü alt taraftaki siyah alan fotoğrafı öldürüyor gibi sanki. Eleştirim bu yönde. Onun dışında gayet güzel bir kare...

Öncelikle teşekkürler hocam.Siyah alan hakkında haklısınız benimde gözüme takıldı ancak pencere dar olduğu için birde karede daha fazla damla olmasını istediğim için dikey çektim.
    Bu da yatay çekilmiş hali.

• quote:

Öncelikle teşekkürler hocam.Siyah alan hakkında haklısınız benimde gözüme takıldı ancak pencere dar olduğu için birde karede daha fazla damla olmasını istediğim için dikey çektim.
    [siage]http://farm9.staticflickr.com/8110/8595077579_163208426d_k.jpg[/simage]

Anladım hocam. Tabi sizin şartlarınızı bilmediğim için öyle daha uygun olabilirdi diye düşündüm. Ama bence yatay daha iyi olmuş. Güzellik göreceli bir kavram sonuçta Şehir neresi hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

quote:

[siage]http://farm9.staticflickr.com/8110/8595077579_163208426d_k.jpg[/simage]

Anladım hocam. Tabi sizin şartlarınızı bilmediğim için öyle daha uygun olabilirdi diye düşündüm. Ama bence yatay daha iyi olmuş. Güzellik göreceli bir kavram sonuçta Şehir neresi hocam?

Ankara hocam.

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.