Şimdi Ara

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ### (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.951
Cevap
69
Favori
318.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AytekinNet

biraz bilgim olsa da bende konuya destek verebilsem ama fotoğrafçılık ve makineler hakkında pek bilgim yok. 2008 den kalma bugüne kadar auto mod'dan başka moda hiç geçirmediğim 8 mp, 5X optik zumlu samsungdan sonra bu makine bana uçak gibi geldi

videolardan menülere falan bakıyorum, tamam böyle çekecem diyorum, fotoğraf çekecekken yine unutuyorum. az önce google'da iso nedir diye arama yaptım ama adamlar isoyu anlatırken enstantene diyor, gürültü diyor, netleme diyor, diyor da diyor yani. bunları anlamayınca isoyuda anlamıyorum ki. gaza gelip ucuz diye aldım makineyi ama hakkını vermem için bi süre daha kurcalamam gerekecek.

Sadece görsel akademi bile sizi bir seviye atlatır. Bende bu zamana kadar değil manuel adam gibi compact makinesi kullanmamıştım ama yavaş yavaş alıştım. En azından kullanabilecek kadar. Henüz hakkını veremiyoruz ama rehberlere bakarak menüleri kurcalıyorum ki akılda kalsın.

• makinem sonunda geldi gerçekten fotoğraf kalitesi çok iyi gece çekimleri hariç zoomlamada tripotsuz bile net görüntüler elde edilebiliyor. iyikide almışım

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###

en düşük zoom la en yüksek zoomu denedim av modunda-iso 200- 5,6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hicrin -- 20 Eylül 2012; 9:23:35 >

• bu aralar yoğunum biraz. daha kutu içinden çıkan cd de ne var, ona bile bakamadım. sağolun tavsiyeleriniz için. kısa zamanda bakarım inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hicrin

makinem sonunda geldi gerçekten fotoğraf kalitesi çok iyi gece çekimleri hariç zoomlamada tripotsuz bile net görüntüler elde edilebiliyor. iyikide almışım

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###  ### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###

ISO yinede yüksek tutulmuş gibi. Açık hava sonuçta, 80-100 kullanabilirdiniz. F5.6'dan düşük tutun, ayrıntılar kaybolmasın.
    Dijital zoom zorunda kalmadıkça kullanmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 21 Eylül 2012; 14:00:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

makinem sonunda geldi gerçekten fotoğraf kalitesi çok iyi gece çekimleri hariç zoomlamada tripotsuz bile net görüntüler elde edilebiliyor. iyikide almışım

ISO yinede yüksek tutulmuş gibi. Açık hava sonuçta, 80-100 kullanabilirdiniz. F5.6'dan düşük tutun, ayrıntılar kaybolmasın.

eyvallah hocam bilgilendirdiğin için bide bişey soracaktım ben makineyle en fazla 25 dk 4 gb video çekimi yapabiliyorum sonra makine kendisi çıkıyor videodan bunun ayarı falan varmı yoksa fat32 dosya sistemindenmi kaynaklanıyor?

• quote:

quote:

quote:

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###  ### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###

eyvallah hocam bilgilendirdiğin için bide bişey soracaktım ben makineyle en fazla 25 dk 4 gb video çekimi yapabiliyorum sonra makine kendisi çıkıyor videodan bunun ayarı falan varmı yoksa fat32 dosya sistemindenmi kaynaklanıyor?

25 dk. video için 4 GB normal zaten. Bende 8 GB ile 45 dk. civarı çekim yapabiliyorum. Tabi 2 parça olarak. Fat32 izin vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 21 Eylül 2012; 14:00:38 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

25 dk. video için 4 GB normal zaten. Bende 8 GB ile 45 dk. civarı çekim yapabiliyorum. Tabi 2 parça olarak. Fat32 izin vermiyor.

tm hocam sağolun

• chdk kullanan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oturan adam

chdk kullanan var mı?

Ben yüklemiştim ama kullanışsız buldum.Ayrıca tam sürümde çıkmadı henüz çok fazla hata veriyor.
  • Tripod alan var mı acaba? Bi türlü alamadım ya bende bir adet var ama video kamera için başlığı. İki vidali yani bunların kafaları değişmiyor mu acaba? Hizlial'da vivitar var 25 tlye düşmüş ama resimde onun da iki vidali olduğu görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pil ve şarj cihazı tavsiyesi isteyenler için ilk mesaja ek olarak,
    http://www.stokta.com/ataba_&_panasonic_evolta_ozel_seti-urun966.html
    http://www.stokta.com/ataba_at-508_hizli_sarj_cihazi-urun965.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 22 Eylül 2012; 9:11:07 >
  • quote:

Pil ve şarj cihazı tavsiyesi isteyenler için ilk mesaja ek olarak,

Bu evolta ile ortalama kaç resim çekilebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: StillB0rN

quote:

Bu evolta ile ortalama kaç resim çekilebiliyor.

Fotoğraf sayısını deneyemedim çünkü art arda defalarca çekmem gerekir. 110 dk. HD video çekimi yaptım, ilk mesajda ayrıntı mevcut.

quote:

Aşağıdaki aksesuar ve şartlar doğrultusunda maks. video çekim performansı.

• Panasonic Evolta 2050 mAh pil kullanıldı (2 Adet)
    • 720p HD video çekildi.
    • TV'yi çektiğim için sürekli sesli ve hareketli görüntü mevcut.
    • Transcend 8 GB Class 4 hafıza kartı kullanıldı. (~4 MB/sn. yazma hızı)

Görüldüğü üzere ~110 dk. kesintisiz* HD sesli ve hareketli video kaydı yapılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 22 Eylül 2012; 9:17:26 >

•  ### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###

• SX130 konusundan hatırlıyorum, harika fotoğraflar.
  • Pil İsteyen Anssman 2850 Mahlık Pillerden Alsın. Pilin Kralıdır. Fakat Bende 4 Adet Varta Ve 2 Adet Duracell Bulunduğu İçin Alma Gereği Duymadım.
  • makinem geldikten bir hafta sonra sandisk 8gb class 10 hafıza kartımı da taktıktan sonra ilk cekimleri yaptım hemen bilgisayara attım ve ne göreyim forumdaki diğer arkadaşında yazdığı gibi benim makinemde 02xx ikiyüz küsürle başladı sizce napmalıyım makineyi 14/09/2012 tarihinde aldım değişim süresi ne kadar bilen var mı
  • quote:

Dostum bu piller kaç mah yazmıyor hiç bi yerde düşük olmasın işimizi görürmü acaba?
    Birde ataba 908 modeli var daha yüksek şarj akımı gözüküyo 800 gözüküyo o model pilleri dahamı hızlı şarj eder?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkangsk -- 22 Eylül 2012; 23:48:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scanboys

makinem geldikten bir hafta sonra sandisk 8gb class 10 hafıza kartımı da taktıktan sonra ilk cekimleri yaptım hemen bilgisayara attım ve ne göreyim forumdaki diğer arkadaşında yazdığı gibi benim makinemde 02xx ikiyüz küsürle başladı sizce napmalıyım makineyi 14/09/2012 tarihinde aldım değişim süresi ne kadar bilen var mı

Değişim Süresi Bir Ay. Bendede 533 den Başladı. Makineden Herhangi Bir Problem Yok İse, Çizik Vs Yok İse Geri Göndermeyin Bence. Ben Geri Göndermekten Vazgeçtim. Gidipde Geri Gelmemesi Var. Eğer Makineye Benim Gibi 330 TL Değilda 214 TL Verdi İseniz, Göndermenize Hiç Gerek Yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkangsk

quote:

Dostum bu piller kaç mah yazmıyor hiç bi yerde düşük olmasın işimizi görürmü acaba?

2050 mAh ve kendim kullanıyorum. Bu piller yeni nesil ready to use piller. Yani 1 sene dolu bir şekilde kullanılmadan beklese bile %80'i koruyor.
    İlk mesajda bu piller ile 110 dk. 720p çekim yaptığımı belirtmiştim. Güzel bir süre diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.