Şimdi Ara

CANON, SAMSUNG, PANASONIC, SHARP VE JVC DESTEK HATTI (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.151
Cevap
4
Favori
262.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OzanAkkor

quote:

Orijinalden alıntı: lektem

JVC marka eski ama halen çalışan video kameram var. GR-Ax637. Batarya tipi de BN-V12U. Buna Hama'nın 46403 modeli de uyuyor. Bu bataryanın yenisini veya muadilini nereden bulabilirim İstanbul'da? Bilgisi olan?

Not: Sanırım burası sadece soru soranların uğradığı bir yer. Bilgisi, cevabı olanlar pek takılmıyor gibi geldi.

Alıntıları Göster
    Canon MV900 model mini DV'li bir kameram var. Geçen gün bilgisayara görüntü aktardıktan sonra alete bişey oldu. Şimdi çalışmıyor. Kadıköy'de bir arkadaşa götürdüm. Power kartı arızalı gibi birşey söyledi. 80 TL fiyat çıkarttı.

Bu konuda yukarıdaki satırdaki arkadaştan daha insaflı yardım edebilecek başka bir arkadaş var mı acaba? Zaten kameranın kendisi kaç para ki? Şaşırdım kaldım. Cevaplarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: albayrakibrahim

Canon MV900 model mini DV'li bir kameram var. Geçen gün bilgisayara görüntü aktardıktan sonra alete bişey oldu. Şimdi çalışmıyor. Kadıköy'de bir arkadaşa götürdüm. Power kartı arızalı gibi birşey söyledi. 80 TL fiyat çıkarttı.

Bu konuda yukarıdaki satırdaki arkadaştan daha insaflı yardım edebilecek başka bir arkadaş var mı acaba? Zaten kameranın kendisi kaç para ki? Şaşırdım kaldım. Cevaplarınızı bekliyorum.

Alıntıları Göster
    panasonic hdc-sd90 full hd kamera aldım burdan net görüntü isteyen herkese şiddetle tavsiye ederim. Görüntü muhteşem, inanılmaz net.
    40 inch led tv'de şaşırtacak netlikte görüntü veriyor.

Tel olumsuz yanı mts uzantılı dosyayı oynatacak yer bulamıyorum. Laptopta açıyor ama sesle görüntü birbirini tutmuyor.
    Playstation'da bile ses ve görüntü birbirini tutmuyor. Ya kemaranın sd kartı üzerinden hdmı kabloyla izleyebiliyorum yada imac ile sorunsuz izleyebiliyorum.

Tahminimce 5 dakikası 1 gb olduğu için herhalde aletlerin işlemcisi mi yetişmiyor anlamadım. Bilen varsa bilgi verebilirse çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasaralp

panasonic hdc-sd90 full hd kamera aldım burdan net görüntü isteyen herkese şiddetle tavsiye ederim. Görüntü muhteşem, inanılmaz net.

Tel olumsuz yanı mts uzantılı dosyayı oynatacak yer bulamıyorum. Laptopta açıyor ama sesle görüntü birbirini tutmuyor.
    Playstation'da bile ses ve görüntü birbirini tutmuyor. Ya kemaranın sd kartı üzerinden hdmı kabloyla izleyebiliyorum yada imac ile sorunsuz izleyebiliyorum.

Tahminimce 5 dakikası 1 gb olduğu için herhalde aletlerin işlemcisi mi yetişmiyor anlamadım. Bilen varsa bilgi verebilirse çok sevinirim.

Alıntıları Göster
    merhabalar,

amatör kullanıcı olarak, hd kayıtta yapabilecek 250-500 tl arasında bir kamera almayı düşünüyorum. samsung smx f30 smx f50 smx f54 modelleri arasından seçim yapacağım aradaki temel farklılıklar hakkında bilgisi olan varmı hangisini tavsiye edersiniz.ya da başka markalara da bakmalımıyım.
    galiba smx serisi hd çekim yapmıyor doğrumu?
    SAMSUNG HMX-Q10 hakkındaki yorumlarınızı veya aynı fiyata muadili daha iyi ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet3 -- 17 Mart 2012; 12:37:51 >

• makinem bozuldu garantiside bitti en kısa yoldan nasıl tamir ettirebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyyah osman

makinem bozuldu garantiside bitti en kısa yoldan nasıl tamir ettirebilirim
    Canon 450D'nin pili, dışarıda öylece dururken şişti. Gövdesi ayrıldı. Canon Europe'a yazdım. "Yeni pil alın" diye akıl verdiler. Canon benim için bitmiştir.
  • quote:

quote:

JVC marka eski ama halen çalışan video kameram var. GR-Ax637. Batarya tipi de BN-V12U. Buna Hama'nın 46403 modeli de uyuyor. Bu bataryanın yenisini veya muadilini nereden bulabilirim İstanbul'da? Bilgisi olan?

Not: Sanırım burası sadece soru soranların uğradığı bir yer. Bilgisi, cevabı olanlar pek takılmıyor gibi geldi.

Doğru. Ama yine de iyi geliyo insana bea! Sanki cevaplancakmış gibi... iyi oluyo bea :)) Bak ben mesela sorumun cevabını bulamadığım için gittim yazıcıoğlunda 70 TL ye yaptırdım. Hoş elemana resmen boşuna para verdik hala istediğim özelliği çalışmıyo ama iyi oldu ohh rahatladım gibi :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: albayrakibrahim

quote:

quote:

Doğru. Ama yine de iyi geliyo insana bea! Sanki cevaplancakmış gibi... iyi oluyo bea :)) Bak ben mesela sorumun cevabını bulamadığım için gittim yazıcıoğlunda 70 TL ye yaptırdım. Hoş elemana resmen boşuna para verdik hala istediğim özelliği çalışmıyo ama iyi oldu ohh rahatladım gibi :)))

Alıntıları Göster
    Samsung SMX F70 Firmware Sorunu var arkadaşlar bilgisayar bağlıyorum programında yeni Firmware gözüküyor yükle diyorum indirme başlıyor bittikten sonra cihazı kapat aç diyor ve açılışta soruyor Firmware yükleyim mi diye ve yüklemeye başlıyor fakat bitmesine 2 yada 10 saniye kala kapanıyor sonra tekrar açıyorum bilgisayara bağlıyorum hala yeni sürüm Firmware var diyor yani yüklemiyor neden dir acaba bir yardımcı olabilirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkan2060

Samsung SMX F70 Firmware Sorunu var arkadaşlar bilgisayar bağlıyorum programında yeni Firmware gözüküyor yükle diyorum indirme başlıyor bittikten sonra cihazı kapat aç diyor ve açılışta soruyor Firmware yükleyim mi diye ve yüklemeye başlıyor fakat bitmesine 2 yada 10 saniye kala kapanıyor sonra tekrar açıyorum bilgisayara bağlıyorum hala yeni sürüm Firmware var diyor yani yüklemiyor neden dir acaba bir yardımcı olabilirmisiniz

Alıntıları Göster
    arkadaşlar sony destek konusunada yazdım burayada kopyalıyorum yardımcı olursanız sevinrim...

Arkadaşlar merhaba kamera işinden anlayan arkadaslardan tavsiyeye ihtiyacım var
    bu yıl sonuna kadar 1,000Tl ye kadar video kameraya ihtiyacım var kullanım alanı keyfi degil iş olacak zaten yıl sonunda Sony HXR-MC2000E modelini alıcaz 4,500tl civarı
    aradıgımız özellikler dvd kalitsinde 25fps kayıt yapsın 16:9 görüntü versin sd karta kayıt yapabilsin büyüklük kücüklük cok önemli degil sıfır yada ikinci el olması yutiçinden yada yurtdışından olmasıda fark etmez yurtdısından istedigim kamerayı getirtebilirim sadece tavsiyeye ihtiyacım var video kamera konusunda bilgim olmadıgı için sizlere sorma geregi duydum marka olarak sony panasonic vs.. sıkıntı yaratmıcak modeller olursa iyi olur
    Teşekkür ederim şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mylove

quote:

Orjinalden alıntı: Yavuz

Arkadaşlar TV.den görüntü kaydı alınmaz. Ancak dijital receiver.dan görüntü alınabilir. TV.deki bir RF alıcıdır. Yani sinyal girişi söz konusudur, çıkışı değil. Ayrıca yazdığın hiçbir kamerada video in girişi mevcut değildir.

arkadasım yani hicbir kamera tv den goruntu kayıtı yapmazmı? eger varsa yapanları yazarmısın rica etsem?

Alıntıları Göster
    Ben kamera kadar kamera aldığım yere de önem veririm. en kalitelisini ucuza almak kim istemez. 1 yıl da garanti verirlerse aynında kafam rahat olur. güvenle çıkarım her işe ben... Mesela Ankara'da bir yer bunu başarmış. En ucuz cihazı garantili veriyorlar.. Şiddetle tavsiye ederim ilgilenenlere telefonu nu da vereyim istarseniz. 0532 591 06 10

• Arkadaşlar. kameranın kendisi kadar satıldığı yer de önemli. Ben cihazları Ankara'dan alıyorum. tavsiye üzerine gittim oraya ve çok memnunum. Fiyatlar Türkiye ortalamasının çok altında şaşıracak kadar uygun. Ben de şiddetle orayı tavsiye ederim. Garanti de yapıyor adamlar. bence arayın derim. telefonuda kayıtlı bende. 0532 591 06 10. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademunal06

Arkadaşlar. kameranın kendisi kadar satıldığı yer de önemli. Ben cihazları Ankara'dan alıyorum. tavsiye üzerine gittim oraya ve çok memnunum. Fiyatlar Türkiye ortalamasının çok altında şaşıracak kadar uygun. Ben de şiddetle orayı tavsiye ederim. Garanti de yapıyor adamlar. bence arayın derim. telefonuda kayıtlı bende. 0532 591 06 10. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...
    Profesyonel panasonic kameraları 2 yıl garantili daha ucuza bulabileceğiniz bir yer yoktur. arayıp bilgi alabilirsiniz. tel: 0216 7001035
  • quote:

Orijinalden alıntı: DRAVENBACH

kardes ayni sey bende var üstat yaaa panasonic nvgs 140 dusünuyorum ama bir tarafimda sony dvd 403e diyor ama bakalım sonunda panasonic olacak sanirim

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar panasonic kamera almadan önce ekonomik olmasının yanında mutlaka garanti de arayınız. Ben cihazlarımı Ankara'da (05325910610 Adem Bey) güvenilir bir yerden alırım daima... Adamlar sağlam garanti yapıyorlar ve çekimlere çıkarken stresden uzak gönül rahatlığıyla başlarım işime... Ve cihaz yada kamera ışığı alacaklara burayı şiddetle tavsiye ederim. saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: studyobarkin

Arkadaşlar panasonic kamera almadan önce ekonomik olmasının yanında mutlaka garanti de arayınız. Ben cihazlarımı Ankara'da (05325910610 Adem Bey) güvenilir bir yerden alırım daima... Adamlar sağlam garanti yapıyorlar ve çekimlere çıkarken stresden uzak gönül rahatlığıyla başlarım işime... Ve cihaz yada kamera ışığı alacaklara burayı şiddetle tavsiye ederim. saygılar...

Alıntıları Göster
    Ankara'daki yeri biliyoruz canım... Herkes ordan alıyor zaten. En ucuz ve garantili fiyatlar ben ce de Türkiyede rakipsiz orası.

• quote:

Orijinalden alıntı: bs1963

Arkadaşlar panasonic hdc-sd60 kullanıyorum. Pause tuşuna bastığımda tekrar çekime geçince videoyu bölüyor. Bölmeden kaldığı yerden devam etmesini istiyorum. Bunun için bir ayar var mı?

Alıntıları Göster
    Merhaba.
    BS1963 arkadaşım;
    Kullandığınız kamera SD karta Full Hd kayıt yapan bir kamera.Sd karta kayıt yaparken anlık olarak yazdığı ve siz pause a bastığınızda o dosyayı kayıt ettiği,geçici bir hafızada tutamadığı için bildiğim kadarı ile malesef devam etmez.Aslında kasetlilerde de durum aynıdır ama banta yazıp,sonra devam ederken aynı yerden başladığı için siz bunu algılayamazsınız.Sd kartta mecburen her kayıtta yeni bir dosya oluşturması gerekiyor.
    Sd 60 ıda çok övmüşlerdi aradım ama artık o model üretilip satılmadığı için kardeşi sd90 almıştım bende.çok memnunum.Sizde güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzmavisi05 -- 21 Eylül 2012; 10:51:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yasaralp

Alıntıları Göster
    merhaba yaşaralp;
    evet sd90 baba bir makinadır.görüntüleride çok nettir.dediğiniz gibi görüntüleri mkv oynatan çoğu tv lerde izlemek mümkün değil malesef.Samsung 46c650 lcd de izleyemedim.Samsung a mail attım.Tv nin *.mts uzantısını desteklemediğini öğrendim.araştırırken bir sitede *.mts uzantısını *.ts yaparsam dosyaları izleyebileceğimi öğrendim.denedim ama malesef tvnin sanırım gücü yetmedi.kesik kesik,ses ve görüntü senkron değildi.dilerseniz sizde bir deneyin,belki sizin tv de farklı bir sonuç alırsınız.
    bilgisayarınızda da bu senkron olayını k-lite codec paketini internetten indirip kurarak çözebilirsiniz.Sonrasında Media Player Classic ile hiç sıkıntısız izleyebilrisiniz.
    Dosya boyutu evet, 5 dk sı 1 gb Full Hd olduğu için hem çok yer kaplar hemde oynatmalarda,işlemcisi düşük codecleri yüklü olmayan pc lerde sıkıntı çekersiniz.
    Elinizdeki kameranın kayıt modlarında HD-HG-HE-HX gibi (yanlış yazdıklarım olmuş olabilir) seçenekler var.ben bunlardan en düşük mod olanın da denedim ve gördüm.Lcd Tv de izlerken gözle görülür bir kalite düşüklüğü yaşamadım.Gayet kaliteli ve burası önemli,daha az yer kaplayan kayıtlar aldım.Yani dosyaların boyutları tam anımsamıyorum ama 5 te 1 belkide 7-8 de 1 oranında düştü.
    Kaliteden gözle görülür bir ödün vermeden,yer tasarrufu için deneyebilirsiniz.

Sorunuz olursa dönebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzmavisi05 -- 21 Eylül 2012; 10:54:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: by_MuKa

arkadaşlar sony destek konusunada yazdım burayada kopyalıyorum yardımcı olursanız sevinrim...

Arkadaşlar merhaba kamera işinden anlayan arkadaslardan tavsiyeye ihtiyacım var
    bu yıl sonuna kadar 1,000Tl ye kadar video kameraya ihtiyacım var kullanım alanı keyfi degil iş olacak zaten yıl sonunda Sony HXR-MC2000E modelini alıcaz 4,500tl civarı
    aradıgımız özellikler dvd kalitsinde 25fps kayıt yapsın 16:9 görüntü versin sd karta kayıt yapabilsin büyüklük kücüklük cok önemli degil sıfır yada ikinci el olması yutiçinden yada yurtdışından olmasıda fark etmez yurtdısından istedigim kamerayı getirtebilirim sadece tavsiyeye ihtiyacım var video kamera konusunda bilgim olmadıgı için sizlere sorma geregi duydum marka olarak sony panasonic vs.. sıkıntı yaratmıcak modeller olursa iyi olur
    Teşekkür ederim şimdiden.

Alıntıları Göster
    merhaba by_MuKa,
    kendim kullandığım ve çok araştırdığım için gözü kapalı Panasonic SD-90 diyebilirim.
    Darty'de fiyatı 2 ay önce 950 tl civarında idi.
    Umarım mesajı yazmak için geç kalmamışımdır.:(
    Alın pişman olmayacak,eminim beni gülümseyerek anacaksınız.
    iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: buzmavisi05

merhaba by_MuKa,
    kendim kullandığım ve çok araştırdığım için gözü kapalı Panasonic SD-90 diyebilirim.
    Darty'de fiyatı 2 ay önce 950 tl civarında idi.
    Umarım mesajı yazmak için geç kalmamışımdır.:(
    Alın pişman olmayacak,eminim beni gülümseyerek anacaksınız.
    iyi günler.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar merhaba,
    Bende panasonic tm700 var kameradan çok memnunum. fakat kamerada çektiğim videoları pc ye atıp izlediğimde görüntüde codecsel olduğunu düşündüğüm karelenmeler ve kare/sn düşüşü var. kamranın 50p çektiği videolarda kare/sn oranında bozulma olması normal diye düşünüyorum fakat 50p kapalı iken çekilen videolarda da aynı sorun var. ama kamerayı direkt lcd ye bağladığımda hiçbir problem yok. pc de çok kötü sayılmaz donanım olarak işlemci E6300 overcloked 2,8ghz, 2Gb ram, ati his 4850 ekran kartı. görüntüdeki bozulma konusunda fikri olan var mı?

CANON, SAMSUNG, PANASONIC, SHARP VE JVC DESTEK HATTI

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean_of_anka

arkadaşlar merhaba,
    Bende panasonic tm700 var kameradan çok memnunum. fakat kamerada çektiğim videoları pc ye atıp izlediğimde görüntüde codecsel olduğunu düşündüğüm karelenmeler ve kare/sn düşüşü var. kamranın 50p çektiği videolarda kare/sn oranında bozulma olması normal diye düşünüyorum fakat 50p kapalı iken çekilen videolarda da aynı sorun var. ama kamerayı direkt lcd ye bağladığımda hiçbir problem yok. pc de çok kötü sayılmaz donanım olarak işlemci E6300 overcloked 2,8ghz, 2Gb ram, ati his 4850 ekran kartı. görüntüdeki bozulma konusunda fikri olan var mı?

CANON, SAMSUNG, PANASONIC, SHARP VE JVC DESTEK HATTI

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Sony Hd1000 MC1500 Mc2000 Panasonic MDH1 kameraları alırken mutlaka garantili olmasına dikkat edin. Çekimlerinizin geri dönüşü olmadığı için mutlaka sağlam yerlerden alışveriş yapınız. Kamera ışıkları yedek bataryalar tripod yağmurluk ve benzeri aksesuarları da yanınızda mutlaka bulundurun. Kasetleri de en kalitelisinden kullanın. Ankara'da tanıdığım bir yer bu konularda çok titiz. Yardımcı olmak adına ora ile irtibata geçmenizi tavsiye ederim. Burayı arayın yardım alın. 0532 591 06 10 0312 244 18 61

• arkadaşlar abim lg tv almıştı yanında hediye olarak bu kamerayı vermişler abimde bana verecek perşembe elimde olacak ama abim çok kötü çekitiğini söylüyo neden öyledir kameramı kalitesiz yoksa başka bi problemmi vardır karıncalı gibi diyor.
    DXG DVX-5F9
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortuney

arkadaslar canon ixus75 kullanıyorum ancak bu makina kırmızı gozleri engellemiyor..bi ayarı varmı yoksa makinanın eksikliğimi anlayamadım..menusunde kırmızı goz acık kapalı diye bi yer var ikisini de denedim ancak bi işe yaramadı..konu hakkında beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim..

Alıntıları Göster
    slm arkadaşla elimde samsung smx f30 karta kayıt yapan bir video kameram var 2 yıldır ara ara kullanıyorum dün yine lazım oldu çekim için bastığımda LCD ekranda kapkaraydı hiç bir şey görünmüyordu bir süre kurcaladım ama nafile daha sonra içindeki görüntüleri pc me aktardım o kurcalamaları kayıt etıgını farkettim daha sonra tekrar 1-2 deneme kaydı yaptım LCD ekranda bişey görünmüyor fakat kayıt yapıyor sizce sorun ne olabilir durup dururken böyle birşeyle karşılaştım. kamerayı ayda yılda 1 kullanırım herzamanki yerinde çantasında durur düşürme falan olmadı benden başka kurcalayanda yok cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler iyi günler.

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.