Şimdi Ara

CANON, SAMSUNG, PANASONIC, SHARP VE JVC DESTEK HATTI (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.151
Cevap
4
Favori
262.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TEŞEKKÜRLER TEĞMENİM!!!
    PEKİ MORFARE SİTESİNDE İ-LİNK KABLO TRİPOD VE CANTA HEDİYELİ 1.742 YTL PEŞİN FİYATI
    DAHA UYGUN BİR YER BULAMADIM SİZ NE DERSİNİZ???
  • Ben 20 gün önce amerikadan getirttiğim Panasonic gs 250 yi kullanıyorum,bundan önce kendime ait Samsung analog vardı ve evde Dazzle ile amatörce kayıt işlemi yapabildiğim için arkadaşların farklı kameraları ilede haşır neşir oldum.Bu panasonic muhteşem,video görüntü kalitesi ve diğer bir çok özellikleri yabancı sitelerde kamera satın alma kılavuzlarında profosyonel olarak nitelendiren cinsten(Lecia lensi,optik görüntü sabitleyicisi,manuel odaklama halkası,v.s.),fotoğraflar ise bir video kameradan değilde fotoğraf makinesinden çıkıyormuş gibi,ve çok şaşırdığım bir olay bu kamera bilgisayara görüntüyü, Dv kablosundan da usb den de aynı kalitede aktarıyor,ben daha önce sony dijital kamerada usb den görüntü aktarmıştım iğrençti ,buna ne dersiniz? Şimdi karar verdim bunu satıp bir üstünü gs400 ü alıcam.Siz ne dersiniz? Aranızda gs 400 kullanan varmı?

• Bu arada bu bahsettiğim PANASONİC GS 250 kamerayı 50 $ değerindeki Kenneth Cole marka çantasıyla beraber 1750 YTL ye vericem ilgilenen arkadaşlar haber versinler.
  • Arkadaşlar aşağıda ki linkte nv-gs250 fiyatına nv-gs400 buldum.
    Nasıl oluyor anlamadım ama belki ilginizi çeker

http://www.hepsikamera.com/product_info.php/cPath/24_132_215/products_id/1096
  • evet ,o kadar bilgili ve güvenilir bir siteki ,panasonic dv kamera bölümünde hiç ürün yok ancak,panasonicte olmayan dijital 8 bölümünde 4 kamerası var .VAlla muhtemelen dubai taraflarından Panasonic türkiyenin falan desteği olamadan getiriyorlardır,garantisi biziz abi modundada satıyor olabilirler.Bilmem Ama belkide normal fiyat budur ,diğer mağazalar bize feci kazık atıyor da olabilir .
  • Arkadaşlar gs 75 panasonic kamerama ışık ve ses (mikrofon) aparatı arıyorum.
    İzmirdeyim nerde bulabilirim. izmir dışında da olsa olur ama izmirde olsa daha iyi olurdu.
  • Panasonic NV-MX 500 modelinin özeliklerini nelerdir.NV-GS 250-400 vb. modellerle farkı ne.Birinci ve ikinci el fiyatlarını bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim,teşekürler...
  • ben panasonic gs21 dv kamera aldım görüntüleri vcd ye aktarmak için ne yapabilecegimi tam olarak anlamadım ayrıca kameramı webcam olarak kullanamıyorum cd den yukleme falan diyorsunuz ama kamerayla beraber bir cd gelmiyor bu konularda yardımcı olurmusunuz

• Arkadaşlar Samsung vp-d307 ile Sony dcr-hc19e arasında hangisini tercih etmeliyim.
    Samsung özellikler bakımından daha gelişmiş gibi, ancak forumda samsung yaramaz gibi ifadeler var.
    Doğrusu teknik destek konusunu pek önemsemiyorum. Çünki teknolojik ürünler zaten birkaç yılda eskimeden demode oluyorlar.
    Benzer fiyat bandında olan bu iki makineyi görüntü kalitesi açısından değerlendirebilirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi centil40 -- 30 Temmuz 2005, 14:12:16 >

• ya lütfen biri bana panasonic nv-gs400 mü yoksa sony dcr_hc1000 e yimi önerirsiniz lütfen yardımmm
    bird ebunlardan iyi kamera varmıdır( profosyonel olanlar hariç ). bide kameraların türkiyeye gelmesi ne kadar sürüyor
  • ya lütfen en yüksek model kamera hangisi (profosyonel hariç)
  • quote:

Orjinalden alıntı: bjkgirl

ya lütfen en yüksek model kamera hangisi (profosyonel hariç)

dcr-1000 , gs-250 ye göre kötü bir kamera.eğer yüksek seviye profesyonel olmayan kamera arıyorsan , nv-gs 250 tavsiye edebilirim.2000 - 1800 ytl civarı bulabilirsin...
  • Ya arkadaşlar bende panasonic NV-GS 17 kamera var bundaki goruntuleri USB uzerinden bilgisayar atmak istiorum fakat kamera ile hiç bir CD gelmedi ve kamera için bi usb driver arıorum fakat bulamadım lütfen yardımcı olur musunuz
  • NMC: video görüntüsünü mü yoksa fotoğrafları mı usb den aktarmak istiyorsun. Bu arada işletim sistemin winXP ise usb driverlarına gerek yok kameranı otomatik olarak görmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan71

Arkadaşlar, Panasonic gs140 ile Sony hc42e arasındaki farkları bana maddeler halinde yazabilir misiniz?
    Saygılar...
    Özellikle de Yavuz hocamdan cevap bekliyorum.

gs140-----
    **camcorder: yaklaşık 2.400 mp brüt, 1.320 mp etkin çözünürlük
    **camera : en fazla 2.300 (1760*1320) mp, en az 0.307200 (640*480) mp
    Video kayıt sırasında çekilebilir (640*480) ayrıca burst (art arda) çekim yalnızca bu çözünürlükte (640*480) aktif edilebilir (saniyede iki kareye kadar toplam 10 kare) .
    Fakat bir inceleme (review) sitesinin yaptığı, yazılımla gerçek piksel değerlerini saptama araştırmasına göre en yüksek değer (2.300 mp) gerçekte yalnızca 0.400 mp'e karşılık geliyor.
    **video kalitesini bariz bir şekilde artıran, üç ana renk grubunu ayrı kollardan kombine eden gelişmiş 3 ccd teknolojisi
    **10x optik yakınlaştırma (birincil tercih etkisi yaratmamalı)
    **analog cihazlardan (tv, vcd, vb...) görüntü kaydına izin vermiyor (bu özelliğin kullanılabilir olması zaten makinayı amaç dışı yapar ve daha çabuk yıpranmasını sağlar)
    **yalnızca fotoğraf çekimlerinde kullanılabilir standart bir flaşa sahip
    **ccd büyüklüğü (ki ne kadar büyükse o kadar iyidir): 1/6 inch * 3 ccd yani toplamda 0.500 inch (1 inch ~ 2.540 cm)
    **daha uzun pil ömrü (LCD açık 120 dakikaya kadar)

hc42e-----
    **camcorder: yaklaşık 1.070 mp brüt, 0.690 mp etkin çözünürlük
    **camera : en fazla 0.786432 (1024*768) mp, en az 0.307200 (640*480) mp
    **standart tekli renk filtreleme 1 ccd teknolojisi
    **12x optik yakınlaştırma (birincil tercih etkisi yaratmamalı)
    **analog cihazlardan görüntü kaydına izin veriyor
    **flaş desteği yok
    **ccd büyüklüğü: 1/5 inch * 1 ccd = 0.200 inch
    **nispeten daha kısa pil ömrü

kıyaslamalar:

1--- Söylenenlerin aksine az ışıklı ortamlarda Panasonic'in video performansı yeterli düzeyde.
    Fakat çok az ışıklı ya da ışıksız (0 lux) ortamlarda Sony biraz daha öne geçiyor.

2--- Her iki modelde de yazılımsal görüntü sabitleme sistemi var.

3--- gs140, Sony'nin yarı profesyonel diyerek lanse ettiği hc1000'de dahi olmayan manuel ayarlara sahip.

Sony daha çok hazır ayarlarla pratik ve etkileyici çekimler yapmak için kullanışlı.
    Fakat Panasonic biraz daha özgür, özgün ve kişisel yaratıcılığını ön plana çıkarmak isteyen kullanıcılara yönelik bir seçim.

Panasonic, ufak da olsa bazı manuel ayarları biraz daha geniş yelpazeli ve esnek tutuyor.
    Bunlar; değişik aralıklarda seçilebilir aperture ayarı, değişik hızlarda seçilebilir enstantane ayarı, manuel beyaz dengesi ayarı ve gain olarak kısaca özetlenebilir.
    Otomatik ve manuel odaklama ise her iki modelde de mevcut.

Bunun dışında Sony'nin artıları ise daha çok geçiş kontrolü (fader - gs140'da sadece siyah ve beyaz) ve daha çok dijital efekt sunmasıdır. Fakat bunlar bilgisayarın başında geçirilebilecek bir beş saate bakar. Üstelik çok daha fazla seçenek arasında, çok daha özgür ve dolayısıyla özgün olabilirsiniz.

Fotoğraf kalitesi ise her iki modelde de bir video kameraya göre makul olsa da yine manuel ayarlarla Panasonic biraz da olsa öne geçiyor fakat pratikte tabii her zaman böyle olmayabilir.
    Küçük bir artı daha: SD hafıza kartı Memory Stick'e göre daha ucuz, daha kolay bulunabilir ve diğer popüler foto/video cihazlarında daha çok kullanılması açısından alternatif ortak çözüm.

Teknik destek ve aksesuar bulunabilirliği açısından da arada büyük bir fark bulunmuyor.

Benim nacizane fikrimi sorar isen de değil hc42e, hc90e'ye dahi gs140'ı tercih ederdim.

*hc42e : Sony DCR-HC42E (E = Europe = Pal) - Türkiye için Pal
    *gs140 : Panasonic NV-GS140 (NV = Pal)
    Bu model (gs140) şununla aynı: Panasonic PV-GS150 (PV = NTSC)
    *hc90e : Sony DCR-HC90E
    *hc1000e : Sony DCR-HC1000E

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeE -- 8 Ağustos 2005, 3:45:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkgirl

Ya lütfen en yüksek model kamera hangisi (profesyonel hariç) ?

En yüksek model kamera diye bir şey yok fakat şu an Panasonic'in NV-GS400 modeli oldukça popüler. Profesyonel sayılmaz, daha çok profesyonellikten tatmak isteyen amatörler için diyebiliriz. Oldukça kaliteli. Zaten 2004-05 Eisa Ödülü sahibi. Pro-Cinema modu ve birkaç profesyonel fonksiyonu barındırıyor. Fakat dediğim gibi yine de profesyonel sayılmaz. Bunların yanında biraz daha basit yapılı, amatör üst-orta seviyeli NV-GS250 ve Sony DCR-HC1000E var. Sony daha çok hazır ayarları bol tutmuş. GS250 ise hazır ayar fakiri (efekt, geçiş) ama güzel manuel ayarlara sahip. Eğer 3-3.5 milyarı gözden çıkarabilirim dersen senin için en iyi seçim NV-GS400. Yok ben biraz da ekonomik olsun istiyorum dersen seçim senin; manuel ayarlarla hazır ayarlar arasında seçim yapman gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: centil40

Arkadaşlar Samsung vp-d307 ile Sony dcr-hc19e arasında hangisini tercih etmeliyim.
    Samsung özellikler bakımından daha gelişmiş gibi, ancak forumda samsung yaramaz gibi ifadeler var.
    Doğrusu teknik destek konusunu pek önemsemiyorum. Çünkü teknolojik ürünler zaten birkaç yılda eskimeden demode oluyorlar.
    Benzer fiyat bandında olan bu iki makineyi görüntü kalitesi açısından değerlendirebilir misiniz?

Kimse şu marka kötü kamera üretiyor, bu marka en güzelini yapıyor diyemez. Ama yine kimse Samsung, video kamera konusunda Sony kadar derin bir geçmişe sahip de diyemez. Sony, Canon, Panasonic, JVC gibi markalar bu konuda gerçekten deneyimli ve yeni olmayan markalardır.

Samsung kullanıcılarından ve test edenlerden pek de iyi izlenimler gelmediği bir gerçek. Samsung'un bu konuda biraz daha yol alması gerek.

Ayrıca teknik destek konusunu biraz da olsa ciddiye almanı tavsiye ederim. Elektronik cihaz da olsa kolay kolay sorun çıkarmaz ve çıkardığı sorunlar genellikle aşılabilirdir.

Ben Sony'yi tercih etmeni tavsiye ederim ama aynı zamanda biraz daha araştırma yapmanı da tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeE -- 8 Ağustos 2005, 17:07:12 >

• bir kamera almak istiyorum. bir türlü karar veremedim. hergün yeni birşey öğreniyorum. Arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olursanız memnun olurum.

Pan NV-GS 140
    Canon MVX 350İ
    Sony DVD 203E

lerden hangisini tavsiye edersiniz. Ayrı kategorilerde ama fiyatları yakın.
    görüntüolarak daha net gece çekimi kullanışlı ve hafıza kartlarına hareketli görüntü çekmek istiyorum. bu kıriterlere göre hangisini tavsiye edersizi.
    cevablarınız bekliyorum.
  • samsung makinalar nasıl bana anlatırmısınız.....?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.