Şimdi Ara

Canon S90 - Fuji F200EXR - Panasonic LX3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gördüğüm kadarı ile bu 3 makina arasında kalan kişi sayısı yabancı forumlarda da bizde de çok fazla sayıda........
    bari burada da tartışalım dedim.....belki daha eskiden tartışılmıştır, bilemem.....

tartışırken NEDENLERİNİ YAZIP ve birebir karşılaştırmaya yarayacak ÖRNEK FOTOLARI koyarsak çok daha faydalı olur.....

hadi bakalım şunları kavga ettirelim birbiriyle.....sonunda galip kim olacak.....kanlı kavga başlasınnnnnnnnn

Canon PowerShot S90 - Fujifilm FinePix F200EXR - Panasonic Lumix DMC LX3

SİZCE HANGİSİ VE NEDEN ?

• canon hile yapıyor nr kullanıyor 200 1so'da noise var. 800,1600'de yok
    lx3 önceki modeliyle aynı 1,63 ccd diyodlarla%25 makinayı güçlendirdi f200 hilesiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 11 Mart 2010; 13:33:02 >
  • hocam ben bu üç makina arasında fotoğraf kalitesi anlamında çok ciddi farklar olduğunu düşünmüyorum............
    fiyatlarına bakınca da f200exr diğer ikisinin neredeyse yarı fiyatına sahip olunabilen bir makina.........
    fayda/maliyet diyince f200exr ciddi bir fark ile birinci geliyor kanısındayım.....ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 11 Mart 2010; 14:58:28 >
  • TheGate işte bende onu demek istiyorum.o kadar fazla para vermeye gerek yok.bariz aralarında foto kalitesi
    farkı olmaz bunlar sonuçta kompak bütün ustalık çekenin bilgisine bağlı anlamayana dsrl versen
    uygun 400,450 tl f200 varken haaa diğerleri'de bu fiyata alınır.o zaman tercih edilir.bilmem bu benim şahsi fikrim
    başka türlü düşünene'de saygı duyarım.
    birde f200'ün diyafram aralığının diyaframın F3.3 başlamasını eksi olarak görenler var bu f200 için sorun değil
    çünki fuji exr ıso perfonmansı yüksek sensörle bu açığını kapatmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 11 Mart 2010; 15:21:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netün
    birde f200'ün diyafram aralığının diyaframın F3.3 başlamasını eksi olarak görenler var bu f200 için sorun değil
    çünki fuji exr ıso perfonmansı yüksek sensörle bu açığını kapatmış.

evet dediğin var...yazılabilecek başka şeylerde var elbette

mesela

- geniş açının 28mm yerine 24mm'den başlamamış olması
    - LCD ekranın 460Kpixel yerine 230Kpixel olması
    - flaş mesafesinin daha uzun olmaması
    - diyafram ve enstantane önceliklerine göre çekim ayarı olmaması
    - en azından 1280x720 @ 24fps video çekim olanağı olmaması
    - RAW kayıt özelliğinin olmaması
    - dediğin gibi diyafram aralığının f2.0'den başlamıyor olması
    - son olarak; f30/31fd görüntü kalitesini yakalamamış olması (dpreview'de IQ'su 8.5'da kalmış birçok makina kalabalığı içine katılması)

bunlar rakipleri karşısında insanları düşündüren ve farklı alternatifler arasında seçime zorlayıp çelişkide bırakan özellikler

elbette hepsi olsa fiyatı bu kadar olmazdı deniliyor ama bir tarafta da olanak olsaydı da çoğu eksik tamam olsaydı diyenler de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 11 Mart 2010; 15:37:16 >

• f30/31fd görüntü kalitesini yakalamamış olması
    bunların foto kalitesini ne lx3 ne'de s90 yakalar. yeni modellere hd video,yüksek ekran çözünürlüğü,geniş açı,raw,koysunlar ama onlardan rica ediyoruz. 1,6 sensöre 12 piksel koymasınlar
  • Ben S90 alırdım.

f/2.0-4.9 aralığı, öndeki kontrol halkası ilgi çekici. lx3'e göre de nispeten daha 1 küsür x kadar daha uzun zum'a sahip.

f200 exr da güzel ama hot pixel oluyor gece. f3.3 oluşu da alan derinliğinde kötü
  • Kompakt makinede Fujifilm,başka tanımam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre Kocakaya -- 11 Mart 2010; 22:47:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

Ben S90 alırdım.

f/2.0-4.9 aralığı, öndeki kontrol halkası ilgi çekici. lx3'e göre de nispeten daha 1 küsür x kadar daha uzun zum'a sahip.

f200 exr da güzel ama hot pixel oluyor gece. f3.3 oluşu da alan derinliğinde kötü

hot pixel uzun pozlamalarda oluşan birşey birde çok dikkatli bakılmassa o kadar önemli değil geçici bir durum
    alan derinliğine gelince kompaklardan ufak sensörden fazla birşey beklemek yanlış olur.
  • Ben de fuji seçerdim fiyat/performans oranı açısından. Diğerlerine vereceğim fazla paranın karşılığını aynı oranda alamayacağım kesin bir şey.
  • örnek fotoğraflar

lx3

f200

s90

tz7

kaynak:http://www.digitalversus.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 11 Mart 2010; 23:34:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: netün

quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

Ben S90 alırdım.

hot pixel uzun pozlamalarda oluşan birşey birde çok dikkatli bakılmassa o kadar önemli değil geçici bir durum
    alan derinliğine gelince kompaklardan ufak sensörden fazla birşey beklemek yanlış olur.

öyle tabi ama mesela f/2'de çekilmiş 1 foto bu. güzel alan derinliği oluşturmuş. portremsi 1 hava katmış yani macro bile olmamasına rağmen.
    http://img.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_s90/sample_images/canon_powershot_s90_09.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 11 Mart 2010; 23:49:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Thin Lizzy

Kompakt makinede Fujifilm,başka tanımam.

evet bencede size katılıyorum
  • FOTO KARŞILAŞTIRMA - TG

Canon PowerShot S90 - Fujifilm FinePix F200EXR - Panasonic Lumix DMC LX3

üzerinde ISO değeri yazmayanlar ISO-100'dür

bu karşılaştırma ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz

Canon S90 - Fuji F200EXR - Panasonic LX3 ---  Canon S90 - Fuji F200EXR - Panasonic LX3 ---  Canon S90 - Fuji F200EXR - Panasonic LX3

Canon S90 - Fuji F200EXR - Panasonic LX3 ---  Canon S90 - Fuji F200EXR - Panasonic LX3 ---  Canon S90 - Fuji F200EXR - Panasonic LX3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 12 Mart 2010; 3:49:36 >

• Tele değerlendirmesini sabit düşünürsek Lx3 ü daha başarılı buldum detay, keskinlik ve renklerde. Kahve fincanında S90 diğer iki makinaya göre başarı olmuşsa da genel açıdan (Özellikle 4.fotoğrafta daha net görülüyor) LX3 derim ve umarım İzmir de bulurum spot da alırım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HighVoltage

Tele değerlendirmesini sabit düşünürsek Lx3 ü daha başarılı buldum detay, keskinlik ve renklerde. Kahve fincanında S90 diğer iki makinaya göre başarı olmuşsa da genel açıdan (Özellikle 4.fotoğrafta daha net görülüyor) LX3 derim ve umarım İzmir de bulurum spot da alırım. :)

8. fotadaki zeytinyağı şişesinin içindeki nesnelere bakın, karşılaştırın.....orada da ciddi bir fark var....LX3 lehine....
    bir de 15. foto netlik konusunda fark yaratanlardan.....
    ama en kötü ISO performansı da LX3'ün.......
    zaten bu işler böyledir, ISO kötüdür ama keskinlik/netlik harikadır....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 12 Mart 2010; 4:08:29 >

• banada lx3 fotoğrafları iyi geldi ama kahve fincanın s90 çok daha başarılı çıkmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 12 Mart 2010; 9:35:18 >
  • Fuji'nin birçok EXR sensorlü makinesinde hot pixel problemi var gibi. Olmayanlarda var ama bilmiyorum artık. 3 tane S200exr inceledim (F değil S, oda exr sensorlü ondan yazdım) 3'ünde de aynı problem vardı. Uzun pozlamalarda ve gece çekimlerinde hot pixel oluşturdular. Bazıları önemsiz dese de çok sinir bozucu ve kafaya takılacak bir durum.

Bunun yanında Panasonic makinelerde de hep noise problem, oluyor. Yukarda söylendiği gibi, ne kadar netlik ve renklerde canlılık, o kadar noise malesef. Ama 400 iso ya kadar güzel çekimler yapabiliyor Panasonic. 400 üzeri cırt. Gene de ben olsam onu tercih ederdim.

Canon S90 bilmiyorum ve görmedim. Ama genel olarak Canon makinelere bir kıllığım olduğundan bişi demiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgboy -- 12 Mart 2010; 9:46:46 >

• arkadaşlar bırakın kağıt üzerinde karşılaştırma sitelerinin fotolarını hepsi kandırmaca
    makroların çekimlerini bile aynı mesafeden çekmemişler.ışıklandırma eşitmi?ayarlar yerine göremi?
    makina sahipleri varsa kullanıcı fotoları eklesin oynanmamamış fotolar olsun.
    kompak alacağım bir zaman en iyi kompak leica delux-3 gösteriyordu bu siteler.birkere kandık bir daha ıııhııhh
    ben genelde kullanıcı ham fotolarını inceliyorum ama lx3 ve s90 çekilmiş genel kullanıcı fotoları tam boyut fazla yok elimde.
    kullanıcı fotoları az çok anlıyan için makinayı eleveriyor.

f200,lx3,s90 kullanıcı fotoları ekleyin
    f200

Lx3

s90

leica-dlux-3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 12 Mart 2010; 16:24:45 >

• cepte tasimak icin: s90.
    external flas alabilmesi+mukemmel kontrolleri+doner ekran+"agir abi" gorunusu icin G11.
    daha genis aci isterseniz (telefoto'dan vazgecerek): LX-3
    Bu makinelerin hemen hepsi benzer kalitede fotograf ceker, aradaki en buyuk fark kullanimdan kaynaklanir. Bu durumda G11 bence daha avantajli.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.