Şimdi Ara

CANON S2 ciler BURAYA (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.768
Cevap
0
Favori
144.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada, gece konserlerinde fotoğraf çekebilmek için güçlü harici flaşa ihtiyaç vardır. Kompakt makinelerin üzerindeki dahali flaşlar yetersiz kalabiliyor. Yine de yukardaki fotoğrafı güzel yakalamışınız.
  • Mesafe uzaktaktı ama :( Flaşı hiç açmadım bile :)

O fotoğraf 300'e yakın fotoğraftan düzgün çıkabilen 3-5 fotoğraftan biri :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: xtolga

senturk041
    , D70s almayı düşünüyorum diyorsun, D70s Nikon un nerdeyse efsanelene bir modeli oldu. Çok iyi bir makien bence. hem tasarımı hem kalitesiyle. Lesnler gözünü çokda korkutmasın. Kaliteli fotoğraf için çok pahalı lensler almaya gerek yok. DSLR makinelerin üzerlerindeki basit kit lensleri bile şu an S2 de kullandığınız lensten çok daha iyidir. Kaldiki D70s le gelen 18-70 lens iyi bir lens tir.

.

DOĞRU DİYORSUN XTOLGA VEDE BİLİYORUMDA 18-70 LİK LENS GELDİĞİNİ BUNU GENİŞ AÇI VE DAHA UZAKTAKİ CİSİMLER İÇİN DE BİR LENS YANİ EN AZA İKİ LENS DAHA ALMAK GEREKECEK DİYE DÜŞÜNDÜĞÜMDEN KORKUYORUM ALMAYA BİRDE S2 DE VİDEO OLAYI GÜZEL GELİYOR HEM FOTO HEM VİDEO ÇOK İYİ OLUYOR .. BAZEN RESİMLE ANLATMAK İSTEDİĞİNDEN FAZLASI YAŞADIĞIN OLAYI CANLI CANLI CEKMEK TE ÇOK GÜZEL OLUYOR BUDA DSLR MAKİNA İÇİN OLAMIYACAK BİRŞEY TEK DERT ETTİĞİM ASLINDA O VİDEO OLAYI.. S2 İLE FOTOĞRAF ÇEKMEK İÇİN ÖZEL SEYAHATLER BİLE YAPIYORUM ÇOK HOŞUMA GİDİYOR TRİPODUMU KOYUP GÜNEŞİ , DENİZİ, FARKLI NOKTALARDAN YAKALAYIP ÇEKMEK AMA YETERLİ DEĞİL ARTIK MAKİNANIN SINIRLARINI ZORLADIĞIMI HİSSEDİYORUM. BAZENDE YERE CAKASIM GELİYOR O KADAR UĞRAŞIYORUM AYARLIYORUM HATTA HİÇ TİTREMESİN DİYE 2 SANİYE GEÇİKMEYE BİLE ALIYORUM AMA NAFİLE İSTEDİĞİM NET FOTOGRAFLARI TAM ELDE EDEMEDİM. DSLR ŞART S2 YE SATMAM HERHALDE HERKES ÇOK BEGENİYOR ALICAM MİLYARLIK MAKİNAYI ŞİMDİ HERKES S2 DAHA GÜZELDİ DİYECEK BİLİNÇSİZ YERE KONUŞACAK DELİRTÇEKLER BENİ BİLİRSİNİZ . ÇOĞUNUZUN BAŞINA GELMİŞTİR BİLMEDEN SALLAMA YORUMLAR..

XTOLGA ESKİ S2 CİLERDENSİN VEDE HAMİDASİM VARDI ESKİ S2 Cİ BU ARKADAŞLARDAN ÇOK ŞEYLER ÖĞRENDİM. ADETA KURS YERİ GİBİ BU FORM ŞİMDİ FİRMADA BİRİ DİJİTAL MAKİNA ALSA HEMEN BANA DANIŞIYORLAR MUTLAKA VE BENİM YÖNLENDİRMEMLE BİR ÇOK KİŞİ ALDI MAKİNA ÇOKTA MEMNUNLAR .
    BURDAKİ ARKADAŞLAR SAYESİNDE ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM YEREL GAZETEDE ÇALIŞAN AMCAMIN OĞLUNDAN DAHADA BİLİNÇLİYİM ŞİMDİ BANA MAKİNA AL DİYOR BENDE DSLR ALALIM DİYORUM. ANLAMIYORUM PEK DİYOR BANA OTOMATİK HERŞEYİ KENDİ AYARLAYAN BİR MAKİNA AL YETER DİYOR.

• vee sonunda çok şükür!! damlarda bacalarda kargocunun yolunu beklemiştim
    günlerce,, şimdi ise S2 elimde hemen bi iki foto çektim bile...

makina birazcık cizikli çıktı vs. vs. ama aşk işte, kullanacaz napalim,
    geri gönderip bikaç gün daha sabredemem heralde ...

ve ilk photomu gönderiyorum....epey bi ışıksız ortamda çektim,
    arka planda kahverengi bir koltuk vardı...

CANON S2 ciler BURAYA

• senturk041 slm
    Aslında DSLR makineye geçerken Canon S2 yi elde tutmak daha mantıklı olur, ama eldeki satıp yenisini almak, daha çok ekonomik durumlardan kaynaklanıyor yoksa S2 herzaman elinin altında bulunması gereken bir cihaz. Hem videosu, hem başarılı macro çekimi hemde 12x optik zoom u ile herzaman lazım.
  • XTOLGA niye uzaklaştı ,benim yazımda kayboldu ? Yanlış bir şeymi oldu.
  • xtolga da uzaklaştırılır mı yahu. Noldu bende çok merak ettim
  • Arkadaşlar selam

Ben xtolga, kardeşimin nickinden giriyorum. Akşam gördümki siteden uzaklaştırılmışım. Mantıklı bir neden bulamadım, hatta ne olduğunu bile anlayamadım. Bilgisi olan varsa bana bildirirmi. Durumu site yönetimine şikayet edecektim, ama kendi üyeliğimle girmediğim için şikayette de bulunamadım. Sizlerden ricam site yönetimine birlik olup durmun düzeltilmesi için şikayette bulunmanız.

Eğer durum düzeltilmesse, yakında sadece fotoğraf üzerine yayına sokacağım bir site hazırladım, sizlere oradan da yardımcı olmaya çalışırım.www.fotoseli.com bu adresi bir yere kaydedin.

Bir sıkıntınız olursa bana bu maillerden ulaşabilirsiniz

takpinar@hurriyet.com.tr
    tolga_akpinar@yahoo.com

Sağlıcakla kalın

• Hesabınız engellendi.

eğer bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız şu adresteki forum yöneticisine mesaj atınız.

Ban Nedeni: şifre çalınması
    Hesabiniz 363191 gün içinde giris yaptiginizda otomatik olarak açilacaktir. Lütfen yönetime hesabinizin açilmasi konusunda PM atmayiniz.

Şifre çalınması ne demek, bir bilgisi olan varmı. Kendi nickimle girmeye çalışınca bu uyarı çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manuel -- 25 Temmuz 2006; 23:28:31 >
  • merhaba,

iki gündür kullandığım Japon malı Canon S2 IS mi satmak zorunda kaldım ,
    halbuki çok sevmiştim.... ama sıkıştım :(

aluminyum tripodu ( sanırım açık hali 140 cm di , kılıfı var, daha dün aldım ) ve 2700 mA 4 adet GP pilleri ile verilecektir, kutusu , CD si , data kablosu , 16 MB SD kartıyla tam takım halinde sıfırdır. İstanbul içi elden teslim edebilirim..
    Fiyat 760 YTL...

İnşallah imdadıma biri yetişirde satmak zorunda kalmam , ve fotolarımla forumda paylaşıma devam ederim..

Foruma bu amaçla yazmak istemezdim.....

iyi günler herkese...

• Ucuz veriyorsun daha fiyatlı ve bence büsürü aksesuar saymışsın .Minimum 900 e ver.Şuanda 1170 e gidiyor piyasada öyle değilmi.
  • haklısın selolims , sıkışık olunca öyle yazmak zorunda kalmıştım, epey bi zararına satıyordum yani...
    ama sizin dediğiniz fiyat gerçek hakkıdır sanırım....

almak isteyen olursa haberleşebiliriz... umarım gerçek bir S2 severe gider ve hayırlı olur....
    İki tarafıda mağdur etmeyecek bir fiyatta anlaşabiliriz....( Japon yapımı, amerikadan
    getiren kişiden sıfır aldım iki gün önce,türkçe menüsü var , aksesurları tam, hatta fazlası var....)

Bu arada cumartesi haliçteydi sanırım şu küçük uçakların yarışması olucakmış,
    her tarafta reklamları oluyor zaten, herkes biliyor olmalı... Hareketli nesnelerin çekiminde
    nasıl ayarlar yapılmalı konusunda ÜSTADLAR yardımcı olurlarsa gidip uçakları çekmek
    isteyen arkadaşlar için çok faydalı olabilir bence....

Işığınız bol olsun, hayırlı fotoğraflar .....

• arkadaslar size zahmet BURAYA 0cm den bi kaç makro ekleyebilirmisiz arkadasların konu hakkında tam bilgisi yok yardımcı olmak acısından kandil aksamı sevaptır
  • Merhaba,
    yaklaşık beş yıldır figür boyuyorum ve bu figürleri resimleyip, internet sitemde ve diğer sitelerde yayınlıyorum. Aşağıda fotoğrafını çektiğim figürün boyu 54 mm' dir. Sadece akşam fotoğraf çekme mecburiyetinde olduğum için, resimleri beyaz kumaşın dışından verdiğim ışık ile kabinden çekiyorum.Fakat bir türlü istenilen netliğe ulaşamıyorum. Lütfen yardım.( Kullandığım makina S3)

Selamlar
    http://img139.imageshack.us/img139/5590/img0217vr8.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa Ragıp -- 28 Temmuz 2006; 10:31:31 >
  • fotograf cok küçük fazla anlasılmıyor orjinel boyutunu koyabilirsen daha iyi yardım alabilirsin
  • Uyarına teşekkür ederim, yukarıda düzelttim.
  • Noise sorunu :)

Çok fazla bilgim yok ama naçizane görüşüm diyaframı ve estantaneyi kısıp deniyebilirsin.
  • Teşekkür ederim, akşam deneyeceğim tekrar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Manuel

Hesabınız engellendi.

eğer bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız şu adresteki forum yöneticisine mesaj atınız.

Ban Nedeni: şifre çalınması
    Hesabiniz 363191 gün içinde giris yaptiginizda otomatik olarak açilacaktir. Lütfen yönetime hesabinizin açilmasi konusunda PM atmayiniz.

Şifre çalınması ne demek, bir bilgisi olan varmı. Kendi nickimle girmeye çalışınca bu uyarı çıkıyor.

Şifre çaldın diye belki bir suçlama belki de senin şifreyi çalıp başka amaçlar için kullandılar ondan. Bu ara uyarı var zaten kendi nicklerinize sahip çıkın açısından. Üzüldüm ya sen dön buraya ne yap ne et. Başka nickle gir bari

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.