Şimdi Ara

Canon powershot sx710 hs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
6.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ..fotoğraf makinesi konusunda pek teknik bilgiye sahip değilim..Benim istedğim tatillerde falan anlık hızlıca fotoğraf çekebileyim..ve görüntü kalitesi iyi olsun..tabi prof makine performansı beklemiyorum ama digitaller içerisinde iyi olsun istiyorum..biraz araştırmalarım sonunda canon un bu yıl tanıttığı bu modele karar kıldım yanlız almadan önce sizlere bir danışmak istedim..bu makine iyimidr sizce.. veya o fiyatlara önerebileceğiniz başka bir makine varmıdır?

• Kompakt makinelerde canonun üzerine yok bence. Fiyatı sizin için uygunsa alınabilir yabiki.

Zoom gerekli değilse s100 gibi makineler daha kaliteli fotoğrflar almanızı sağlar.
  • Böyle ürünlerde bir önceki model ile kıyaslayın. Özellik olarak getirdiği yeniliklerin fiyat olarak ödeyeceğiniz fazlalığa değer olup olmadığına bakın. Boşuna üretici sırf yeni çıkarttı diye , model numarası yüksek diye paranızı harcamayın. Bence Sx700'den önemli hiçbir farkı yok.

Bakınız,
    http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_sx700&products=canon_sx710hs
  • yorumlar için teşekkür ederim.. yanlız bu s100 veya s120 beni kararsızlıkta bıraktı 500 tl gibi fiyat farkı var..vermeye değermi..sx710 hs acaba yetersiz mi kalır bilemedim..almışken iyisi olsun diyorum açıkçası..

sx700 sx710 arasında çok fiyat farkı yok..dediğim gibi teknik boyutunu çok iyi bilmiyorum ama uzun süre kullanıcam o yüzden almışken 150 tl gibi bir fark çok önemli değil açıkçası..
  • 500 değil 600 tl fark varmış aralarında..ama aynı fiyat aralığında s200 var..lakin anlayamadım hangisinin daha iyi olduğunu..
  • Değil sx700, s100; en dandik makine bile uzun süre idare eder. Hatta canon un eski modellerinden, a640, a720 modelleri, fotoğraf konusunda bu iki makineden kesinlikle aşağı kalmazlar.2.el fiyatları 200 lira civarında.

sx700 ile s100 arasında kalmak aslında zor. Çünkü kullanım alanları farklı.

"Ben eşimle dostumla tatilde, özel günlerde fotoğraf çeken, gerektiğinde uzaklarıda yakınlaştırıp çeken ve bilgisayarda makinede fotoğraflara bakan, fotoğrafı en fazla 15x25cm boyutlarında bastıran biriyim diyorsanız" sx700 serisi size daha uygun.

sx700 ün s100 den tek eksiği, düşük ışıklı ortamlarda nisbeten daha net fotoğraf çekebilmek için flash kullanmak zorunda kalabilmenizdir. Normal bil kullanıcı için s100 ile sx700 arasında fark olacağını sanmıyorum.

Arada 500-600 lira fiyat farkı varsa s100 almak mantıklı değil.

2.el düşünmez misiniz?

Fotoğraf makineleri genelde bence ederinden fazla paralarla, büyük hevesle alınır, bir kaç kullanımdan sonra kenara atılır.

Bu şekilde olan epey kullanıcı olduğundan belki yarı fiyatına kutusuyla,aparatlarıyla hatta garanti belgesiyle iyi bir cihazı alabilirsiniz.

Ekleme
    Aşağıdaki makine çok temiz ve uygun fiyatlı görünüyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-powershot-s100-ve-ekstralar-215870706/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumu -- 21 Haziran 2015; 20:47:53 >

• Çok teşekkür ederim yardımınız için..yorumunuz ve birazda incelemem doğrulutusunda aynen dediğinz gibi tatillerde eşimle falan bir yerleri çekmek (zoom ihtiyacı olucaktır muhakkak) öyle pc den bakmak için alıyoruz..daha önce başka makine kullanmadık canon un iyi olduğunu biliyorum..bir ara sırf bu iş için telefonlarımız yeterli olmasına rağmen (xperia z ) iyi fotoğraf çeksin diye az kalsın gidip 3 bin civarı ( ki kendime alınca mecbur eşimede olacak eder 6 bin :) ) telefon alcakktım..yani bu alıcağım makinenin onlardan çok daha iyi çekeceğini düşünüyorum..ikinci el düşünmüyorum açıkçası..o yüzden bir sx710 aldım netten ..880 tl ye aldım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: éray

Çok teşekkür ederim yardımınız için..yorumunuz ve birazda incelemem doğrulutusunda aynen dediğinz gibi tatillerde eşimle falan bir yerleri çekmek (zoom ihtiyacı olucaktır muhakkak) öyle pc den bakmak için alıyoruz..daha önce başka makine kullanmadık canon un iyi olduğunu biliyorum..bir ara sırf bu iş için telefonlarımız yeterli olmasına rağmen (xperia z ) iyi fotoğraf çeksin diye az kalsın gidip 3 bin civarı ( ki kendime alınca mecbur eşimede olacak eder 6 bin :) ) telefon alcakktım..yani bu alıcağım makinenin onlardan çok daha iyi çekeceğini düşünüyorum..ikinci el düşünmüyorum açıkçası..o yüzden bir sx710 aldım netten ..880 tl ye aldım..

En iyisini yapmissiniz. Telefonlardan daha iyi cakim yapacagi kesin.

Portre cekmek icin aksam 7-8 gibi disarida 1 metre kadar mesafeden zoom yaparak cekerseniz makineye bayilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: forumu

quote:

Orijinalden alıntı: éray

Çok teşekkür ederim yardımınız için..yorumunuz ve birazda incelemem doğrulutusunda aynen dediğinz gibi tatillerde eşimle falan bir yerleri çekmek (zoom ihtiyacı olucaktır muhakkak) öyle pc den bakmak için alıyoruz..daha önce başka makine kullanmadık canon un iyi olduğunu biliyorum..bir ara sırf bu iş için telefonlarımız yeterli olmasına rağmen (xperia z ) iyi fotoğraf çeksin diye az kalsın gidip 3 bin civarı ( ki kendime alınca mecbur eşimede olacak eder 6 bin :) ) telefon alcakktım..yani bu alıcağım makinenin onlardan çok daha iyi çekeceğini düşünüyorum..ikinci el düşünmüyorum açıkçası..o yüzden bir sx710 aldım netten ..880 tl ye aldım..

En iyisini yapmissiniz. Telefonlardan daha iyi cakim yapacagi kesin.

Portre cekmek icin aksam 7-8 gibi disarida 1 metre kadar mesafeden zoom yaparak cekerseniz makineye bayilirsiniz.

Bende öyle umuyorum hocam..bayramda memlekete gittikten sonra eşimle bir karadeniz turu yapmayı düşünüyorum o yüzden şimdiden aldım..aldığım yerde ellerinde sadece kırmızı varmış siyah olsun dedim cumaya ancak ellerinde olurmuş acelem yok dedim..bekliyoruz bakalım..

• şuan da sx710 üst model olmasına rağmen bir çok sitede sx700 den daha uygun fiyatı bu durumda sx700 mü sx710 mu alınır arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Korsan

şuan da sx710 üst model olmasına rağmen bir çok sitede sx700 den daha uygun fiyatı bu durumda sx700 mü sx710 mu alınır arkadaşlar

Sx700 alın keyfinize bakın... Genelde sınıflar içindeki ürünlerin yeni modelleri foto kalitesi olarak nerede ise hiç bir gelişim göstermiyorlar. Ha belki 710 değil de 740'a falan gelince seri o zaman Sx700'e oranla kayda değer bir fark görülebilir. Böyle 1-2 nesilde hiç fark yok gibi bir durum oluyor. D-slr'da da, aynasızda da, bütün sınıflarda bir üst modelin getirdikleri çok ufak oluyor genellikle. Üreticinin 1 yıl frekanslı yeni model çıkartmasının amacı zaten artık açıkca görülüyor ki daha iyisini üretmek değil de pazarlama taktiği. Tüketiciye yeni bak bu yıl ben de buradayım gibisinden vitrinde adını gösterebilmek esas amaç.

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi
    Sx700 alın keyfinize bakın... Genelde sınıflar içindeki ürünlerin yeni modelleri foto kalitesi olarak nerede ise hiç bir gelişim göstermiyorlar. Ha belki 710 değil de 740'a falan gelince seri o zaman Sx700'e oranla kayda değer bir fark görülebilir. Böyle 1-2 nesilde hiç fark yok gibi bir durum oluyor. D-slr'da da, aynasızda da, bütün sınıflarda bir üst modelin getirdikleri çok ufak oluyor genellikle. Üreticinin 1 yıl frekanslı yeni model çıkartmasının amacı zaten artık açıkca görülüyor ki daha iyisini üretmek değil de pazarlama taktiği. Tüketiciye yeni bak bu yıl ben de buradayım gibisinden vitrinde adını gösterebilmek esas amaç.

sizce sx400 alınır mı fiyatı 300-350 arası
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyoz31

quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

sizce sx400 alınır mı fiyatı 300-350 arası

Bu SX400'den iyi diye anımsıyorum... Evet öyle, çok daha iyi hem de. 4-5 gün önce soran birisine Sx270'in daha iyi olduğunu şöyle yazmıştım ki bu SX700 daha da iyi.
    -
    Şu ikisinden de iyidir.
    Canon PowerShot SX270 HS

Neden mi ?
    - 1/3200 perde hızı ile ikisinden de önde
    - Digic 6 işlemcisi ile ikisinden de daha önde
    - 461.000 pixel LDC ile de SX600'den önde
    - F3.5 - F6.8 olarak SX600'den önce (Sx600'de F3.8 - F6.9)
    - 3.8 fps seri çekim hızı ile SX400'den önde (Sx400'de 1 fps)
    - 1920 x 1080 (60) ile her iki modelden de önde !
    - 210 poz çekim ile pil ömrü olarak Sx400'den önde (Sx400'de pil ömrü 190 foto)

Herhalde 7 üstünlük ile daha da ötekilere bakılmaz. Fiyat olarak da çok yakın. Bu fiyata kaçmaz bence. Sx700 en iyisi, siz de bakın
    http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_sx700&products=canon_sx400is&products=canon_sx600&products=canon_sx270hs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 11 Eylül 2015; 18:58:35 >

• 2006 model canon A700 fotoğraf makinem var. son bir haftadır flaşı patlamıyordu. canon sx710 aldım. optik zoom gerçekten çok güzel. ancak, flaş otomatik olarak açılmıyor. mecbur elle açmanız gerekiyor. bu durum çok sıkıntılı. tam odaklanmışken ışık yetersiz uyarısı verdiğinde flaşı açmak zorunda kalıyorsunuz ki bu da yakaladığınız pozun bozulmasına neden oluyor. cazipshop.com'dan 675 TL'ye aldım. piyasada daha uygununu bulamadım. canon eurasia garantili.
  • Müdür merhaba bende sx710 sipariş verdim. Avantajları ve dezavantajları yazabilir misiniz? Birde zahmet olmazsa bi manzara resmi paylaşır mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariturka

Müdür merhaba bende sx710 sipariş verdim. Avantajları ve dezavantajları yazabilir misiniz? Birde zahmet olmazsa bi manzara resmi paylaşır mısınız?

Buradan Canon SX710 HS ile çekilmiş yüzlerce fotoğrafa bakabilirsiniz...

http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=75&t=987
  • Cihazda dezavantaj diyebileceğimiz unsurlar nelerdir? Bataryası ne kadar gidiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariturka

Cihazda dezavantaj diyebileceğimiz unsurlar nelerdir? Bataryası ne kadar gidiyor?

Yanlış anımsamıyorsam geçenlerde bir arkadaş 650 TL'ye mi ne aldığını yazmıştı. O fiyata bu makinanın dezavantajı var diyemem ! "Benim bütçem müsait, daha iyisini alabilirim" der iseniz 1.000 - 1.500 TL. aralığında başka makinalar önerilebilir.

Bilginiz ne düzeyde bilmiyorum. Mesela d-slr sensörlü, bundan çok daha iyi imaj kalitesi olan Samsung NX 3000
    http://urun.n11.com/slr-fotograf-makinesi/samsung-nx3000-16-50mm-slr-fotograf-makinasi-kahverengi-P70014613?cid=700503&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel&utm_content=102_212_3089&utm_term=

Ama lens ihtiyacı doğar ilerde bu tür makinalar için.

Yine lensi değiştirilen ve bundan çok daha iyi imaj kalitesi olan Samsung NX mini (sahibinden'de sıfırlarını 600 liralara bulabiliyorsunuz)
    Ben olsam NX Mini alırdım doğrusu, ISO test fotolarına falan baktım, kat kat iyi SX710 HS'den. Fakat lensi değiştiriliyor, yani yüksek zum için falan lens almanız gerekir ileride.

Böyle işlerle uğraşmam der iseniz Sx710 HS bu fiyata alınabilecek yetenekleri ile en iyi modellerden birisi bu fiyata benim bildiğim.

• Merhaba cihaz geldi ancak akşam çekimleri internette gördüğüm gibi çıkmadı yada ben gereken ayarları yapamadım. Bu cihazı kullananlar tüyo verebilir misiniz?
     Canon powershot sx710 hs

• Bu tarz makinalarda Canon Eos M veya Nikon 1 V1 cihazlarını önerebilirim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.