Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

CANON POWERSHOT A95 ???????????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
4
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1436 Mesaj
    arkadaşlar bi digi foto mak. almayı düşünüyorum..canonun bu makinesi gözüme çarptı..
    bu fotoğraf makinesini kullananlar ve ya özelliklerini bilen arkadaşlar varsa buraya yazabilir ...çekilen resimleri de ekleyebilirlerse güzel olur....bi de video çekimi nasıl onu merak ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KinGEagLE -- 16 Mayıs 2005, 0:40:07 >

|
    |
    İşlemci:Intel i7 4790K | Anakart: MSI GAMİNG Z97 | İşlemci Soğutucu: COOL MASTER HYPER 212EVO | Ekran Kartı: EVGA GTX970 FTW ACX2.0| SSD: Kingston HyperX 3K 240GB | Ram: CORSAIR 12GB 3x Vengeance DDR3 1600MHz | High Power Astro Lite 750W 80Plus Gold | Monitör: SONY KDL-42W815B Hoparlör: Creative T3
  • Yarbay
    2746 Mesaj
    bu siteden video örnediğini çek izle
    güzel bir makine ama ben olsam buna vecereğim parayı A 510 a verirdim.4x optim zoom var üstünde sonuçta

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/a95_samples.html
    |
    |
    |
    |
    İşlemci:Intel i7 4790K | Anakart: MSI GAMİNG Z97 | İşlemci Soğutucu: COOL MASTER HYPER 212EVO | Ekran Kartı: EVGA GTX970 FTW ACX2.0| SSD: Kingston HyperX 3K 240GB | Ram: CORSAIR 12GB 3x Vengeance DDR3 1600MHz | High Power Astro Lite 750W 80Plus Gold | Monitör: SONY KDL-42W815B Hoparlör: Creative T3
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    Kingeagle selam,

Ben 4 gün önce Canon A95 aldım; daha doğrusu USA'den gelen dayıma getirttirdim($275=330YTL);kitapçığına çok az göz atabildim.

Alet anladığım kadarıyla hem bas-çek fonksiyonlarına sahip, hem de amatör ötesi-profesyonel gerisi manuel ayarlara sahip bileşik özellikli bir makina... Yani profesyonel fotoğrafçıyı tabiiki tatmin etmeyecek, ama fotoğrafla ilgili ve biraz da hevesli birisi için tam isabet bir cihaz...

Belki macro ve optik zoom için birer lens ile takviye edilirse tam canavar bir alet olacak.

Sorduklarına gelince.

Gece ve düşük ışık çekimlerinde beni çok tatmin etti.

Özellikle dün tüm gün video çekip durdum a95 ile. Öyle söylendiği gibi sadece 30 saniye ile sınırlı değil çekimleri. Kartınızın kapasitesi ile orantılı galiba. Ben 512MB'lık bi kingston taktım cumartsi günü, çektim çektim durdum. Yalnız, deklanşör butonunun çok yakının da bir mikrofon bölmesi var, video çekimleri yaparken o bölgeye yakında parmağınız sürtünürse kaydı izlerken hışırtı sesi alıyorsunuz dikkat.

LCD'sine gelince... 10 numara bi özellik. Eski versiyonuna göre daha geniş ve göz dolduran (18 inch) bir lcd. Hareket edebilmesi, kutusunda da yazdığı gibi "çok açılı" olması kullanımda büyük avantaj. Diyelim kalabalıktasın ve arkalarda kaldın; kör kör atış yaomak yerine kıvırıyrsun LCD'yi; makinayı elinle kalabalığı aşacak şekilde en üste kaldırıp basıyorsun deklanşöre...

Öyle bazı review'larda yazdığının aksine hiç de ağır değil işlemcisi; kapalı konumdan fotoya hazır hale gelişi 1sn civarında bile sürmüyor; şak diye hazır makina... Ben çok beğendim...

Ama en başta dediğim gibi; basit ba-çek'çi insanlar için fazla bir makina, tam profesyonel fotocular için de eksi; benim gibi aradaki talebe hitab eden çok donanımlı bir alet. İhtiyacı belirleyip ona göre alıp kararı verilmeli, az para değil çünkü. Haa, bir de aynı fiyat aralığındaki makinalarla karşılaştırılması var ki o zaman tabii ki A95 derim...
    |
    |

• Yarbay
    3674 Mesaj
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,246
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.