Şimdi Ara

## Canon PowerShot A590 IS Kullanıcıları ## (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.125
Cevap
8
Favori
162.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Canon PowerShot A590 IS Kullanıcıları ##
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • bir süredir foruma girmemiştim.Bir kaç resimle kaldığımız yerden devam edelim.
     ## Canon PowerShot A590 IS Kullanıcıları ##

bir kaç dedim ama ancak bir tane yükleyebildim.İmageshack gene huysuzluk yapıyor.
  • merhaba arkadaşlar,

fotoğraf çekmeye yeni başlıyorum, başlangıç için a590 is ile s5 is arasında kaldım. arada fiyat farkı var ama bu şu anda benim için ikinci planda.

makro, hayvan resimleri ve manzara çekmeyi planlıyorum.

tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: greentooth

merhaba arkadaşlar,

fotoğraf çekmeye yeni başlıyorum, başlangıç için a590 is ile s5 is arasında kaldım. arada fiyat farkı var ama bu şu anda benim için ikinci planda.

makro, hayvan resimleri ve manzara çekmeyi planlıyorum.

tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

arkadaşım sen s5 demekle işi karıştırdın.İkisini karşılaştırmak ne derece doğru olur bilmiyorum.s5 kullanmadım bilmiyorum ama özellik olarak bakınca s5 denir diye düşünüyor insan.Ama sensör boyutu aynıymış iki makinanın da işlemcide aynı.s5 in makrosu 0 cm yazıyor.Çekmek isterdim doğrusu sırf nasıl oluyo görmek için.Ayrıca s5 te 12x zoom avantajıda var.Fiyat önemli değil diyorsun.Ama biraz daha aşağıdan olsun dersen A590 kendi sınıfında tercih edilebilecek bir kaç makinadan birisidir. Tercih sana kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taleb -- 23 Ağustos 2008; 23:49:51 >

• fotoğrafların boyutunu imageshacke atmadan önce küçülttüm. O zaman yükleme sorunu olmadı.Sanırım böyle limit aşma sorunu olmuyor.görüntü kalitesinde bir düşme olmadı gibi geldi bana

• quote:

Orjinalden alıntı: taleb
    arkadaşım sen s5 demekle işi karıştırdın.İkisini karşılaştırmak ne derece doğru olur bilmiyorum.s5 kullanmadım bilmiyorum ama özellik olarak bakınca s5 denir diye düşünüyor insan.Ama sensör boyutu aynıymış iki makinanın da işlemcide aynı.s5 in makrosu 0 cm yazıyor.Çekmek isterdim doğrusu sırf nasıl oluyo görmek için.Ayrıca s5 te 12x zoom avantajıda var.Fiyat önemli değil diyorsun.Ama biraz daha aşağıdan olsun dersen A590 kendi sınıfında tercih edilebilecek bir kaç makinadan birisidir. Tercih sana kalmış.

Önce buraya yazdıktan sonra s5 için de bir başlık olduğunu fark edip, sorumu orada yinelemiştim. iki ayrı yerde yürüyor ama yinede gerçek kullanıcılardan yorum almak adına olumlu.

a 590 is i birkaç makina deneyip beğenmedikten sonra inceleme fırsatım oldu. keskin ve net fotoğrafına resmen bayıldım. ve tamam, buldum alacağım makinayı dedim. Teşekkür ederek fiyat araştırmak üzere dükkandan ayrıldım.

Fiyat araştırması yaparken çok yakın özelliklerde ama 12x zum özelliği bulunan s5 i keşfettim.

Aklıma takılan soru ise; s5 in yüksek zum özelliği bulunan merceği, a 590 kadar keskin ve net fotoğraflar sunar mı bana? yoksa zum artışı bu meziyetlerden feragat etmeyi mi getirmiştir?

edit: henüz s5 i deneme imkanım olmadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greentooth -- 24 Ağustos 2008; 13:35:27 >

• An itibari ile Fotozeynep'den Canon A590 IS siparişi vermiş bulunuyorum
    Güle Güle Kullanırım inşallah
  • @planet07
    hayırlı olsun şimdiden.Fotoğraflarını bekliyoruz.
    @greentooth
    s5 in özellikleri aynıysa iki artısı kalıyor geriye 1.makro mesafesi (ki bence önemli), 2.zoom artısı.s5 i bende bilmiyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: taleb
    @greentooth
    s5 in özellikleri aynıysa iki artısı kalıyor geriye 1.makro mesafesi (ki bence önemli), 2.zoom artısı.s5 i bende bilmiyorum.

Bugün bimeks e giderek s5 i inceledim. Menüler biraz karışık geldi, zaten Türkçe menü desteği bulunmuyor. Aradığım ayarları geç bulmamda makinayı tanımadan çalışanın da etkisi büyük.

Yaklaşık 2 cm den bilgisayarların bilgi etiketlerini, 12 zum ile ambalaj kutusunun üzerindeki açıklama metinlerini çektim. Ayrıca yanan bir ampulün resmini çektim.

Bütün fotoğraflar beni tatmin etti.Sanırım s5 de karar kıldım

Çektiğiniz ikinci karaye bayıldım...

• quote:

Orjinalden alıntı: planet07

An itibari ile Fotozeynep'den Canon A590 IS siparişi vermiş bulunuyorum
    Güle Güle Kullanırım inşallah

Güle Güle kullan arkadaşım. Rabbim bana da nasip eder o günleri inşallah ....
  •  ## Canon PowerShot A590 IS Kullanıcıları ##

• @bossa
    sen de makinene bir an önce kavuşursun inşaallah
    bir tane de gün doğumu bulunsun.elektrik telleri olmasa daha iyi olurdu sanki ama balkondan böyle oluyor n'apalım

• Bülent hocama teşekkür ederim.Foruma girip fotoğrafları yükleyemedim ilgilenemedim.

Biraz uzak kaldım bilgisayardan...Günlerimi daha çok kitap okuyarak falan geçirmeye başladım.İşten sonra dışarı çıkıp dolaşmak daha iyi oldu.
    Çok daha mutluyum.Şimdi foruma girince bir acayip geldi..

Ara sıra gerekli güncellemeleri(fotoğraf,yorum,liste düzenlemesi) yapacağım yine
  • Ve şimdi makinam geldi
    Artık benimde bir canon A590'ım var
    İlk olarak şu meşhur imzayı kullanmaya başlıyım artık bende
    sağını solunu biraz kurcalıyım bakıyım en kısa zamanda fotoğraflarımı paylaşırım sizinle
    İnce ayarları ile ilgili bilgi edinebileceğim bir konu mevcutmuydu acaba
  • quote:

Ve şimdi makinam geldi
    sağını solunu biraz kurcalıyım bakıyım en kısa zamanda fotoğraflarımı paylaşırım sizinle

Hayırlı olsun dostum

Senden de güzel fotoğraflar bekliyoruz artık imzayı da kullandığına göre kaçışın yok

İnce ayarlar derken manuel ayarlardan bahsediyorsan o ışığa,ortama göre değişiyor..Hani temel şeyleri bilmek gerekiyor elbette..

National Geographich'in CD'lerini forumda dogan007 adlı arkadaş yolluyordu..Büyük faydası olabileceğine emin olabilirsin.
    Gerisi de senin elinde tabi

• quote:

Orjinalden alıntı: ozgurdeniz65

quote:

Ve şimdi makinam geldi

Hayırlı olsun dostum

Senden de güzel fotoğraflar bekliyoruz artık imzayı da kullandığına göre kaçışın yok

İnce ayarlar derken manuel ayarlardan bahsediyorsan o ışığa,ortama göre değişiyor..Hani temel şeyleri bilmek gerekiyor elbette..

National Geographich'in CD'lerini forumda dogan007 adlı arkadaş yolluyordu..Büyük faydası olabileceğine emin olabilirsin.
    Gerisi de senin elinde tabi

Çok teşekkürler

Fotoğraflar için biraz fazla bekleticem sanırım sizleri,zira ne temelini biliyorum ne çatısını fotoğrafçılığın
    Öğrenmem ve sizler kadar iyi fotoğraf çekebilmem biraz zaman alabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi planet07 -- 26 Ağustos 2008; 19:22:42 >

• Fotoğrafçılığın temeli ve çatısını oluşturmak senin elinde!
    Yani bir fotoğrafçı seviyesini dilediği kadar yükseltebilir.Bu ışığa,makineye ve elbette yeteneğe bağlıdır..
    Şimdilik bol bol fotoğraf çek ve en beğendiklerini eleyerek buraya koy bence.Özellikle makro çekimlere başlayarak ısınabilirsin
  • mrb arkadaşlar... ben de en yakın zamanda Canon A590 almayı planlıyorum. alışverişimi büyük olasılıkla internet üzerinden yapacağım. siteler arasında fiyat farkları var. sanıyorum bunun sebebi garanti? estore dan alışveriş yapan arkadaşlara bi sorum olacak,, bu sitedeki makinanın garantisi erkayalar mı acaba??
  • quote:

Orjinalden alıntı: hillall

mrb arkadaşlar... ben de en yakın zamanda Canon A590 almayı planlıyorum. alışverişimi büyük olasılıkla internet üzerinden yapacağım. siteler arasında fiyat farkları var. sanıyorum bunun sebebi garanti? estore dan alışveriş yapan arkadaşlara bi sorum olacak,, bu sitedeki makinanın garantisi erkayalar mı acaba??

Makina Balkan Elektronik garantili olarak geliyor.
  • balkan elektronik garantisi her hangi bir problem durumunda ne düzeyde yardımcı olabiliyor, sonuçta canon türkiye distritübörü erkayalar firması... bu konuda problem yaşayan oldu mu acaba?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.