Şimdi Ara

CANON MP280 PİXMA Kartuş Sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
61.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ssscorpionnn

falcon başka sorum kalmadı :) yardımların için teşekkür ederim...

Rica ederim

İlk yazıcım benq idi. yazıcıyı 100 tlye almıştım kartuşlarına 3 yazıcı parası verdim :) 2 kere kartuş aldım 1 kerede dolum yaptırdım.Şansıma, benq kartuşları dolumdan sonra çalışmıyormuş.Doldurduğumuda kullanamadım :) Sonrasında Epson a geçtim rahat ettim. Yol yakınken, Tavsiyiyem Epson a geçin rahat edin.Canonla, hp ile uğraşmaya değmez.Yazıcının kralı Epson dur.Kullanınca zamanla anlayacaksınız...
  • yol artık yakın değil :=) aldık artık kullanıcaz :D
  • falcon gene bi soru sorucam kusura bakma :)

pg 510 demiştin kartuş için ama, hangi boyaları kullanıcaz peki. bir sürü boya var: Canon Pgi-520BK, Canon Cli-521BK , Canon Cli-521C, Canon Pgi-5BK vs vs...bu boya isimlerini şu siteden baktım >>https://www.cescesor.com/150-ml-ULTRA,LA_228-2.html bunlardan hangisi ne içindir hiçbişi yazmıyor. adam siyah demiş ama 10 çeşit farklı siyah koymuş ama hepsi canon. hiçbişi anlamadım. aydınlatır mısın acaba _
  • Dostum Eğer kaartuş doldurma işlemine başlayacaksan.Kendi ithal ettiğimiz BK Osse İnk Mürekkeplerini denemeni öneririm.
  • tmm pckopat alma durumum olunca ilk buradan paylaşırım bunu...

bir sorum olucak, yazıcının siyah koyuluk ayarı yok mudur? mesela ben sürekli yazı halinde çıktı alıyorum, çok koyu çıkıyor. bu siyah murekkebide daha hızlı bitirir elbette. o yuzden bu rengi griye dönüştürüp çıktı alamıyormuyuz? özelliklerde bulamadım. gri tonu ile yazdırma war ama o da gene aynı tonda siyah yazdırıyor??
  • quote:

tmm pckopat alma durumum olunca ilk buradan paylaşırım bunu...

bir sorum olucak, yazıcının siyah koyuluk ayarı yok mudur? mesela ben sürekli yazı halinde çıktı alıyorum, çok koyu çıkıyor. bu siyah murekkebide daha hızlı bitirir elbette. o yuzden bu rengi griye dönüştürüp çıktı alamıyormuyuz? özelliklerde bulamadım. gri tonu ile yazdırma war ama o da gene aynı tonda siyah yazdırıyor??

siyah koyuluk ayarı yok ama yazıcı ayarlarından baskı kalitesini hızlı ya alırsanız daha az mürekkep püskürtüleceğinden soluk renkli çıktılar alıcaksınız ama siyahda istediğiniz gibi çıkacaktır...<Sadece siyah çıktı alıcaksanız ekonomik anlamda hızlı yazdırma tercihinde yazıcıyı kullanmanız size mürekkep tasarrufu kazandıracaktır....
    Gri tonu ile yazdırma seçerseniz renkli kartuşlardanda mürekkep kullanılır! Hızlı modda yazdırın sorununuz çözülür...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 23 Şubat 2011; 19:05:17 >

• quote:

falcon gene bi soru sorucam kusura bakma :)

pg 510 demiştin kartuş için ama, hangi boyaları kullanıcaz peki. bir sürü boya var: Canon Pgi-520BK, Canon Cli-521BK , Canon Cli-521C, Canon Pgi-5BK vs vs...bu boya isimlerini şu siteden baktım >>https://www.cescesor.com/150-ml-ULTRA,LA_228-2.html bunlardan hangisi ne içindir hiçbişi yazmıyor. adam siyah demiş ama 10 çeşit farklı siyah koymuş ama hepsi canon. hiçbişi anlamadım. aydınlatır mısın acaba _

Pg510 kartuş için pgi520 bk(pigment bazlı) mürekkebini kullanmalısın, yazıcı pigment bazlı mürekkepleri döküman çıktılarında kullanır. 2 kartuşlu yazıcılarda genelde siyah renk hep pigment bazlıdır.
    Cl511 kartuş içinse cli 521c, cli521m, cli521y (dye-su bazlı) mürekkeplerini kullanmalısın bu mürekkepleri yazıcı resim çıktılarında kullanır. neden bunlar pigment değildir dersen, fotoğraf kağıtları pigment bazlı mürekkepleri kabul etmez(emilimi zayıfdır ve mat görünürler), dye bazlı mürekkepler fotoğraf kağıdının içine işler(canlı görünüm verirler). Ve sorunsuz çıktılar alırsın...

• teşekkürler falcon

yazıcı alıcak arkadasları uyarayım. yazıcıyı bugun aldım canon mp 280 ve 70 adet a4 sadece siyah renkte çıktı aldım. zaten renkli modunu kapattım. 70 çıktı sonunda siyah mürekkebin %55 i bitti bile :)) yani sanırım ortalama 140 sayfada komple biticek siyah kartuş. aslına bakarsanız, bence bu kartuş olayını yanlıs yapmıslar. kartuslar cok kucuk cunku. mantık olarak 500 cıktı alabilmemiz lazım diye düşünüyorum. ama bu kartuşlarla 150 çıktıyı göremem sanırım
  • quote:

teşekkürler falcon

yazıcı alıcak arkadasları uyarayım. yazıcıyı bugun aldım canon mp 280 ve 70 adet a4 sadece siyah renkte çıktı aldım. zaten renkli modunu kapattım. 70 çıktı sonunda siyah mürekkebin %55 i bitti bile :)) yani sanırım ortalama 140 sayfada komple biticek siyah kartuş. aslına bakarsanız, bence bu kartuş olayını yanlıs yapmıslar. kartuslar cok kucuk cunku. mantık olarak 500 cıktı alabilmemiz lazım diye düşünüyorum. ama bu kartuşlarla 150 çıktıyı göremem sanırım

Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan yazıcını.Mürekkepin bol, kartuşunun ömrüde uzun olsun....

• quote:

teşekkürler falcon

bu yazıcıyla ilgili bu kadar çok kartuş sorunu ve renk sapması problemleri yaşayanlar varken ve bu konuları okumuşken bu yazıcıyı almanız düşündürücü. yazıcıyı aldım dediğiniz konu bile kartuş sorunu ile ilgili :) yine de hayırlı olsun diyelim. inşallah problem çıkmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_doktor

Kardeş yarın ben genel merkeze bi sorayım.Sana haber veririm.Ama öncelikli tavsiyem yazıcına bir reset atmayı dene.İstersen sana reseti anlatayım.

Öncelikle kartuşlarını yazıcıdan çıkar.Güç düğmesine bas.Basılı tutarken Reset düğmesine bas.Sonra reset düğmesine basılı tutarken güç düğmesinden elini çek.sonra elini reset düğmesinden çek.sonra 2 kez daha reset düğmesine bas çek bas çek.30 saniye bekle.yazıcı ekranında 0 yazacak.sonra reset düğmesine 4 kez üstüste bas.sonra 2 kez güç düğmesine bas.İşlem tamam.Şimdi güç düğmesine basarak yazıcıyı kapat.Açıp kartuşlarını tak ve kullanmaya başla.

Eğer adımlarda bir yanlışlık yapmadıysan ve işlem olmadıysa karrtuşları çıkarmadan dene.Yine olmazsa yazıcı kapalıyken dene.

Sonuçlarını bekliyoruz.

Bende yaklaşık 1 ay önce Canon Pixma MP 280 yazıcı aldım bacanağımın tavsiyesi ile bizde sizin yaptığınız gibi bitmeyen kartuş sistemi takacaktık yazıcıyı aldım daha 50 sayfa yazdırmadan siyah kartuş lambası yandı ve kartuş boşalıyor uyarısı vermeye başladı. Bacanağım bitmeyen kartuş sisteminde sıkıntı olmaya başladı hava alıyor ve yazma kalitesinde sıkıntılar çıkmaya başladı bu sistemden vazgeçelim dedi kendimiz dolum yapalım dedi tamam dedim kartuşa mürekkep doldurduk yazıcıya taktım ama değişen hiçbir şey hala lambası yanıyor ve uyarı veriyor burada bahsettiklerinizi yaptım ama arkadaşın da dediği gibi hiçbir şekilde sizin dediğiniz gibi olmuyor acaba ne yapmalıyım yazık günah daha ilk doldurma kartuşlar yeni sayılır 50 sayfa bile çıktı almadım daha bu kadar erkende bitmesi anormal...yardımcı olursanız memnun olurum...

• quote:

Kardeş yarın ben genel merkeze bi sorayım.Sana haber veririm.Ama öncelikli tavsiyem yazıcına bir reset atmayı dene.İstersen sana reseti anlatayım.

Öncelikle kartuşlarını yazıcıdan çıkar.Güç düğmesine bas.Basılı tutarken Reset düğmesine bas.Sonra reset düğmesine basılı tutarken güç düğmesinden elini çek.sonra elini reset düğmesinden çek.sonra 2 kez daha reset düğmesine bas çek bas çek.30 saniye bekle.yazıcı ekranında 0 yazacak.sonra reset düğmesine 4 kez üstüste bas.sonra 2 kez güç düğmesine bas.İşlem tamam.Şimdi güç düğmesine basarak yazıcıyı kapat.Açıp kartuşlarını tak ve kullanmaya başla.

Eğer adımlarda bir yanlışlık yapmadıysan ve işlem olmadıysa karrtuşları çıkarmadan dene.Yine olmazsa yazıcı kapalıyken dene.

Sonuçlarını bekliyoruz.

bu yöntem bende işe yaradı....teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: remurat

quote:

Sonuçlarını bekliyoruz.

Bende yaklaşık 1 ay önce Canon Pixma MP 280 yazıcı aldım bacanağımın tavsiyesi ile bizde sizin yaptığınız gibi bitmeyen kartuş sistemi takacaktık yazıcıyı aldım daha 50 sayfa yazdırmadan siyah kartuş lambası yandı ve kartuş boşalıyor uyarısı vermeye başladı. Bacanağım bitmeyen kartuş sisteminde sıkıntı olmaya başladı hava alıyor ve yazma kalitesinde sıkıntılar çıkmaya başladı bu sistemden vazgeçelim dedi kendimiz dolum yapalım dedi tamam dedim kartuşa mürekkep doldurduk yazıcıya taktım ama değişen hiçbir şey hala lambası yanıyor ve uyarı veriyor burada bahsettiklerinizi yaptım ama arkadaşın da dediği gibi hiçbir şekilde sizin dediğiniz gibi olmuyor acaba ne yapmalıyım yazık günah daha ilk doldurma kartuşlar yeni sayılır 50 sayfa bile çıktı almadım daha bu kadar erkende bitmesi anormal...yardımcı olursanız memnun olurum...

alt linkteki yöntemi denedinizmi?

http://forum.donanimhaber.com/m_57954655/tm.htm

• kolay gelsin sürekli beslemeli 280 aldım ilk başlar süperdi çıktılar aldığım yer mürekkebi pahalı deyince perfection marka mürekkep kattım ama asla ilki gibi olmadı şimdi kartuşlar tıkanmıştır yeni kartuş takıp ilk mürekkpleri koyarsak 150 tl gibi bi masraf çıkarıyolar acaba mürekkepleri kendim alıp tankı boşaltıp ilk mürekkeplerden katsam sonuç alabilirmiyim teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: c90umut

kolay gelsin sürekli beslemeli 280 aldım ilk başlar süperdi çıktılar aldığım yer mürekkebi pahalı deyince perfection marka mürekkep kattım ama asla ilki gibi olmadı şimdi kartuşlar tıkanmıştır yeni kartuş takıp ilk mürekkpleri koyarsak 150 tl gibi bi masraf çıkarıyolar acaba mürekkepleri kendim alıp tankı boşaltıp ilk mürekkeplerden katsam sonuç alabilirmiyim teşekkürler

kartuşlarda tıkanıklık yoksa tanklardaki mürekkebi tamamen boşaltın.sonrasında devrede hava kalmayana kadar kafa temizliği yapın.belli bir adet çıktı sonrası yeni kartuş içindeki eski mürekkepte tamamen bitince sorun çıkmaz.yeni kartuş almanıza şimdilik gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

quote:

Sonuçlarını bekliyoruz.

alt linkteki yöntemi denedinizmi?

http://forum.donanimhaber.com/m_57954655/tm.htm

Verdiğiniz adreste video görünmüyor sanırım silindi yeniden yükleyebilirseniz sevinirim...

• quote:

Verdiğiniz adreste video görünmüyor sanırım silindi yeniden yükleyebilirseniz sevinirim...

video linki mesajda gizlenmiş şekilde yazmıştım kontrol ettim link çalışıyor.

verdiğim linkteki mesajda BU LİNKTEKİ yazan yere tıklayınca açılıyor video.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

video linki mesajda gizlenmiş şekilde yazmıştım kontrol ettim link çalışıyor.

verdiğim linkteki mesajda BU LİNKTEKİ yazan yere tıklayınca açılıyor video.

Evet şimdi anladım gördüm farklı bir model ama denemekte fayda var teşekkür ederim...
  • arkadaşlar yazıcının üzerindeki sağ en alttaki kırmızı tuşa 15 saniye falan basılı tutun kartuş denetimi devredışı kalıyor. ben bitmeyen kartuş bağladım makinaya. kırmızı tuşa basarak makinayı resetledim. şuan gayet normal kullanıyorum. bu arada bitmeyen kartuş tankı + 4 renk mürekkebi 35 tl ye mal ettim oldukça karlı oldu. mürekkep doldurmayın. takın bitmeyen kartuşu rahat edin
  • arkadaşlar yalvarıyorum artık bende de canon ip 1800 var renkliyi tanımıyor nasıl reset atılıyor yazıcıyı parçalayacağım en sonunda... illaki olmalı bir resetleme yolu forumda başka bir arkadaş program yolu ile resetlersin dedi ama sonra programı yollamadı çok acil basmam gereken şeyler var yardım edinnnnnnnnnnnnnnnnnnn.................
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.