Şimdi Ara

CANON MP280 BİTMEYEN KARTUŞ RENK SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
39.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ne yaptıysam olmadı yoğun baskı kafa temizliğinin hepsini yoğun baskıyı bile nerdeyse 10 sayfa tam baskı yaptım ama mavi ve sarı mürekkep resimlerde göründüğü gibi bu sorunu nasıl düzeltebilrim bana tavsiyeleriniz nedir

http://img387.yukle.tc/image.php?id=2660ALIM2191.JPG
    http://img381.yukle.tc/images/1504ALIM2192.JPG

• cıktılarda bu 2 renk yok :((
  • oncelikle yapılan montajın berbat olduğunu söylemeliyim. kendiniz yaptıysanız lafım yok.fakat satan bir yerden aldıysanız gercekten kötü.

yoğun temilzleme vs.. ile gelmedi ise mürekkepler vakum aparatı ile çekin.
  • bilgin için öncelikle teşekür ederim... malesef satın aldığım yer yaptı ilk başlarda sorun yoktu.vakum la cekmeyi deneyeceğim fakat bende aparatlar yok nerden temin edebilirim.. birde montajını değiştirebilimiyim nasıl bir yol izlemeliyim.. montaj aparatlarını nerden bulurum bana bu konularda bilgi verebilirseniz sevinirim.
    saygılarımla
  • Aynı sorun daha ciddi bir şekilde bende var. Hortumun yarısı boş. İçerideki havayı nasıl alabilirim?
    Vakum dediğiniz cihaz nedir? Nasıl kullanılır?
    Renkli de çok yoğun değil sorun siyah mürekkebin hortum boş dıştaki besleyici ise ağzına kadar dolu.
  • Merhaba ,
    cevap çok geç oldu ama umarım yararı olur .Bende cis sistemli 4 tane yazıcı kullanıyorum malesef bu sorun ara ara oluyor ama çözümü gayet basit.

Tankı yazıcının üstüne çıkarın yani yazıcıdan yüksekde dursun ve 5-6 defa yoğun kafa temizliği yapın sorununuz çözülecektir.İşlem bitince tankı tekrar yazıcı ile aynı seviyeye indirin!
    Ayrıca arkadaşların söylediği gibi montaj çok kötü yapılmış. Sorununuz devam ederse 2 seçenek var .
    1.hortumların kartuşa bağlandıkları noktadan hava alıyor bunu kontrol edin
    2.yazıcının kapağını kapadığınızda yada kartuşların klipslerini kapattığınızda hortum altında ezilerek mürekkep gelmesini engelliyor
  • EVET GERCEKTEN BERBAT Bİ MON TAJ SORUN KARTUŞLARIN ÜZERİN DEKİ RİNKLERİN PATLAK OLMASI DAN OLA BİLİR
  • Bugün aldığım yere sordum. Hava olmaması için mümkünse her çalıştırdığınızda 3 kez tornavida işareti olan tuşa basıp ekranda Y harfi çıkınca COLOR tuşuna basıp 1-2 dk kartuşların temizlenmesini beklemek gerekiyormuş. Eğer şuan hava varsa bu işleme 1-2 kez yapmak çözüm olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrkerem

Bugün aldığım yere sordum. Hava olmaması için mümkünse her çalıştırdığınızda 3 kez tornavida işareti olan tuşa basıp ekranda Y harfi çıkınca COLOR tuşuna basıp 1-2 dk kartuşların temizlenmesini beklemek gerekiyormuş. Eğer şuan hava varsa bu işleme 1-2 kez yapmak çözüm olur.

Her çalıştırdığınızda yoğun kafa temizleme yaparsanız hem mürekkepler biter hemde yazıcının içi mürekkep dolar yazıcı kitler kendini aman dikkat. bunu neden tavsiye ediyorlar düşündürücü tabi mürekkepler bitince kime yarayacak yazıcı kilitlenirse kilidi kim açacak aldığınız yer sizin onlardan kopmanızı istemiyor tabi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zokur

quote:

Bugün aldığım yere sordum. Hava olmaması için mümkünse her çalıştırdığınızda 3 kez tornavida işareti olan tuşa basıp ekranda Y harfi çıkınca COLOR tuşuna basıp 1-2 dk kartuşların temizlenmesini beklemek gerekiyormuş. Eğer şuan hava varsa bu işleme 1-2 kez yapmak çözüm olur.

Her çalıştırdığınızda yoğun kafa temizleme yaparsanız hem mürekkepler biter hemde yazıcının içi mürekkep dolar yazıcı kitler kendini aman dikkat. bunu neden tavsiye ediyorlar düşündürücü tabi mürekkepler bitince kime yarayacak yazıcı kilitlenirse kilidi kim açacak aldığınız yer sizin onlardan kopmanızı istemiyor tabi :)

Daha bugün aldım satan kişi öyle dedi. Ee şimdi napçaz o zaman yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal

• quote:

quote:

quote:

Daha bugün aldım satan kişi öyle dedi. Ee şimdi napçaz o zaman yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal

nette şöyle bir bilgi var:

Canon MP-250/MP-280/MX-360 yazıcılarda 150-200 sayfa çıktı aldıktan sonra resetleme işlemi yapmanız gerekmektedir.
    Bilgisayarınızın ekranında kartuş bitti ve boşalıyor uyarısı çıkacaktır ve yazıcınız kilitlenecektir. Bu uyarı çıkınca yazıcınızın
    üzerindeki en altta sağ taraftaki kırmızı ters üçgen üzerinde yuvarlak daire simgesi olan tuşa 15 saniye basılı tutmanız
    gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra yazıcınız resetlenecektir. Resetleme işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızın
    ekranında "kartuşlar boş" uyarısı alsanız bile çıktı almanıza engel olmayacaktır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

nette şöyle bir bilgi var:

Canon MP-250/MP-280/MX-360 yazıcılarda 150-200 sayfa çıktı aldıktan sonra resetleme işlemi yapmanız gerekmektedir.
    Bilgisayarınızın ekranında kartuş bitti ve boşalıyor uyarısı çıkacaktır ve yazıcınız kilitlenecektir. Bu uyarı çıkınca yazıcınızın
    üzerindeki en altta sağ taraftaki kırmızı ters üçgen üzerinde yuvarlak daire simgesi olan tuşa 15 saniye basılı tutmanız
    gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra yazıcınız resetlenecektir. Resetleme işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızın
    ekranında "kartuşlar boş" uyarısı alsanız bile çıktı almanıza engel olmayacaktır.

ben 6 aydır kullanıyorum.Tornavida olayı kesinlikle yanlış bilgi.Hoortumlarda hava olsa bile yazdırın.Nasılsa kartuş içerisinde mutlaka mürekkep olacaktır.Sürekli hava olması ise montajın kötü yapıldığını yada montaj hatalarını gösterir.

• quote:

quote:

quote:

Dostum her çıktı almadan önce kartuş temizliği yapılmaz gereksiz ve israf olur yazıcı yazmıyorsa ozaman kartuş temizleme işlemi yapılır.Resetleme olayı canon bazı modellerinde tuş kombinasyonu ile resetlemeye izin veriyor
    ama bazı modellerinde de paralı program almak yada programı olan firmalar ücret karşılığı resetleme yapılıyor yani bir rant söz konusu. sadece resetlemekte yetmez yazıcının içinde atıl durumdaki mürekkepleri tutan emici süngerler var onlarında değişmesi lazım yoksa yazıcıyada zarar içinde elektronik parçalar sıvıyla temas edebilecek seviyye gelirse daha büyük sorun teşkileder. Zaten yazıcıyı yeni almışsınız öyle çabuk dolacak bir olay değil ama sık sık kafa temizliği yapmamak gerekir

•  CANON  MP280 BİTMEYEN KARTUŞ RENK SORUNU

Arkadaşlar yanlış yapılmış montaj ve bakım gerektiren cihazlara servis hizmetimiz vardır.Bizimle irtibata geçerek sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.
    Hava yapmış kartuşlarda tank cihazın yukarısına koyulmaz.Yada 1 defadan fazla üst üste derin/yoğun temizleme yapılmaz.Önce sistem ayrılmalı sonrasında kartuşlara vakum + buhar makinası tutulup tekrar doldurulmalıdır.Bu işlemlerden birini bile yapmasanız ilerleyen zamanlarda kartuş kitlenir yada cihaz emici dolu hatası verir.
    Servis ücreti (bakım+temizlik+montaj yenilemesi) 25 TL dir.

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BSB Bitmeyen Kartuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BSB BİLGİSAYAR -- 20 Eylül 2013; 22:38:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BSB BİLGİSAYAR

CANON  MP280 BİTMEYEN KARTUŞ RENK SORUNU

Arkadaşlar yanlış yapılmış montaj ve bakım gerektiren cihazlara servis hizmetimiz vardır.Bizimle irtibata geçerek sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.
    Hava yapmış kartuşlarda tank cihazın yukarısına koyulmaz.Yada 1 defadan fazla üst üste derin/yoğun temizleme yapılmaz.Önce sistem ayrılmalı sonrasında kartuşlara vakum + buhar makinası tutulup tekrar doldurulmalıdır.Bu işlemlerden birini bile yapmasanız ilerleyen zamanlarda kartuş kitlenir yada cihaz emici dolu hatası verir.
    Servis ücreti (bakım+temizlik+montaj yenilemesi) 25 TL dir.

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BSB Bitmeyen Kartuş

merhabalar peki bu yanlış montaj işini siz yapmışsanız yinede ücret alıyormusunuz ?? keza sistemi ve yazıcıyı sizden altım üzerindeki orjinal mürekkepler bitti ama tanklardan mürekkep almıyor cihaz daha 3 aylık sistemdemi birsıkıntı var yoksa bendemi ??? çözemedi

• Merhaba sattığımız ürünlerde garanti şartlarımız size sözlü ve yazılı (imzalı kaşeli) döküman olarak verilmektedir.Garantimiz dışında dahi olsa prensip olarak müşterilerimizden çoğu zaman ücret talep etmemekteyiz.Dışarıdan servise gelen cihazlara farklı fiyatlandırma olabilir.Cihazınızda herhangi problem oluşmuşsa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sipariş numaranızı bize bildirirseniz size daha hızlı şekilde yardımcı olabiliriz.

http://www.bitmeyenkartusankara.com/index.php?do=static/contactus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BSB BİLGİSAYAR -- 3 Mart 2014; 16:01:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.