Şimdi Ara

Canon MG7550 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
2.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • erdem baskı malzeme kullanıcısına yanıt
    Erdem bey dediğiniz gibi ne yazık ki yanlış koymuşum.. dediğiniz şekilde tekrar dolduracağım.. tekrardan ilginiz için çok teşekkür ederim
  • Hipersonic kullanıcısına yanıt
    aldiginiz firmaya iletin o zaman kartusta sorun olabilir ilgileneceklerdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gkhnkndy kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Cescesor mavi mürekkepte benim de aynı sorun oldu ama kartuşu çıkarıp tıpayı filan açınca düzeldi, önce bitti sandım mavi hiç basmadı fotoğrafta, sonra çıkarıp havasını filan almış oldum galiba bilmeden de olsa. şu an sorunsuz çalışıyor.
  • devletlü05 D kullanıcısına yanıt
    Benim de sorunum çözüldü gibi hocam.. umarım sorunsuz kullanırız
    inşaallah dediğin gibi olur sorunsuz uzun yıllar iş görür. ama bu yazdırma kafası kartuş doldurdukça tıkanıyor bozuluyor filan diyolar hocam, siz nasıl bir temizlik yapıyorsunuz yazıcıya bunun olmaması için?
    Hocam her hangi bir uygulama yapmıyorum. belirli aralıklarla derin temizleme seçeneği işe yarar diye düşünüyorum dediğiniz gibi bir tıkanmada
    ayda bir filan mı lazım derin temizleme nasıl yapmalı hocam sizce? Bir de yazıcıdan kartuşları çıkarmadan doldurun diye bir tavsiye yazısı okudum forumda, tecrübeli arkadaşlar kartuşu çıkarınca hava kalıyor kafada diye böyle bir çözüm söylüyor ama iğneyle de olsa nasıl enjekte edeceğiz ki mürekkepi? bu yazdırma kafası üzerinde çok durdum hocam çünkü aldığımız dolan kartuşlar çalışıyor en az 100 dolum, bu da bizim için 2-3 sene demek. ama yazıcı kafası gerçekten çabucak bozulursa (ki inşaallah öyle bişey olmaz) yeni bir yazıcı almak zorunda kalacağız...
    Hava olayı olacağını düşünmüyorum. sonuçta üst tıpayı çıkartmadan alt tarafı kapatıyoruz dolumda, sonrasında üst tıpa açılıp dolum yapılıyor ve erdem beyin de tavsiyesi üzerine artık bir damla gelene kadar süngerin emmesini sağlıyorum her iki tarafı açık tutarak. sonrasında peçete ile akan mürekkebi silip yazıcıma takıyorum. benim izlediğim yöntem budur dostum. elbetteki yazdırma kafalarının belli bir ömrü vardır ama öyle korkacak kadar kısa olduğunu düşünmüyorum bence keyfini çıkartın yazıcınızın
    sayın devletlü siz bakmayın 2 kartuş doldurup allame kesilen arkadaşların tavsiyelerine kartuşlar makinenin içinde iken tıpaları açarsanız hava alacağı için alttan mürekkep akmaya başlar yazıcıda takılı olduğu içinde yazıcının içine akar makineniz pert olur. satıcıların lafını ara sırada olsa dinlemekte fayda var benden söylemesi.
    yillar önce banada kartusu kafadan cikartmadan doldurabilirsin demislerdi ama sonra ögrendim ki bu 2 kartuslu modellerde oluyormus. 5-6 kartuslularda böyle yapmayin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Sevgili "Erdem" Bey tavsiyeleriniz doğrultusunda aldım bu makineyi, yine tavsiyelerinize uycam, söz
    tamam inşallah hocam, şu an iyi bakalım. çok teşekkürler geri dönüşler için Size bir de Rovi Advanced Parlak kağıtlarda en iyi hangi ayarda fotoğraf baskısı aldığınızı sorcam, deneyenler varsa ipucu verebilirlerse çok makbule geçer.. hayırlı geceler...
  • Merhaba arkadaşlar,
    Sonuç olarak bu cihazla hangi mürekkepi kullanmamızı öneriyorsunuz?

Ayrıca Erdem baskı malzeme yeriniz tam olarak nerede hayyam a yakın mısınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hasilyus H kullanıcısına yanıt
    mg7550 ye verdiğimiz canon CL100+V2 mürekkeplerle renk tutarlılığı olarak orjinallerden neredeyse farksız baskılar alabilirsiniz. mg6450 ve ix6850'de kullandığımız ve tabi test ettiğimiz için bu kadar net konuşabiliyorum.

iletişim bilgilerimiz imzada mevcut

hayyam sirkecide kalıyor biz fatih merkezdeyiz. icap ederse iletişime geçin yardımcı oluruz.
    Hocam mg6450 5 kartuşlu ve 2pl sıkıntı olmasın?
  • Hasilyus H kullanıcısına yanıt
    mg6450 2 pl ama ix6850 1 pl hepsi aynı kartuş ve mürekkebi kullanıyor. mg7550 ve bir iki modelde gride mevcut sadece bu seride mürekkebi değiştirdi canon ama pek çok satıcı hala eski serinin mürekkebini veriyor ve tabi kırmızılar mor griler yeşil çıkıyor çıkıyor doğru tür kullanmak lazım.
  • Hocam ilginiz için çok teşekkürler. Yakın zamanda sizinle iletişime geçeceğim.
  • bu mg7550 ile sadece 15X15 mi fotograf çıkartabiliyoruz yani 20X25 veya 30X30 gibi çıkartma imkanımız olmaz mı ?
  • darky0117 D kullanıcısına yanıt
    A3 hariç bütün ebatlarda kağıtları ve baskısı mevcut, çok güzel makine,baskı kalitesi gerçekten harika, ben alalı 1 yıl olmuş bütün fotoğrafları basıyorum bununla üstelik de çok zevkli.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.