Şimdi Ara

Canon MG7550

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
2.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar özellikle fotoğraf baskısı almayı seviyorum. Canon MG 7550 modeli yazıcıyı düşünüyorum almak için. Kullanan oldu mu? Sizin önerileriniz nedir?

www.canon.com.tr/printers/inkjet/pixma/pixma_mg7550/

• gkhnkndy kullanıcısına yanıt
    fotoğraf baskısı için alınabilecek en ideal cihazlardan biri. kolay dolan kartuşlar ile kullanırsanız baskı maliyetlerinizide çok çok aşağılara çekersiniz.
  • erdem baskı malzeme kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam geri bildirim için
  • renkli mürekkep püskürtmeli ler hakkında fazla bilgimyok. Canon pixma mg 6450 düşünüyorum. Wi fi önemli... öğrenmek istediğim mürekkep püskürtmeli lerde de .. monokromlardaki gibi muadil kartuş v. s varmı...? maliyeti düşürebilirmiyiz.. Yoksa orijinale mahkummuyuz..?
    Teşekkürler...
  • ganeja kullanıcısına yanıt
    mg6450'nin muadil sistemi kolay dolan kartuşlardır. bu kartuşları bir kere temin edip kolaylıkla ve devamlı surette kendiniz doldurur kullanırsınız. elbette baskı maliyetiniz orjinal kartuşlara nazaran %90 oranında daha uygun olacaktır. stabil çalışan sorunsuz sistemlerdir. mg6450'nin kullandığı 550-551 kartuşlara özel verdiğimiz chromalife100+V2 mürekkeplerle orjinalden farksız baskılar alabilirsiniz. makineyi, kolay dolan kartuşları, mürekkeplerimizi ve baskı kalitesini incelemek isterseniz İstanbul fatihteki işyerimize bekleriz...

http://www.sanalpazar.com/Canon-Pgi-550-Cli-551-Dolan-Kartus-Set-5x100ml-Murekkep__isp51091646

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı malzeme

mg6450'nin muadil sistemi kolay dolan kartuşlardır. bu kartuşları bir kere temin edip kolaylıkla ve devamlı surette kendiniz doldurur kullanırsınız. elbette baskı maliyetiniz orjinal kartuşlara nazaran %90 oranında daha uygun olacaktır. stabil çalışan sorunsuz sistemlerdir. mg6450'nin kullandığı 550-551 kartuşlara özel verdiğimiz chromalife100+V2 mürekkeplerle orjinalden farksız baskılar alabilirsiniz. makineyi, kolay dolan kartuşları, mürekkeplerimizi ve baskı kalitesini incelemek isterseniz İstanbul fatihteki işyerimize bekleriz...

http://www.sanalpazar.com/Canon-Pgi-550-Cli-551-Dolan-Kartus-Set-5x100ml-Murekkep__isp51091646

Dostum saol.. Zaten linkini incelemiştim.. iş aleti almaya kaldı.. vatanda 180 tl... bence iyi fiyat.. Hafta sonu alayım...
    tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

Dostum saol.. Zaten linkini incelemiştim.. iş aleti almaya kaldı.. vatanda 180 tl... bence iyi fiyat.. Hafta sonu alayım...
    tesekkurler

Alıntıları Göster
    2 gun önce aldım. Yanında da kolay dolan kartuş ve mürekkeplerinden aldım. Henüz original kartuşlar bitmediği için dolan kartuşları denemedim. Cihazı beğendim. fotoğraf çıkışları çok iyi Rovi kağıt ve içinden çıkan Canon kağıdı kullandım. Roviden daha iyi sonuç aldım. Ağa sorunsuz bir şekilde bağlandı. Evde mac ve İphone, ipad gibi apple ürünleri olduğu için airprint özelliğinden sorynsuz çıktılar aldım. evde Time capsule ve 2 adet airport express (bilmeyenler, acces point gibi düşünebilirsiniz)olduğu için wi fi da sorun çıkacağını düşünmüştüm ama evin her yerinden sorunsuz çıktılar aldım. Yazıcını 2 adet kağıt yuvası olması çok iyi. Birinde A4 kağıtlar diğerinde ise foto kağıdı duruyor her seferinde kağıt değiştirmeden istediğini türden çıktı alabiliyorsunuz. Görünüşü ve compact bir yapısı olmasını sevdim. Bir de çift taraflı baskı alma özelliği çok iyi. Bu özellik genel olarak daha pahalı yazıcılarda oluyor. Fotoları da ( broşür falan hazırlarken ) A4 çıktıları da otomatik çift taraflı basabiliyor. Ben turuncu rengini aldım. Menüsünün dokunmatiği gayet iyi ve anlaşılır bir menü. Uzaktan çıktı mailden direkt çıktı vs. özellikleri de var ama ben pek kullanacağımı sanmıyorum. Yalnızca Canon'un yardımcı programlarını sitesinden yüklemede sorun çıktı. Tüm işlemleri yapıyor cihazı ağda görüyor yazılım yüklendi diyor ama son adımda işlem sürüyor bekleyiniz yazısında takılıp kalıyor. Programı farklı farklı yerlerden indirip defalarca kurmayı denediysem de başarılı olamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi menaban -- 13 Aralık 2015; 17:48:02 >

• menaban kullanıcısına yanıt
    Ürünü kaça nerden aldınız acaba?
  • BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    Webdenal'dan 500 TL'ye aldım. Bu arada dolan kartuşla da kullandım. Sorunsuz kaliteli çıktı alabiliyorum.
    hayırlı olsun diyorum, bende de aynı yazıcıdan var, rovi kağıtlara henüz denemedim foto baskıyı ama yanında gelen Canon kağıtlara baskısı harika diyebilirim. Hocam sizin tavsiyeniz nedir aldığınız çıktılara göre, hangi kağıt/marka en iyisi şimdiye kadar epey foto basmışsınızdır?
  • devletlü05 D kullanıcısına yanıt
    Rovi Hp ve Canon kağıtları kullandım. Rovi ve HP'de çok büyük farklılıklar yok gibi geldi bana. Canon kağıtlardan pek memnun kalmadım. Mat Rovi Premium kağıtları ben beğendim. Fiyat olarak da en uygunu bunlar zaten.
    teşekkürler hocam, bu arada bir kaç rovi advanced ve everyday kağıtlara baskı imkanım oldu, gayet güzel orijinalini aratmıyor açıkçası üstelik mürekkep de Cescesor. inşallah bi sorun çıkmaz diyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: devletlü05

teşekkürler hocam, bu arada bir kaç rovi advanced ve everyday kağıtlara baskı imkanım oldu, gayet güzel orijinalini aratmıyor açıkçası üstelik mürekkep de Cescesor. inşallah bi sorun çıkmaz diyelim
    Arkadaşlar ben cescesorun mürekkep setini ve kartuşlarını kullanıyorum ancak özellikle mavi renkte çok sıklıkla tıklanma oluyor. ayrıca siyah mürekkep resim kağıdı tarafından tam emilmiyor, temas edildiğinde dağılıyor saatler sonra bile. bu sorunları yaşan var mı aranızda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhnkndy -- 2 Nisan 2016; 15:36:47 >
    dolumdan sonra tıpayı yerine takmadan alttan turuncu aparatıda çıkarıp birer damla alttan damlayana kadar süngerin mürekkebi emmesini sağlayın mavideki şikayetiniz çözülecektir.

siyahları yanlış koymuşşunuz üzerinde "PB" yazan ince siyah kartuş "B" yazan kalın siyah kartuşa konulmalı fotolarınız olması gerektiği gibi dye siyah değil pigment siyah tarafından basılıyor bu yüzden temas edildiğinde çıkıyor koyu bölgelerdeki matlık hisside bu yüzden bir dahaki dolumda siyahları değiştirin biz bu karışıklığın önüne geçebilmek için alttaki resimde olduğu gibi şişelerimize makinede yazan ne ise onu birebir yazıyoruz.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Canon MG7550 Canon MG7550

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhnkndy

Arkadaşlar ben cescesorun mürekkep setini ve kartuşlarını kullanıyorum ancak özellikle mavi renkte çok sıklıkla tıklanma oluyor. ayrıca siyah mürekkep resim kağıdı tarafından tam emilmiyor, temas edildiğinde dağılıyor saatler sonra bile. bu sorunları yaşan var mı aranızda?

Ayni problem bendede var. Puskurtme ucu kontrolu yaptigimda mavi renkte cizgi problemi var. Sunger yeteri kadar murekkep emdigi halde sorun gitmedi. Yogun temizlemede fayda etmedi. Diger renkler sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hipersonic

quote:

Ayni problem bendede var. Puskurtme ucu kontrolu yaptigimda mavi renkte cizgi problemi var. Sunger yeteri kadar murekkep emdigi halde sorun gitmedi. Yogun temizlemede fayda etmedi. Diger renkler sorunsuz.

Alıntıları Göster
    Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Mavi mürekkep sorunum sanırım bu şekilde çözülecek. ancak siyah mürekkep konusunda ben kalın kartuşa (pgbk yazıyor) siyah mürekkeplerden PB yazanı koyuyorum. bu şekilde doldurmamda bir hata var mı?

• quote:

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Mavi mürekkep sorunum sanırım bu şekilde çözülecek. ancak siyah mürekkep konusunda ben kalın kartuşa (pgbk yazıyor) siyah mürekkeplerden PB yazanı koyuyorum. bu şekilde doldurmamda bir hata var mı?

Kalın kartuşa sadece pigment siyah (black) konulur.
    İnce siyah kartuşa sadece dye black (Photo Black) konulur.

Eger inceye sadece black yazanı doldurduysanız iste sorun baslıyor demektir. bu sekilde kullanırsanız yazıcınız bir süre sonra kafa sorunları cıkartır sonra hem paranızdan olursunuz hemde sağlığınızdan.
    rica ederim

evet maalesef yanlis koymussunuz. bu konuda yalniz degilsiniz firmalarin photo black pigment black ayrimini degisik kisaltmalarla sunmalari buna sebep olabiliyor yukarida belirttigim gibi biz kartuslarin uzerinde ne yaziyorsa siselerede yazarak kullanicilara daha net ve kolay kullanim sundugumuzu dusunuyoruz.

cescesor siselerinde

"B" yazan sisede pigment siyah mevcuttur uzerinde PGBK yazan kalin siyah kartusa konulur

"PB" yazan sisede dye siyah mevcuttur uzerinde "bk" yazan ince siyah kartusa konulur.

boyle kullanmaya devam etmeyin kartuslarin turuncu aparatlarini ve tipalarini busbutun kesilene kadar alttan damlatin bu sayede murekkepler belli oranda tahliye etmis olacaksiniz yeniden dolumu dogru sekilde.yapin 1-2 kerede derin temizleme yapabilirsiniz.
  • Hipersonic kullanıcısına yanıt
    hem turuncu aparati hem tipalari cikarin
    alttan bir damla damlayana kadar bekleyin damlayinca tipayi kapatin ki damlama kesilsin. bu islemden sonra bir kere derin temizleme yapin genede sorun duzelmezse kuruma kafadadir sahiden ama damlatma isini yapmadan kesin karar vermeyin
  • quote:

hem turuncu aparati hem tipalari cikarin
    alttan bir damla damlayana kadar bekleyin damlayinca tipayi kapatin ki damlama kesilsin. bu islemden sonra bir kere derin temizleme yapin genede sorun duzelmezse kuruma kafadadir sahiden ama damlatma isini yapmadan kesin karar vermeyin

Dediginizi zaten tüm kartuşlar icin yapmistim. Hatta kartusa keçe tarafindan bile murekkep bastim. Kuruma olmasi mumkun degil cunku hergun birkac kez fotograf ciktisi aliyorum. Ancak baska sebeplerden tikanma olabilir diye dusunuyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.