Şimdi Ara

canon LBP6030w yazıcı aldım, izlenimlerim (kesinlikle öneriyorum) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
14.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu yazıcıyı bir arkadaşıma aldık. Ama bir türlü pc ye tanıtamatık. Sonuçta bilgisayardan anlamayan birde değilim ama olmadı. kablosuz kurduğumda tüm yönergeleri takip ettiğim halde yazıcıyı bulmadı. Usb den de aynı bir türlü yazıcıyı bulmuyor. Uzun uğraşlardan sonra özel kurulumda sağ tarafta vps ayarlarını bilmiyorum gibi bir seçenek vardı. onu işaretleyince kurulum irerledi. yönergeleri takip ederek önce usb kablosunu taktım. sonra modemi buldu. USB kablosunu çıkarınca bir sonraki aşamaya geçip yazıcıyı buldu. kruluma başladı. Bu kezde iki program birden kullanılamaz benzeri bir uyarı verip kurulumu sonlandırdı. baktım proğlamlarda canan sürücüleri gözüküyor ama yarım olduğu içn çalışmıyor belki ondandır dedim silmeye çlıştım bu kezde o yarım sürücüyü silemedim. Unistal proğramları kullanıyoruz yine silinmiyor. sistemden regedit ayarlarından tüm canonları tek tek silip denedik gene olmadı o yarım kurulum silinmedi. bir türlü yazıcıyı kuramadık ilk kez bir diriveri tanıtmanın bu kadar zor olduğunu gördüm varmı bir çaresi.

• LBP6030W CANON yazıcı aldım. kurulumunu yaptım . canon business print uygulamasını kurdum ve çıktı aldım. ancak ben iphone üzerinden direk çıktı almak için bu programa mecbur muyum? neden CAMSCANNER ya da PHONE DRİVE gibi uygulamalarda yazıcıyı görmüyor? abimde HP P1102w var. direk bütün programlarda yazıcıyı buluyor. Tşk ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkarakurt

LBP6030W CANON yazıcı aldım. kurulumunu yaptım . canon business print uygulamasını kurdum ve çıktı aldım. ancak ben iphone üzerinden direk çıktı almak için bu programa mecbur muyum? neden CAMSCANNER ya da PHONE DRİVE gibi uygulamalarda yazıcıyı görmüyor? abimde HP P1102w var. direk bütün programlarda yazıcıyı buluyor. Tşk ederim...

Maalesef şimdiilik kendi programı dışında hiç bir programı desteklemiyor alet. Yani bussiness print uygulaması şimdilik şart. Bunun dışında (şimdilik) çıktı alamazsınız.
  • çok kötü ya. hp 1102w da olup bunda olmaması şaşırtıcı. ama 70 liralık fiyat farkı vardı. illa bir farkı olmalı. hp 350 TL canon 280 TL . umarım ilerleyen zamanlarda kalkar bu saçmalık. uygulamayı kullandım. çok yavaş çıktı alabildim. kullanışlı değil. iphone ve ipad çıktı işi iptal şimdilik. cevabınız için teşekkürler
  • Selamlar. Yeni Canon LBP6030w yazıcı aldım.

Yazıcıyı internet açıkken wifi üzerinden tanıtıp,kurulumu zar zor yaptım ,çalışıyor.
    (cep telefonumdaki internet paketimi, modem olarak kullanıp leptopu öyle kullanıyorum) Leptoptaki çıktılarımı internet açıkken wifi ile kablosuz yazdırıyorum.

Ama interneti kapattımmı, laptoptan çıktı alamıyorum. Çünki USB kablosuyla bir türlü kurulum yapamadım. (USB bağlantısı tanınamıyor) diye uyarı veriyor.

Acaba kutusundan çıkan orjinal ve yedek USB kabloları -2.0 USB kablo değil mi diye, evdeki eski yazıcımın USB kablosunu taktım,ondada aynı...

Ne yapabilirim. Bu yazıcıda başından böyle olay geçmiş arkadaşlardan veya bilenlerden yardım rica ediyorum...
  • Kimse ilgilenmedi. Teşekkürler yine de. Sorunumu çözdüm.

Bu yazıcıya hem Wifi hemde USB kurulumu olmuyormuş. (Canon yetkili İST distribitörünün teknik elmanlaarından öğrendim)

İki kurulumdan biri tercih edilecek. Bilgisayardaki kurulu olan proğram kalkmadan da, başka bir kurulum (Wifi yada USB seçenegi) olmuyormuş maalesef ..

Wifi üzerinden kurulduğu zaman da İnternet bağlantısıyla kullanıldığı için, her yazdırmada ,İnternet kotanızdan küçük te olsa eksilme oluyormuş.....
  • Merhabalar,

Ben de aldım 6030w modelinden ve çift yönlü çıktı almak istiyorum ama bununla ilgili herhangi bir ayar göremedim. Nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olabilecek var mı acaba

Otomatik seçeneği hiç yok sanırım ama manuel seçeneği olduğundan bahsedilmiş o bile olsa işimi görebilir.

Çoklu çıktılar alıyorum doğal olarak her sayfada bir çevirmenin hiç bir anlamı olmuyor. Sıraya koysa da bittikten sonra hepsini bir ters çevirip yazdırsa hiç olmadı.
  • Selamlar, acaba program konusunda gelişme var mı ? Telefondan sorunsuz çıktı alma konusunda ? wifi özellikli yazıcıyı telefon ile kullanmak için de çok istiyorum, özellikle cam scanner ya da benzeri bir program ile fotokopi çekme tarzında kullanım için.

Canon yazıcıda bu işler nasıl yürüyor.
  • Beyler bu yazıcı için kullanabileceğim sağlam muadil tonerler var mı? Orjinali yazıcının kendisinden pahalı.
  • Dün baya yazmıştım sorunum tamamen modemdenmiş gibi gözüküyor. Bugün uydunet modemim geldi, bağlantımı yaptım hayal ettiğim gibi tüm cihazlar bağlanabiliyor yazıcıya. Wifi konusunda sıkıntı gözükmüyor şimdilik.

Dün yaşadığım sorun wifi modeme bağı yazıcı mac adresini de görüyorum modemde fakat cihazlar aynı ağdaki modemi görmüyordu. Pc şans eseri bağlansa telefon bağlanmıyor telefon bağlı iken pc bağlanmıyor falan.

Modemim TTnetin 2009 model Tplink modemiydi. Zaten pc falan da düşüyordu netten sık sık ama yazıcı sorunsuzca bağlı gözükürken neden cihazlar görmüyor diye deliye dönmüştüm. Demek ki modem iyice eskimiş, senelerdir gece gündüz açık. Kondasatörleri şişmişti bir kere kendim değiştirmiştim

Dün yazıcıya baya sövdüm arızalı mı acaba diye ama şükür sorun yokmuş. Bağlantı olarak kolay, şöyle anlatayım.

WPS ile modeme bağladıktan sonra yazılımını kurmanıza bile gerek yok. Netten güncel driverları indirin klasöre çıkartın. Daha sonra yazıcı üzerindeki kağıt simgesi gibi olan yere bir kaç sn basılı tutun ağ bilgilerini yazdıracak. Modemin ipsini girer gibi yazıcı ip'sini girin tarayıcıya bakın aynı ağda connect olmuş mu ? Arayüze girerse sorun yoktur, şimdi ağ yazıcımızı tanıtalım;

Aygıtlar ve yazıcılar'ı açın bilgisayarda. Yazıcı ekle deyip altta istediğim yazıcı listede yok yazısına tıklayın. TCP/IP tarzı bir yazıcı ekleyeceğim deyin yazıcının ipsini yazın. Biraz işlemden sonra driver soracak, listeden canon'u seçin eğer önceden sürücüleri yüklemişseniz listede 6030 serisi olarak gözükür ama yoksa disketi var deyip indirdiğimiz driver klasöründe driver dosyasını bulup seçin ve yükleyin ağ yazıcısı yüklenmiştir bu kadar :D

• Hocam arkali onlu cikti alabiliyor muyuz, ben bugun teslim aldim yaziciyi. Mesela 100 sayfayi once tek yon yazip sonra yarisinda tumunu manuel yerlestirerek alabiliyor muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avastos

Hocam arkali onlu cikti alabiliyor muyuz, ben bugun teslim aldim yaziciyi. Mesela 100 sayfayi once tek yon yazip sonra yarisinda tumunu manuel yerlestirerek alabiliyor muyuz?

Yapılabiliyor ama ben yapamadım tam olarak. Konuda arkalı önlü deyince bende heves edip almıştım sanki otomatik çift baskısı var sanırıp mer bunun bir üst modelinde varmış o da TR de yok olan bir kaç site de 600 700 den satıyor :D

Arkadaş yukarıda tek sayfa çift sayfa tekniği ile arkalı önlü basma işlemini anlatmış öyle yapabilirsiniz isterseniz. Çünkü her programda çift baskı özelliği çıkmıyor. Wordde çıktı bir karşıma onda da kağıdı ters çevirip koyun devam edin uyarısı çıktı ama tamam dememe rağmen baksıya devam etmedi bitti işlem anlamadım.

Yazıcıda tek eksikliğini gördüğüm şey wifi direct özelliğinin olmaması. Samsung ile arasında çok kaldım bu yazıcının. Samsung da nfc ve wifi direct vardı, elektrik olan her yerde telefondan ya da laptoptan falan çıktı alabiliyorsunuz bir modeme ya da router'a gerek kalmadan. Ama onunda muadil tonerleri bile 70 80 TL civarında, bir de fazla kullanılmadığını düşünürsek ilerde toner sayısı azaldıkça fiyatları da artacak belki parçası bile bulunmayacak. Bu yazıcı anladığım kadarıyla piyasanın tofaş şahin'i gibi her yerde toneri bulunabiliyor Ama dediğim gibi telefonu falan direkt kablosuz bağlayabilsek çok daha iyi olurmuş.

• yazıcıyı 1 haftadır kullanıyorum baya memnun kaldım. Tek eksik gördüğüm şey lazerin cilvesi diyelim ya da yazıcı dpi ile alakalı(gerçi 2400dpi a kadar gelişmiş çıktı yazıyordu ayarlarında) ufak tefek boyut olarak scale edilmiş bir pdf dosyasını yazdırırken nokta nokta oluyor yazılar foto çıkartıyor gibi. Normal boyutlu hatta 9punto word dosyası yazdırırken böyle olmuyor. Acaba pdf olduğu için mi onu tam anlamadım. Vektörel baskı kısmına alıp yavaş çıktı alınca bir nebze düzeliyor. :)

Öyle böyle derken baya çıktı almışım 8 günde 230 sayfa olmuş. Üstünde gelen tonerle en fazla kaç çıktı alan var ? Acaba muadil toner şimdiden alıp kenara koysam mı ? Yoksa doldurma kolay mı drum bozuluna kadar doldurup devam mı etsem

En çok hoşuma giden ise baskı için bekleme derdi yok. Günümüzdeki lazer yazıcıların hepsi böyle mi bilmiyorum ama eskiden yazıcı açık olsa bile önden bir çalışır boşa dönerdi sonra çıktı alınırdı. Wifi den şimdi yollar yollamaz anında çıktı almaya başlıyor.

Bir de ben telefonda hotspot yapıp direkt bağlanmaya çalıştım ama beceremedim telefon ayarlarınd wps özelliği olmadığı için g3 de vardı ne güzel g5 de yok. Acaba telefonu hot spot moduna alıp direkt çıktı alabilen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 3 Kasım 2016; 0:11:45 >

• Kardeşim dublex baskı yok. sen biraz heyecan yapmışsın. kafa karıştırma lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragot

Kardeşim dublex baskı yok. sen biraz heyecan yapmışsın. kafa karıştırma lütfen.

Manuel çift taraflı var hocam. Normalde Tek sayfalar çift sayfalar tekniği ile yapılan çıktı işlemini yazıcıya çift taraflı bastır deyince kendisi hallediyor. Önce tekleri basıyor sonra kağıtları ters çevirip koyuyorsunuz tekleri basıyor.

Yalnız çıktı alacağınız sayfalar tek ile bitiyorsa ters çevirdiğinizde en üstte kalan kağıdı kenara ayırın çift olarak koyun yazıcıya. Örneğin 29 sayfa çıktınız var önce tekler basıldı, sonra ters çevirip koyarken 29. sayfayı desteden ayırın 28 olarak koyun tepsiye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Manuel çift taraflı var hocam. Normalde Tek sayfalar çift sayfalar tekniği ile yapılan çıktı işlemini yazıcıya çift taraflı bastır deyince kendisi hallediyor. Önce tekleri basıyor sonra kağıtları ters çevirip koyuyorsunuz tekleri basıyor.

Yalnız çıktı alacağınız sayfalar tek ile bitiyorsa ters çevirdiğinizde en üstte kalan kağıdı kenara ayırın çift olarak koyun yazıcıya. Örneğin 29 sayfa çıktınız var önce tekler basıldı, sonra ters çevirip koyarken 29. sayfayı desteden ayırın 28 olarak koyun tepsiye.

Hocam manuelden ziyade ben konuda alet otomatik kendi ceviriyor gibi yazmisim sanirim konuda. Yanlis anlamalari duzeltmek babinda tekrar konuyu duzenledim. Net olarak vurgulamak gerekirse cift tarafli baski soyle oluyor;

-once tek sayili sayfalar yazdirilacak
    -daha sonra "ELLE" ters yuz edilerek diger taraf yazdirilmali. Yani makina otomatik cevirmiyor.
    Yukardaki arkadasin uslubu yanlis olsa da konuyu tekrar duzenledim yanlis anlamaya mahal vermeyecek sekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: beksipeys

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Hocam manuelden ziyade ben konuda alet otomatik kendi ceviriyor gibi yazmisim sanirim konuda. Yanlis anlamalari duzeltmek babinda tekrar konuyu duzenledim. Net olarak vurgulamak gerekirse cift tarafli baski soyle oluyor;

-once tek sayili sayfalar yazdirilacak
    -daha sonra "ELLE" ters yuz edilerek diger taraf yazdirilmali. Yani makina otomatik cevirmiyor.
    Yukardaki arkadasin uslubu yanlis olsa da konuyu tekrar duzenledim yanlis anlamaya mahal vermeyecek sekilde.

Ne yalan söyleyeyim ben de ilk baş öyle sanmıştım hocam o yüzden almaya niyetlenmiştim listeme ekledim sonra videolara falan baktım baya dublex baskı diye arattım hiç çıkmıyor hakkında bir makale. Sonra baktımki bir üst modelinde var bu otomatik çift taraflı baskı. Ama öyle aman aman da hızlı değil sadece ofis ortamında falan uğraşmamak için alınır. Fiyatı 650 lira falandı. 6030 şimdiki dolar kuruna vurunca 300 -350 civarında satılıyor. Esktradan bu kadar para vermeye değer mi düşündürücü.

Bu arada konuda sadece canon business print programından bahsedilmiş ama canon print service 'de yükleyin çok güzel çalışıyor o da. Bu sayede 3. parti uygulamarın YAZDIR özelliğini kullanıyorsunuz. Print service androide entegre ediyor kendini tıpkı windowstaki driver kurmak gibi.

Böylece WPS office ile bir belgede tek sayfalar çift sayfalar tekniğini kullanarak çıktı alabiliyoruz.Tekleri aldıktan sonra çiftleri almak için sayfaları ters sıradan bastır seçeneği de var.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.canon.android.printservice.plugin

• cumartesi bu yazıcıyı aldım gayet memnunum. içindeki gelen toner 700 sayfa kapasiteli. muadil toneri henüz almadım ama fiyatları ucuz ve 1500 sayfa yazdırıyormuş. birde wifi ile sürekli yazdırdım pcden gönderince androide göre daha hızlı kağıdı alıp yazıyor gibi geldi. sonuç olarak iyi bir yazıcı parasını hak ediyor. özellikle leptop kullananlar için wifi özelliği çok iyi.
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    hocam ben aaryüze girince bu hata çıkıyor

There may be a connection problem with the black toner cartridge.
    Remove the black toner cartridge and insert it back into the printer.

toneri çıkarip taktim yine aynı. yazdırıyor ama neden böyle diyor anlamadım. başlangıç tonerini kullanıyorum

edit: kartusun üzerinde cipin üstüne plastik kulakçık gibi birşey varmis onu çıkarmamışım çıkarınca hata gitti. hayatımda ilk kez lazer kullandığım için cahilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonen -- 29 Kasım 2016; 19:23:34 >

• vallahi lazeri aldık kağıt masrafım artttı. Tonerli diye paso yazdırıyorum aklıma gelen şeyleri. Bazen çok mu para verdik acaba brother falan mı alsaydım diyorum ama bilemiyorum sorun falan yaşayan olmuş mudur hiç o modellerde. En büyük korkum çift kağıt alma ve sıkıştırmaydı ama şükür hiç yaşamadım. Kartuşlu mg2450 canon yazıcı da çift taraflı baskı alamıyordum. Kağıtları sürekli iki iki çekiyordu. Bununla önce tekler sonra çiftler tekniği ile 50 sayfalık belgeyi mis gibi arkalı önlü yazdırdım :)

Ben muadil toner olarak bunu düşünüyorum; Acaba konudaki arkadaşlar hangi markayı kullanıyor pek paylaşan olmamış. İthal markalı olarak satılan bunu gördüm, resmi sitesi falan da var firma sürekli toner üretiyormuş. 6030 kullanan biri yorum yapmış bire bir aynı kalitede çok memnun kaldım diye.

http://www.hepsiburada.com/hp-ce285a-polytoner-p1102-p1102w-m1132-m1212-crg-725-pm-bstonerhpt285apoly

Bu arada yavaş çıktı alma hızlı çıktı alma durumu kalite ayarıyla alakalı olabiliyor. Standart kalitedeki bir şablonda yazdırırsanız hızlı çıkartıyor ama ayarlardan fotoğraf seçerseniz daha yavaş çıkartıyor gibi. Ben kod yazdırıyorum renkli olmadığı için zor oluyor bazı durumlarda ama desen olarak 3'ü seçtim renkli olanları hafif grimsi basıyor yazılarda daha rahat oldu.

Bazen diyorum acaba az daha bütçeyi zorlayıp renkli lazer mi alsaydık

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.