Şimdi Ara

Canon kompakt makinalar ile HDR çekimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Canon A560 fotoğraf makinesi aldım ,
    Canon compakt makinelerin SD kartına yüklenen bir program vasıtasıyla HDR çekimi yapmak için ardarda 3 farklı pozlama çekmek ,
    ve compakt makinaya ilave özellikler kazandırmanın mümkün olduğunu okumuştum ,
    Bu programı bilen varmı ?
    kullandınız mı?
    İlgilenenlere çok teşekkür ederim .

• hangi makinelerle hdr fotolar çekliyor onu merak ediyorum???
  • quote:

Orjinalden alıntı: sol_ak

hangi makinelerle hdr fotolar çekliyor onu merak ediyorum???

@akkaymaz hiç bir makine hdr çekmez seninde dediğin gibi 3 veya daha fazla pozlamayla çekilmiş fotoyu benimde kullandığım ve tavsiye edeceğim Photomatix programı yardımıyla hdr edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre Kocakaya -- 15 Mart 2009; 14:28:24 >
  • Yine bu forumda okudum ,
    Canon compact makineler için SD karta yüklenen ve makinenin print butonu ile menüsüne girilerek kullanılan ,
    aklımda kaldığı kadar RAW formatında çekim ve Ardarda 3 poz taraması yaparak HDR için Low , mid ,high pozlama yapan,
    ve başka fonksiyonlarıda olan bir programdan bahsedilmişti ,
    O zaman Canon makinem olmadığından ilgilenmedim, ancak şimdi çok önemli olduğunu anladım . maalesef aradım forumda bulamadım .
  • quote:

Orjinalden alıntı: akkaymaz

Yine bu forumda okudum ,
    Canon compact makineler için SD karta yüklenen ve makinenin print butonu ile menüsüne girilerek kullanılan ,
    aklımda kaldığı kadar RAW formatında çekim ve Ardarda 3 poz taraması yaparak HDR için Low , mid ,high pozlama yapan,
    O zaman Canon makinem olmadığından ilgilenmedim, ancak şimdi çok önemli olduğunu anladım . maalesef aradım forumda bulamadım .

Ben de çok merak ettim şimdi???
  • quote:

Orjinalden alıntı: akkaymaz

Yine bu forumda okudum ,

Ben hiç duymadım,merak ettim neyimiş bu olay acaba.
  • Bahsettiğiniz şey AEB. makinanın AEB değerini +2 ile -2 arasında olarak tanımlayın aynı diyaframda makina 3 ayrı enstantaneyle fotoğraf çekecektir. firmware ile böyle bir özellik geliyor mu bilmiyorum.
  • bashsettiğin yazılım CHDK yazılımı..bende ixus 950 de kullanıyorum..forumda aratırsan geniş bir konusu vardı..
  • Sağolasın popeye85 , bu CHDK yazılımını inceliyeyim . Deneyip başarılı olursam burada sonucu yazarım .
  • Evet programı SD karta yükleyip çalıştırdım , çalışmakta aksilik etmedi ,
    raw dosyalarını canon'un Digital Photo Professional programı ile görüyorum.
    ancak CHDK 'NIN ürettiği CRW veya CR2 uzantılı RAW dosyaları okunmuyor ,
    hdr İÇİN ÇEKİM MODUNU BULAMADIM ,
    ŞİMDİLİK SADECE PİL GÖSTERGESİ OLARAK ÇALIŞIYOR .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.