Şimdi Ara

CANON İXUS KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.979
Cevap
9
Favori
184.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: KAMUCU2000

MECEOOOO BENDE İKUS 65 ALACAKTIM,NERDEN VE KAÇA ALDIN,BEN 700 YTL YE BULDUM,SENCE UYGUNMU FİYAT...BU ARADA TARİH FORMATI VAR DİYE BİLİYORUM SEN BİRAZ KURCALA İSTERSEN...

walla hocam çok karıştırdım ama malesef yok tarih atma olayını bulamadım sadece 1600*1200 kartpostal modunda tarih ve saat atabiliyorum, yani çektiğim 6 mp fotoya malesef olmuyor.
    fiyat konusuna gelince ben bayagı uyguna aldım gittigidiyordan bir arkadaştan, garantili sıfır kutusunda daha faturası bile kesilmemişti makinenin 580'e aldım o arkadaş ta borç karşılığı başkasından almış sanırım ve ihtiyacı olmadığından satıyomuş, kısmet yani bu fiyata bulmak imkansız tabi, piyasada 750-800 civarında garantililer...
    ama yurtdışından olsun, fiyat uygun olsun, garantisiz de olur dersen bi arkadaş pm atmıştı benim alınık ixus 65 ilanıma, sen de onun space ine bak istersen 575 YTL fiyat verdi bana, amerikadan getirtiyomuş sanırım
    http://dijitalfotomakinalari.spaces.live.com/

hayırlı günler...

• ixus 60 kullanıcısıyım çok memnunum.. küçük ve güzel çeken bir alet isteyenler için 1 e 1. bu alet sayesinde aslında ixus serisi sayesinde canon un fan ı oldum :) çok iyi kameralar bu ixus serisi herkez güvenerek alabilir..

ps: 2. favorim leica :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atrinn -- 11 Ekim 2006; 20:46:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cannama

CANON IXUS 800 IS

CANON İXUS KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA

KUMSALDA BULDUGUM KÖK PARÇASI

şimdi farkettimde insana benziyor bu parça.. onun sol kolu yok gibi ama sağ kolu wr.. göğüsleri bile war.. cidddende çok ilginç bir tahta :D

mümkünse bu kök parçasının tam çözünürlüüklü bir linkini koyarmısın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atrinn -- 11 Ekim 2006; 20:57:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: pashafendy

Canon ixus 800 sahiplerine bir sorum var: Hareket halindeki nesneleri iyi yakalayabiliyor mu netlik sorunu vs. nasıl acaba öğreneibilir miyim?
    Hatta elinde örnek fotosu olan varsa buraya koyabilir mi

100 kmnin üstünde giderken karsıdan muhtemelen aynı hızda gecen bir arabanın resmi ama benım hareketlı olmamın bi etkisi varmı bılmıyorum minibüste çekilmiş örnek bir foto umarım yardımcı olur . He birde daha net fotolar vardı bunu gibi çekilmiş ama sılmıstım bir kaç gun once ama rsim sanki sabit bir nesneyi çekmiş gibi görünüyodu yanlız bu var elimde sorry.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuadrox -- 12 Ekim 2006; 4:41:11 >

• Birde örnek makro çekim

http://img157.imageshack.us/my.php?image=girneee082el5.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuadrox -- 12 Ekim 2006; 4:48:19 >
  • Merhabalar öncelikle şunu belirtiyim fotoğraf çekme konusunda yeniyim yaklaşık 1 ay kadardır bir Canon ixus sd700is digital makinam var bayadır kurcalıyorum ama hala çözemediğim hususlar var mesela bazı modlar var örneğin yavaş senkron nedir ? Veyahüt bu makinada enstantane hızını veya diyaframı ayarlama seceneğim yok mu yoksa ki muhtemelen öyle görünüyo hızlı bir şeyi çekmek istediğim zaman veya alan derinliğini vermek istediğimde bunu nasıl yapıcam. Bir başka husus sonsuz mode bu sadece kırlar bayırlar ıcın mı gecerlı yoksa bir manzara resımındede kullanabılır mıyım ? Nedir tam olarak ne işer yarar ? Makro mesela normal makro sadece çiçek böcek çekmek içinmidir yoksa tam olarak hangı durumlarda kullanılır veyahut digital makro bunuda tam anlamıs degılım son olarakda ael fel gibi durumlar var onlar apayrı zaten mesela deklanşöre hafifçe basıp isoya basarsam kısa bir flash patlatıp ael yada fel gibi bisey cıkıyo ekranda bıseyler yapıyo nedir tam anlamıs değilim aslında sorun kullanma kılavuzunun ingilizce olması bazı kısımlarını anlıyamadım. Şimdilik sorularım bunlar daha kafama takılan şeyler olursa burada sizinle paylaşırım umarım yardımcı olursunuz şimdiden tşkkürler...

• İTİRAFTIR...

Arkadaşlar...
    Ben fotoğraf hastasıyım..Dijital makinelere öylesine ilgim var ki, bana herşeyi unutturuyorlar..
    Ve bir canon ixus 40'ım var..Ve bende bir tik oluştu.. makineyi o kdara seviyorum ki, makineyle işim bittiğinde makineyi ateşli bir öpücük ile kılıfına sokuyorum.

Çok seviyorum makinemi,bugüne kadar 6-7 dijital makine değiştirdim,ama bu ixus öylesine pratik,ergonomik, ve öylesine kaliteli,hızlı,süper bi model ki inanın başka makinelere bakasım gelmiyor...

GÜLO....
  • quote:

Orjinalden alıntı: xuadrox

Merhabalar öncelikle şunu belirtiyim fotoğraf çekme konusunda yeniyim yaklaşık 1 ay kadardır bir Canon ixus sd700is digital makinam var bayadır kurcalıyorum ama hala çözemediğim hususlar var mesela bazı modlar var örneğin yavaş senkron nedir ? Veyahüt bu makinada enstantane hızını veya diyaframı ayarlama seceneğim yok mu yoksa ki muhtemelen öyle görünüyo hızlı bir şeyi çekmek istediğim zaman veya alan derinliğini vermek istediğimde bunu nasıl yapıcam. Bir başka husus sonsuz mode bu sadece kırlar bayırlar ıcın mı gecerlı yoksa bir manzara resımındede kullanabılır mıyım ? Nedir tam olarak ne işer yarar ? Makro mesela normal makro sadece çiçek böcek çekmek içinmidir yoksa tam olarak hangı durumlarda kullanılır veyahut digital makro bunuda tam anlamıs degılım son olarakda ael fel gibi durumlar var onlar apayrı zaten mesela deklanşöre hafifçe basıp isoya basarsam kısa bir flash patlatıp ael yada fel gibi bisey cıkıyo ekranda bıseyler yapıyo nedir tam anlamıs değilim aslında sorun kullanma kılavuzunun ingilizce olması bazı kısımlarını anlıyamadım. Şimdilik sorularım bunlar daha kafama takılan şeyler olursa burada sizinle paylaşırım umarım yardımcı olursunuz şimdiden tşkkürler...

Yokmu yardımcı olacak birileri ? Nerde ixus kardeşliği :P

• Dostlar, bir doktor arkadaştan üç ay önce alıp yaz tatilinde kullandığı Ixus 60'ı 360YTL ödeyerek aldım, yarı fiyatına geldi, gerçekten öğüldüğü kadar var, mükemmel makina, inanılmaz fotoğraflar çekiyor, pil ömrü süper, beraber gelen yazılımlar da mükemmel, şu ana kadar görebildiğim tek kusuru gece çekimlerinde flaş mesafesinin kısa olması ki bu bütün compact makinelerin ortak kusuru, ama çekim süresini uzatıp makineyi sabitlerseniz bayaa güzel gece resimleri de çekiyor, video kalitesini de çok sevdim, hani dört başı mamur diye bir deyim var ya, bu makineye cuk oturuyor.

Ixus serisinden makine almak istiyen arkadaşlardan bütçesi müsait olanların 800is (farkı 3 yerine 4x optic zoom ve stabilizer sayesinde sarsıntıya daha az duyarlı olması, başka fark yok), daha sınırlı bütçesi olanların 60 serisini tercih etmelerini tavsiye ederim, 3" ekranlı 65 serisinden kullananlar pek de memnun değil dokunmatik ekran yüzünden, hatta bir arkadaşım 60 ile değiştirdi 65'ini.

Sağlıcakla kalın,

• quote:

Orjinalden alıntı: Motan

Dostlar, bir doktor arkadaştan üç ay önce alıp yaz tatilinde kullandığı Ixus 60'ı 360YTL ödeyerek aldım, yarı fiyatına geldi, gerçekten öğüldüğü kadar var, mükemmel makina, inanılmaz fotoğraflar çekiyor, pil ömrü süper, beraber gelen yazılımlar da mükemmel, şu ana kadar görebildiğim tek kusuru gece çekimlerinde flaş mesafesinin kısa olması ki bu bütün compact makinelerin ortak kusuru, ama çekim süresini uzatıp makineyi sabitlerseniz bayaa güzel gece resimleri de çekiyor, video kalitesini de çok sevdim, hani dört başı mamur diye bir deyim var ya, bu makineye cuk oturuyor.

Ixus serisinden makine almak istiyen arkadaşlardan bütçesi müsait olanların 800is (farkı 3 yerine 4x optic zoom ve stabilizer sayesinde sarsıntıya daha az duyarlı olması, başka fark yok), daha sınırlı bütçesi olanların 60 serisini tercih etmelerini tavsiye ederim, 3" ekranlı 65 serisinden kullananlar pek de memnun değil dokunmatik ekran yüzünden, hatta bir arkadaşım 60 ile değiştirdi 65'ini.

Sağlıcakla kalın,

arkadaşım IXUS 65 te dokunmatik ekran yok sadece ekranın yanındaki yuvarlak kadrana dokunduğunuzda makine tuşu hissediyor ve ekranda beliriyor... ayrıca 60 ile 65 arasındaki o 0.5" lik fark gerçekten göze çarpıyor

• Dostum valla ben sözkonusu arkadaşımın yalancısıyım, senin yorumu okuyunca telefon ettim, ekran dokunmatik değil ama arka yüzeyi hemen hemen kapladığı için devamlı parmak izi çıkıyordu lcd ye, gıcık oldum, 60 daha kullanışlı geldi, onun için değiştirdim dedi, neyse fazla bir önemi yok, makine gerçekten süpermiş, acemi çekimlerim bile harika çıktı, buraya dün çektiğim bir makroyu kaoymaya çalışacağım, iyiki almışım bu makineyi.

http://img209.imageshack.us/my.php?image=img0020ku9.jpg

• Arkadaşlar manzara resmi çıkmış, makroya ekli dosyada veya mesajdaki imagehack adresinde bakabilirsiniz, siteye yuklemek için 1,5Mb civarı olan fotoğrafları 360kb seviyesine düşürünce kalite düşmüş ama genede fena değil.

Sağlıcakla,
  • Bir başka makro...

• Acemilikten ödül alacak bir makroyu rezil ettim, hata nedir acaba, söyiyebilecek bir dost var mı?

• Söz bu son...

• quote:

Orjinalden alıntı: mecooo

arkadaşım IXUS 65 te dokunmatik ekran yok sadece ekranın yanındaki yuvarlak kadrana dokunduğunuzda makine tuşu hissediyor ve ekranda beliriyor... ayrıca 60 ile 65 arasındaki o 0.5" lik fark gerçekten göze çarpıyor

65 in ekranı 0.5" büyük ama çözünürlükleri aynı, 173.000 piksel ikisi de. 65 için dezavantaj bence. Fotoğrafçıda 65'i incelemek için açtırdım ve ekran hayal kırıklığına uğrattı beni.
  • Arkadaşlar, ekran işin aksesuar kısmı, beğeni ve cebe göre herkes kafasına göre takılır, ikisi de iş görür, benim arkadaş da parmak izlerine takıp 65 i 60 la değiştirmiş, önemli olan diğer özelliklerin birebir aynı olması bence.

Sağlıcakla,
  • yani işin aslı 0.5" için 100 ytl ye yakın fazla vermeye değmez, ben ucuz denk geldiği için aldım 65'i yoksa 60 alıcaktım. ama boyutlarına göre öyle bir LCD ye sahip olması ve çok estetik bir görünüme sahip olması inkar edilemez bir gerçek .
    bu arada @Motan arkadaşım makroların süper çıkmış
    kimse cevaplamadı bari sana sorıyım arkadaşım, ben tarih atamıyorum fotolara, sadece kartpostal modunda tarih atılabiliyor, sen yapabiliyomusun bu tarih atma işini??
    şimdiden teşekkürler...

• Haklısın dostum, bana da denk gelse 65 memnuniyetle alırdım, dediğin gibi 100 YTL fark vermeye değmez ama rastgelirse kapılır. Makroları beğendiğine sevindim, benim değil makinenin marifeti, Canon bu işi biliyor hakikaten.

Makine yalnızca kartpostal modunda tarih atıyor ama hiç dert değil, makine ile gelen Zoom Browser EX yazılımıyla aç resmi, Edit'den Inset Text tabına basarsan istediğin renk, büyüklük ve fontta istediğin herşeyi yazabilirsin, tabii tarihi de, benim arılı makro ve manzara resmi altındaki sarı yazıları bu şekilde yazdım, böyle daha güzel, istediğin yerine, istediğin şekilde yazabilirsin tarihleri, yaptığım bir örneği koyuyorum alta.

Bu arada bütün dostların mübarek Ramazan Bayram'ını neşe ve sevgi dolu kutlamalarını temenni ediyorum.

Sağlıcakla,

• Veya böyle nasıl?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.