Şimdi Ara

CANON İXUS KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.979
Cevap
9
Favori
184.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: wudoo

teşekkürler cannama sd700 doğru karar gibi gözüküyor.şimdi son bir soru sormak istiyorum.sd800'ü beklemeli miyim? yeni özellikler bekleyip aradaki fiyat farkını vermeye değer mi?

Ben de de aynı sorun var, beklemeli mi beklememeli mi? sd700 uzun zamandır en çok poüler olan kameralar arasında ve görünen o ki güzel fotolar çekiyor. Ayrıca fiyatı da yeni ürünler açıklandıktan sonra Amerika'da düşmeye başladı, burda da düşer inşallah. Sonuçta teknoloji hızlı ilerliyor, bir yerinden yakalamak lazım. SD800 alınca 5 ay sonra yenisi çıkacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: ESED

Sevgili ixus kullanıcıları digital fotoğrafın hakkında pek fazla bilgisi olmayan, aranıza yeni katılan biriyim. Almak istediğim iki makineden biri İXUS 65, diğeri SONY CYBERSHOT DSC W50. Bu iki makineden hangisi hakkında karar vermemde yardımcı olursanız sevinirim.
    Aklıma takılanlardan biri 65'in iso ayarının olmaması buna karşın W50' nin görüntü sabitleyicisinin olması. sony W50 ile diğer sony camera ve cep telefonlarımın uyum içerisinde olma ihtimali ( mmc kart, şarj aleti vs.). Buna karşın ilerde ixus 65'in servisi veya bağlantı kablosu, şarj aleti gibi donanım ürünlerini temin etmemdeki zorlanabileceğim hissi.
    Bu konularda beni rahatlatacak herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Ixus 65 i tanımıyorum ama bu topikde bahsi geçti ödüllü makina diye biliyorum herkes onuda listesine alıyor.Servis hizmetini tüm canonlarda olduğu gibi sirkecideki erkayalar veriyor niye sorun olsun ki...Diğerleride(şarj aleti bağlantı kablosu vs..) zaten Kutu içeriğin de geliyor. bunları kaybedersem diye endişeleniyorum diyorsan kaybetmemeye çalışacan herkes gibi... kaybedersen baya pahalıya patlar orası kesin ama bu bütün makinalar için geçerli pilli olanlar hariç. Kart konusunu hiç kafaya takma SD,MMC+ en ucuz kartlardan artık iyice ucuzladı.Bence bütçene ve kullanım amacına göre makinalara bak derim yelpaze oldukça geniş seçim zor kolay gelsin ...

http://www.letsgodigital.org/tr/news/articles/story_7180.html Buraya bir bak...

• cannama cevabın için teşekkür ederim. Kararsızlık kötü birşey helede seçenekler çok fazla olunca.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bianca

quote:

Orjinalden alıntı: wudoo

teşekkürler cannama sd700 doğru karar gibi gözüküyor.şimdi son bir soru sormak istiyorum.sd800'ü beklemeli miyim? yeni özellikler bekleyip aradaki fiyat farkını vermeye değer mi?

Ben de de aynı sorun var, beklemeli mi beklememeli mi? sd700 uzun zamandır en çok poüler olan kameralar arasında ve görünen o ki güzel fotolar çekiyor. Ayrıca fiyatı da yeni ürünler açıklandıktan sonra Amerika'da düşmeye başladı, burda da düşer inşallah. Sonuçta teknoloji hızlı ilerliyor, bir yerinden yakalamak lazım. SD800 alınca 5 ay sonra yenisi çıkacak

Arkadaşlar aldığımız makinayı kullanırsak bize pahalı gelmez bence ama kulanmazsak evde boş boş yatarsa 200 ytl de versen de pahalı gelir ben valla çatır çatır kullanıyorum.Bekle bekle nereye kadar aldığın zaman zaten depolarda yenisi bekliyor neyi bekleyeceğiz ... Alıcan kulanıcan özetle... Benim çocuğum oldu onun tüm bebeklik fotoğraflarını videolarını çekiyorum bunları Cd ye aktarıyorum daha ne olsun bir daha bu günler gelmeyeceğine göre...Canon ixus 800 IS sevdim taşıması kolay, şık, renkler canlı, kompakt makina olduğu için çok şey de beklemiyorum hırslarım da yok...
    Bütçe kısıtlıysa Samsung S500+1Gb sd kart yaklaşık 300 ytl alacan çekecen kafayı yormaya değmez. Paran varsa ve de taşıyabileceksen Nikon D70,D80 Canon 350D yani özetin özeti bütçe ve kullanım amacı bence önemli ...

• selamlar

Bende canon ixus 800 var ama sorunum şöyle

Yurtdışından Canon ixus 800 ve yanında 2 Gb Sandisk Ultra II Sd hafıza kartını getirttim.

Birkaç adet resim çektim ve video çekimlerinde bazen 1 dakikada bazen 20 sn bazen de aralıksız 3 yada 5 dakika değişik karelerde çekim yaptım. Bu bahsettiğim sürelerde makina kendisi otomatik çekim yapmayı durdurdu(hafıza kapasitesi dolmadan).

Pcye yine Sandisk marka card readerle resim ve videoları atmak istediğimde klasörü tıkladığım halde hata verdi açılmadı ve bir sürü resimim ve videolarım gitti. Sonra tekrar resim ve videolar çektim 30 sn de çekim otomatik durdu yine anlamıyorum.

Aynı zamanda Canon S1 sahibiyim ama Sandsik Ultra II CF kartta bunlardan hiçbiri başıma gelmedi. Ama ilk kullanmamda Sd Kartta neler oldu neler.

Çok uzun oldu ama detaylı olarak bilgilendirmek istedim.

Sorular

1-Canon ixus 800'ün video çekimi hafıza kartına bağlı diye biliyorum. O zaman bende neden aniden duruyor.Hafıza kartı bozukmudur.
    2-Sd kartın sahte olması olasımıdır(Yurtdışından alındı)
    3-Heryerde bende dahil sandiskin kaliteli olduğu düşünülürse yanlış yaptığım söylenilebilirmi?

Arkadaşlar nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz.

cannama;

bende senin gibi yüksek hafıza kartı olsun. Ne varsa çekeyim video resim diye düşünüyordum. Ama yukaırdaki gibi bir olay başıma gelince çok üzüldüm

Teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: snx

selamlar

Yurtdışından Canon ixus 800 ve yanında 2 Gb Sandisk Ultra II Sd hafıza kartını getirttim.

Birkaç adet resim çektim ve video çekimlerinde bazen 1 dakikada bazen 20 sn bazen de aralıksız 3 yada 5 dakika değişik karelerde çekim yaptım. Bu bahsettiğim sürelerde makina kendisi otomatik çekim yapmayı durdurdu(hafıza kapasitesi dolmadan).

Pcye yine Sandisk marka card readerle resim ve videoları atmak istediğimde klasörü tıkladığım halde hata verdi açılmadı ve bir sürü resimim ve videolarım gitti. Sonra tekrar resim ve videolar çektim 30 sn de çekim otomatik durdu yine anlamıyorum.

Aynı zamanda Canon S1 sahibiyim ama Sandsik Ultra II CF kartta bunlardan hiçbiri başıma gelmedi. Ama ilk kullanmamda Sd Kartta neler oldu neler.

Sorular

1-Canon ixus 800'ün video çekimi hafıza kartına bağlı diye biliyorum. O zaman bende neden aniden duruyor.Hafıza kartı bozukmudur.
    3-Heryerde bende dahil sandiskin kaliteli olduğu düşünülürse yanlış yaptığım söylenilebilirmi?

cannama;

bende senin gibi yüksek hafıza kartı olsun. Ne varsa çekeyim video resim diye düşünüyordum. Ama yukaırdaki gibi bir olay başıma gelince çok üzüldüm

Teşekkürler

Öncelikle geçmiş olsun.Senin dediğin video olayı hiç başıma gelmedi . Benim de makinam yurtdışından geldi.Ama SD kartımı buradan aldım (1 Gb Kingston en ucuzundandı ) Ben hafıza kartım kadar çekiyorum (en iyi kalitede limitim yaklaşık 8,5 dakika olduğu için ben 7,6,5... dakikalık çekiyorum ) sonrada bağlantı kablosu ile (beyaz olan) makinadan pc ye aktarıyorum şimdi ye kadar resim video en az 15 Cd doldurmuşumdur herhalde ... (Hatta video ların bir kısmı nero ile vcd,supervcd sonra da xilisoft video converter ile DIVX yaptım artık böyle yapacağım daha az yer kaplıyor.avi çok yer kaplıyor ) Sende kart okuyucu kullanmadan direkt makinadan pc at yani denememişsen(yanlış anlama) Olmuyorsa birde birisinden SD kart al birde onu dene belki dediğin gibi hafıza kartın da bozuk olabilir arkadaş ...

• quote:

selamlar

Sorular

cannama;

Teşekkürler

Merhaba snx; anlattıklarından hafıza kartında sorun olduğunu anlıyorum. Ultra 2'lerin yazım hızı yüksek normalde öyle sorun yaşamaman gerekir çünkü benim daha önce benzer sorunlarım vardı ama ben yazım hızı 7-8 mb olan Twinmos 66x ile sorunumu çözdüm. Daha önce kullandığım Kingston 2 mb yazım hızına sahip olduğu için senin yaşadığın sorunları ben de yaşıyordum. Dediğim gibi sandisk ultra 2 nin yazım hızı 8 veya 9 mb olsa gerek yani sorun yaşamaman lazım. Eğer sorun varsa kartta vardır. Bence yazım hızı yüksek başka bir kartla deneme yap. Daha sağlıklı değerlenidirirsin durumu. Kolay gelsin...

• cannama, mekalde yorumlarınız için teşekkür ederim.

Başka bir kart deneyeceğim ama yakınlarımda başka kart bulamadım. İnşallah bir şekilde test etme imkanım olur.

İyi Çalışmalar
  • quote:

cannama, mekalde yorumlarınız için teşekkür ederim.

Başka bir kart deneyeceğim ama yakınlarımda başka kart bulamadım. İnşallah bir şekilde test etme imkanım olur.

İyi Çalışmalar

Problemini çözünce güzel fotoğraflarını bekliyoruz....
  • Problemi çözünce hem video hemde resimler gelecek :)

quote:

Orjinalden alıntı: cannama

quote:

cannama, mekalde yorumlarınız için teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar

Problemini çözünce güzel fotoğraflarını bekliyoruz....
  • CANON IXUS 800 IS
    KULELI DEN BIR AKSAM USTU
     CANON İXUS KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA

• CANON IXUS 800 IS
    KAYIGI KARAYA CEKMEK ICIN KULLANILIYOR
  • CANON IXUS 800 IS
    KULELI DEN BOGAZICI KOPRUSU
  • quote:

Orjinalden alıntı: cannama

CANON IXUS 800 IS

Yeni bir dijital fotoğraf makinesi almak istiyorum ve tercihlerim arasında canon ixus 800 de vardı,
    özellikle bu fotoğrafın çok güzel çıkmış arkadaşım en azından bana bu ixus 800 için biraz daha acele etmemi sağladı diyebilirim

• Canon güzel makina ama ben sevmiyorum
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mecooo -- 12 Aralık 2006; 21:31:53 >
  • Canon ixus 800 sahiplerine bir sorum var: Hareket halindeki nesneleri iyi yakalayabiliyor mu netlik sorunu vs. nasıl acaba öğreneibilir miyim?
    Hatta elinde örnek fotosu olan varsa buraya koyabilir mi
  • Bir de video kalitesi nasıl?
  • arkadaşlar ixus 65 aldım daha yeni, bi kötü özelliği paylaşmak istiyorum. fotoğraflara tarih atamıyorum ya da ben mi yapamıyorum ayarı bilmiyorum. ixus kullanan arkadaşlar bi yardımcı olursa sevinirim...
    saygılar...
  • MECEOOOO BENDE İKUS 65 ALACAKTIM,NERDEN VE KAÇA ALDIN,BEN 700 YTL YE BULDUM,SENCE UYGUNMU FİYAT...BU ARADA TARİH FORMATI VAR DİYE BİLİYORUM SEN BİRAZ KURCALA İSTERSEN...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.