Şimdi Ara

Canon F-1 Hakkında !!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar..Dede yadigarı bir Canon F-1 elime geçti..Body hariç 3 lensi ve flaş mevcut ama fotoğrar makineleri ve lensler hakkında bilgi sahibi değilim..bu makine ve lensler hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa kullanım,bakım,değer vs. gibi konularda bilgi sahibi olmak istiyorum..şimdiden teşekkürler..

Canon F-1 Hakkında !!

Canon F-1 Hakkında !!

Canon F-1 Hakkında !!

Canon F-1 Hakkında !!

Canon F-1 Hakkında !!

Canon F-1 Hakkında !!

Canon F-1 Hakkında !!

• o makine servet değerinde, çok zor bulunana bir alet(sakın milyarder oldum zannateme). 600tl cıvarı
    bakım diye bir şey yok, yeni pil takacaksın eğer yoksa, birde yumuşak bir şeyler tozlarını alacaksın, özellikle iç kısmın tozlarını alırken çok hasas davran, vizor ,ayna focus screene çizme.
    çekime gelince ise ilk once National Geographic Fotoğraf Okulunu (4cd)bir izle. diyafram, estantane, iso gibi kavramları oğren.
    makinenin bunları düzgun yapman için ttl sistemi var zaten, sana düzgün değerlerde yapmanı sağlayacaktır ama bunları ilk once ne işe yaradığını ve aralarındaki ilişkiyi öğrenmen gerekmekte.
    ilk başta en ufak lensi kullan, en basit ve güzel lensin odur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeofizikci

o makine servet değerinde, çok zor bulunana bir alet(sakın milyarder oldum zannateme). 600tl cıvarı
    bakım diye bir şey yok, yeni pil takacaksın eğer yoksa, birde yumuşak bir şeyler tozlarını alacaksın, özellikle iç kısmın tozlarını alırken çok hasas davran, vizor ,ayna focus screene çizme.
    çekime gelince ise ilk once National Geographic Fotoğraf Okulunu (4cd)bir izle. diyafram, estantane, iso gibi kavramları oğren.
    makinenin bunları düzgun yapman için ttl sistemi var zaten, sana düzgün değerlerde yapmanı sağlayacaktır ama bunları ilk once ne işe yaradığını ve aralarındaki ilişkiyi öğrenmen gerekmekte.
    ilk başta en ufak lensi kullan, en basit ve güzel lensin odur.

verdiğin bilgiler için cok teşekkürler..zaten satma gibi bir niyetim yok dedemden hatıra olan bişey değerini sadece merak ettiğim için sordum..söylediğin egitim cdlerinide araştırıcam mutlaka..son bişey daha sormak istiyorum..bilgin varsa eger resimlerden gördüğün kadarıyla lenslerin yapısını ve hangi durumlar için kullanıldığınıda açıklayabilirmisin acaba ??

• ufaktan buyuye doğru.
    birincisi zanedersem 28mm f2.8 bir lens, geniş açı olarak kullanabileceğin ayrıca f değeri 2.8 olduğundan düşük ışıkta daha iyi sonuç verecek bir lens.
    ikincisi 28-80mm zoom lens, önceki lens kadar kalite vermez, ama zoom sayesinde kullanım esnekliği sağlar, önceki lens sabit odakli yani zoom yapmaz.
    uçuncu lens 80-200mm telezoom lenstir, daha fazla yaklaştırma ihtiyacı istediğinde kullanabilirsin.
  • @jeofizikci

çok teşekkür ederim yardımcı oldugun için..şu iş yoğunlugundan kurtuldugum anda vakit geçiricem makinayla tabiki senin tavsiyelerinide göz önünde bulundurarak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.