Şimdi Ara

Canon Eos RP yada Canon 90D hangisini seçmeliyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, iki cihaz arasında kaldım. Rp modelini dönüştürücü kullanarak diğer lensler ile kullanabiliyormuşuz. Özellik olarak aynasız model ve FF özelliğinde bir makine araştırdığım kadarıyla RP

90D ise görüşüm olarak fena değil.

1000 Shutterde 18.000 TL’ye 18-55 lensli buldum 90D

18.500’e de SIFIR dönüştürücüsü dahil CANON EOS RP buldum.

Normalde 70D, 80D ve 5D mark3 düşünüyordum. 70d’lerde anakart problemi olduğunu okudum vazgeçtim. Sonrasında mark3’ün de teknoloji olarak eski olduğundan 80’d modeline yöneldik.

Araştır araştır derken fiyatı arttırdık ve bide 90d modeline bakalım :) onada bakarken rp modeli ilgimi çekti.

İşin özü rp ve 90d modelini kullanan var mı ? Tecrübeleri nedir varsa ve yardımı olur mu bana rica etsem?

• zamanında iki sene 70d kullandim 600d kullandim suan elimde 17 senelim canon 5 d classic kullaniyorum konu sadece fotograf ise hobi icin ise o kadar fazla yukarlara cikmaya gerek yok derim ama nakit sorun degil dersen tasima konusunda vs rp daha uygundur.

• kurtog kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum valla bugün rp 24-105 kit şeklinde aldım makineyi. Birde önümüzde ki ay 50mm 1.4 aldık mı tamamdır.
  • emrec6 kullanıcısına yanıt

hayırlı olsun güle güle kullanın 50 mm 1.4 ile güzel bi set olur elinizde👍

• kurtog kullanıcısına yanıt
    Aynen bende 50 mm 1.4 rf lens düşünüyorum. Haricinde size danışayım o halde. Otomobil çekimleri için, yakın makro çekim istiyorum bu lensler haricinde, var mı tavsiyeniz ?
  • şöyle söyleyeyim elinzdeki lensler isinizi gorur her turlu bende 85 mm 1.8 var onunlada cekiyorum isin cogu

Canon Eos RP yada Canon 90D hangisini seçmeliyim ?

photoshopda bitiyor fotografda:))

• 100 mm macro detay yakin cekim icin 17-40 16-35 lensleerede bakabilirsiniz haricinde ama şu var elinizde ekipman ilede cok guzel.isler yaparsaniz👍👍

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.