Şimdi Ara

Canon EOS M6'yı üzmüş Sony a6300 :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-eos-m6/canon-eos-m6A.HTM#firstshots

Stüdyo test fotoğraflarında...

• canon milleti kazıklıyor. sony a6300 in sadece video özellikleri bile m6 yı acayip tokatlıyor ve aynı fiyata satıyor canon utanmadan sıkılmadan.
  • yalnız şunu unutmayın:

a6300 2016'nın birinci çeyreğinde çıktı yanılmıyorsam. m6 ise daha yeni duyuruldu. m6'nın fiyatının fazla olması normal. zamanla makul seviyelere inecektir.

bir de canon'un ef adaptörü ve canon'un lens çeşitliliğini de göz önüne almalısınız. ef bayonetli kaliteli lens sayısı, e,a mount lenslerden kat be kat fazladır. fiyat da uygundur dolayısı ile.
  • ali bey amca kullanıcısına yanıt
    M6 da adaptörle kullandığınız ef lensleri a6300 dede kullanabiliyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O daha iyi , bu daha iyi derken . Cuppa vahşi kapitalistin ağına düşülüyor . Canon un bütün serisini satın aldım . Sadece param gitti bir fayda yooook .!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 700d ve sigma 17-50 f2.8 ile loş ışıkda dökülüyor. loş dediğim de lokantada mesela. yani ya iso 6400 e gelecek ya da bulanık fotolar kaçınılmaz olacak. odaklanmadaki sıkıntılar keskinlikten de yoksunluk falan da var. slr alırken bu tarz problem olacaüını düşünememiştim. bir dahaki makinemde iso 6400 başarısına bakacağım ve daha iyi bir odaklanma sistemi olanı sececeğim.
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    iso 6400 deyken enstantane ve diyafram kaçta?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

iso 6400 deyken enstantane ve diyafram kaçta?

f2.8 1/15 veya 1/30 oluyor maksimum

makine odaklanamıyor bile çoğu zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 5 Nisan 2017; 8:6:47 >
  • gercekten enteresan.

raw cekin, 1/50nin altina dusmeyin. isik kaynagina arkanizi donup fotograf cekmeyin. netlemeyi yaptiktan sonra nefesinizi tutun. pozlamayi -1 yapin. grip alin. acinizi degistirin. yardimci isik kullanin. ama makine cekmiyor demeyin.

su zamana kadar en fazla 1600 isoya ciktim. 6400 falan nasil degerler oyle? 3200 bile ff makine degilse hayal bana gore.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali bey amca

gercekten enteresan.

raw cekin, 1/50nin altina dusmeyin. isik kaynagina arkanizi donup fotograf cekmeyin. netlemeyi yaptiktan sonra nefesinizi tutun. pozlamayi -1 yapin. grip alin. acinizi degistirin. yardimci isik kullanin. ama makine cekmiyor demeyin.

su zamana kadar en fazla 1600 isoya ciktim. 6400 falan nasil degerler oyle? 3200 bile ff makine degilse hayal bana gore.

sürekli raw çekiyorum zaten.
    1/50 nin altına düşmemeyi bende biliyorum da makine iso 6400 ve f2.8 deyken bile 1/15 1/30 görüyor. odaklanamaması da cabası.

-1 yap diyorsunda zaten çok karanlık. emin ol karanlık çekip raw ile aydınlatıyorum. o halde bile karanlık çıkıyor da idare eder bir hale geliyor.

flaş kullanmak başkalarını rahatsız eder. yoksa tepe flaşı almayı da düşünüyorum ama dediğim gibi iso 6400 de adam gibi foto çekecek makine lazım. daha iyi bir odaklanma teknolojisi lazım. makine odaklanamadıktan sonra isonun bile anlamı kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

gercekten enteresan.

sürekli raw çekiyorum zaten.
    1/50 nin altına düşmemeyi bende biliyorum da makine iso 6400 ve f2.8 deyken bile 1/15 1/30 görüyor. odaklanamaması da cabası.

-1 yap diyorsunda zaten çok karanlık. emin ol karanlık çekip raw ile aydınlatıyorum. o halde bile karanlık çıkıyor da idare eder bir hale geliyor.

flaş kullanmak başkalarını rahatsız eder. yoksa tepe flaşı almayı da düşünüyorum ama dediğim gibi iso 6400 de adam gibi foto çekecek makine lazım. daha iyi bir odaklanma teknolojisi lazım. makine odaklanamadıktan sonra isonun bile anlamı kalmıyor.

Anlaşıldığına göre oldukça karanlık bir ortam. Işık az olduğu için odaklama da zor haliyle. iso 6400 de full frame olsa bile ancak idare edecek kadar çeker, 1.4, 1.8 gibi diyaframa sahip bir objektifle belki 800-1000 isolara düşebilirsin.

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    50mm f1.8 alacağımda o da portre çeker. Grup fotosu çekmez. Tepe flaş şart. en azında bir kaç kere çekeriz. onlarca bulanık foto çekmekten iyidir.
  • yardımcı ışık netleme için. flaş değil.

bir adet direk raw'dan dönüştürülmüş jpeg koyarsanız, bilen arkadaşlar yorum yapacaktır.
  • quote:

yardımcı ışık netleme için. flaş değil.

bir adet direk raw'dan dönüştürülmüş jpeg koyarsanız, bilen arkadaşlar yorum yapacaktır.

tlefon fneeriyle yapılabilir de diyorum ya , hani bir kaç poz çeksen eyvallah flaşda kullanırsın da 100-200 tane foto çekinde yardımcı ışık bile insanların dikkatini çeker , rahatsız edebilir. Adam gibi kendi netlesin işte

Fotolara baktım örnek foto koyayım diye de hepsinde arkadaşların fotosu var. İzinsiz koymak da olmaz.

bir de yüz tanıma sistemi iyi değil gibi. ne bileyim telefonda bakınca bütün yüzleri kare içine alıyor. 700d nin yüz tanıyıp tanımadığı bile belli değil bunun bir ayarı var mı ?

bir de yazılım güncellemesi falan geldi mi 700d ye.belki bazı gelişmeler olmuştur.

• Yalnız o incelemede M3 de M6 dan daha iyi çıkmış. M3'ün cropları daha net, M6 ise dikkat ederseniz hafif puslu (greenli).
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

canon milleti kazıklıyor. sony a6300 in sadece video özellikleri bile m6 yı acayip tokatlıyor ve aynı fiyata satıyor canon utanmadan sıkılmadan.

canon pahalı maalesef.
    sonynin lens fiyatları?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cannavaro1903

quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

canon milleti kazıklıyor. sony a6300 in sadece video özellikleri bile m6 yı acayip tokatlıyor ve aynı fiyata satıyor canon utanmadan sıkılmadan.

canon pahalı maalesef.
    sonynin lens fiyatları?

CANON TO SONY AF ADAPTÖRLERİ VAR ONLARDAN ALIP UCUZ OLAN CANON LENSLERİ TAK. YANİ MELEZ BİR SİSTEM KURMUŞ OLURSUN
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.