Şimdi Ara

Canon Eos M3.........Testler, Deneyimler, Fotoğraflar......... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
1
Favori
5.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam sen niye canon adına cevap verdin ki?

Ek 1 - Bencede canon reklamının yapacak kişileri seçiyor, haklılar da sonuçta ticari bir firma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 4 Eylül 2015; 15:00:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

hocam sen niye canon adına cevap verdin ki?

Ek 1 - Bencede canon reklamının yapacak kişileri seçiyor, haklılar da sonuçta ticari bir firma.

Sizi gidi değersiz zat ! Canon gibi koskoca marka sizin gibi değersiz birine mi kalmış !..

Canon Türkiye acayip bir şekilde işletiliyor. Belki 2 yıl oldu şu kullanıcı kılavuzlarını resmi sitenizde yayınlasınlar istedik. Tabi sağolsun foruma bakarsan yüzlerce Canon fanatiğinden 5-6 kişi sesini çıkarttı. Haliyle "Sürüm uyuyor ne diye uyandırayım" şeklinde düşündüler belki. Neden kullanım kılavuzlarını PDF olarak bir çok markanın yaptığı gibi yayınlamaz sitesinde ? Bir düşünün, herhalde yanıtı bulmanız zor olmaz. Avrupa'da USA'da falan böyle değil. Kullanım kılavuzunu o ülkenin dilinde indirirsiniz sitesinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 4 Eylül 2015; 19:58:01 >

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    çünkü,
    yazdığın mesajda adım geçiyor,
    doğal olarak cevap hakkım doğmadımı?
    hayret bir adamsın.....
    Hem yarım yamalak beni sorgula hem de neden cevap verdin diye sitem et.

bu forum çığrından nasıl çıkmıyor hayret.

Neyse,

Bugün İzmir Asansöre gittim,
    çocukluğum o mahallede geçmişti,
    yıllar sonra, 5-6 yıl önce ziyaret etmiştim pek değişmemişti.

ama,
    bugün dondum kaldım,
    vıck vıcık insan kaynıyor,
    hele gelin-damat ve onların fotoğrafçıları olarak 5-6 kişilk gruplar var,
    bu dış ortam düğün fotoğrafçılığı almış başını gitmiş.
    aynı anda 3 grup düğüncü grubu vardı,
    çok komikti, damat ve gelini olmadık şekillere sokuyorlar,
    kendileri ise sanki ip cambazı, korkuluk, çatı, direk farketmez her yerlere çıkıyorlar,
    "sanatsal" düğün fotoğrafı çekiyorlar.
    yaklaşık 80 kadar foto çektim,
    lightroom da manuple etmeden doğal renkleriyle,
    ışıklarıyla biraz oynayarak paylaşacağım.

iyi forumlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

çünkü,
    yazdığın mesajda adım geçiyor,
    doğal olarak cevap hakkım doğmadımı?
    hayret bir adamsın.....
    Hem yarım yamalak beni sorgula hem de neden cevap verdin diye sitem et.

bu forum çığrından nasıl çıkmıyor hayret.

Neyse,

Bugün İzmir Asansöre gittim,
    çocukluğum o mahallede geçmişti,
    yıllar sonra, 5-6 yıl önce ziyaret etmiştim pek değişmemişti.

ama,
    bugün dondum kaldım,
    vıck vıcık insan kaynıyor,
    hele gelin-damat ve onların fotoğrafçıları olarak 5-6 kişilk gruplar var,
    bu dış ortam düğün fotoğrafçılığı almış başını gitmiş.
    aynı anda 3 grup düğüncü grubu vardı,
    çok komikti, damat ve gelini olmadık şekillere sokuyorlar,
    kendileri ise sanki ip cambazı, korkuluk, çatı, direk farketmez her yerlere çıkıyorlar,
    "sanatsal" düğün fotoğrafı çekiyorlar.
    yaklaşık 80 kadar foto çektim,
    lightroom da manuple etmeden doğal renkleriyle,
    ışıklarıyla biraz oynayarak paylaşacağım.

iyi forumlar

Okumak kadar anlamakta önemlidir ismin ne diye geçiyor bir daha okursan görürsün. Sanırım benide bloklamani rica edeceğim zira bu reklamın bir parçası olmak istemiyorum artık. Forum konusunda yazdiginda ise haklısın cılkıni çıkardiniz buranin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Canon Türkiye'nin veya Avrupa'nın burayı takip edipte mimleon arkadaşımıza ulaşıp denemesi için lens gönderen görevlilerine sesleniyorum,

Size mail attım, telefonla Halkla ilişkiler temsilcinize ulaşmaya çalıştım ancak ulaşılamama üzerine bir sistem kurmuş olduğunuzdan ulaşmam mümkün olmadı, mailime de 1 haftadır dönüş yapmadığınızdan buradan yazayım dedim.
    Bu ef-m 11-22 lensi denemem için bana da gönderirmisiniz.

Madem burayı takip ediyorlarmış birde buradan şansımızı deneyelim.

Bu mesajı atan kişi; mimleon nickli kullanıcıya lens gönderen kisilere seslenmistir, muhattap canon temsilcileridir. Mimleon nickli kişi kendisine lens gönderilen kişidir ve sorunun hiç bir şekilde muhatabı değildir. (Açıklama yapma gereği duydum)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok komiksin.......

ayrıca canondan isteğin yerine gelir umarım,
    ama,
    ben senin isteğini yerine getireyim,
    mutlu ol.....

"blok"

• Canon Türkiyenin test amaçlı yolladığı 11-22mm ve 55-200mm lensler ile çektiğim fotolar aşağıda,
    sanırım lenslerin ve Eos-M3 makinanın beraber performanslarını görmek açısında iyi olacak.

Çekim sonrası, Lightroom ile sadece, Lens correction, tone, noise ve ışık ile ilgili işlemler yapılmıştır (highlights, shadows, whites, blacks)
    Herhangi bir manipülasyon ile resim değiştirilmemiştir.
    (sadece panorama.sepia da var)

Önce Panoramalar......................................

Canon Eos M3.........Testler, Deneyimler, Fotoğraflar.........
    panorama.2 by Levent Onbeş, on Flickr
    panorama.sepia by Levent Onbeş, on Flickr

55-200mm Tele..................................

55mm odak ile
    55-200mm-2506 by Levent Onbeş, on Flickr

94mm odak ile
    55-200mm-2508 by Levent Onbeş, on Flickr

200mm odak ile
    55-200mm-2464 by Levent Onbeş, on Flickr

55-200mm-2486 by Levent Onbeş, on Flickr

55-200mm-2483 by Levent Onbeş, on Flickr

55-200mm-2463 by Levent Onbeş, on Flickr

11-22mm lens ile çekilenler.....................................

11-22mm-2443 by Levent Onbeş, on Flickr

11-22mm-2459 by Levent Onbeş, on Flickr

11-22mm-2479 by Levent Onbeş, on Flickr

11-22mm-2509 by Levent Onbeş, on Flickr

11-22mm-2525 by Levent Onbeş, on Flickr

11-22mm-2535 by Levent Onbeş, on Flickr

Fotoğraflarla ilgili bilgileri Flickr da bakarak alabilirsiniz.

Canon Türkiye grubuna bu deneyimi bana sağladıkları için sonsuz teşekkürle.

Ek: Bu gece veya yarın gece mümkün olabilirse gece çekimi yapmayı düşünüyorum, olabilirse dedim çünkü her iki gecede düğün nişan vs var, belkide orada çekerim.

Tüm arkadaşlara iyi forumlar, güzel çekimler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 5 Eylül 2015; 15:17:37 >

• M3 ve 100mm f2.8 macro eski model micromotor lens ile yakın çekimler..........

IMG_2884 by Levent Onbeş, on Flickr

IMG_2894 by Levent Onbeş, on Flickr

• yine inciraltı,
    ama bu sefer değişik kompozisyonlar.....

bayraklar-2976 by Levent Onbeş, on Flickr

efeler-2970 by Levent Onbeş, on Flickr

heykel-2958 by Levent Onbeş, on Flickr

• M3, daha önce çekilen fotolara bakınca bunları da beğenmiştim,
    paylaşayım dedim.

IMG_1629 by Levent Onbeş, on Flickr

IMG_1587 by Levent Onbeş, on Flickr

• Levent Bey, amatör bir kullanıcısınız ve gördüğüm kadarıyla fotoğrafçılığa yeni başlıyorsunuz. Hevesinizi anlıyorum ama lütfen böyle "Canon'dan bana denemem için gönderilen ekipmanlar" gibi tabirlerle olmadığınız biri gibi görünmeye de çalışmayın. Kaldı ki fotoğraf dünyasında amatörlük utanılacak bir şey de değil, hatta bu forumdakilerin tamamına yakını (ben de dahil) amatördür. Amatör olduğunuz için söylüyorum; Canon gibi kurumsal bir firma lensleri denemeleri için sadece profesyonellere gönderir. Zaten google'da kısa bir araştırma sonucunda hemen görülebileceği üzere, size bu lensleri denemeniz için gönderen kişi Canon Eurasia’da Ürün Uzmanı olarak çalışmakta ve bir başka forumda yöneticilik yapmakta olan biridir ve o forumdaki tanışıklığınız sayesinde size şahsi insiyatifiyle bu lensleri göndermiştir yoksa kurumsal bir firma olarak Canon'dan test etmeniz amacıyla size lens gelmesi kusura bakmayın ama pek inandırıcı değil.

Kaynak: www.canonturk.com/canon-genis-aci-lensler-canon-wide-angle-lenses/27530-canon-ef-s-10-18mm-f-4-5-5-6-stm-duyuruldu-3.html

quote:

11-22mm malumunuz Mert kardeşimin, 55-200mm ile birlikte deneme amaçlı yolladığı M3 e taktığım lensler.

• Saygısz ve hazımsızlar için bir saptama,

bak bakalım her mesajımda ne yazmışım?

Lensler geldi, bir kaç test çekimi yaptım, büroda oluşturduğum amatör stüdyoda da denemeler yaptıktan sonra paylaşacağım.

Bu çalışma amatörce bir çalışmadır arkadaşlar, anlatımda veya anlatılanda bir hata varsa lütfen yazın, düzelteyim.

Buradan anlaşılacağı gibi, asla USTALIK taslamadım, her zaman amatör olduğumu yqzdım,

Gelelim lenslere,
    evet, Canontürk sitesinde tanıştığım Mert arkadaş, bu lensleri Canon Türkiye Ürün Sorumlusu olarak, DENEME için yolladı,
    ne var bunda?
    Üstelik o siteye üye olduktan çok kısa bir süre sonra, durduk yerde ondan geldi teklif...
    Sebebini de, M3 ile ilgili yazılarımı beğenmiş, incelemelerimi ve deneyimlerimi değerli bulmuş,
    DENEME YAPABİLMEM İÇİN BANA LENS YOLLAMIŞ.

Bende, bilgim ve görgüm çerçevesinde lensleri ve özelliklerini yazmışım...

Bu sana ucundan dokunmuş, nedense!

Hadi dostum git kendi işine bak....

sana bir tüyo,
    yeni aldığım 7D markII İÇİN YENİ BİR DENEME AMAÇLI ÜRÜN YOLLUYACAKLAR.....
    onu da 7D mII SAYFASINDA ANLATIRIM,
    DÖRT GÖZLE BEKLE olurmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Levent Bey, amatör bir kullanıcısınız ve gördüğüm kadarıyla fotoğrafçılığa yeni başlıyorsunuz. Hevesinizi anlıyorum ama lütfen böyle "Canon'dan bana denemem için gönderilen ekipmanlar" gibi tabirlerle olmadığınız biri gibi görünmeye de çalışmayın. Kaldı ki fotoğraf dünyasında amatörlük utanılacak bir şey de değil, hatta bu forumdakilerin tamamına yakını (ben de dahil) amatördür. Amatör olduğunuz için söylüyorum; Canon gibi kurumsal bir firma lensleri denemeleri için sadece profesyonellere gönderir. Zaten google'da kısa bir araştırma sonucunda hemen görülebileceği üzere, size bu lensleri denemeniz için gönderen kişi Canon Eurasia’da Ürün Uzmanı olarak çalışmakta ve bir başka forumda yöneticilik yapmakta olan biridir ve o forumdaki tanışıklığınız sayesinde size şahsi insiyatifiyle bu lensleri göndermiştir yoksa kurumsal bir firma olarak Canon'dan test etmeniz amacıyla size lens gelmesi kusura bakmayın ama pek inandırıcı değil.

Kaynak: www.canonturk.com/canon-genis-aci-lensler-canon-wide-angle-lenses/27530-canon-ef-s-10-18mm-f-4-5-5-6-stm-duyuruldu-3.html

quote:

11-22mm malumunuz Mert kardeşimin, 55-200mm ile birlikte deneme amaçlı yolladığı M3 e taktığım lensler.

Bak saygısız adam,
    o forumdan bir cümleyi alıntı yapmışsın ama işine gekmeyen kısmı kesip atmışsın.

O cümleyi aynen yazıyorum.

Öyle lensleri ve çektiği fotoları kıyaslayacak kadar uzman değilim,
    .........

Terbiyesizliğin alemi yok,
    tamam mı?
    azıcık adam ol.....
    gerçek, var olan mesajın tamamını yaz....

• mimleon kullanıcısına yanıt
    Kardeş sen konuyu çok yanlış anlamışsın, sana o lensleri beğenirsen alırsın manasında incele diye yollamışlar, Canon adına resmi inceleme yapıp da sonuçlarını internette paylaşman için değil. Bak kendin söylemişsin, tanıştıktan çok kısa süre sonra lensleri gönderdi diye. Canon gibi bir kurumsal firma hiç tanımadıkları birine, hadi tanıdılar diyelim ama yeni tanıştıkları birine test etsin diye lens gönderir mi? Sen olsan gönderir miydin? O lensler sana Mert arkadaşın Canon adına değil tamamen kendi insiyatifiyle yollamış işte. O nedenle Canon Türkiye'den incelemem için lens yolladılar demenin daha fazla lüzumu yok. Canon'da çalışan bir arkadaş sağolsun incelemem için lens gönderdi demiş olsan kimse tek kelime laf edemezdi ama Canon Türkiye'den incelemem için lens gönderdiler demek? Çok daha farklı anlamlara sahip bişi.

Neyse, daha fazla lafa gerek yok, nasıl diyordun? Blok...

Hoca sen dinleme...biz takip ediyoruz...cımbızla arayıp seçenler paylaşım isteiğimizi baltalamasın.Aldırış etme.
  • cancanax C kullanıcısına yanıt
    Şu forumdaki hazımsız ve bilgiç insanlar kadar kişiye hiç bir yerde rastlamadım.

Akıl alır gibi değil,
    lafa bak;

satın almam için lens yollamışlar.......................
    yuh,
    adam sadece ismimi biliyor, telefon numaramı bile sonradan ben yolladım, aramızda 800km mesafe var,
    hiç bir şekilde satış yapmayan Kurumsal firma, (Canon Türkiye merkez) kıytırıktan bir kullanıcı için 2 lens yollayacak ve satın almamı bekleyecek.............

Yahu, yazdığınıza kendiniz inanıyormusunuz?

Neyse,
    Geçenlerde CanonTurk İzmir buluşması yaptık,
    13 kişi vardı, ilk buluşma için ümit verici, tanışmış olduk,
    yeniden, bu sefer çekim amaçlı toplanmaya karar verip ayrıldık.

Çekim amaçlı bir program olursa buradan paylaşırım.

iyi forumlar............

• Seferihisar, Sığacık Yat limanından.................

IMG_2905 by Levent Onbeş, on Flickr

• Father Torque kullanıcısına yanıt
    Valla bence ayıp etmişsiniz
    Acemi demek size düşmemiş herhalde

uzun süredir forumu düzenli okuyan M3 alma /almama arasında gidip gelen biri olarak ben Mimleon un derin bilgisinden çok ama çok faydalanıyorum

biraz okusaydınız sizde Fotoğrafçılık konusunda ne seviyede biri ile konuştuğunuzu bilirdiniz
    defalarca yazmış.. alın aşağıda işte

----------------------

1988 Adana İnşaat Emlak da asteğmen iken dairede comodore 64 ile hakediş formu basıyordum
    1990 Marmariste türkiyenin ilk Cad (bilgisayarlı tasarım) projesini çizerek Belediyeden ruhsat aldım (amiga500+1mb ram kartı ve aegis draw program ile)
    1992 İzmir Buca da ilk defa 3500 konutluk toplukonut projesi Cad
    1994 dv kameralar yeni çıkmış, singapur dan panasonic kamera getirttim,
    1996 ilk digital kamera Mustek(sadece 640/480px) kullandım
    2004 ilk Lg Plasma Display tv kullananlardanım
    2014 Walkera drone getirttim ülkemizdeki ilklerden ama denize düştü 😪
    ara yıllarda unuttuğum onlarca ülkemize yeni girmiş ürün kullandım
    otomobil konusunda 2007 jazz ve 2012 civic deneyim ve modifiye çalışmalarımı bu forumda ve jazzcikardesler.com da görebilirsiniz

---------------------

Şimdi fotoğrafçılık konusundaki bunca tecrübeyi gören Canon Türkiye herhalde test etmeniz için lens veya lensleri size göndermeyecek değil mi?
    Çok ayıp etmişsiniz.. sizi kınıyorum ...

Levent Bey,
    resmen M3 ten soğudum hatta Canon dan falan çıkmayı düşünüyorum:) ne bu arkadaş ben bilrim havası afra tafra.. ne çektiğin kareler bişeye benziyor ne yaptığın photoshopla bişeye benziyor.. koymuşsun fotoğraflar arkadaki tarihi bina görünsün diye ağaçları artık hangi yazılımı kullanamıyorsan flulaştırmışsın şaka resmen... tekneler kalsın arkadaki gemi flu olsun demişsin 5 yaşında çocuk yemez..

Burada atarlandığın öyle adamlar varki bilgisiyle tecrübesiyle yaptıkları işlerle seni 1/8000sn enstantane de yer yutar.. Raw kopyanı arşive alıp sanada JPG halini postalarlar..

Haddimizi aşmayalım.. saygılı olalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Semih72 -- 4 Kasım 2015; 15:04:28 >

• Semih72 S kullanıcısına yanıt
    sana uzun uzun cevap vermeyeceğim,
    ilk mesajı bu olan birini takmam,
    sadece daha önce defalarca yazdığım şu cümleyi vereyim,
    onunla oyalan.......

Öyle lensleri ve çektiği fotoları kıyaslayacak kadar uzman değilim,
    .........

bloklandın,....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 4 Kasım 2015; 20:11:51 >
    Bak delikanlı... fikre yada yazdıklarımın içeriğine değil de bunun ilk mesajım olmasına takılman aslında yazdıklarımın doğru olduğunu ve senin de bunları kabul ettiğini gösterir..
    yazdıklarını, kurduğun cümleleri, paylaştığın fotoğrafları, yaptığın daha doğrusu yapamadığın photoshop benzeri uygulamaları görünce sokaktaki çocuk anlar zaten ki yukarıda arkadaşın dediği gibi acemi falan bile değilsin.. fotoğrafçılıkla uzaktan yakından alakan yok.... oradan buradan okuyup üstelik tam olarak anlamadan böyle sitelerde tanımadığın insanlara gider yapacağına ne yazmışlar diye bir okursan belki gelişmene faydası olur.
    hepsi düzgün yazılar yazıp fikir beyan etmişler ama ukalalığını görünce de sen bilirsin diye efendice çekilmişler..
    kim kaybeder bu durumda?
    onlar yalamış yutmuşlar.. faydalansana...

şimdi diyorsun ki lensleri kıyaslayacak kadar uzman değilim.. ee Canon sana neden gönderirki o zaman lensleri test et diye... mantık nerede?? bunu söyleyen arkadaşa atarlanacağına haklısın boyumu aşan şeyler söylemişim desen daha doğru olurdu..

olduğundan farklı görünülebilecek bir alan değil bu.. 2 cümlen 2 fotoğrafın senin rontgenini verir.. mal meydana çıkar..

öğrenecek daha çoooook şeyin var..

en azından hevesin var..

kafayı değiştir önce.. gerisi zaman kalmış..

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.