Şimdi Ara

CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.984
Cevap
29
Favori
116.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Canon D70 ile D700 arasında kalanlardanım (bütçeden dolayı).Tabiiki D70 daha iyi.Paylaşımınızdaki bir bölüm kafama takıldı, "Siparişi verdim makinem geldi 1 hafta para vermeden kullandım makineyi iyice inceledim ve 1 hafta sonunda onay verdiğim zaman parayı gönderdim." diyorsunuz,peki memnun kalmayıp iade ettiğiniz zaman para ödememiş oluyorsunuz,iade edilen makine tecrübelerinize göre ne oluyor?(kutu artık açılmış,makine kullanılmış,belki düşürülmüş,içten darbe almış vs. olduysa,yada düşürülmemişse bu makine artık satılmıyormu,tekrar paketlenip yeni bir alıcıyamı gönderiliyor*Sonuç olarak çöpe gitmiyordur herhalde.
    Sizi eleştirmek için yazmadım,bilgilenmek isteğimden dolayı yazdım.
  • Bir deneme :)

EF-S 18-55mm f3.5-5.6

CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osmanli61 -- 1 Haziran 2014; 16:51:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayabushi

Merhaba,
    Canon D70 ile D700 arasında kalanlardanım (bütçeden dolayı).Tabiiki D70 daha iyi.Paylaşımınızdaki bir bölüm kafama takıldı, "Siparişi verdim makinem geldi 1 hafta para vermeden kullandım makineyi iyice inceledim ve 1 hafta sonunda onay verdiğim zaman parayı gönderdim." diyorsunuz,peki memnun kalmayıp iade ettiğiniz zaman para ödememiş oluyorsunuz,iade edilen makine tecrübelerinize göre ne oluyor?(kutu artık açılmış,makine kullanılmış,belki düşürülmüş,içten darbe almış vs. olduysa,yada düşürülmemişse bu makine artık satılmıyormu,tekrar paketlenip yeni bir alıcıyamı gönderiliyor*Sonuç olarak çöpe gitmiyordur herhalde.
    Sizi eleştirmek için yazmadım,bilgilenmek isteğimden dolayı yazdım.

Eğer aldığınız mağaza böyle hem internet sitesi üstünden hem fiziki olarak satış yapıyorsa örn: cazipshop.com hem netden hemde hayyamın orada dükkandan satış yapıyor. Aldım ve olmadı diyelim teşhir ürün olarak iş yerinde satarlar. Hani teknosada oluyor ya telefonu rafa koyuyorlar en son onuda teşhir olarak satıyorlar. Oda kutusu açılmış ama 0. Birazcık düşük maliyete teşhir 0 ürün olarak satarlar. Ki adamlar zaten güvendikleri ürünlere böyle satış yapıyorlar. Sonuçta geri geleceğini bildikleri ürüne böyle 1 hafta garantisi vermezler :) ki çok çok az kişi geri gönderiyordur. Sitedende alırken örn: akakce.com dan araştırma yaparken kaç tane ürün satmış kaçtanesi olum lu olmuş falan onları da araştırın aklınızda bir fikir oluşur :) Bol çekimler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanozart -- 1 Haziran 2014; 17:32:59 >

• Cevap için teşekkürler,umarım sizin dediğiniz gibi yapıyorlardır.Ben İzmirde oturuyorum,burada maalesef büyük mağazalar (teknosa,vatan,bimeks,gold,vs.) harici İstanbul gibi fazla seçenek yok,Kıyas yapan siteler içinde Büroteknikin fiyatları oldukça uygun.Büroteknik konusunda siz veya okuyan arkadaşlar referans verebilirmi?
  • Merhabalar

Yine bir paylaşım umarım beğenilir

Not lütfen sizlerde foto paylaşın biraz canlandıralım burayı hem milletin kafasında makia hakkında daha çok fikir
    oluşur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baso34 -- 3 Haziran 2014; 21:29:28 >
  • Akşam manzarası

• @baso34
    20:55:22 fotoğraf pek güzel.manikada güzel ,lenste iyi,görüntüleyen de güzel.hayvancazın kantlarındaki ağ yapısını öğrenmiş olduk böylece
    e daha ne olsun.devamını bekleriz.başarılar
  • Hocam eline sağlık. Kadrajda altın oranı bi araştır. Odaklanması gerekilen objeler ortada pek iyi olmuyor. Ekranı 3 tane dik 3 tane yatay çizgiye böldüğünü düşün kesişen noktalara koyarsan çok daha iyi olur. İnsan gozu soldan görmeye başlar :) Odaklanacağımız kişi solda dik ve yan çizginin kesiştiği noktada olursa tadından yenmez :)
    Bu arada paylaşılan fotoların exif değerlerinide yazarsanız çok daha iyi olur ona görede yorumlar yapılabilir :)
  • @ghostperson
    @ozphoto
    ilk iki fotoğrafta flaş kullanılsa daha iyi olmaz mı idi?
    bu arada küçük ama faydalı önerin için teşekkürler.hani ona yazasın biz de faydalanırız hesabı.bu yüzden teşekkür ettim.

edit:fotoğraf yerine resim yazmışım.pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alp ER can -- 1 Haziran 2014; 23:08:24 >
  • Hocam dediğim gibi exif bilgileride eklersen süper olur.
    Attığın fotoğraflardan 3. sünde Kelvin değerini artdırsaydın güzel ollurdu. Sonradan düzenliyeceğin fotolar var ise RAW ile çek ve photoshop RAW yada Adobe lightRoom ile düzenlemeler yap :) Daha iyi sonuçlar elde edersin :) Örnek atıcam birazdan :)
  • @alp ER can

Evet flash la daha iyi olabilirdi denemedim ama :)

Buda geçe çekimi

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostperson

@alp ER can

Buda geçe çekimi

bence güzel fotoğraf.eline sağlık
    daha ince - hassas eleştirileri de daha bilenler yaparlarsa daha iyi olur.
    ama bana göre kadrajlama çok iyi olmuş
    verilmek istenen mesaj çok güzel .
    ufuk deniz ve ikisi arasında siyah kara parçası.
    yetmedi altında denizi aydınlatan fenerlerin suya aksı.

dah yetmedi bakın sağtarafında ne var der gibi.
    olmadı bitmedi az önemli olsa da sola doğru eğimle fotoğrafın sol alt köşesindeki evler.önemsiz olduğuna bakmayın ,dikkat edin ben burdayım der gibi aydınlık.
    e ben böyle yorumluyorum.gerisi iyi bilenlere.bence çok güzel bir fotoğraf.ellerine sağlık.

ha bu arada hemen yeni mi çektin yoksa?sıcağı sıcağına

• quote:

@alp ER can

Buda geçe çekimi

Yakından flash patlaması iyi olmaz shutter sayısını azaltman daha iyi olurdu :)
    Gece uzun pozlama olmasında da çiçeklerde bozmuş :)

• Azıcık düzeltmelerde fayda vardır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozphoto

Azıcık düzeltmelerde fayda vardır :)

eline sağlık.devamın bekleriz .nasıl bir işlemden geçti ondu da yazarsan istifade ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alp ER can

quote:

eline sağlık.devamın bekleriz .nasıl bir işlemden geçti ondu da yazarsan istifade ederiz.

Hocam lightRoom yüklümü detaylımı anlatıyım en baştan mı ? :D

• quote:

quote:

quote:

Hocam lightRoom yüklümü detaylımı anlatıyım en baştan mı ? :D

yok yok daha erken :)

• quote:

quote:

@alp ER can

Buda geçe çekimi

bence güzel fotoğraf.eline sağlık
    daha ince - hassas eleştirileri de daha bilenler yaparlarsa daha iyi olur.
    ama bana göre kadrajlama çok iyi olmuş
    verilmek istenen mesaj çok güzel .
    ufuk deniz ve ikisi arasında siyah kara parçası.
    yetmedi altında denizi aydınlatan fenerlerin suya aksı.

dah yetmedi bakın sağtarafında ne var der gibi.
    olmadı bitmedi az önemli olsa da sola doğru eğimle fotoğrafın sol alt köşesindeki evler.önemsiz olduğuna bakmayın ,dikkat edin ben burdayım der gibi aydınlık.
    e ben böyle yorumluyorum.gerisi iyi bilenlere.bence çok güzel bir fotoğraf.ellerine sağlık.

ha bu arada hemen yeni mi çektin yoksa?sıcağı sıcağına

Hocam haklısın ama bende şöyle düşündüm.
    Fotoğrafta istenmeyen şeylere gerek yoktur. Yanı bir kompozisyon düşünelim. Diyelimki kedi ve yemek yiyor orada arkada duran başka olayıda kadraja katmaya gerek yoktur. İmkan var ise direk kedi ve yemeğine odaklanmaya gerek vardır :) imkan yoksa ise tmm ama var ise makinenin bulunduğu konumu değiştirip bunu ayarlamak gerekir. Burada seninde dediğin gibi olmadı bu var olmadı şu var tmm ama fotoğrafın konusu kenarda çiçeklerin altında saklanmış yarısı çıkmış siyah balkon korkuluğu yada flu olan çiçekler değil :) Uzun pozlama olduğundan dolayı makine sabitlenmesi gerekir masa yada tripod fark etmez sonuçta sabit durması gerekiyor e triod üstünde ise makineyi birazcık yükseltip derece olarak aşağıya eymesi gerekirdi. Sonuc olarak gökyüzünden dolayı imkan var gök yüzüne bakıcak olur isek fotoğrafın baya fazlasını kaplıyor. Balkonun korkuluğundan yükseğe alığ gök yüzünün fazlalığını birazcık kırpıp derece olarak aşağıya eyseydi oldukça iyi olurdu :) Sonuçta konu biraz o biraz o ama konu olan yerler net çiçekler ve korkuluk konu olsaydı onlarında uzakta diğer kompozisyona uygun olarak net olması gerekirdi. Kösede flu değil :) ama böylede çok kötü değil oldukça güzel :D

• Adobe Light Room kullanımı.

Tam adı Adobe Photoshop Light Room'dur. Evet photoshop un bir eklentisi gibidir ama ayrı bir program olarak yüklenir ve tek çalışır.
    Normalde katalog yapmak için kullanıyorlar bu programı ama ben 2 kart kullanıyorum isim numaralarından karışır diye hiç katalog yapmıyorum açıkcasıda anlamadım :D
    İlk olarak fotoğrafımızı tutup LR ye atıyoruz ve karşımıza bir pencere geliyor burada o dosyanın içindeki fotolar çıkıyor ama bakmana gerek yok senin foton zaten seçili direk İMPORT demek yeterlidir :) atıyorum masaüstü/fotoğraflar/kedifotoğrafları/IMG_0001 masa üstünde fotoğraflar dosyası var içinde atıyorum macro manzara ve kedi fotoğrafları var kedi fotoğraflarının içindede 150 tane var diyelim. buradan secmene gerek yok. sen kediyi tutup atıyorsun atınca o kedi fotoğrafları olan dosyanın için açılıyor bütün fotoğraflar orada ama senin attığın fotoda klick var istersen burada düzenlemek istediğin başka fotoyada klick atablirsin neyse. attın direk import dedin fotoğrafı programa attın. LİBRARY sekmesinde fotoğrafın gözükür yanında olan sekme ise DEVELOP yanı geliştirici sekmesidir. Bu sekmeye tıklıcaksın fotoğrafın ortada sağ tarafta ise Histogram basic gibi alt sekmeler vardır. Burada sırayla deniyerek gitmen gerekiyor. Atıyorum Basic de renk sıcaklığı exp gibi basit ayarlar vardır. Basit in içine gir sırayla olan ayarları bir sağ bir sola değiştir. en iyi en güzel olan yerde bırak ve diğerine geç. Bu şekilde bütün sekmelerdeki ayarlarla oyna gitdikçe elin alışacaktır :) zaten fotoğraf düzenleme programı olduğundan dolayı terimler aynı az çok çözersin :) Zaten ayarlarıyla oynayınca belli oluyor neyin ne olduğu ona göre yap :) daha sonradan en üstde FİLE sekmesine tıkla ve EXPORT de burada istediğin kalitede kayıtedersin isim verebilirsin kayıt yerini değiştirebilirsin ayarla export de ve fotoğrafımız hazır :)

• benim makina son zamanlarda dosya isimlerini bu şekilde atıyor _MG_9931 yani IMG yerine _MG yazıyor var mı bilgisi olan
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.