Şimdi Ara

CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.984
Cevap
29
Favori
116.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet biraz canlılık gelmiş.her daim böyle olsa, güzel bilgiler paylaşılsa daha hoş olacak.ders ve işlerinde başarılar dilerim
    teşekkürler.
    benimde pek cevap bulamadığım sorulardan hemen aklıma geleni sorayım bari.
    uzaktan kumanda ile fotograf çekilebilirken bu özellik video da kullanılabiliyor mu?
    canon 700d yi kulllanma fırsatın oldu mu? ya da kullananların fikirleri canon 70d ye kıyasla ne diyorlar fikirleri nedir?bir de fotograf mankinası almak için uygun zamanlar var mıdır normal kampanyalar dışında?

canon 60d eski de kalmasına rağmen hala 2800 tl civarında iken,70d nin fiyatının düşmesi de bir kaç yıl alabilr mi?

eğer fiyat düşmesi uzun zaman alacaksa beklemeyip 700d almak mantıklı olacak
  • alp ER can A kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyatin pek düşeceğini sanmiyorum çünkü adamlar acayip satis stratejileri uyguluyolar. Eski modellerin fiyatlarini cok dusurmeyip yeni modellere yakin tutuyolar. Bana sorarsan hic bekleyip zaman kaybetme derim. Aklina yatan bi modeli al kullanmaya basla keyfini cikar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostperson

Hocam fiyatin pek düşeceğini sanmiyorum çünkü adamlar acayip satis stratejileri uyguluyolar. Eski modellerin fiyatlarini cok dusurmeyip yeni modellere yakin tutuyolar. Bana sorarsan hic bekleyip zaman kaybetme derim. Aklina yatan bi modeli al kullanmaya basla keyfini cikar :)

teşekkür ederim.
    valla ustad,aklıma yatan bana uygun olan canon 70d 18-135 ıs stm lensli cihaz.fakat fiyatı yüksek duruyor.biraz düşmesini beklesem değer mi değmez mi bilemiyorum.yoksa 70 d den sonra en yakın cihaz 700d olanı.o da 650d ile nerede ise fiyatı aynı.
    ama genede 70d daha ağır basıyor.yeni teknoloji,girişin ust versiyonu,uzun pil ömrü,ve hepsinden önemlisi ıs stm lenslerin kendini bulduğı bir cihaz.ve de tabi ki EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ DUAL PİKSEL OLMASI.dolayısı ile hızı yerinde olunca 70d ye bakıp uffff çekiyorum.rüyalarıma giriyor artık.lakin şu fiyatın yüksekliği baya düşündürüyor.bu fiyatı vermem nerede ise mümkün değil.

hal böyle olunca 700d de fena olmaz sanırım.

Hocam bende bu konuya yazdigim ilk mesajda 600d ile baslayip 70d de karar kildigim arastirma seruvenimi anlatmistim :) Cidden 70D cok guzel ve diger cihazlarin(600d-650d-700d-60d) tum ozelliklerini ve fazlasini barindiran bir makine. Ayrica dedigin gibi stm lenslerle harika is cikartiyor. Ben video cekiminede onem verdigim icin son olarak 70D de net karar kıldım. Butceyi biraz zorluyor evet. Taksitle alma imkanin varsa istanbulbilisimi tavsiye ederim. 9 taksit en uygun fiyat. Tabi canon eurovisa garantili degil istanbulbilisimin kendi garantisi altinda. Ama benim arkadasim garantisine bakiyor ve gözün kapali alabilirsin diyor. Zaten bu cihazlar sorun cikaran cihazlar degil. Al kullan diledigin gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: alp ER can

@ozphoto
    evet biraz canlılık gelmiş.her daim böyle olsa, güzel bilgiler paylaşılsa daha hoş olacak.ders ve işlerinde başarılar dilerim
    teşekkürler.
    benimde pek cevap bulamadığım sorulardan hemen aklıma geleni sorayım bari.
    uzaktan kumanda ile fotograf çekilebilirken bu özellik video da kullanılabiliyor mu?
    canon 700d yi kulllanma fırsatın oldu mu? ya da kullananların fikirleri canon 70d ye kıyasla ne diyorlar fikirleri nedir?bir de fotograf mankinası almak için uygun zamanlar var mıdır normal kampanyalar dışında?

canon 60d eski de kalmasına rağmen hala 2800 tl civarında iken,70d nin fiyatının düşmesi de bir kaç yıl alabilr mi?

eğer fiyat düşmesi uzun zaman alacaksa beklemeyip 700d almak mantıklı olacak

Evet dostum biraz daha hareketlendi :)
    Şimdi öncelikle hocama danıştım büyük ihtimalle videoda kullanılabilir dedi :)
    Hocam 70D ye kıyasla 700D bence çok geride kalır. Sonuçta bir üst sınıf bir makine.
    Buradan farklara bakabilirsin :)
    http://kiyas.la/tr/fotograf-makinesi/karsilastir/Canon-EOS-700D-vs-Canon-EOS-70D

Fiyatların ucuzlıyacağını pek sanmıyorum. Benim makine bile dediğin gibi ucuzlamadı hala (60D)
    uygun fiyat istersende akakce.com' dan bakabilirsin :)
    3,195 tl şuanda :)

• quote:

Hocam bende bu konuya yazdigim ilk mesajda 600d ile baslayip 70d de karar kildigim arastirma seruvenimi anlatmistim :) Cidden 70D cok guzel ve diger cihazlarin(600d-650d-700d-60d) tum ozelliklerini ve fazlasini barindiran bir makine. Ayrica dedigin gibi stm lenslerle harika is cikartiyor. Ben video cekiminede onem verdigim icin son olarak 70D de net karar kıldım. Butceyi biraz zorluyor evet. Taksitle alma imkanin varsa istanbulbilisimi tavsiye ederim. 9 taksit en uygun fiyat. Tabi canon eurovisa garantili degil istanbulbilisimin kendi garantisi altinda. Ama benim arkadasim garantisine bakiyor ve gözün kapali alabilirsin diyor. Zaten bu cihazlar sorun cikaran cihazlar degil. Al kullan diledigin gibi.

teşekkür ederim.
    ben bir başlık açmadan,bir soru sormadan (dslr hakkında) evvel uzunca araştırayım dedim va çok araştırdım.
    senin gibi,birlaç cihazı araştırıp kıyasladı.elde kala kala 650d-700d ve de en iyisi 70D kaldı.ah bir de fiyatları 300-500 tl biraz yakın olsa hiç beklemeyeceğim,70 d alacağım ama işte bütçe meselesi.bende çok olmasada video ya önem vereceğim.biraz takıntılıyım.prüz proplem olmasın videoda akıcı görüntü olsun diye araştırdığım makinanın fiyatını düşmesini beklerken daha iyileri çıkıyor ve ben yine fiyatların düşmesini bekliyorum ve bu yüzden hala ne bir video kamera aldım ne de bir fotograf makinası (fırsat kampanyadan aldığım nikon 1 j1 i saymazsam).o aynasız onu hiç saymıyorum.dslr araştırarark 70d dedim ama sahibi olmak 2700 tl ye düşmezse biraz zor gibi.

taksit imkanım olsa da garantisi eurasia canon olamsına dikkat edeceğim.bu da vazgeçemeyeceğim bir durum.yani spot ya da başka garanti düşünmüyorum.% 1-5 lik te olsa riski göze alamıyorum.

galiba 700d almak daha iyi olacak bekleyip te fiyatının düşmemesi durumunu düşünerek.nede olsa 18-138 IS STM lensi bunda da kullanmak mümkün.ama 700d dual piksel değil.

@ozphoto

teşekkür edrim.evet kaklısın 18-135 ıs stm olanı fotografıum da 3299 tl. offfff be offffff .

Hocam tercih meselesi tabiki ama bu işi uzun süre yapmış fotoğrafçı ve tamirci arkadaşıma sordum kesinlikle okadar fark vermeye değmez dedi. Eurasia garantilide olsa zaten bişey olduğu zaman Kullanıcı hatasi diyolar. Bu yuzden 800 lira fark sırf bu yuzden vermek bence cok gereksiz ama dedigim gibi tercih meselesi. Spot urune bende sicak bakmiyorum ne oldugu belli degil çünkü. Ama ithalatci firma bilinen ve guvenilirse ozaman sorun yoktur bence. Istanbulbilisiminde bu konulara hassasasiyet gosertigini ve garanti konusunda hicbir sorun cikartmadigini bizzat anlasmali oldugu firmada calisan arkadasim soyledi. Ithalatci firmadan almayi düşünen arkadaslara tavsiyem firmanin güvenilirliğini ve taninmisligini araştırıp ona gore alsinlar. Bilinmeyen x bir firmadan 100-200 ucuz almak yerine bilinen bir firmadan 100-200 fazla verip alinmasi daha makul olur.

• @ghostperson
    okudum daha evvel,adamlar kutu içindeki orjinal olan 150 tl olan pil yerine 20 tl lik pil koyabiliyorlarmış.ya da buna bnzer şeyler
    bu yüzden canı yanan arkadaşlar var güçleri ile iyi garantiyi tavsiye ediyor.eurasia canon gibi. e bu da fiyatlı tabi.
    O dedigini spot urunlerde yapabilirler ancak ithal edilenlerde oyle bir durum olmasi guc. Heleki bilinen bir ithalatciysa. Cunku ithalatcilar direk canondan satin alip ithal ediyolar ve fabrika cikisi kapali kutularinda geliyor. Merdiven alti ithalatcilari bilemem ama buyuk ithalatcilarda boyle sorunlar yasamazsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: alp ER can

@ghostperson
    okudum daha evvel,adamlar kutu içindeki orjinal olan 150 tl olan pil yerine 20 tl lik pil koyabiliyorlarmış.ya da buna bnzer şeyler
    bu yüzden canı yanan arkadaşlar var güçleri ile iyi garantiyi tavsiye ediyor.eurasia canon gibi. e bu da fiyatlı tabi.

Bildiğiniz gibi 60D ve 70D klübünün yöneticisiyim.
    Hergün canon mu spot mu ithalatcı garantisimi diye bi ton sorular geliyor :)
    Kendimde itha. garantili aldım ve forumda da yaklaşık 100 kişiyi ikna ederek bu şekilde almalarına ikna ettim.
    Birçok kez bu şekilde aldığımdan dolayı çok memnunum teşekkürler ozphoto diye yorumlar aldım :)
    Kendimin ve bir çok kişinin böyle aldığından, araştırmalarımdan Canonturk buluşmalarında sorduğum 500 belki 1000 kişiden sonra baya tecrübem oldu diyebilirim :D

Şimdi hocam ilk olarak yüzlerke kere anlattığım gibi;

Canon eur. garantisi yaklaşık 800 ile 1,500 tl arasında fark istiyor.
    Makinelerde sağlam olduğundan dolayı kendiliğinden arıza yapmıyor ve arıza olsa bile büyük ihtimal kullanıcısı hatasındandır. Kullanıcı hatası olduğunda zaten garanti işlemiyor ama şöylede bir durum var bütün büyük firmalarında yaptığı gibi makine kendiliğinden hata versede yinede kullanıcı hatası diyerek işlemler sonuçlanmıyor. Arıza verdi Sen garantiye gönderdin arıza tespiti yapıldı şu sorun vardır kullanıcı hatasıdır fiyatı şu kadardır diye sana geri dönüş yapıyorlar bi bakıyorsun orjinal garantide tamir olacağı için 200 tl lik şey sana el işçiliği malzeme zart zurt ile 600 e gelmiş. E yok çok pahalı olmasın diyorsun bu sefer arıza tespit ücreti alıyorlar :D

Spot mal ise hiç girme bu işe kaç uzak dur hemen uzaklaş :D

Amam ithalaetci garantisi ise en çok tavsiye ettiğimdir :)
    Ben internet sitesi üzerinden aldım. Siparişi verdim makinem geldi 1 hafta para vermeden kullandım makineyi iyice inceledim ve 1 hafta sonunda onay verdiğim zaman parayı gönderdim. He beğenmedin mi geri kargola paran zaten gitmedi hiçte sorun olmaz. Spotta pil değişimi bilmem ne yapılır ama ithalatcı garantisi yani öyle kutusu açılmış falan olan değildir. Tamammen kapalı barkodu hiç sökülmemiş hiç açılmamış kutudur. Kutuyu açtığın zaman sana o güveni veriyor yani bir kişinin öyle açıp kullanıp kapatması pek mümkün değil :) Herzaman diyorum %1 ihtimal sorun olması ihtimal ama kendimin ve bir çok kişinin deneyimlerinden %1 ihtimale 1,500 tl verdiğini görmedim. En basit örnek yeni almışım makineyi birşey bilmiyorum Canontürk buluşmasındayız yine bu muhabbet falan abi bak şimdi dedi arkaya döndü 30 40 kişi varız makinesi orjinal garantili ve 0 olan varmı dedi o kadar kişiden 1 kişi bile Canon eur. ile aldım demedi :) o günden sonra tmm bu işler böylemiş demekki dedim ve halada diyorum :) ithalatcı garantisi candır :D

• Ağzına sağlık hocam kesinlikle katılıyorum

• Bu arada bende bugün makineyi alarak aranıza katılıcam :)

• quote:

Bu arada bende bugün makineyi alarak aranıza katılıcam :)

Hayırlı uğurlu olsun diyelim arkadaşım :)
  • An itibariyle aranizdayim arkadaşlar. Allah utandirmasin :)

• quote:

An itibariyle aranizdayim arkadaşlar. Allah utandirmasin :)

evet tekrardan hayırlı uğurlu olsun diyorum :)
  • quote:

An itibariyle aranizdayim arkadaşlar. Allah utandirmasin :)

hayırlı olsun .Allah güzel günlerde kullanmak nasibeylesin.
    yav darısı başımıza yavv
  • Merhaba arkadaşlar
    biraz foto paylaşalım
    bu tavsiye ettiğim 50mm 1.8 canon lens ile diyafram öncelikli ayarda çekildi

• quote:

Orijinalden alıntı: baso34

Merhaba arkadaşlar
    biraz foto paylaşalım

başarılı bir fotoğraf dostum eline sağlık :)
  • Herkese teşekkürler arkadaşlar darısı olmayan arkadaşların başına inşallah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ozphoto

quote:

Orijinalden alıntı: baso34

Merhaba arkadaşlar
    biraz foto paylaşalım

başarılı bir fotoğraf dostum eline sağlık :)

Teşekkür ederim öğrenmeye çalışıyorum

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.