Şimdi Ara

CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.984
Cevap
29
Favori
116.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hturkcan

selam arkadaşlar. ben de bu makineyi video konusundaki başarısından dolayı almak istiyordum. dokunarak odağı değiştirmesi diyalog çekimlerinde işime yarar diye düşündüm. ama fotoğraf çekmeyi ve açık diyaframlı seri lensleri kullanmayı da seviyorum. fotoğrafta vizöre alışkınım ekran kullanmayı pek seveceğimi düşünmüyorum. bahsettiğiniz bu lense göre ayar olayı her lens için tak çıkar yaptığımızda yeniden mi ayarlanıyor ? Sorunu tamamen mi çözüyor ?

selamlar,

bu ayar ekranında 3 seçenek var. İlki hiç ayar olmaması. İkincisi tek bir ayarı tüm lensler için kullanma. Üçüncüsü ise her bir lens için ayrı ayar. Lensleri seri numaralarından ayırıyormuş. Her lens için yaptığın ayarı saklıyor. Hangisini kullanacağın sana kalmış.

Tavsiyem eğer geniş diyaframlı bir lensin varsa alırken deneme çekimi yapman.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahirzora

quote:

selam arkadaşlar. ben de bu makineyi video konusundaki başarısından dolayı almak istiyordum. dokunarak odağı değiştirmesi diyalog çekimlerinde işime yarar diye düşündüm. ama fotoğraf çekmeyi ve açık diyaframlı seri lensleri kullanmayı da seviyorum. fotoğrafta vizöre alışkınım ekran kullanmayı pek seveceğimi düşünmüyorum. bahsettiğiniz bu lense göre ayar olayı her lens için tak çıkar yaptığımızda yeniden mi ayarlanıyor ? Sorunu tamamen mi çözüyor ?

selamlar,

bu ayar ekranında 3 seçenek var. İlki hiç ayar olmaması. İkincisi tek bir ayarı tüm lensler için kullanma. Üçüncüsü ise her bir lens için ayrı ayar. Lensleri seri numaralarından ayırıyormuş. Her lens için yaptığın ayarı saklıyor. Hangisini kullanacağın sana kalmış.

cevap için teşekkürler. her lens için sanırım tek tek fotoğraf çekip en başarılı sonucu bizim bulmamız gerekiyor, %100 uyum mümkün mü? bir de bu ayarı yaptıktan sonra video modunda önceden sıkıntısız çalışan lensler sorun çıkartır mı? yada ayar öncesi ekrandan sorunsuz odaklama yapılabilirken burada ayardan sonra sorun oluşur mu ?

• quote:

quote:

quote:

selamlar,

cevap için teşekkürler. her lens için sanırım tek tek fotoğraf çekip en başarılı sonucu bizim bulmamız gerekiyor, %100 uyum mümkün mü? bir de bu ayarı yaptıktan sonra video modunda önceden sıkıntısız çalışan lensler sorun çıkartır mı? yada ayar öncesi ekrandan sorunsuz odaklama yapılabilirken burada ayardan sonra sorun oluşur mu ?

son soruya ben cevap vereyim:
    MFA sadece phase detection fokus yani vizörden yapılan otomatik fokus için geçerlidir.
    Manuel fokus yapıldığında (vizör veya LCD farketmez) ve liveview modundaki hem manuel hem de otomatik fokusta MFA ayarları geçerli değildir, bu ayarlarınızdan etkilenmez. Bunun anlamı, video çekimleriniz de MFA dan etkilenmez.

Biraz daha detay arayanlar için: MFA ayarı sadece bu modele özgü bir özellik ve sıkıntı değildir. Ayrı bir fokus sensörü kullanan tüm SLR sistemlerinde (mirroles lar hariç) fokus sensörünün pozsiyonu ile fotoğrafı çeken ana sensörün pozisyonu arasındaki mikro toleranslardan kaynaklanır. Yani siz başka bir düzlemde fokus yapıp, başka bir düzlemde fotoğraf çekersiniz, bu iki düzlemin "alignment" yani hassas pozsiyonlanması fokus doğruluğunu belirler. Bu montaj ile alakalı olabileceği gibi, lens-body uyumu ile de alakalı olabiliyor. Sonuçta bir body de MFA ayarı varsa bu illetten kurtulmanın en sağlıklı yoluna sahipsiniz demektir. Malesef canon MFA özellğini belli bir sınıf ve üstündeki body lere koyuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alehar -- 1 Mayıs 2014; 0:38:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alehar

quote:

quote:

quote:

selamlar,

MFA sadece phase detection fokus yani vizörden yapılan otomatik fokus için geçerlidir.
    Manuel fokus yapıldığında (vizör veya LCD farketmez) ve liveview modundaki hem manuel hem de otomatik fokusta MFA ayarları geçerli değildir, bu ayarlarınızdan etkilenmez. Bunun anlamı, video çekimleriniz de MFA dan etkilenmez.

Biraz daha detay arayanlar için: MFA ayarı sadece bu modele özgü bir özellik ve sıkıntı değildir. Ayrı bir fokus sensörü kullanan tüm SLR sistemlerinde (mirroles lar hariç) fokus sensörünün pozsiyonu ile fotoğrafı çeken ana sensörün pozisyonu arasındaki mikro toleranslardan kaynaklanır. Yani siz başka bir düzlemde fokus yapıp, başka bir düzlemde fotoğraf çekersiniz, bu iki düzlemin "alignment" yani hassas pozsiyonlanması fokus doğruluğunu belirler. Bu montaj ile alakalı olabileceği gibi, lens-body uyumu ile de alakalı olabiliyor. Sonuçta bir body de MFA ayarı varsa bu illetten kurtulmanın en sağlıklı yoluna sahipsiniz demektir. Malesef canon MFA özellğini belli bir sınıf ve üstündeki body lere koyuyor...

Cevap için teşekkür ederim. O zaman gönül rahatlığıyla alacağım 70d yi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alehar

quote:

quote:

quote:

selamlar,

Cevap için teşekkür ederim. O zaman gönül rahatlığıyla alacağım 70d yi :)

Alehar çok net açıklamış. Bende yine bu ayarlar ile ne kadar düzeldiğini göstermeye çalışıcam.

İlk foto 18mm, ikincisi 35mm de çekildi. Tüm fotolarda f1.8, iso 250. Çekim sırası:
    -MFA yapılmadan vizörden
    -Liveview ile
    -MFA sonrası vizörden

CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahirzora -- 1 Mayıs 2014; 10:12:45 >

• Hocam bu denemeler çok iyi oldu. görünürde tamamen sorun ortadan kalkmış gibi. Artık aklımda hiç şüphe kalmadı 70d ye dair. Gerçekten teşekkür ederim
  • MFA yaparken mesela bende 15-85mm lens var bunun için 15mm de W ayarı ile 85mm de T ayarı ile mi oynamam gerekli? Yani diyelim ki 15mm de W +2 T +0 85mm de W +0 T +2 gibimi olacak? Demek istediğim şu diyelim ki makinayı 85mm aldım ve en küçük f değerinde netleme yapıp daha sonra W sabit kalıp +0 da T değeriyle oynayıp telede en iyi değeri bulduk diyelim +4. Daha sonra 15mm de 85mm dekine göre gektiğimiz objeye iyice yaklaşıp bu sefer de T +4 bulmuştuk bu değerle oynamayıp W +2 mesela bulduk. Bu şekildemi ayalanıyor. Ben bir yerlerde yapıyorum galiba. Bu problemi çözen bir arkadaş aşama aşama yazarsa detaylı bir anlatım yaparsa çok makbule geçecek yeni 70D alıp bu sorunla karşılaşacak arkadaşlara rehber niteliğinde olacak. Benim de nerede yanlış yaptığımı söylerseniz çok büyük sıkıntıdan kurtulacam. 200 mm 2.8 değerinde şıkıntı yaşıyorum. Cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• nazmikose kullanıcısına yanıt
    MFA yaparken eğer lens prime lens ise tek değer çıkıyor. Ama bahsettiğin gibi zoom yapabilen bir lens ise W ve T olarak 2 değer çıkıyor. Yani geniş açı 15mm için W, tele açı 85mm için T değerini ayarlayacaksın. Her bir focal uzunluk için ayrı ayrı ayar yapmıyorsun. Lensin başlangıç değeri için W, bitiş değeri için T değerini atıyorsun. Aşağıdaki video bana çok yardımcı oldu. Videoda prime lens olduğu için tek değer girebiliyorsun.

Ayrıca bu video sahibinin diğer 70D videolarınıda inceleyebilirsiniz. Bu bahsettiğimiz hatayı gündeme taşıyan şahıs sanırım kendisi.

Link: 70D incelemeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahirzora -- 4 Mayıs 2014; 7:38:18 >

• Arkadaşlar öncelikle hepinizden özür dileyerek konuşmaya başlamak istiyorum.
    Teknosadan aldığım bilgisayarı yanlış verdiklerinden dolayı geri iade ettim ve yenisini talep ettim.. Sizin de tahmit ediceğiniz gibi bu tür mağzalar olayları uzatıyorlarda uzatıyorlar. Bir türlü bilgisayarımı alamadım. Bu nedenlede uzun zamandır gruba yazamadım ama allaha sükür bilgisayarım geldi ve tekrardan uzun uzun grubda yazmaya başlıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: illegal54

merhabalar canon40d kullanıcısıyım makinemi sattım sayılır ve artık yeni güncel bir makine almam lazım arkadaşımda 7d var ve bana çok öneriyor 2000tl verecek kendisi bana snra baktımki 70d nin garantisizi sahibindende 2150 tl para olarak mantıklı geldi fakat yine kararsız kaldım bütçem 2500 tl suanlık ne yapmamı öneririsiniz

Dostum tabiki 7D derim. Şöyle düşünürüm 7D falan sağlam makineler. 0 aldığın için pahalı olur ve bütçene göre 70D ye denk gelir, ama 2 el olursa fiyat biraz daha düşer ve 70D ile aynı fiyata gelir. Makine temiz ise shuter sayısı az ise 0 yerine 2.El olsun 7D olsun :) Benim fikrim tabiki karar senin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mokok0

Arkadaşlar 55-250 lens ile macro çekim nasıl yapılıyor ?
    Ben SNC modundan Macroyu seçiyorum ve lensi 250mm getiriyorum. Otomatik netleme yaptığı noktaya kadar uzaklaşıyorum fakat bir türlü istediğim şekilde çekemiyorum..(mesela papatyanın sarı kısmı) Oysa lens özelliğinde macro ibaresi var.. Bunun başka bir çekim tekniği mi var ?

Dostum ilk olaraak tripot kullanmaz lazım.
    Macro fotoğrafın mantığı şudur.
    F değerini ne kadar kısık kullanırsan alan derinliği o kadar artar.
    Dahi basit haliyle olursa f1,8 ile bir böcek çek sadece gözleri net olur ama f16 ile çekersen kafası ve gövenin bir kısmı net olur.
    F değeri yüksek olduğundan dolayı yani 16 olduğu için ışık az girecektir iyi bir ışık yakalamak içinde makine fotoğrafı yavaş çeker haliyle yavaş çektiğinden dolayı titremeler falan olur.

Şimdi Tripot'a bağladın F değerini yükseltdin F değerine göre shutter ayarladın ve bir sonraki yapman gereken olay 250 ye getirmek netlemeyide MF ye getirmek. En uzağa değil en yakına getirin yani focus yerini sonuna kadar çevir. Daha sonradan net olması için makineyi yakınlaştırıp uzaklaştırın. Çekerkende ya uzaktan kumanda yada 10 SN geçikmeli çekin titremeler olmasın :) Umarım açıklayabildim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: rize53

quote:

Orijinalden alıntı: rize53

BU YAZILIMLARDAN HANGİSİ NE İŞE YARAR BKULLANAN VARMI ?

EOS Dijital Çözüm Disk yazılımı Mac OS X için 28.2A (birlikte CD kullanamazsınız kullanıcılar için)
    Dosya sürümü: 28.2A
    İşletim sistem (ler): Mac OS X v10.6
    Dil (ler): İngilizce, Français, Español, Italiano, Deutsch, Русский, 日本语, 한국어, 简体 中文
    Açıklama: "EOS Dijital Çözüm Disk Yazılım" uygulamaları "Digital Photo Professional", "EOS Utility" ve PC'ye paketi yüklemek için birlikte CD'yi kullanamazsınız kullanıcılar için adanmış "Picture Style Editor" içeren bir yazılım paketidir. Digital Photo Professional: Bu yazılım özellikle RAW görüntü çekimi kullanıcılar için önerilir. Hızlı bir şekilde, düzenleme sürecini görmek ve RAW görüntüleri yazdırabilirsiniz. Orijinal görüntüleri koruyarak Ayrıca JPEG görüntüleri düzenleyebilirsiniz. EOS Utility: Bir bilgisayara bağlı kamera ile, EOS Utility hala fotoğraf ve bilgisayara kamera ile çekilen film aktarmanızı sağlar. Ayrıca, çeşitli kamera ayarlarını ve kameraya bağlı bilgisayar ile uzaktan çekim yapmak için bu yazılımı kullanabilirsiniz. Picture Style Editor: Ne Resim Stilleri düzenlemek ve orijinal Picture Style dosyaları oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz. Digital Photo Professional 3.13.20 EOS Utility 2.13.20 Picture Style Editor 1.13.20: Bu paket aşağıdaki sürüm uygulamaları içerir

EOS Dijital Çözüm Disk yazılımı Mac OS X için 29.0A (birlikte CD kullanamazsınız kullanıcılar için)
    Dosya sürümü: 29.0A
    İşletim sistem (ler): OS X v10.9, Mac OS X v10.8, Mac OS X v10.7
    Dil (ler): İngilizce, Français, Español, Italiano, Deutsch, Русский, 日本语, 한국어, 简体 中文
    Açıklama: Bu EOS Dijital Çözüm Disk Yazılımı içeren CD birlikte kullanamazsınız müşteriler için bir EOS DIGITAL yazılım paketidir. Aşağıdaki uygulamalar bu paket içinde yer almaktadır. Digital Photo Professional 3.14.0 EOS Utility 2.14.0 EOS Örnek Müzik Picture Style Editor 1.14.0 photostitch 3.2.6a ImageBrowser EX (son sürümü internet üzerinden kurulacaktır.)

EOS Dijital Çözüm Disk yazılımı Windows için 29.0A (birlikte CD kullanamazsınız kullanıcılar için)
    Dosya sürümü: 29.0A
    İşletim sistem (ler): Windows 8.1 Windows 8.1 (x64), Windows 8, Windows 8 (x64), Windows 7, Windows 7 (x64), Windows Vista, Windows Vista (x64), Windows XP
    Açıklama: Bu EOS Dijital Çözüm Disk Yazılımı içeren CD birlikte kullanamazsınız müşteriler için bir EOS DIGITAL yazılım paketidir. Aşağıdaki uygulamalar bu paket içinde yer almaktadır. Digital Photo Professional 3.14.0 EOS Utility 2.14.0 EOS Örnek Müzik Picture Style Editor 1.14.0 photostitch 3.1.23 ImageBrowser EX (son sürümü internet üzerinden kurulacaktır.)

Mac OS X için Picture Style Editor 1.13.30 Updater
    Dosya sürümü: 1.13.30
    Açıklama: Ne Resim Stilleri düzenlemek ve orijinal Picture Style dosyaları oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz.

Mac OS X için Digital Photo Professional 3.13.51 Updater
    Dosya sürümü: 3.13.51
    Açıklama: Bu yazılım özellikle RAW görüntü çekimi kullanıcılar için önerilir. Hızlı bir şekilde, düzenleme sürecini görmek ve RAW görüntüleri yazdırabilirsiniz. Orijinal görüntüleri koruyarak Ayrıca JPEG görüntüleri düzenleyebilirsiniz.

Mac OS X için EOS Utility 2.13.40 Updater
    Dosya sürümü: 2.13.40
    Açıklama: EOS Utility birlikte kamera ile iletişim kurmak için gereken tüm fonksiyonları bir araya getiren bir uygulamadır. Indirmek ve görüntüler, uzaktan çekim, ve bir EOS dijital fotoğraf makinesi bir bilgisayara bağlı her ayarın kamera kontrolü görüntüleme işlevleri entegre edilmiştir.

Mac OS X için Digital Photo Professional 3.14.15 Updater
    Dosya sürümü: 3.14.15
    Açıklama: Bu yazılım özellikle RAW görüntü çekimi kullanıcılar için önerilir. Hızlı bir şekilde, düzenleme sürecini görmek ve RAW görüntüleri yazdırabilirsiniz. Orijinal görüntüleri koruyarak Ayrıca JPEG görüntüleri düzenleyebilirsiniz.

Windows için Digital Photo Professional 3.14.15 Updater
    Dosya sürümü: 3.14.15
    İşletim sistem (ler): Windows 8.1 Windows 8.1 (x64), Windows 8, Windows 8 (x64), Windows 7, Windows 7 (x64), Windows Vista, Windows Vista (x64), Windows XP

Mac OS X için Picture Style Editor 1.14.10 Updater
    Dosya sürümü: 1.14.10
    Açıklama: Ne Resim Stilleri düzenlemek ve orijinal Picture Style dosyaları oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz.

Windows için Picture Style Editor 1.14.10 Updater
    Dosya sürümü: 1.14.10

Dosya sürümü: 2.14.0
    Açıklama: EOS Utility birlikte kamera ile iletişim kurmak için gereken tüm fonksiyonları bir araya getiren bir uygulamadır. Indirmek ve görüntüler, uzaktan çekim, ve bir EOS dijital fotoğraf makinesi bir bilgisayara bağlı her ayarın kamera kontrolü görüntüleme işlevleri entegre edilmiştir.

, Windows için EOS Utility 2.14.0 Updater
    Dosya sürümü: 2.14.0

Windows için ImageBrowser EX 1.1.0a
    Dosya sürümü: 1.1.0a
    Açıklama: ImageBrowser EX Canon'un dijital fotoğraf makineleri ve dijital kameralar için yeni bir görüntü yönetim yazılımıdır. Bu yazılım yönetmek ve kameralarla çok kolay ve kameralar ile çekilen görüntüler için arama yapar. Düzenleme, baskı ve paylaşım görüntüler için yazılımı kullanmak ediniz

ImageBrowser EX, Mac OS X için 1.1.0
    Dosya sürümü: 1.1.0
    İşletim sistem (ler): OS X v10.9, Mac OS X v10.8, Mac OS X v10.7, Mac OS X v10.6
    Açıklama: ImageBrowser EX Canon'un dijital fotoğraf makineleri ve dijital kameralar için yeni bir görüntü yönetim yazılımıdır. Bu yazılım yönetmek ve kameralarla çok kolay ve kameralar ile çekilen görüntüler için arama yapar. Düzenleme, baskı ve paylaşım görüntüler için yazılımı kullanmak ediniz.

Final Cut Pro 1.5 EOS FİLM Plugin-E1
    Dosya sürümü: 1.5
    İşletim sistem (ler): Mac OS X v10.8, Mac OS X v10.7, Mac OS X v10.6
    Açıklama: Bu eklenti uygulama EOS DIGITAL ve Final Cut Pro kullanıcıları için piyasaya sürüldü Final Cut Pro, içindir. Bu eklenti Oturum ve EOS kameralarla çekilen filmleri düzenlemek için Transfer fonksiyonunu kullanmanıza olanak sağlar.

Sanırım çok sorduğumdan dolayı bıktınız arkadaşlar.) cvp vermediğinize göre.

Alıntıları Göster
    Dostum son yerde yazdığım gibi Teknosanın azizliğine uğradım..
    Neyse bu yazıları açık söyliyim okumadım.
    Sanırım sen Canon'un sayfasından Download sekmesindekileri yazdın.
    Orada bilgisayardan canon'u yönetmek için programlar var hiç birine bakmadım açıkcası.
    " canon utility " Diye program var ben onu kullanıyorum. Bütünü makneyi kontrol edebiliyorsun. Canon'un orj kutuunda CD si var onunla yüklemen lazım. Makineyi 2,El aldın ve cd si yok diyelim. İLk olarak DLL dosyasını yüklüyorsun bu DLL sanki önceden bu programı yüklemiş gibi gösteriyor daha sonradan Canon un sitesinden güncelleme gibi yükleyebilrsin :)

• Ekran koruyucu kullanan var mı? Varsa ne öneriyorsunuz?
  • quote:

merhabalar canon40d kullanıcısıyım makinemi sattım sayılır ve artık yeni güncel bir makine almam lazım arkadaşımda 7d var ve bana çok öneriyor 2000tl verecek kendisi bana snra baktımki 70d nin garantisizi sahibindende 2150 tl para olarak mantıklı geldi fakat yine kararsız kaldım bütçem 2500 tl suanlık ne yapmamı öneririsiniz

18-135 stm lens kit ile al muhakkak. Muhteşem bir lens. Sessiz ve hızlı. Son teknoloji. Bu lens ile kendini tamamlıyor 70D
  • quote:

Ekran koruyucu kullanan var mı? Varsa ne öneriyorsunuz?

Dostum bende taplet icin var onu alip kestim ekrana gore. Son derece cizilmez ve hic endisem yok. Normal canon koruyuculari saglamdir ama hic kullanmadigim icin ne kadar saglam bolmiyorum. Tavsiyem boyle buyuk bisey alip senin yapman iletide bozulur cikar falansa kesip kullanirsin yine. Aldigim markanin sitesinde reklamlarini izledim makine ile zimpara yapiyorlar hiz bisry olmuyor. Tavsiyem oyle bisey alman :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

quote:

18-135 stm lens kit ile al muhakkak. Muhteşem bir lens. Sessiz ve hızlı. Son teknoloji. Bu lens ile kendini tamamlıyor 70D

Kesinlikle katiliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: ozphoto

quote:

Ekran koruyucu kullanan var mı? Varsa ne öneriyorsunuz?

Dostum bende taplet icin var onu alip kestim ekrana gore. Son derece cizilmez ve hic endisem yok. Normal canon koruyuculari saglamdir ama hic kullanmadigim icin ne kadar saglam bolmiyorum. Tavsiyem boyle buyuk bisey alip senin yapman iletide bozulur cikar falansa kesip kullanirsin yine. Aldigim markanin sitesinde reklamlarini izledim makine ile zimpara yapiyorlar hiz bisry olmuyor. Tavsiyem oyle bisey alman :)

60D de markasını hatırlamıyorum ama cam olan bir koruyucu kullanmıştım. Çok güzeldi fakat ekran kapanmıyordu kalın olduğu için. Bunda aynı şekilde cam kullanabilirim ama dokunmatiği nasıl etkiler bilemedim.

• Canon 70D Türkçe kullanım kılavuzunu nasıl bulabilirim?
  • Arkadaşlar Canon 70D 18-135 kit lensiyle beraber 2 gün önce aldım. Ancak video çekimi yaparken 3 saniye sonra otomatik olarak çekimi durduruyor. Acaba bu konu hakkında bana yardımcı olabilirmisiniz...
  • white24 W kullanıcısına yanıt
    Hafıza kartının yazma hızı düşük. Class 10 kart alın en az. Sıkıntı yok makinede.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.