Şimdi Ara

CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.984
Cevap
29
Favori
116.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar. makinenin vizorü yanında bulunan diyoptri ayarını aldığımdan bu yana değiştirmemiştim. Vizörde bulanıklık olmadığından dikkatimi çekmemişti. Gözlük kullanmıyorum. Diyoptri ayarı yapmamı gerektiren bir durum yok yani. Bu bakımdan diyoptriyi nötr yani 0 konumunda kullanmak istiyorum. Normalde göze göre ayarlanır. Ben bunu istemiyorum. - ya da + da değil sıfırda bulunsun istiyorum. Bu düğmenin varsayılan "0" konumu eklediğim resimdeki gibi midir? Minik çarka her hangi bir işaret koymamışlar. Tırnakların farklı olduğu konumu T işaretinin üzerine getirdim. Doğru mudur? Yanlış bir ayarda tutup gözümü zorlamak istemiyorum.
     CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LokmanHekim -- 23 Nisan 2014; 16:53:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LokmanHekim

Arkadaşlar. makinenin vizorü yanında bulunan diyoptri ayarını aldığımdan bu yana değiştirmemiştim. Vizörde bulanıklık olmadığından dikkatimi çekmemişti. Gözlük kullanmıyorum. Diyoptri ayarı yapmamı gerektiren bir durum yok yani. Bu bakımdan diyoptriyi nötr yani 0 konumunda kullanmak istiyorum. Normalde göze göre ayarlanır. Ben bunu istemiyorum. - ya da + da değil sıfırda bulunsun istiyorum. Bu düğmenin varsayılan "0" konumu eklediğim resimdeki gibi midir? Minik çarka her hangi bir işaret koymamışlar. Tırnakların farklı olduğu konumu T işaretinin üzerine getirdim. Doğru mudur? Yanlış bir ayarda tutup gözümü zorlamak istemiyorum.

saat yönünün tam tersine sonuna kadar çecir dostum. 0 konumu orası. Yani gözünün bozul olması ile orantılı 0 dan 100 e kadar değer vererek onu çevirirsin. Eğer gözünde sorun yoksa onu 0 yapıcaksın. yanı saat yonünün tam tersine sonuna kadar çevir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ozphoto

quote:

Arkadaşlar. makinenin vizorü yanında bulunan diyoptri ayarını aldığımdan bu yana değiştirmemiştim. Vizörde bulanıklık olmadığından dikkatimi çekmemişti. Gözlük kullanmıyorum. Diyoptri ayarı yapmamı gerektiren bir durum yok yani. Bu bakımdan diyoptriyi nötr yani 0 konumunda kullanmak istiyorum. Normalde göze göre ayarlanır. Ben bunu istemiyorum. - ya da + da değil sıfırda bulunsun istiyorum. Bu düğmenin varsayılan "0" konumu eklediğim resimdeki gibi midir? Minik çarka her hangi bir işaret koymamışlar. Tırnakların farklı olduğu konumu T işaretinin üzerine getirdim. Doğru mudur? Yanlış bir ayarda tutup gözümü zorlamak istemiyorum.

saat yönünün tam tersine sonuna kadar çecir dostum. 0 konumu orası. Yani gözünün bozul olması ile orantılı 0 dan 100 e kadar değer vererek onu çevirirsin. Eğer gözünde sorun yoksa onu 0 yapıcaksın. yanı saat yonünün tam tersine sonuna kadar çevir :)

Selam
    Daha yeni 18-135 kit lensimi taktım.). Yanlız dikkatimi çeken neden otomatik olarak zoomlama yaptıramıyorum yani uzaklaştırıp yakınlaştıramıyorum bunu hiç bir düğme ile yapamadım yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet, başta sizin dediğiniz konumda duruyormuş zaten. Ben değiştirip resimdeki pozisyona getirmiştim. İyi ki sormuşum. Meğer doğru olan ayarı bozup yanlış ayarda kullanacakmışım. Tekrar dediğiniz gibi önceki ayara getiriyorum. Çok teşekkür ederim yardımınız için.
  • Balıkesir/Değirmenboğazı

Canon EOS 70D
    Canon EF-S 15-85mm f3.5-5.6 is usm
    F:5,6
    Enst.1/250
    İso:100
    Odak:85mm
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper73

merhaba.
    bende canon eos 70d 18-135 stm ve 50mm f:1.8 alarak aranıza katıldım.

yanlız 70d lerde yeni ortaya çıkan bir sorundan bahsetmek istiyorum.
    şöyleki;

70d ile kullanılan hızlıı lenlerde yani f:1.8 ,f:2.8,f:1.4 v.s vizörden merkez noktalı autofocusla resim çektiğinizde netleme sorunu oluyor.
    yani flu çıkıyor.

ancak ilginç olan lifeviewden aynı kareyi çektiğinizde süper net çıkıyor.

18-135 stm lenle aynı kare daha net çekiyor.
    örnek olarak 50mm f:1.8 lensle tesadüfen farkettim 700d ile çektiğim kareleri ayn mesafeden aynı değerler ile 70d ninkilerde netleme sorunu var.

başka bir 50 mm ile deneme yaptım ondada aynı sorun. ve araştırayımd edim

maalesef araştırmalar sonunda yurtdışında da bu dertten muzdarip çok kullanıcı olduğunu gördüm.

linkler burda.
    http://www.dpreview.com/forums/post/52195739
    http://www.canonrumors.com/forum/index.php?topic=19673.0
    http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=1354075

videolar

http://www.youtube.com/watch?v=XUUxpneyGsY
    http://www.youtube.com/watch?v=cA6JnzYSDJE
    http://www.youtube.com/watch?v=ZOt5-AInuEE

anlicanız 4000 tl lik büyük bir kazık yedik. canona mail attım hala cevap yok. firmware güncellemesi de yok :((
    düşünün 4000 tl lik makina aldık yanına 2000 tl lik lens alıyorsunuz f:1.4 olan ve otomatik netlemede sorun çkıyor.

eğer sizde ki üstte mesajda gördüm canon f:2.8 lens kullanıyorsunuz kesin sizded netleme sorun vardır..

Günaydın

bende dün 60D den 70d ye geçiş yaptım. Body ile birlikte Sigma 18-35 f1.8 aldım. Maalesef aynı sorun ve bende de var. Vizör den odaklama ile çekilen fotolar daha yakın objeleri netliyor. Ama live view ile çekilenlerde sorun yok.

Bugün aldığım yere geri götürüp başka body ile deneme yapmak istiyorum. Sonuçları buraya yazarım.

Ek: Sorunun anlaşılması için bazı resimler ekliyorum. Net olmayan fotolar vizörden çekildi. Diğerleri live view dan odaklanarak çekildi. Vizörden çekilirken orta odak noktası sabitlenerek çekildi. İkinci sette kola kutusu odaklanmıştır.
     CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahirzora -- 24 Nisan 2014; 11:28:42 >

• body değişiminde de düzelmez.
    hernedense hızlı lenslerde makina tırtlıyor.
    illa micro ayar yapmak gerekli.

700d kullandım hiç böle bişeyle karşılaşmadım.

bu arada 18-135 stm lensdede bu sorun var ama diyafram 3.5 den başladığı için ince odal mümkün değil o yüzden kurtarıyor.
  • Aslında benim anlamaya çalıştığımda bu. Tüm 70D'lerde bu sorun var mı? Eğer varsa MFA ile ne kadar düzeldiğine bakıcam. Ama her body de bu tarz sorun yoksa doğru çalışanını bulucam. Ama hayyamda bu sorunu duyan yok. Sorunlu body lerde çoğunlukla Almanya'da çıkmış. Bu yüzden ilk aldığımda ayrıntılı test etmedim. Ama dediğim gibi çok can sıkıcı bir durum. Bu kadar yüksek meblağlar ödeyip istediğin gibi kullanamamak.

Netten çok fazla araştırdım önerilen çözümlerin çoğu farklı sorunlar için uygulanan çözümler yada kullanıcı hatası olduğunu ima eden cevaplar. Gerçek bir çözüme şu ana kadar rastlamadım.

Sizinde elinizde f1.8 yada daha düşük değerli bir lens varsa deneyip sonuçları bizimle paylaşabilir misiniz? Yampanız gereken yaklaşık 5 metre yada daha uzakta olan bir objeyi önce vizörden sonrada live view ile netleyerek çekim yapmanız ve sonuçları karşılaştırmanız. Bu şekilde bu sorun münferit mi yoksa genel bir sorunmu bir yorum yapabiliriz.

Şimdiden vakit ayıranlara teşekkürler.

• Maalesef 70-200 f2.8de bende de sorun var. Sanırım genel bir sorun. İnşallah bir kaç ay içerisinde bu sorundan dolayı yeni yazılım gelir. Micro adjust ayarı yaptım ama ne kadar yapabildim bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nazmikose -- 24 Nisan 2014; 16:54:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rize53

quote:

quote:

Selam
    Daha yeni 18-135 kit lensimi taktım.). Yanlız dikkatimi çeken neden otomatik olarak zoomlama yaptıramıyorum yani uzaklaştırıp yakınlaştıramıyorum bunu hiç bir düğme ile yapamadım yardımcı olursanız sevinirim.

sen şaka yapmıyorsan şayet ben şaka yapayım:
    sen birine ver o makinayı...

• quote:

Orijinalden alıntı: ahirzora

Aslında benim anlamaya çalıştığımda bu. Tüm 70D'lerde bu sorun var mı? Eğer varsa MFA ile ne kadar düzeldiğine bakıcam. Ama her body de bu tarz sorun yoksa doğru çalışanını bulucam. Ama hayyamda bu sorunu duyan yok. Sorunlu body lerde çoğunlukla Almanya'da çıkmış. Bu yüzden ilk aldığımda ayrıntılı test etmedim. Ama dediğim gibi çok can sıkıcı bir durum. Bu kadar yüksek meblağlar ödeyip istediğin gibi kullanamamak.

Netten çok fazla araştırdım önerilen çözümlerin çoğu farklı sorunlar için uygulanan çözümler yada kullanıcı hatası olduğunu ima eden cevaplar. Gerçek bir çözüme şu ana kadar rastlamadım.

Sizinde elinizde f1.8 yada daha düşük değerli bir lens varsa deneyip sonuçları bizimle paylaşabilir misiniz? Yampanız gereken yaklaşık 5 metre yada daha uzakta olan bir objeyi önce vizörden sonrada live view ile netleyerek çekim yapmanız ve sonuçları karşılaştırmanız. Bu şekilde bu sorun münferit mi yoksa genel bir sorunmu bir yorum yapabiliriz.

ben
    50mmf1.8
    40mm f2.8STM
    18-135STM
    Helios 58mm f2 (M42 adaptörü ile) vizörden manuel netleme ile
    denedim pek bir sorun yaşamıyorum. STM lensleri MFA ile mükemmel hale getirdim, +5 ve +10 yeterli oldu...

• quote:

Orijinalden alıntı: Alehar

quote:

quote:

quote:

Selam

sen şaka yapmıyorsan şayet ben şaka yapayım:
    sen birine ver o makinayı...

DAHA ÖNCE YAZDIKLARIMI OKURSAN ŞAKA YAPMADIĞIMI ANLARSIN.

PARASINI VERENE TABİKİ VERİRİRM MAKİNAYI:)

BURDAN DUYURAYIM BARİ 1-2 SAAT ÖZEL DERS ALMAK İSTİYORUM İSTANBULDAYIM İŞİ BİLEN İLGİLENEN ÜSDATLAR VARSA GÖRÜŞEBİLİRİZ.)
    @ozphoto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rize53 -- 24 Nisan 2014; 23:16:55 >

• http://www.youtube.com/watch?v=Pjef8w5I7VY

BU VİDEO DA ADAMIN ZOOM LAMA YAPTIĞINI GÖRDÜM...
  • BU YAZILIMLARDAN HANGİSİ NE İŞE YARAR BKULLANAN VARMI ?

EOS Dijital Çözüm Disk yazılımı Mac OS X için 28.2A (birlikte CD kullanamazsınız kullanıcılar için)
    Dosya sürümü: 28.2A
    İşletim sistem (ler): Mac OS X v10.6
    Dil (ler): İngilizce, Français, Español, Italiano, Deutsch, Русский, 日本语, 한국어, 简体 中文
    Açıklama: "EOS Dijital Çözüm Disk Yazılım" uygulamaları "Digital Photo Professional", "EOS Utility" ve PC'ye paketi yüklemek için birlikte CD'yi kullanamazsınız kullanıcılar için adanmış "Picture Style Editor" içeren bir yazılım paketidir. Digital Photo Professional: Bu yazılım özellikle RAW görüntü çekimi kullanıcılar için önerilir. Hızlı bir şekilde, düzenleme sürecini görmek ve RAW görüntüleri yazdırabilirsiniz. Orijinal görüntüleri koruyarak Ayrıca JPEG görüntüleri düzenleyebilirsiniz. EOS Utility: Bir bilgisayara bağlı kamera ile, EOS Utility hala fotoğraf ve bilgisayara kamera ile çekilen film aktarmanızı sağlar. Ayrıca, çeşitli kamera ayarlarını ve kameraya bağlı bilgisayar ile uzaktan çekim yapmak için bu yazılımı kullanabilirsiniz. Picture Style Editor: Ne Resim Stilleri düzenlemek ve orijinal Picture Style dosyaları oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz. Digital Photo Professional 3.13.20 EOS Utility 2.13.20 Picture Style Editor 1.13.20: Bu paket aşağıdaki sürüm uygulamaları içerir

EOS Dijital Çözüm Disk yazılımı Mac OS X için 29.0A (birlikte CD kullanamazsınız kullanıcılar için)
    Dosya sürümü: 29.0A
    İşletim sistem (ler): OS X v10.9, Mac OS X v10.8, Mac OS X v10.7
    Dil (ler): İngilizce, Français, Español, Italiano, Deutsch, Русский, 日本语, 한국어, 简体 中文
    Açıklama: Bu EOS Dijital Çözüm Disk Yazılımı içeren CD birlikte kullanamazsınız müşteriler için bir EOS DIGITAL yazılım paketidir. Aşağıdaki uygulamalar bu paket içinde yer almaktadır. Digital Photo Professional 3.14.0 EOS Utility 2.14.0 EOS Örnek Müzik Picture Style Editor 1.14.0 photostitch 3.2.6a ImageBrowser EX (son sürümü internet üzerinden kurulacaktır.)

EOS Dijital Çözüm Disk yazılımı Windows için 29.0A (birlikte CD kullanamazsınız kullanıcılar için)
    İşletim sistem (ler): Windows 8.1 Windows 8.1 (x64), Windows 8, Windows 8 (x64), Windows 7, Windows 7 (x64), Windows Vista, Windows Vista (x64), Windows XP
    Açıklama: Bu EOS Dijital Çözüm Disk Yazılımı içeren CD birlikte kullanamazsınız müşteriler için bir EOS DIGITAL yazılım paketidir. Aşağıdaki uygulamalar bu paket içinde yer almaktadır. Digital Photo Professional 3.14.0 EOS Utility 2.14.0 EOS Örnek Müzik Picture Style Editor 1.14.0 photostitch 3.1.23 ImageBrowser EX (son sürümü internet üzerinden kurulacaktır.)

Mac OS X için Picture Style Editor 1.13.30 Updater
    Dosya sürümü: 1.13.30
    Açıklama: Ne Resim Stilleri düzenlemek ve orijinal Picture Style dosyaları oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz.

Mac OS X için Digital Photo Professional 3.13.51 Updater
    Dosya sürümü: 3.13.51
    Açıklama: Bu yazılım özellikle RAW görüntü çekimi kullanıcılar için önerilir. Hızlı bir şekilde, düzenleme sürecini görmek ve RAW görüntüleri yazdırabilirsiniz. Orijinal görüntüleri koruyarak Ayrıca JPEG görüntüleri düzenleyebilirsiniz.

Mac OS X için EOS Utility 2.13.40 Updater
    Dosya sürümü: 2.13.40
    Açıklama: EOS Utility birlikte kamera ile iletişim kurmak için gereken tüm fonksiyonları bir araya getiren bir uygulamadır. Indirmek ve görüntüler, uzaktan çekim, ve bir EOS dijital fotoğraf makinesi bir bilgisayara bağlı her ayarın kamera kontrolü görüntüleme işlevleri entegre edilmiştir.

Mac OS X için Digital Photo Professional 3.14.15 Updater
    Dosya sürümü: 3.14.15
    Açıklama: Bu yazılım özellikle RAW görüntü çekimi kullanıcılar için önerilir. Hızlı bir şekilde, düzenleme sürecini görmek ve RAW görüntüleri yazdırabilirsiniz. Orijinal görüntüleri koruyarak Ayrıca JPEG görüntüleri düzenleyebilirsiniz.

Windows için Digital Photo Professional 3.14.15 Updater
    İşletim sistem (ler): Windows 8.1 Windows 8.1 (x64), Windows 8, Windows 8 (x64), Windows 7, Windows 7 (x64), Windows Vista, Windows Vista (x64), Windows XP

Mac OS X için Picture Style Editor 1.14.10 Updater
    Dosya sürümü: 1.14.10
    Açıklama: Ne Resim Stilleri düzenlemek ve orijinal Picture Style dosyaları oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz.

Windows için Picture Style Editor 1.14.10 Updater

Dosya sürümü: 2.14.0
    Açıklama: EOS Utility birlikte kamera ile iletişim kurmak için gereken tüm fonksiyonları bir araya getiren bir uygulamadır. Indirmek ve görüntüler, uzaktan çekim, ve bir EOS dijital fotoğraf makinesi bir bilgisayara bağlı her ayarın kamera kontrolü görüntüleme işlevleri entegre edilmiştir.

, Windows için EOS Utility 2.14.0 Updater

Windows için ImageBrowser EX 1.1.0a
    Dosya sürümü: 1.1.0a
    Açıklama: ImageBrowser EX Canon'un dijital fotoğraf makineleri ve dijital kameralar için yeni bir görüntü yönetim yazılımıdır. Bu yazılım yönetmek ve kameralarla çok kolay ve kameralar ile çekilen görüntüler için arama yapar. Düzenleme, baskı ve paylaşım görüntüler için yazılımı kullanmak ediniz

ImageBrowser EX, Mac OS X için 1.1.0
    Dosya sürümü: 1.1.0
    İşletim sistem (ler): OS X v10.9, Mac OS X v10.8, Mac OS X v10.7, Mac OS X v10.6
    Açıklama: ImageBrowser EX Canon'un dijital fotoğraf makineleri ve dijital kameralar için yeni bir görüntü yönetim yazılımıdır. Bu yazılım yönetmek ve kameralarla çok kolay ve kameralar ile çekilen görüntüler için arama yapar. Düzenleme, baskı ve paylaşım görüntüler için yazılımı kullanmak ediniz.

Final Cut Pro 1.5 EOS FİLM Plugin-E1
    Dosya sürümü: 1.5
    İşletim sistem (ler): Mac OS X v10.8, Mac OS X v10.7, Mac OS X v10.6
    Açıklama: Bu eklenti uygulama EOS DIGITAL ve Final Cut Pro kullanıcıları için piyasaya sürüldü Final Cut Pro, içindir. Bu eklenti Oturum ve EOS kameralarla çekilen filmleri düzenlemek için Transfer fonksiyonunu kullanmanıza olanak sağlar.

• quote:

http://www.youtube.com/watch?v=Pjef8w5I7VY

BU VİDEO DA ADAMIN ZOOM LAMA YAPTIĞINI GÖRDÜM...

lifeview de netlemenin nasıl olduğunu görmen için sağ üst koşedeki düğmeler ile yapıyorsun.
    daha çok manual netlemede kullanılır. yani optik zoom değil
  • merhabalar canon40d kullanıcısıyım makinemi sattım sayılır ve artık yeni güncel bir makine almam lazım arkadaşımda 7d var ve bana çok öneriyor 2000tl verecek kendisi bana snra baktımki 70d nin garantisizi sahibindende 2150 tl para olarak mantıklı geldi fakat yine kararsız kaldım bütçem 2500 tl suanlık ne yapmamı öneririsiniz
  • Arkadaşlar 55-250 lens ile macro çekim nasıl yapılıyor ?
    Ben SNC modundan Macroyu seçiyorum ve lensi 250mm getiriyorum. Otomatik netleme yaptığı noktaya kadar uzaklaşıyorum fakat bir türlü istediğim şekilde çekemiyorum..(mesela papatyanın sarı kısmı) Oysa lens özelliğinde macro ibaresi var.. Bunun başka bir çekim tekniği mi var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokok0 -- 26 Nisan 2014; 11:38:30 >
  • quote:

BU YAZILIMLARDAN HANGİSİ NE İŞE YARAR BKULLANAN VARMI ?

EOS Dijital Çözüm Disk yazılımı Mac OS X için 28.2A (birlikte CD kullanamazsınız kullanıcılar için)
    Dosya sürümü: 28.2A
    Açıklama: "EOS Dijital Çözüm Disk Yazılım" uygulamaları "Digital Photo Professional", "EOS Utility" ve PC'ye paketi yüklemek için birlikte CD'yi kullanamazsınız kullanıcılar için adanmış "Picture Style Editor" içeren bir yazılım paketidir. Digital Photo Professional: Bu yazılım özellikle RAW görüntü çekimi kullanıcılar için önerilir. Hızlı bir şekilde, düzenleme sürecini görmek ve RAW görüntüleri yazdırabilirsiniz. Orijinal görüntüleri koruyarak Ayrıca JPEG görüntüleri düzenleyebilirsiniz. EOS Utility: Bir bilgisayara bağlı kamera ile, EOS Utility hala fotoğraf ve bilgisayara kamera ile çekilen film aktarmanızı sağlar. Ayrıca, çeşitli kamera ayarlarını ve kameraya bağlı bilgisayar ile uzaktan çekim yapmak için bu yazılımı kullanabilirsiniz. Picture Style Editor: Ne Resim Stilleri düzenlemek ve orijinal Picture Style dosyaları oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz. Digital Photo Professional 3.13.20 EOS Utility 2.13.20 Picture Style Editor 1.13.20: Bu paket aşağıdaki sürüm uygulamaları içerir

EOS Dijital Çözüm Disk yazılımı Mac OS X için 29.0A (birlikte CD kullanamazsınız kullanıcılar için)
    Açıklama: Bu EOS Dijital Çözüm Disk Yazılımı içeren CD birlikte kullanamazsınız müşteriler için bir EOS DIGITAL yazılım paketidir. Aşağıdaki uygulamalar bu paket içinde yer almaktadır. Digital Photo Professional 3.14.0 EOS Utility 2.14.0 EOS Örnek Müzik Picture Style Editor 1.14.0 photostitch 3.2.6a ImageBrowser EX (son sürümü internet üzerinden kurulacaktır.)

EOS Dijital Çözüm Disk yazılımı Windows için 29.0A (birlikte CD kullanamazsınız kullanıcılar için)
    Açıklama: Bu EOS Dijital Çözüm Disk Yazılımı içeren CD birlikte kullanamazsınız müşteriler için bir EOS DIGITAL yazılım paketidir. Aşağıdaki uygulamalar bu paket içinde yer almaktadır. Digital Photo Professional 3.14.0 EOS Utility 2.14.0 EOS Örnek Müzik Picture Style Editor 1.14.0 photostitch 3.1.23 ImageBrowser EX (son sürümü internet üzerinden kurulacaktır.)

Mac OS X için Picture Style Editor 1.13.30 Updater
    Dosya sürümü: 1.13.30

Mac OS X için Digital Photo Professional 3.13.51 Updater
    Dosya sürümü: 3.13.51

Mac OS X için EOS Utility 2.13.40 Updater
    Dosya sürümü: 2.13.40

Mac OS X için Digital Photo Professional 3.14.15 Updater

Windows için Digital Photo Professional 3.14.15 Updater

Mac OS X için Picture Style Editor 1.14.10 Updater

Windows için Picture Style Editor 1.14.10 Updater

, Windows için EOS Utility 2.14.0 Updater

Windows için ImageBrowser EX 1.1.0a
    Dosya sürümü: 1.1.0a
    Açıklama: ImageBrowser EX Canon'un dijital fotoğraf makineleri ve dijital kameralar için yeni bir görüntü yönetim yazılımıdır. Bu yazılım yönetmek ve kameralarla çok kolay ve kameralar ile çekilen görüntüler için arama yapar. Düzenleme, baskı ve paylaşım görüntüler için yazılımı kullanmak ediniz

ImageBrowser EX, Mac OS X için 1.1.0
    Dosya sürümü: 1.1.0
    İşletim sistem (ler): OS X v10.9, Mac OS X v10.8, Mac OS X v10.7, Mac OS X v10.6
    Açıklama: ImageBrowser EX Canon'un dijital fotoğraf makineleri ve dijital kameralar için yeni bir görüntü yönetim yazılımıdır. Bu yazılım yönetmek ve kameralarla çok kolay ve kameralar ile çekilen görüntüler için arama yapar. Düzenleme, baskı ve paylaşım görüntüler için yazılımı kullanmak ediniz.

Final Cut Pro 1.5 EOS FİLM Plugin-E1
    Dosya sürümü: 1.5
    İşletim sistem (ler): Mac OS X v10.8, Mac OS X v10.7, Mac OS X v10.6
    Açıklama: Bu eklenti uygulama EOS DIGITAL ve Final Cut Pro kullanıcıları için piyasaya sürüldü Final Cut Pro, içindir. Bu eklenti Oturum ve EOS kameralarla çekilen filmleri düzenlemek için Transfer fonksiyonunu kullanmanıza olanak sağlar.

Sanırım çok sorduğumdan dolayı bıktınız arkadaşlar.) cvp vermediğinize göre.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alehar

quote:

Orijinalden alıntı: ahirzora

Aslında benim anlamaya çalıştığımda bu. Tüm 70D'lerde bu sorun var mı? Eğer varsa MFA ile ne kadar düzeldiğine bakıcam. Ama her body de bu tarz sorun yoksa doğru çalışanını bulucam. Ama hayyamda bu sorunu duyan yok. Sorunlu body lerde çoğunlukla Almanya'da çıkmış. Bu yüzden ilk aldığımda ayrıntılı test etmedim. Ama dediğim gibi çok can sıkıcı bir durum. Bu kadar yüksek meblağlar ödeyip istediğin gibi kullanamamak.

ben
    50mmf1.8
    40mm f2.8STM
    18-135STM
    Helios 58mm f2 (M42 adaptörü ile) vizörden manuel netleme ile
    denedim pek bir sorun yaşamıyorum. STM lensleri MFA ile mükemmel hale getirdim, +5 ve +10 yeterli oldu...

Öncelikle cevap için teşekkürler.

Bahsettiğim gün aldığım yere gittim. İlk aldığım makina ile orda deneme yaptık. Sorun olduğunu onlarda gördü. Sonrasında önce garantili bir makina denedik. Onda sorun yoktu. Sonrasında yurt dışı başka bir makina geldi, onu denedim onda da sorun yoktu. Bende ikinci gelen yurt dışı makinayı aldım ve eve gittim. Fakat eve gelene kadar yaptığım çekimlerde giderek artan bir bozulma oldu. Yada ben orada sorunu fark edemedim. Sonuç olarak ertesi gün makinayı iade etmeye karar vermiştim ki sizin mesajı okudum ve MFA yapmaya karar verdim. MFA ile sorun halloldu gözüküyor.

Şimdi makina ve lense alışmaya çalışıyorum. Bunca senedir (yaklaşık 3 sene) Tamron 18-270mm f/3.5-6.3 di ii vc pzd ile düşük ışıkta çektiğim eziyete yanıyorum :). Bu zamanda düşük ışık ve yetersiz f değeri ile ne enstantaneler kaçırdığımı düşününce açıkçası üzülüyorum.

• selam arkadaşlar. ben de bu makineyi video konusundaki başarısından dolayı almak istiyordum. dokunarak odağı değiştirmesi diyalog çekimlerinde işime yarar diye düşündüm. ama fotoğraf çekmeyi ve açık diyaframlı seri lensleri kullanmayı da seviyorum. fotoğrafta vizöre alışkınım ekran kullanmayı pek seveceğimi düşünmüyorum. bahsettiğiniz bu lense göre ayar olayı her lens için tak çıkar yaptığımızda yeniden mi ayarlanıyor ? Sorunu tamamen mi çözüyor ?
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.