Şimdi Ara

Canon EOS 700D KULLANICILARI PAYLAŞIM GRUBU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
584
Cevap
12
Favori
29.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Canon EOS 700D KULLANICILARI PAYLAŞIM GRUBU
    No Photo by ArowCoLT, on Flickr

• 50 mm 1.8 f2.0 iso640 1/100
    Difference by ArowCoLT, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 13 Eylül 2014; 2:14:05 >

• 50 mm 1.8 ile dün çektiğim bir fotoğraf

Barış Manço Vapuru by ArowCoLT, on Flickr

• Canon EOS 700D 50mm f1.8 II EXIF f2.8 1/320 ISO100

Boy by ArowCoLT, on Flickr

• Merhaba arkadaşlar bende 700d siparişimi verdim ve burayı favorilerime eklemek istiyorum.
    Konuyu eskiden 650d kullanıcıları olan başlıktan takip ediyordum artık buradan da takip edicem.

Herkese bol fotoğraflı günler.
  • conq_34 kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldin Hayırlı olsun, kaça aldın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Hoşgeldin Hayırlı olsun, kaça aldın?

teşekkür ediyorum hocam hoşbulduk bende heralde seninle aynı yerden aldım n11 den çekti indirimdi kupondu derken cazipshop diye bir firma aynı zamanda sirkeci de dükkanı var 1455.84 TL ye denk geliyor. çanta gönderiyormuş ama küçük falan diyen var ama hafıza kartına ait birşey göremedim.
    Ben Gül Colordan almıştım, şu anda n11 de satışı yok, Canon 100EG çanta ve 16GB Verbatim Class 10 hafıza kartı ile birlikte 1540 liraya gelmişti, hediyeleri düşersek yaklaşık aynı fiyat gibi, hayırlı olsun, güzel fotoğraflarını bekliyoruz.
  • teşekkür ediyorum hocam inşallah. Bende 16 veya 32 gb class 10 hafıza kartı alacağım muhtemelen. Çantada işe yararsa kullanırım olmazsa başka bir çanta kullanırım siz 100eg den memnun kaldınız mı hacim olarak falan.

Gül colorda n11 de baktım bulamadım kapattı heralde dükkanı :)
    100EG tip olarak güzel ve büyüklük olarak yeterli gibi, 2 lens için bir tarafında boşluk bıraktıktan sonra; 18-55 le dikine, 50mm lens ile düz olarak sığıyor. Öndeki cebede dört tane kutulu filtreyi, bir adet lens adaptörü ve lens kapağını sığdırdım. 18-135 yada daha uzun bir zoom lensle nasıl sığar bilemiyorum. Tek kötü tarafı omuz askılığını bir garip yapmışlar, omuz destek kısmı oval kesimli, bana pek rahat gelmedi, ilk fırsatta başka bir askı uydurmayı düşünüyorum.
  • teşekkür ediyorum hocam 18-135 gibi uzun ve biraz pahalı lensi şimdilik değil sonra almayı düşünüyorum. o zaman bu çanta işimi görür çünkü fiyatı makul. Birde Antares crafter sırt çantası falan var ama hiç kullanmadım incelemiştim biraz.
    Crafter Design Antares daha kullanışlı bir çantaya benziyor, daha geniş ve tek omuzdan askılı belden bağlamalı, sırt çantasına alışıksan alınabilir.
  • Hocam sana birşey danışmak istiyorum ürün geldi teslim aldım fakat bu online exif view gibi site programları kullanarak seri noyu kontrol ettim bir sitede farklı makinenin üzerindekinden diğer sitede ise bu ilk sitedeki numaraya tanımsız diyor ben anlayamadım. Sen böyle bir karşılaştırma yaptın mı veya seri noyu nereden kontrol ettirebilirim?

Kutu içinden 1 adet fotokopi türkçe kullanım klavuzu ingilizce rebel t5i klavuz ve diğer aparatlar tam kutu üstündeki ve makinanın altındaki seri nolar aynı. Yalnız lenstedki seri no 1 rakamın yarısı silinmiş.

Makinanın çektiği fotolara baktım videoya baktım bi problem yok tahminimce tamir görüp seri nosu değişen bir ürün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: conq_34

Hocam sana birşey danışmak istiyorum ürün geldi teslim aldım fakat bu online exif view gibi site programları kullanarak seri noyu kontrol ettim bir sitede farklı makinenin üzerindekinden diğer sitede ise bu ilk sitedeki numaraya tanımsız diyor ben anlayamadım. Sen böyle bir karşılaştırma yaptın mı veya seri noyu nereden kontrol ettirebilirim?

Kutu içinden 1 adet fotokopi türkçe kullanım klavuzu ingilizce rebel t5i klavuz ve diğer aparatlar tam kutu üstündeki ve makinanın altındaki seri nolar aynı. Yalnız lenstedki seri no 1 rakamın yarısı silinmiş.

Makinanın çektiği fotolara baktım videoya baktım bi problem yok tahminimce tamir görüp seri nosu değişen bir ürün mü?

Opanda Exif programı ile makinenin altında yazan seri no ile fotoğraflara işlenen seri noyu karşılaştırdım, tutuyor.

http://opanda.com/en/download/IExif_2.3_en.exe

programı linkten indirip makinenin çektiği Jpg bir fotoğrafın exif bilgilerinden A431 satırından makinenin seri nosuna ulaşabilirsin. Altındaki ile tutyorsa sorun yok demektir. Objektifinkine hiç bakmadım.

• http://www.eosmsg.com/

buradan da eosmsg programını indirip shutter count u kontrol edebilirsin. Usb kablo ile bilgisayara bağlaman gerekecek. Bu arada makinen hayırlı olsun, güle güle kullan, güzel fotoğraflarını bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 17 Eylül 2014; 23:58:29 >
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    teşekkür ediyorum seri nolar farklı malesef bilmiyorum geri göndereyim mi? Shutter count çince heralde kuramadım ama. denerim onuda.
    Araştırma yaparken Gül Color'dan alıpta seri no farklı çıkan birine rastlamıştım, cihazı değiştirdiklerini yazıyordu. Telefon açıp bir görüş istersen, bakalım ne diyecekler. EOSMSG programında ortada İngilizce seçenek tuşu var, sonra makineyi bağlayıp soldaki Camera Para tuşuna basınca bilgiler geliyor.
  • bugün telefon görüşmeleri yaptım ithalatçı firmayla görüştüm shutter count a bak dedi eğer farklıysa iade alayım dedi diğer türlü bir sıkıntı olmaz demişti ama hocam ben iade etmeyi düşünüyorum. senin programlada baktım shuttera sağol çektiklerimle tutuyor ama seri no farklı neden farklı diye soruyorum kendime herşeyi değiştirebiliyorlar shutter ı bile değişmişler ki sıfır olmuş benim dün çektiklerim var sadece ama seri no hayret ettim nasıl o işi yapamamışlar yani:)
    Yabancı forumlara biraz göz attım, sıfırlanmış makinelerde seri no tutmama durumu olabiliyormuş, fakat o cihazların kutusuda farklı oluyor, renksiz fotoğrafsız saman kağıdı renginde. İçine sinmediyse iade et gitsin.
  • 200mm rus malı tele ile çektim f5.6 1/250 iso100

Istanbulian Dove by ArowCoLT, on Flickr

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.