Şimdi Ara

Canon EOS 700D KULLANICILARI PAYLAŞIM GRUBU (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
584
Cevap
12
Favori
29.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 700 d ye kavuştum. Makina konusunda yeniyim. bol bol inceleme videoları izliyorum. sizlerden de kullanma önerisi olan olursa dinlerim.
    ayrıca 18.55mm lens dışında herkes 50mm lens öneriyor.
    canon dışında yongnuo diye bir lens daha buldum. kullanan ya da fikri olan var mı.
    çok teşekkr ederim.
  • Hayırlı olsun, Yongnuo 50mm Canon 50mm f1.8 II nin kopyası ve bildiğim kadarıyla keskinlik olarak zayıf bir lens. Canon 50mm zaten ucuz bir lens bence maceraya hiç gerek yok. Eğer bokeh beklentin yoksa EFS 24mm f2.8 pancake lens açı olarak çok daha kullanışlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Hayırlı olsun, Yongnuo 50mm Canon 50mm f1.8 II nin kopyası ve bildiğim kadarıyla keskinlik olarak zayıf bir lens. Canon 50mm zaten ucuz bir lens bence maceraya hiç gerek yok. Eğer bokeh beklentin yoksa EFS 24mm f2.8 pancake lens açı olarak çok daha kullanışlı.

Çok teşekkür ederim "ARroWCoLT".
    Başlangıç olarak 50mm Canon lens şart gibi.Risk almaya gerek yok.
  • Merhaba arkadaşlar. Ben de 650d makinemi satıp 700d aldım. IS STM lens ile birlikte. Ancak bir sorunum var. Otomatik modda gündüz ışığında da çeksem, flaşlı da çeksem ışık ayarını yapamıyor ve simsiyah fotoğraflar çıkıyor. Ama bunu sadece vizörden çekerken yapıyor. Görüntüyü ekrana alıp çekim yaptığımda ışık şartlarına göre otomatik ayar yapıyor ve olması gerektiği gibi çıkıyor fotoğraflar. Vizördeyken belli bir shutter speed ve ISO'ya sabitliyor ve değişmiyor (örneğin ISO:600, shutter speed:100). Böyle bir sorun yaşayan var mı? Neler yapabiliriz?

Not: Cihaz yeni olup son firmware yüklüdür. Yurtdışından aldığım için garantiye veremiyorum.
  • Beyler merhaba,

bende de 700D ve yanında 10-18 Geniş açı, 50 mm 1,8 lens var fakat renkler beni tatmin etmiyor. Jpeg RAW denemediğim kalmadı illa ki fotoğraflara müdahale etmem gerekiyor shop ile. Siz hangi ayarları kullanıyorsunuz?
  • Resim modlarından kendi zevkinize göre ayar yapabilirsiniz, Kullanıcı 1 vs kaydedip o şekilde kullanırsanız jpg çıktıları çok daha tatminkar olacaktır.
  • onur031 kullanıcısına yanıt
    Hangi modda kullanıyorsunuz? ISO 600 diyince sanki Auto mod gibi geldi. Auto benim hiç kullanmadığım bir mod, ancak kullanma kılavuzuna göre Liveview da çekim yaparken ekranda sahne seçimleri çıkması gerekiyormuş.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    resim modu dediğiniz nedir? açar mısınız? öyle bir mod yok diye biliyorum.
  • Canlı Siyah-Beyaz vs artı kendin ayarlayaildiğin Kullanıcı 1, Kullanıcı 2 modları var. Cihazın kullanma kılavuzu var mı?
    Anladım fakat onlar otomatik çekimde var diye biliyorum ben manual modda kullanıyorum manuel modda onlara müdahale edilmiyor bildiğim kadarı ile
  • Sadece Raw çekerken işe yaramaz, tüm Jpg çekimlerinde kullanabilirsin.
  • Arkadaşlar bu ürünü almayı düşünen varsa ilanıma bakabilir alınabilecek en kaliteli lens kitiyle satıyorum .

Çektiğim fotolar;

https://www.flickr.com/photos/146589468@N03/
  •  Canon EOS 700D KULLANICILARI PAYLAŞIM GRUBU
    Underground 16 by ARroWCoLT, on Flickr

• S.a Arkadaşlar bende 700d kullanıcısı olarak katılmaktayım .lensteki Stm nedir acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrhmseker

S.a Arkadaşlar bende 700d kullanıcısı olarak katılmaktayım .lensteki Stm nedir acaba ?

daha sessiz odaklanma yapıyorlar STM ler. Özellikle video kaydında önemli bir sorun oluyordu klenslerin odaklanma sesleri falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

Orijinalden alıntı: ibrhmseker

S.a Arkadaşlar bende 700d kullanıcısı olarak katılmaktayım .lensteki Stm nedir acaba ?

daha sessiz odaklanma yapıyorlar STM ler. Özellikle video kaydında önemli bir sorun oluyordu klenslerin odaklanma sesleri falan.

Teşekkür ederim bilgilendirme için sağolun
  • pridedawson P kullanıcısına yanıt
    hocam çektiğiniz lens 18-55 mi acaba ?
    Merhaba. Auto moddayken bu sorun var. Manuelde istediğimi yapabiliyorum. Auto modda da sadece vizörden çekim yaparken sorun çıkarıyor. Ekrandan çekimde o da normal. Çözemedim bir türlü bu sorunu.
  • arkadaşlar
    canon 700d 18-135mm stm almayı düşünüyorum ne kadara alırsam zarar etmem. dün vatanda 2750tl ye kadar düşmüştü sizce o fiyata alınır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

arkadaşlar
    canon 700d 18-135mm stm almayı düşünüyorum ne kadara alırsam zarar etmem. dün vatanda 2750tl ye kadar düşmüştü sizce o fiyata alınır mı?

o civarlar da fiyatı olması lazım. 1700-1800 tl gövde satılıyor. 1000 tl üstü de lens desen, uygun bir fiyat. dha uygunu olmaz herhalde. 2300 saten kit lens ile satılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.