Şimdi Ara

### Canon EOS 6D İnceleme ve Ana Konu### (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
505
Cevap
4
Favori
34.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ### Canon EOS 6D  İnceleme ve Ana Konu###
    Gül by Himmet YILDIRIM, on Flickr

### Canon EOS 6D  İnceleme ve Ana Konu###
    Gül by Himmet YILDIRIM, on Flickr
  • helal olsun! mukemmeller!
  • Güzel fotoğraflar.
  • serseri sirin kullanıcısına yanıt
    Haberler biraz spekülatif görünüyor, mk2 aynasız olmayacak diyen de var (http://www.canonrumors.com/the-eos-6d-mark-ii-will-not-be-a-mirrorless-camera/ )

Canon, Sony ile aynı kulvarda rekabet etmek için, kendi açmış olduğu bir başka kulvarı kapatmaz diyorum ben yine de..

Ayrıca, petapiksel in haberinde, mk2 nin EF lensleri kullanacağı yazılmış.. bu pek mantıklı gelmedi.. en azından, bir adaptör gerekeceğini düşünmek lazım. Aynı modelin güncel versiyonunu aldırmak uğruna, mevcut kullanıcıları adaptöre zorlamak veya karşılarına yeni bir lens serisi ile çıkmak, pek makul bir pazarlama hareketi değil diye düşünüyorum.
  • HasHoşaf kullanıcısına yanıt
    Gövdeyi çok küçültmez ise olabilir aslında.öne doğru çıkıntılı flanş mesafeli bir gövde tasarlar ise. Ef lens uyumlu çalışır.

Yada
    Harbi harbi süper çalışan adaptör...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayvanlarda ki özgürlük ve rahatlık

•  ### Canon EOS 6D  İnceleme ve Ana Konu###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazmayı_Severim -- 28 Nisan 2017; 15:27:33 >
  • Yazmayı_Severim kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık. Kompozisyonlar, güzel.

Tramvaylı karede, dönme etkisini nasıl elde ettiniz, paylaşır mıydınız?
  • HasHoşaf kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

Google'ın ücretsiz hale getirdiği Nik Color Efex yardımıyla yaptım, eğer adobe ps'iniz varsa o eklentiyi indirip kurduğunuzda direkt olarak ps ile tümleşik hale geliyor. Doğrudan uygulamasını göstermeye çalıştım altta ki görsellerde yani renkler yayınladığım görselde ki renklerle uyuşmayabilir girmedim o kısımlara. Anlaşılmayan bir kısım olursa belirtirsiniz, renk filtrelerini de picasa'da yapmıştım AF2'yi sanırım filtrenin adı

• var mı aletini satmayı düşünen ? 6d mark2 geliyor bak fiyatlar dibe girmeden satın :d
  • Selamlar, bu fotoyu hangi ayarlarda çektiniz? Shutter/ISO/Aperture?
  • Selamlar.

• Arkadaşlar almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz ? 5D Mark 2'de var kafamda hangisi daha mantıklı olur.
  • tek noktada crosstype af noktasıymış , diğerleri normal af noktasıymış. odaklanmada sıkıntı yaşıyor musunuz arkadaşlar. düşük ışıkta merkez dışındaki af noktarı nasıllar . cihaz hareketli objelere rahat odaklanabiliyor mu ?
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Maalesef netleme performansı kötü bir gövde, tabi işin gövdeye düşen kısmı için konuşuyorum. Merkezdeki noktanın netleme hızı fena değil ancak birçok kere -kendimce- "o an" kaçırdım diyebilirim yani yetmiyor. "Cihaz hareketli objelere rahat odaklanabiliyor mu?" yanıtım onca çekim tecrübemden sonra hayır olurdu ve "L" serisi olmayan bir canon lensi ile kullanmayı düşünmeyin derim eğer performans "delisiyseniz" hayal kırıklığı yaşarsınız. Memnun olmadığım bir diğer özelliği dinamik aralık performansı, .raw çekmek zorundasınız eğer canon kullanıyorsanız ben bunu anladım zamanında 6d'yi kullandıkça tabi şimdi "e herhalde yani tüm makineler için .raw çekeceğiz" diyebilirsiniz ama iş canon açısından olmazsa olmaz bana göre, ben nikon'un jpeg performansını çoğu kere teknik anlamda iyi bulmuşumdur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazmayı_Severim

Maalesef netleme performansı kötü bir gövde, tabi işin gövdeye düşen kısmı için konuşuyorum. Merkezdeki noktanın netleme hızı fena değil ancak birçok kere -kendimce- "o an" kaçırdım diyebilirim yani yetmiyor. "Cihaz hareketli objelere rahat odaklanabiliyor mu?" yanıtım onca çekim tecrübemden sonra hayır olurdu ve "L" serisi olmayan bir canon lensi ile kullanmayı düşünmeyin derim eğer performans "delisiyseniz" hayal kırıklığı yaşarsınız. Memnun olmadığım bir diğer özelliği dinamik aralık performansı, .raw çekmek zorundasınız eğer canon kullanıyorsanız ben bunu anladım zamanında 6d'yi kullandıkça tabi şimdi "e herhalde yani tüm makineler için .raw çekeceğiz" diyebilirsiniz ama iş canon açısından olmazsa olmaz bana göre, ben nikon'un jpeg performansını çoğu kere teknik anlamda iyi bulmuşumdur

nikon d610 daha mı iyi bir tercih olur sizce.

onunda lensleri pahalıdır sanırım

ya da canon 80d mi alsam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 14 Aralık 2017; 19:32:2 >
    610’a yönelik hiçbir deneyimim olmadı ancak sizin için olmazsa olmaz özellik ‘hız’ ise 6d’ye yanaşmayın derim

Canon 7d incelemelerine bir bakın, 80d’yi de bilmiyorum 😌

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazmayı_Severim -- 14 Aralık 2017; 19:52:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazmayı_Severim

610’a yönelik hiçbir deneyimim olmadı ancak sizin için olmazsa olmaz özellik ‘hız’ ise 6d’ye yanaşmayın derim

Canon 7d incelemelerine bir bakın, 80d’yi de bilmiyorum 😌

hıza ihtiyacım yok. manzara çekerim portre çekerim grup fotosu çekerim. özellikle düşük ışıkta foto çekmeyi severim . hareket eden nesneyi çekmekte gerçekten ne kadar kötü onu merak ediyorum. diğer af noktarları ne kadar kötü onu merak ediyorum yani merkzdeki af dışındaki af noktaları.
    Düşük ışık performansı oldukça iyidir özellikle iso performansına şapka çıkartırım zaten .raw çekeceğiniz için birazda yazılım yardımıyla noise neredeyse yok oluyor fotoğraftan 12800 iso’da. Bunu tecrübe etmiştim ve hayran kaldım o yönüne. Akşamları dosttur 6d. Ancak kullandığım süre boyunca ki bolca sokak fotoğrafı çektim memnun kalmadım merkez dışındaki netleme noktalarının performansından. Bir de şu var 6d bütçesine sahipseniz o parayı tutup da bir crop gövdeye vermek benim içime sinmez şahsen ama dünya da canondan ibaret değil. 6d’yi aldıktan sonra piyasaya bakmamıştım bile ne gelmiş ne gitmiş hangi teknolojik yenilikler olmuş vs diye. Belki o fiyat aralığında yeni üretim ff’ler vardır piyasada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazmayı_Severim -- 14 Aralık 2017; 20:22:27 >
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.