Şimdi Ara

Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
4.907
Cevap
106
Favori
371.175
Tıklama
Giriş
  • merhaba siz üstadlara birşey danışmak istiyorum.
    Canon EOS 650D 18-55mm IS II Lens
    İLE
    Canon EOS 650D 18-55mm DC Lens
    arasındaki fark nedir? yardımcı olursanız sevinirim , teşekkürler.
    |
    |

IS ozellikli lensler elde yaptiginiz cekimlerdeki titresimi azaltir 18 55 lwnste oek fazla bi isine yaramaz diye dusunuyorum. macro yada zoom lenslerde olmasi daha mantikli bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    tayfur ulupınar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: WildGuy

Aylarca döndüm dolandım her gece hayaliyle yattım ve 3 hafta önce Canon EOS 650D Fotograf makina sahibi oldum. Elimden düşmüyor gördügüm herşeyi çekiyorum. benim gibi yeni başlıyan yada daha önce başka makinalar kullanmış kendisini biraz daha geliştirmek isteyen kullanıcılar için süper bi makina. sınırsız yaratıcılık olanakları kendisine aşık olmanızı saglıcak =). Ama sanki artık 18-55 Kit lensi yetmemeye başladı. Biraz macro birazda zoom bi lens istiyorum. 55-250 gibi ama bu lensin macrosu yok. Tavsiye edebileceginiz varmı 70 300 veya 55 250 gibi zoom ve macro. Ve uygun fiyata

Nereden aldınız hocam??

Fiyatı neydi??

http://www.vatanbilgisayar.com/productdetails.aspx?I_ID=69124
    quote:

Orijinalden alıntı: serta2

Asagidaki kampanya nasil acaba? Iki adet lens veriyorlar

http://www.vatanbilgisayar.com/productdetails.aspx?I_ID=69124

Çoğu zaman bu set 2.100 civarıydı...Kampanya 16 Ocak için olduğundan şu an fiyat göremiyorum ama :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maqician -- 17 Ocak 2014; 2:00:31 >
    |
    |
    cok cahılce bir soru soracagım ama kız kardesm ıcın hediye makıne alacagım fakat 650d ile 60d arasında kaldım. hangisi daha yenidir ve iyidir ? 60d uzerınde ki ekranına teknık bılgi olmaksızn bakınca daha teknolojık duruyor ama hangısne yonlenmelyım kullanıcılar olarak cevap verırsenız sevınırım. (çok teknik detaya girmeden ve basit olarak :)
    |
    |
    7 Mesaj

Cazipshoptan kendim gittim aldım sitesinden degil 1480 verdim hafıza kartı ve çantası ile
    |
    |
    Thomassee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eger bütceniz yetiyosa 18 135 STM alın derim ama o kadar yok dersen 18 55 IS II kit lensi al. sana bi süre yeticektir zaten harikalar çıakrtana kadar kullana bilirsin o lensi. Sonra muhteşeme dökmek için kendine yakışanı bulursun
    |
    |

+1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WildGuy -- 17 Ocak 2014; 18:34:24 >
    |
    |
    tayfur ulupınar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Uludag by Tolga ŞEVİK, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Josepth -- 17 Ocak 2014; 19:26:34 >
    |
    |

• Yarbay
    2384 Mesaj
    Bu gün 650D alarak aranıza katılmış bulunuyorum sadece gövde olarak aldım yanınad ise sigma 17-50 mm f/2.8 lensini aldım çok güzel bir ikili oldular.
    |
    |

hocam hem macro hem de zoom lens istiyorsanız Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro lense bir bakın tavsiye edilen bir lens. bende yeni aldım makinayı ileride bu lensten edineceğim sanırım. yalnız belirtmek isterim ki bu lens 1:2 büyütme oranına sahip. gerçek makro lensler en az 1:1 büyütme oranına sahiptirler.

arkadaşlar bana raw düzünleme için düzgün program önerir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_alien89 -- 17 Ocak 2014; 21:05:27 >
    |
    |
    WildGuy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    değerli arkadaşlar bende aranıza katıldım öncelikle tamamen amatör olduğu söylemek isterim makineyi otomatik modda kullanmaya başladım ama bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim lensin üzerinden af : on yapıyorum ama bir kaç resim çektikten sonra aktifliğini yitiriyor deklanşöre yarım bastığım zaman netlemiyor live mode ekranın da kare çizgiler kırmızı oluyo foto çekmiyor neden olabilir acaba :/
    |
    |
    Asus ROG MAXIMUS IX CODE Z270 - //i7 7700K 4.2Ghz(o.c. 4.8ghz)(NZXT Kraken X62)//G.SKILL F4-3000C15D-16GVRB RipjawsV 16gb 3000mhz (2*8)hyperx fan // Asus Rog Strix GTX 1070 8GB//ASUS VG248QE 24" 3d 144hz Monitor -Samsung P2350 23" 60hz LCD ToC Monitor// Corsair Force GT 120GB CSSD-1tb (500 500) samsung hdd (7200rpm,16mbcache)-western dıgıtal Caviar green 12tb hdd (6x2tb 64mb cache)-seagate 1tb barracuda//creative x-fi titanium fatality pro sound card//Aerocool Strike X ST Big Tower Oyuncu Kasası/High Power Direct12 1000W 80 Plus Bronz Modüler PSU//ZALMAN ZM-MFC3 5.25'' FRONT PANEL FAN KONTROLCÜ Aerocool Touch 2000 //lg dvd rw//logitech z-5500 505watt 5.1 speaker//logitech G27 feedback wheel//logitech G500-G105//lenovo y560(gaming series)
  • Binbaşı
    1103 Mesaj

@the_alien89
    Photoshopun kendi photoshop camera raw eklentisi var.Onu kullanmanızı öneririm.
    Ayrıca macro lens alıcaksanız sabit odaklı alın

@engova
    Işık çok fazla yada çok azdır.Bu yüzden netleyemiyor olabilir.
    Ya da çekeceğiniz nesneye çok yakınsınızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Josepth -- 17 Ocak 2014; 21:53:25 >
    |
    |
    Bahsedilenler: engova , the_alien89

hocam camre raw dan haberim varda bi türlü cs 5 e yükleyemedim. evet hocam dediğiniz gibi macroda prime lensler daha iyi canon 100 mm f/2.8 veya sigma 105 mm f/2.8 macro gibi..
    |
    |
    Josepth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Photoshop CC'yi indirin bir de ona camera rawı yüklemeyi deneyin.
    |
    |
    Bahsedilenler: the_alien89

teşekkürler hocam photoshop cc de açtı direk
    |
    |
    Josepth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Önerini birazdan incelicem RAW düzenleme içinde Tavsiyem önce Adobe Creative Cloud indir ve ücretsiz üye ol. Ordanda Bridge yi indir ve güzelce JPEG formatına çevirebilirsin veya üstünde oynamalar yapabilirsin. En yeni sürümleri ücretsiz bi ay kullanma hakkı saglıyo ve eski sürümleri ücretsiz edinme hakkı tanıyo. güzel bi uygulama
    |
    |
    the_alien89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkür ederim sizde üye oldum siz yazmadan önce deniyorum bakalım
    |
    |
    WildGuy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
canlı radyo dinle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.