Şimdi Ara

Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.909
Cevap
95
Favori
389.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: patalakes

Bende yeni aldım Golddan
    Canon EOS 650D 18.0 Megapixel SLR Fotoğraf Makinesi - 18-55mm IS II Lens/Lowepro Çanta +Tripod+8 GB H.Kartı HEDİYE
    1599 tl sabırsızlıkla bekliyorum

18 mi ! Ona o kadar para verilir mi yahu. Canon'un D3200'ü bile 24 megapixel ! İmkanınız var ise iade edin. Ben olsam 24 megapixelli Nikon D3200'ü alırdım !
    ...
    .
    .
    Tabiiii ki şaka. Hayırlı olsun, güzel makina almış bulunmaktasınız. Bakalım hakkını verebilecek misiniz !
    Tabi hemen 1-2 ayda harikalar çıkartmanızı beklemem şahsen... ama olabilir mi, olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 3 Aralık 2013; 1:19:04 >
  • Bende 650d kullaniciyim...herkese iyi çekimler...buraya yazmak mantikli mi bilemedim ama ben 650d donen ekranini veya video cekerkenki ekranini ipad e aktarabilir miyim video cekiminde falan kablo yada kablosuz bana yardimci olabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jiddi kullanıcısına yanıt
    Cevabı bir an okuyunca noluyoruz dedim panikledim.Aynısını bende düşünmüştüm Nikond3200 24mp hemde daha ucuz diye
    ama sonra araştırıp bilenlere sorunca bütçe ve kampanya dahilinde 650d ye karar verdim.Fiyatta uygun gibi Goldda

Fotoğraf çekmeyi çok seven ve çeken birisiyim ama hep telefonlar(en son Samsung s4) ve digital makineler ile çektim.
    İlk defa böyle bir makine kullanıcam inşallah
    Öncelikle belirtmek isterim böyle bir makine almama en büyük sebep 1 yaşına basan oğlum oldu.
    1 senedir yaklaşık 5000 adet fotoğrafını çekmişiz ve sile sile 1500e düşürdüm. Her anını kareleyebildiğimiz için ne kadar şanslı olduğunu benim yaşım 35 olduğundan bizim böyle şansımız olmadığı için hayıflanıyordum.
    Ve fotoğrafları incelerken aralarında başkaları tarafından dslr makinelerle çekilen fotoğrafların nekadar kaliteli olduğunu fark ettim ve bu seferde neden böyle bir makine almadığım için kendime kızdım.

Hikayem biraz uzun oldu ama sonuçta bende aranıza katıldım.
    Azimliyim ve çok gezen birisi olarak güzel kareler yakalayacağıma inanıyorum.
    Tabi kendimi geliştirmek için interneti baya bi kurcalayacağım artık.

Sonuçta hayallerimizi çok fazla ertelememek adına herkesi selamlıyorum.....

• quote:

Yaşlar yakın, bizim de kendimize ait fotomuz çok az. Sizi anlıyorum.
    Allah ailenize sağlık, huzur, mutluluklar versin. Çok iyi bir karar vermişsiniz. Bu makina ile flaşsız ev ortamında evladınızın çok güzel fotoğraflarını ve videolarını çekersiniz.

Siz bu farkı görebildiyseniz zaten bence iyi fotoğraflar da çekebileceksinizdir. Niceleri var ki mercimek sensörlü sırf zumu 30-50x falan diye içindeki kompakt sensörlü makinayı alıp da d-slr'dan iyi diye cayır cayır yırtınıyor buralarda. Fakat 1-2 ay sonra ne sesleri, ne paylaştıkları fotoğrafları göremiyoruz böylelerinin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 3 Aralık 2013; 12:36:19 >
  • Tam olarak ne dediğinizi anlayamadım.Anladığım kadarıyla makinede gördüğünüz görüntüyü bilgisayarda da görmek istiyorsunuz? Eğer bunu istiyorsanız kutunun içinden çıkan Digital Photo Professional CD'si ile bu yapılıyordu.Hatta fotoğraf bile çekebiliyordunuz bilgisayardan,video çekiliyor mu denemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Josepth -- 3 Aralık 2013; 18:32:27 >
  • Bunu biliyorum, anladim bilgisayara baglamakta hemfikiriz..peki o program tarzinda yani bilgisayarda calisan program tarzindaki programlar ipad icin var midir daha dogrusu uygulama var midir ? Bir de ipad e 650d yi baglamanin imkani var midir(kablosu) ? Ilginize cok tesekkurler...

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederiz temennileriz için
    İnşallah güzel paylaşımlar yaparım
  • Kamerayı pcye usb kablosu ile bağlayabiliyoruz.Bu usb kablosunun ucuna bi kaç aparat/kablo takarak ipade bağlayabilirsiniz internette böyle kablolar vardı.Yalnız Digital Photo Professional'ın ios versiyonu var mı bilmiyorum.
    Ya da androidde bir fotoğraf programı vardı.Bununla her şeyi telefondan kontrol edebiliyorsunuz.Programın adı DSLR Controller (BETA).Eğer böyle bir program iosta da varsa yapabilirsiniz.
  • Josepth kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim deneyeceğim....

• quote:

Bende yeni aldım Golddan
    Canon EOS 650D 18.0 Megapixel SLR Fotoğraf Makinesi - 18-55mm IS II Lens/Lowepro Çanta +Tripod+8 GB H.Kartı HEDİYE

merhaba bende pazar günü akşam gold dan
    Canon EOS 650D 18.0 Megapixel SLR Fotoğraf Makinesi - 18-55mm IS II Lens/Lowepro Çanta +Tripod+8 GB H.Kartı HEDİYE +50 mm canon lensle 1887 tl ye aldım daha gelmedi hiç bu kadar sabırsızlanmamıştım merakla bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: modelist

quote:

Bende yeni aldım Golddan

merhaba bende pazar günü akşam gold dan
    Canon EOS 650D 18.0 Megapixel SLR Fotoğraf Makinesi - 18-55mm IS II Lens/Lowepro Çanta +Tripod+8 GB H.Kartı HEDİYE +50 mm canon lensle 1887 tl ye aldım daha gelmedi hiç bu kadar sabırsızlanmamıştım merakla bekliyorum

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. 650D gerçekten hem video hem de fotoğraf kalitesi babında gerçekten çok çok iyi bir makine.

• Öncelikle merhabalar 650D yi 18-135 IS STM lensle almıştım 18-135'i değiştirip 24-105MM F4L IS USM lens aldım Malumunuz croplu makine olduğundan biraz dar kaldı lens sizden ricam iç mekanlar için ilerde FF makinedede kullana bileceğim bir lens öneriniz olabilirmi şimdiden çok teşekkürler.

Canon 10-22mm f/3.5-4.5 USM ve Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 DI II birde Sigma 10-20mm f/3.5 EX DC HSM lensler gözüme takıldı bunlardan hangisini önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boran_A -- 5 Aralık 2013; 12:18:15 >
  • Öncelikle merhaba
    Bende bu makineyi almayı düşünüyorum ama mağzada biriyle konuştum bana dediler ki bu makineyi alınca ayrıca lensleri var onu almanız gerekiyor bu doğrumu ben yanında 18x55 lensli kiti almayı düşünüyodum böyle diyince görevli tereddütte kaldım 600d ye yönlendim sizce almalı mıyım beni biraz bilgilendirir misiniz?
  • mirayyyy M kullanıcısına yanıt
    Sizinde dediğiniz gibi 18-55 le kit olarak alabilirsiniz satıcı ne için öyle dedi bilmiyorum farklı satış mağazalarındanda satın alabilirsiniz gold bilgisayar bu aralar kampanyalı satışlar yapıyor bakabilirsiniz.
  •  Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

• Merhaba biz kısa film işiyle uğraşıyoruz. Canon 650D kullanıp çekim yapacağız. Şöyle bir sorum olacak. Dış ve iç çekim için harici mikrofona gerek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mor ve Ötesi Sever

Merhaba biz kısa film işiyle uğraşıyoruz. Canon 650D kullanıp çekim yapacağız. Şöyle bir sorum olacak. Dış ve iç çekim için harici mikrofona gerek var mı ?

çekim yapacağın yere göre değişir
    mikrofonu iç çekimde kotarıyor ama dış çekimde çekim yapılan yere göre değişir.
    mikrofonsuz iç çekimde sese müdahale etmezken, dış çekimlerde çoğu zaman montaj aşamasında sesi temizlemek zorunda kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12henry14

quote:

Merhaba biz kısa film işiyle uğraşıyoruz. Canon 650D kullanıp çekim yapacağız. Şöyle bir sorum olacak. Dış ve iç çekim için harici mikrofona gerek var mı ?

mikrofonsuz iç çekimde sese müdahale etmezken, dış çekimlerde çoğu zaman montaj aşamasında sesi temizlemek zorunda kaldım

ilginize teşekkür ederim. çekimlerdeki performansı görebileceğim bir link varsa çok sevinirim. Bir de kurgu aşamasında sesi temizlemek için hangi programı kullandınız ?

• quote:

quote:

ilginize teşekkür ederim. çekimlerdeki performansı görebileceğim bir link varsa çok sevinirim. Bir de kurgu aşamasında sesi temizlemek için hangi programı kullandınız ?

• quote:

quote:

quote:

direk program değil de kurgu programının içinde gelen yada sonradan yüklenen pluginlerle yapabilirsin bunu. veya biliyorsan sony sound forge tarzı ses işleme programları da iş görür
    kendi çekimlerimi atmak isterdim ama tv'de yayınlandığı için kalitesi düşüyor. yüksek çözünürlüklü örnek videoları vimeo'da bulabilirsin sanırım

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.