Şimdi Ara

CANON EOS 60D SAHİPLERİ KULÜBÜ (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.625
Cevap
40
Favori
352.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende canon eos 60 d sahibiyimde arkadaşlar makinada 4 gb kart var herşey tamamda makine sadece 4 saniye video çekiyor sonra video kaydı otomatik durduruldu diyor... sorun nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: birmanyak

Bende canon eos 60 d sahibiyimde arkadaşlar makinada 4 gb kart var herşey tamamda makine sadece 4 saniye video çekiyor sonra video kaydı otomatik durduruldu diyor... sorun nedir?

ayni sorun bendede vardi sorun kartdan kaynaklaniyor yani kayit hizi yavas oldugu icin kart desteklemiyor class6 dayn yuklek kart alirsaniz calisir ben klass 10 kart kullaniyorum sorun yok
  • 4gb olması önemli değil karta yazılan hız önemli. Kartın üzerinde bi yuvarlak içinde 4 6 8 10 gibi yazılar yazar. O kartın Class ı olarak adlandırılıyor. Class 10 altı olanlarda uzun çekim yapamadan kilitleniyor makine.
  • teşşekürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eceliktenli

quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

http://500px.com/profmacit
    burda çektiklerim var
    isterseniz bir göz atın. makina fena değil.
    ben biraz amatör olduğum için netlikten ne kast ettiğinizi anlamadım.
    canon 40d ile yakında çekim yapacağım onlarıda ekliyeceğim

Arkadaşın sorduğu soru 17-70 Sigma lens için özel bir soruydu. Lensler ne kadar güzel olsa da bazı lensler gövdeyle uyum sağlayamıyor, 17-50 Tamron lensin VCli versiyonu buna çok güzel bir örnek. O yüzden 17-70 ve 60D ile çekilen fotoğrafları arıyor.

Hocam burada araştırmak yerine CanonTurk forumunda cevabını daha rahat bulabileceğini düşünüyorum ben.

Aynen bunu demek istiyorum bende.. 60D nin gövdesi ile sigma 17-70 f/2.8-4 OS HSM arasında uyum sorunu varmış.. Tamron 17-50 VC li versiyonundada bu sorun söz konusuymuş.. Arkadaşta 60D ile Sigma 17-70 f/2.8-4 OS HSM lens aldığını söyleyince bende cektiği fotoları merak ettim gerçekten böyle bi sorun varmı diye.. Saygılar.. :))

• OS siz versiyonda sıkıntı yaşamazsınız. OS ya da VC, artık hangi titreşim önleme sistemiyse o ekstradan cam ekleniyor lens içine haliyle keskinlik netlik sıkıntılı oluyor. Hocam 17-70 de iyidir, 17-50 de. Yeter ki titreşim önleme sistemi olmayanını al. Zaten çok uzun aralıklarda tripod olmadan çok iyi sonuçlar alınamıyor bence.
  • quote:

@Loading
    Forumun alıntı özelliği çalışmıyor anlayamadığım bi şekilde. O yüzden böyle yazdım. Portre için 85mm uzun gelmez mi sence de, 1.6 çarpanı da düşünürsek. 2. el bi 50mm f1.4 de oldukça iyi iş görür gibi, zaten 1.6 çarpanla o da 85mm civarı oluyor.

şuradan 85mm 1.8 ile çekilmiş örnekleri inceleyebilirsiniz. Altlarında hangi makineyle çekildikleri de (crop-ff) yazılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasansarac35

quote:

Orijinalden alıntı: salim34

arkadaşlar merhaba

bende 60d klübüne katıldım kullandığım lens ise satıcının tavsiyesi üzerine sigma dc 17-70 f:2.8 - 4 macro hsm os . 600d+ 18-135 kullanıp sorun yaşayıp iade eden biri olarak şunu söyleyebilirim bu lens çok hoşuma gitti. acemi bir kullanıcı olarak.

ışığınız bol olsun....

Memnunmusun peki bende ciddi sekilde kafayi takmistim bu lense macro ozelligi odak araligi faln cok istedigim gibiydi ama almaya gittigimde satici bu lensin 60 D ile uyumsuz oldugunu cekilen fotograflarin flu ciktigini soylerek tavsiye etmemisti.. Rica etsem cektigin fotolardan bikac tanesini yukleyebilirmisin.. Tesekkurler

makineyi çok fazla kullanma imkanım olmadı yani dışarı çıkıp çok fazla çekim yapamadım malum havalar :) ilk dslr ve lensim 600d+18-135 i kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim. bu lens benim gibi bir aceminin bile görebileceği kadar 18-135 ten üstün. netleme hızı için şunu söyleyebilrim ki gayet hızlı geldi bana en azından 18-135 ten çok daha hızlı. bunun yanında netleme ile ilgili her hangi bir sorun yaşamadım.hangi af noktasını seçtiysem hızlıı bir şekilde o bölgeyi netliyor. ve 18-135 e göre çektiği resimler çok net ve canlı. şunuda belirteyim malzeme kalitesi olarak 18-135 ten çok çok üstün zaten lensi elime alınca kaliteyi anladım. canon un 18-135 in gövde malzemesi baya bir kötüydü :(

çektiğim resimleri yüklemeye çalışıyorum ama telefon ile bağlandığım için çok yavaş. bitince ekleyeceğim resimleri.

şunuda belirteyim ben dslr ile çekim konusunda çok acemiyim.

dosya yükleme konusunda biraz sıkıntı yaşadım ama doğru siteyi buldum :)
    bu resim makinenin ilk çektiği resim :)
    http://www.dosya.tc/server10/hztMsr/IMG_0207.JPG.html

buda makineyi alır almaz deniz kenarına gidip arabanın içinden çektiğim bi resim
    http://www.dosya.tc/server10/wxWxkF/IMG_0212.JPG.html

http://www.dosya.tc/server10/qQPw3j/IMG_0219.JPG.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salim34 -- 1 Şubat 2012; 0:37:40 >

• Tesekkurlerr :)) bekliyoruz paylasimlarini :)
  • quote:

quote:

quote:

burda çektiklerim var

Arkadaşın sorduğu soru 17-70 Sigma lens için özel bir soruydu. Lensler ne kadar güzel olsa da bazı lensler gövdeyle uyum sağlayamıyor, 17-50 Tamron lensin VCli versiyonu buna çok güzel bir örnek. O yüzden 17-70 ve 60D ile çekilen fotoğrafları arıyor.

Hocam burada araştırmak yerine CanonTurk forumunda cevabını daha rahat bulabileceğini düşünüyorum ben.

Aynen bunu demek istiyorum bende.. 60D nin gövdesi ile sigma 17-70 f/2.8-4 OS HSM arasında uyum sorunu varmış.. Tamron 17-50 VC li versiyonundada bu sorun söz konusuymuş.. Arkadaşta 60D ile Sigma 17-70 f/2.8-4 OS HSM lens aldığını söyleyince bende cektiği fotoları merak ettim gerçekten böyle bi sorun varmı diye.. Saygılar.. :))

mesajını okuduktan sonra makineyi alıp bilgisayarın önünde uyduruk bir kaç makro denemesi yaptım. bilmiyorum fikir verebilecek bir foto oldumu :)

http://www.dosya.tc/server10/LDRKFy/IMG_0875.JPG.html

http://www.dosya.tc/server10/LDRKFy/IMG_0879.JPG.html

ilerde resim çektikçe buraya eklerim resimleri tartışmış oluruz hem. hatalarımı görmem lazım ve fikir almak iyidir.

ışığınız bol olsun...

• Söylendiği gibi kötü değil sanki odakladığın kısımlar gayet net geldi bana
  • Canon EOS 60D daha gelmedi elime ama diğer makinemde güneş'e doğru tutunca ekranda kocaman bi çizgi gözüküyor. Aynı şeyi 60D ilede yapınca bi sorun çıkar mı makinede veya lenste?
  • Bu hafıza kartı takmak için açılan yer azcık oynuyor gibi, fotoğraf çekerken hafiften rahatsız etmeye başladı.Sanki içinde bişi oynuyormuş hissi uyandırıyor.Var mı böyle bir durumla karşılaşan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: salim34

quote:

quote:

quote:

burda çektiklerim var

mesajını okuduktan sonra makineyi alıp bilgisayarın önünde uyduruk bir kaç makro denemesi yaptım. bilmiyorum fikir verebilecek bir foto oldumu :)

http://www.dosya.tc/server10/LDRKFy/IMG_0875.JPG.html

http://www.dosya.tc/server10/LDRKFy/IMG_0879.JPG.html

ilerde resim çektikçe buraya eklerim resimleri tartışmış oluruz hem. hatalarımı görmem lazım ve fikir almak iyidir.

ışığınız bol olsun...

tavsiyem fotoğraflarınızı sayfada görebileceğimiz şekilde koyun çünkü süre beklemek falan insanları itebilir
    birde bu fotoğraflara makro demek zor hele sinek gözü çekimlerini gördükten sonra
    bende bir denememi koyayım

50mm
    f/1.8
    1/80sn.
    iso 800

• 13 GB boş yeri olan Class 10 hafıza kartım var. Ancak bir kaç saniyelik çekimin ardından bu hatayı alıyorum. Nasıl düzeltebilirim?
  • Evet bugün ben de kulübe katıldım! Canon 60D + 18-135 mm lensime kavuştum... :)
    Yalnız size bir sorum olacaktı. Makineyi aldığım yerdeki görevli bana 12 saat pil şarjda takılı olsun dedi. 2 saat oldu takalı, yeşil ışık yanıyor. Türkçe kullanma klavuzundan baktım, yeşil ışığın kesintisiz yanması demek %100 doldu anlamına geliyormuş. Görevli bana neden böyle söyledi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinar_aksu

Evet bugün ben de kulübe katıldım! Canon 60D + 18-135 mm lensime kavuştum... :)
    Yalnız size bir sorum olacaktı. Makineyi aldığım yerdeki görevli bana 12 saat pil şarjda takılı olsun dedi. 2 saat oldu takalı, yeşil ışık yanıyor. Türkçe kullanma klavuzundan baktım, yeşil ışığın kesintisiz yanması demek %100 doldu anlamına geliyormuş. Görevli bana neden böyle söyledi?

O eskiden kalma bi alışkanlık. Yeni piller için böyle birşey söz konusu değil. Zaten %100 olunca daha da şarj etmez. Boşuna beklemeyin.
  • üstadlar singapur ve tayland fiyatları hakkında bilgisi olan varmı, 28-135 lens ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinar_aksu

Evet bugün ben de kulübe katıldım! Canon 60D + 18-135 mm lensime kavuştum... :)

Ni-Cd ,Ni-Mh, Lityum ion pillerde pilin maksimum verimliliğe gelmesi bu işlemler yapılıyordu
    ama bugün kullandığımız lityum polimer pillerde gerek yok zaten şarj aleti dolduktan sonra enerjiyi kesiyor
    isterseniz 10 saat tutun sonuç değişmez
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.