Şimdi Ara

CANON EOS 60D SAHİPLERİ KULÜBÜ (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.625
Cevap
40
Favori
352.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün kar yağarken biraz cekinerek cekim yaptım, makine ıslandi.Acaba makinenin bu gibi durumlara dayanıklılığı nasıl ?
  • Bildiğim kadarıyla 60D'nin suya ve toza karşı yalıtımı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odysséus

Bildiğim kadarıyla 60D'nin suya ve toza karşı yalıtımı yok.

olmasi lazimdi sitesinde okumusdum qaliba
  • yeni aldim canon 60D-ni ama bezi eksileri var bence ilk olarak hdr cekimi olmamasi bu bence eksik tarafi ve birde gps-i yok galiba
    ama batarya olarak super geldi nerdeyse 1200-e kadar resim cekdim full sarjda ve 1-2 dakikalik 2-3 video
  • 3 gün önce bende 60D sahibi oldum.
    Yanından Tamron 17-50 ve 50mm 1.8 lens aldım. Genel olarak fotoğraflarımda bu aralığa ihtiyaç duyuyorum. L serisi bir lens alana kadar bunları kullanırım.

Analog SLR'ım var ve ciddi olarak fotoğraf çekmeye onunla başladım. Analogsuz da yapamam, FF bir gövdem olsa dahi farketmez.
    Arkadaşların DSLR makinelerini (k-x, k20D, k100D, d90, d5000, canon 450D) zaman zaman kullanmış olsam da ilk Dijital tecrübem sayılır.
    Makineyi ve lenslerimi tanımaya çalışıyorum.

İlk gözlemlerim olumlu yönde oldu. Hava sebebiyle 20 kare ancak çekebildim. Zaten analogdan kalma alışkanlık çat çat çekmeyi sevmiyorum. Umarım DSLR fotoğraf heyecanımı öldürmez, sıradanlaştırmaz.

Tamron 17-50 f2.8

50mm f1.8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARIŞA ÖZLEM -- 16 Ocak 2012; 9:39:44 >

• Herkese selamlar. Bu ay içerisinde ben de bir 60D sahibi olacağım kısmetse. Öncelikle 18-135lik lens ile bir kit almayı düşünüyordum ancak kit lensi ile çok fazla verim alamayacağımı düşünerek kararımı değiştirdim. Genel olarak gün içerisinde daha doğrusu gün ışığında manzara çekimleri yapmayı planlıyorum, bazen hareketli nesneleri de çekmeyi denerim diye tahmin ediyorum. Gece çok fazla kullanma imkanım yok, gece kullandığımda da arkadaşlarımın araçlarını çekmek için büyük ihtimalle 50mm f1.8 portre lensi ile denemeler yaparım.
    Oldukça fazla araştırdım fakat araştırdıkça kafam daha çok karıştı diyebilirim. En son almaya karar verdiğim lens hakkında bir soru yöneltmek istiyorum kısacası. Canon 17-40mm 1:4 L USM Lens düşünüyorum geniş amaçlı kullanım için. Konu hakkında öneri ve tavsiyeleriniz nedir acaba.
    Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eceliktenli

Herkese selamlar. Bu ay içerisinde ben de bir 60D sahibi olacağım kısmetse. Öncelikle 18-135lik lens ile bir kit almayı düşünüyordum ancak kit lensi ile çok fazla verim alamayacağımı düşünerek kararımı değiştirdim. Genel olarak gün içerisinde daha doğrusu gün ışığında manzara çekimleri yapmayı planlıyorum, bazen hareketli nesneleri de çekmeyi denerim diye tahmin ediyorum. Gece çok fazla kullanma imkanım yok, gece kullandığımda da arkadaşlarımın araçlarını çekmek için büyük ihtimalle 50mm f1.8 portre lensi ile denemeler yaparım.
    Oldukça fazla araştırdım fakat araştırdıkça kafam daha çok karıştı diyebilirim. En son almaya karar verdiğim lens hakkında bir soru yöneltmek istiyorum kısacası. Canon 17-40mm 1:4 L USM Lens düşünüyorum geniş amaçlı kullanım için. Konu hakkında öneri ve tavsiyeleriniz nedir acaba.
    Şimdiden teşekkürler

Yanlış yazdın sanırım Canon 17-40mm F/4L USM lens.. 1:4 değil F/4 keşke F/1.4 olsa :)

Anladığım kadarıyla geniş açı istiyosun. 17-40 çok iyi optik kalitesi olan bi lens ama artık pek gözde değil sanırım F/4 oluşu itibari ile.. bende uzun bi süre lens araştırdım 24-105 te karar kıldım..

2000 TL civarında bütçen var ise ve bu parayı gözden çıkardıysan Bu genişlikte Canon 17-55mm f/2.8 IS USM seni daha çok mutlu eder gibi his uyandı içimde. aralık olarak daha kullanışlı optik kalitesi olarak 17-55 mükemmel kalitede L serisi keskinliğini çok rahat alabileceğin lenstir. L olmamasının sebebide Ef-s lensi olması ve kasasının bazı bölümlerinin plastik olması L serisi FF uyumlu.. İkisi arasında kıyaslama yaparsan biri F/2.8 biri F/4 birinde IS var diğerinde yok optik kalitesi ikisininde çok iyi 17-55 alırsan 50mm almana gerek kalmaz..

Fotoğrafçılığa yeni başladıysan ilk makinansa canon 18-55mm lenste başlangıçta güzel bi lenstir fiyat olarakta 100 - 200 civarında bulabileceğin lens keskinlikte F/5 F/6 da çok güzel bi kalitesi vardır. Yanında 50mm F/1.8 ile uzun süre kullanabilirsin..

17mm okadar önemli değilse Canon 24-105mm F/4L IS USM yi araştır derim.. :)) çok başarılı mükemmel günlük kullanım lensidir. :))

• Pardon, yanlış yazmışım :) Öncelikle cevapladığınız için teşekkürler. 17-40 Lens 800 USD, yaklaşık 1500 lira ediyor. Fotoğrafçılığa yeni başlamadım, sadece kendime ait ilk D-SLR makinem olacak. Çevremde çok fazla bu işe atılıp sonrasında da hevesleri kaçan insan olduğundan bir süre onların makineleriyle idare etmiştim ancak kendi makinemi almanın zamanı geldi diye düşündüm. 24-105'in çok güzel bir lens olduğunun farkındayım ancak 2 ay içerisinde EF 70-200 F4 gibi bir lens almayı düşündüğümden 17-40'ın aralığı daha mantıklı gelmişti bana.
    18-55 istesem de alamam, kitler 18-135 çıkıyor artık. Hatta en son seri 60D kitleri 18-200. Ancak kit lensine ısınamadım bi türlü, ancak çok da kötü değil, vasat sayılabilecek bir lens olduğunun farkındayım.
    Dediğiniz gibi 17-55 araştırdım, biraz daha fazla verip 17-40 yerine bunu almak çok daha mantıklı olacak belli ki. L serisi olması çok umurumda değil açıkçası, 60D'yi sıfır olarak alacağım düşünülürse en az 1 buçuk yıl kadar bu makineyi kullanırım. Kısacası Full Frame olayı çok da sıkıntı değil, çok düşünmüyorum FF bir makine.
    Zamanınızı ayırıp cevapladığınız için tekrardan çok teşekkürler.

• SIFIR canon 60D +18-55 kit 1975 tl (isteğe bağlı lens değişebilir fiyatı ona göre değşecektir) ilgilenenler veritasnegotiumm@gmail.com dan ulaşabilir
  • http://500px.com/profmacit
    hafta sonu bende 1-2 kare yaptım. açıkcası pek çektiklerimi beğenmedim. sizlerin eleştirilerinizi bekliyorum. araba kullanırken çektiğim için resimler pek net olmadı. o yüzden yerden yere vurabilirsiniz
  • 60d de kulaklık girişi varmı arkadaşlar ?
  • arkadaşlar bu fotoğraf makinesi alma olayına bir türlü nokta koyamadım, etrafa danıştıkça işler uzuyor tabii ki ama kafamda öncelikli bir soru var; bu makineyi yurt içinde garanti avantajıyla almak mı lazım, yoksa yurtdışından mı almak daha mantıklı? Yurtdışı cevabı var ise hangi ülkeler için bariz bir avantajdan bahsedebiliriz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: extraordinariuss

arkadaşlar bu fotoğraf makinesi alma olayına bir türlü nokta koyamadım, etrafa danıştıkça işler uzuyor tabii ki ama kafamda öncelikli bir soru var; bu makineyi yurt içinde garanti avantajıyla almak mı lazım, yoksa yurtdışından mı almak daha mantıklı? Yurtdışı cevabı var ise hangi ülkeler için bariz bir avantajdan bahsedebiliriz acaba?

Çok fazla araştırdım ben de, şöyle ki 60D Body Hayyam çarşısında 1900 TL'ye alınabiliyor. Vatan bilgisayar ki araştırmalarıma göre en ucuz garantili oradan alınabiliyor, %25 indirimle 2570 liraya veriyor Body. Çevremdeki o kadar kişiden bi kere olsun D-SLR makinesini servise götüren görmedim Nikon makinesi olanlar dışında. Kesinlikle fanatik değilim, yanlış anlaşılmasın ama özellikle D7000 kullanan arkadaşlarım oldukça sıkıntılar yaşadı.
    Ben Hayyamdan alıp yanına da Vatan bilgisayar indiriminden 17-50 Tamron lens almaya karar verdim.
    ABD ve Avrupa fiyatları Hayyamdaki fiyatlardan daha pahalı. Arabistan, Çin ve Japonya gibi ülkelerde fiyatlar uygun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eceliktenli

quote:

Orijinalden alıntı: extraordinariuss

arkadaşlar bu fotoğraf makinesi alma olayına bir türlü nokta koyamadım, etrafa danıştıkça işler uzuyor tabii ki ama kafamda öncelikli bir soru var; bu makineyi yurt içinde garanti avantajıyla almak mı lazım, yoksa yurtdışından mı almak daha mantıklı? Yurtdışı cevabı var ise hangi ülkeler için bariz bir avantajdan bahsedebiliriz acaba?

Çok fazla araştırdım ben de, şöyle ki 60D Body Hayyam çarşısında 1900 TL'ye alınabiliyor. Vatan bilgisayar ki araştırmalarıma göre en ucuz garantili oradan alınabiliyor, %25 indirimle 2570 liraya veriyor Body. Çevremdeki o kadar kişiden bi kere olsun D-SLR makinesini servise götüren görmedim Nikon makinesi olanlar dışında. Kesinlikle fanatik değilim, yanlış anlaşılmasın ama özellikle D7000 kullanan arkadaşlarım oldukça sıkıntılar yaşadı.
    Ben Hayyamdan alıp yanına da Vatan bilgisayar indiriminden 17-50 Tamron lens almaya karar verdim.
    ABD ve Avrupa fiyatları Hayyamdaki fiyatlardan daha pahalı. Arabistan, Çin ve Japonya gibi ülkelerde fiyatlar uygun.

Evet bende diyebilirim ki paranız ucu ucuna yetiyorsa ve ıkınıp sıkınıp anca spot fiyatını denkleştiriyorsanız (ki çoğu zaman ben) gözünüz garantiyi marantiyi aramaz..2 kere spot ürün aldım 1 dslr 1 dijital hemde doğubanktan dükkan garantisi bile yok şükür başıma bir şey gelmedi...(gelebilirdi de..)Ama para sorunu olmayan veya parası garantiliye yeten garantili alır zaten..şu an cimri.com veya ucuzu' nda baktığımızda 2280/12 ile ereyon en iyi fiyatı veren...worldcard a...yoksa 2405 i 12 ye bölüyor diğer kartlara...daha uygunu yok..sirkecide ise 1700-2000 arası alınabildiğini biliyorum yanlış değilse...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rest06

60d de kulaklık girişi varmı arkadaşlar ?

Soldaki Giriş

• Sirkecide 1000-1100 USD arası. 2280 lirayı 12 taksite bölen güvenilir bi yerse 200 lira garanti için önerim ben seve seve
  • http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=632020&ref=akakce&v=1.23.9

ereyon bilindik sitedir...body fiyatı olduğunu belirtmedik bu arada..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Orijinalden alıntı: Rest06

60d de kulaklık girişi varmı arkadaşlar ?

Soldaki Giriş

Kulaklık girişi değil o. Mikforon ses girişi

• quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=632020&ref=akakce&v=1.23.9

ereyon bilindik sitedir...body fiyatı olduğunu belirtmedik bu arada..

Ereyon'u biliyorum, sadece yazınız gözümden kaçmış arada. Fiyat gerçekten uygunmuş.
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.