Şimdi Ara

CANON EOS 60D SAHİPLERİ KULÜBÜ (80. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.625
Cevap
40
Favori
352.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 18-135 lensi olupta gece ve ışıksız çekimlerde gain-kumlama sıkıntısı yaşayan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraslan911

arkadaşlar bişey danışcam sizlere...

Amerikadan bir tanıdığım makineyi kendisi alıp bana kargo ile yolladığı zaman gümrükte veya kargoda herhangi bir sıkıntı olurmu ?? birde kargo bedeli ortalama ne kadar tutar?

Aman diyeyim konuyu araştır iyice...ben ön bilgi olarak "yanarsın" diyeyim de sen gerisini bulursun...
    kısaca açarsak burada garantili alacağın fiyatın bile oldukça üstüne maletme ihtimali %99...

Yanında biri getirmez ise mümkün değil ucuza almak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackdanger

quote:

Orijinalden alıntı: Toto2417

Sizce İzmir'de 60d yi uygun fiyata alabiliceğim (daha doğrusu ucuza) güvenilir yer neresi olabilir?tavsiye edebileceğiniz yerler varmı?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-60d-18-135mm-is-sifir-kapali-kutu-67497332/detay kendisi izmirlidir ve güvenilir bir satıcıdıri

evet zaten takip ettiğim biri :) bu hafta içi birgün konuşmak istiyorum zaten.ama cihazda garanti durumu yok sizce bu sorun olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

quote:

Orijinalden alıntı: ultraslan911

arkadaşlar bişey danışcam sizlere...

Amerikadan bir tanıdığım makineyi kendisi alıp bana kargo ile yolladığı zaman gümrükte veya kargoda herhangi bir sıkıntı olurmu ?? birde kargo bedeli ortalama ne kadar tutar?

Aman diyeyim konuyu araştır iyice...ben ön bilgi olarak "yanarsın" diyeyim de sen gerisini bulursun...
    kısaca açarsak burada garantili alacağın fiyatın bile oldukça üstüne maletme ihtimali %99...

Yanında biri getirmez ise mümkün değil ucuza almak..

anladım hocam...bende zaten forumda bu şekilde makine alan birisi varmı diye buraya danışmak istedim
  • quote:

quote:

quote:

Sizce İzmir'de 60d yi uygun fiyata alabiliceğim (daha doğrusu ucuza) güvenilir yer neresi olabilir?tavsiye edebileceğiniz yerler varmı?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-60d-18-135mm-is-sifir-kapali-kutu-67497332/detay kendisi izmirlidir ve güvenilir bir satıcıdıri

evet zaten takip ettiğim biri :) bu hafta içi birgün konuşmak istiyorum zaten.ama cihazda garanti durumu yok sizce bu sorun olurmu

bana göre pek sorun çıkacağına zannetmiyorum kapalı kutuda satılıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bana göre pek sorun çıkacağına zannetmiyorum kapalı kutuda satılıyor.

teşekkürler inşallah yakın zamanda 60 d sahibi olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadfear46

otomatik saniyeli cekim nasıl yapılıor bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Üst LCD'nin önündeki butonlardan yanlış hatırlamıyorsam soldan ikinci buton, DRIVE butonu olması lazım, butona bastıktan sonra denklanşörün önündeki çarkı çeviriyorsun, hem makinenin sn.de çekim sayısını hem de kendi kendine çekim modunu 2 veya 10 sn. olacak şekilde ayarlıyabiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cahit.as

selamlar hayırlı cumalar..
    canon 60d almaya çok niyetlendim ilk makinem olacak ve bu konuda çok çok acemiyim tabi forumumuzu ayrıca başka kaynakları devamlı kurcalıyorum =)
    ben ilk başta canon60d + 18-135 lens almaya niyetliydim kit lensi ile yani,tabi araştırdıkça bişeyler öğrenmeye başladım ve şimdi sizlere danışmak istiyorum.
    benım allah kısmet ederse 3 aya bir kızım olacak makinayı kızımın ve eşimin beraber portre resimlerini çekmek için kullanmak istiyorum ayrıca ufak tefek video çekmek için,birde sokak resimleri tarihi mekanlar eserler vb. gibi şimdi sizce 18-55 kit lensle makınayı alsam yanınada 50mm f1.8 lens alsam acaba işimi görürmü??belkide bu iki lens çok alakasızdır ama bu konuyla ilgili cahilliğime veriniz=)
    bunlardan ayrı olarak bir merak ettiğim konuda zoom özelliği hangi lensde iyidir..mesela cihazın üzerinde gelen 18-55 lens daha az zoom yaparken 18-135 daha iyi mı zoom yapar..
    teşekkür ederim...saygılar...

Eğer bütçeniz müsaitse 60D ile birlikte Canon EF-S 15-85mm Lensi almanızı tavsiye ederim, bahsettiğiniz tüm ihtiyacınıza en iyi çözüm olur. Keskin bir lens aralığı da çok kullanışlı, özellikle 15mm'den başlaması büyük avantaj.

Lenste mm olarak ifade edilen iki rakam arası ne kadar genişse o kadar fazla zoom yapabilir demektir fakat zoom oranının yüksek olması iyidir demek doğru olmaz hatta zoom oranı fazlalaştıkça görüntü kalitesinde kayıplar daha da fazlalaşır. Bir lensin kalitesini zoom aralığından ziyade kullanılan elemanların yapısı vs. etkiler, ideali sabit odaklı Lens kullanmaktır fakat uygulamada biraz zor oluşu, sürekli Lens değiştirme zorunluluğu sebebiyle bir miktar kayıp göze alınarak zoom lensler tercih ediliyor genelde. Almak istediğiniz Lensin kaliteli olup olmadığını da inceleme sitelerini takip ederek öğrenebilirsiniz.
  • Yurtdışından (almanyadan) getirtme ihtimalim olan canon 60d menüsünü türkçe yapabilme olasığım olabilirmi bir sorun çıkarmı?
  • Arkadaşlar Canon 60D yi bir arkadaşım almak istiyor. YEni başlayan birisi için uygunmudur cihaz ? ve body olarakmı satılıyor bu model türkiyede. Yoksa içinden lenside çıkıyormu kendisinin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GKM

Arkadaşlar Canon 60D yi bir arkadaşım almak istiyor. YEni başlayan birisi için uygunmudur cihaz ? ve body olarakmı satılıyor bu model türkiyede. Yoksa içinden lenside çıkıyormu kendisinin ?

İster lensli, ister lenssiz. Lens ile birlikte 1900 TL civarı. 18-135 lens ile birlikte 2500-2600 civarı. Yeni başlayacak ise 600D'yi de düşünebilir. 18-55 lens ile birlikte 1600 civarı. Bu fiyatlar hayyam çarşısında spot fiyatlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: furai

quote:

canon 60d almaya çok niyetlendim ilk makinem olacak ve bu konuda çok çok acemiyim tabi forumumuzu ayrıca başka kaynakları devamlı kurcalıyorum =)
    ben ilk başta canon60d + 18-135 lens almaya niyetliydim kit lensi ile yani,tabi araştırdıkça bişeyler öğrenmeye başladım ve şimdi sizlere danışmak istiyorum.
    benım allah kısmet ederse 3 aya bir kızım olacak makinayı kızımın ve eşimin beraber portre resimlerini çekmek için kullanmak istiyorum ayrıca ufak tefek video çekmek için,birde sokak resimleri tarihi mekanlar eserler vb. gibi şimdi sizce 18-55 kit lensle makınayı alsam yanınada 50mm f1.8 lens alsam acaba işimi görürmü??belkide bu iki lens çok alakasızdır ama bu konuyla ilgili cahilliğime veriniz=)
    bunlardan ayrı olarak bir merak ettiğim konuda zoom özelliği hangi lensde iyidir..mesela cihazın üzerinde gelen 18-55 lens daha az zoom yaparken 18-135 daha iyi mı zoom yapar..

Eğer bütçeniz müsaitse 60D ile birlikte Canon EF-S 15-85mm Lensi almanızı tavsiye ederim, bahsettiğiniz tüm ihtiyacınıza en iyi çözüm olur. Keskin bir lens aralığı da çok kullanışlı, özellikle 15mm'den başlaması büyük avantaj.

Lenste mm olarak ifade edilen iki rakam arası ne kadar genişse o kadar fazla zoom yapabilir demektir fakat zoom oranının yüksek olması iyidir demek doğru olmaz hatta zoom oranı fazlalaştıkça görüntü kalitesinde kayıplar daha da fazlalaşır. Bir lensin kalitesini zoom aralığından ziyade kullanılan elemanların yapısı vs. etkiler, ideali sabit odaklı Lens kullanmaktır fakat uygulamada biraz zor oluşu, sürekli Lens değiştirme zorunluluğu sebebiyle bir miktar kayıp göze alınarak zoom lensler tercih ediliyor genelde. Almak istediğiniz Lensin kaliteli olup olmadığını da inceleme sitelerini takip ederek öğrenebilirsiniz.

bilgiler için teşekkür ederim..söylediğiniz lensin fiyatlarına baktımda maşşallahı var =)) o lens bütçemi aşar malesef şuan için,daha uygun fiyatlı olarak ne düşünebilirim acaba kit lens ve 500mm f1.8 lensleri en azından bu işi kavrayana kadar beni idare edemezmi acaba??
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furai

quote:

bilgiler için teşekkür ederim..söylediğiniz lensin fiyatlarına baktımda maşşallahı var =)) o lens bütçemi aşar malesef şuan için,daha uygun fiyatlı olarak ne düşünebilirim acaba kit lens ve 500mm f1.8 lensleri en azından bu işi kavrayana kadar beni idare edemezmi acaba??

Elbette idare eder, bir adet 18-55mm ve 50mm f 1.8 alarak başlangıç yaparsınız, 18-55mm lensin IS'li olan versiyonlarından tercih edin optik kalite olarak daha başarılı. Kendinizi geliştirdikçe ve ihtiyaç duyarsanız, çekmekten zevk aldığınız konular doğrultusunda ileride farklı Lenslere yönelebilirsiniz.
  • çok teşekkür ederim furai bilgilendirdiğiniz için,,hayırlı pazarlar cümleten
  • japanya osaka da benim bir arkadaşa dün mail attım . foto-kamera işinden çok iyi anlayan biri
    sıralamayı şöyle yaptı :
    5d
    7d
    60d
    550d
    600d
    500d

birde afrikada safari yapmayacaksan 60=7d gibi düşün demiş. pek birşey anlamadım
    birde tirpotla çekerken devamlı IS kapalı olsun dedi. bir ara gidersem bu işi öğreneceğim. şimdilik dslr-like fz150 panasonica yada hv100 sony den biri ile idare edecem.
    sonra ya 7d yada mark2 alırım. 2012 de yeni canon modelleride çıkacakmış şubat-mart gibi bilginize
  • http://vimeo.com/12883266
    15fps..1280x536
  • İlk göz ağrısı...
     CANON EOS 60D SAHİPLERİ KULÜBÜ

Canon 60D + Canon 15-85
  •  CANON EOS 60D SAHİPLERİ KULÜBÜ

Benim de ilk göz ağrım bu..

Ayarlarını yaptıktan sonra gerçekten güzel çekiyor..

• iyi akşamlar üstadlar..geçen gün bilgi almıştım 60d için maddi açıdan sıkıntı yaratacağı için şimdi 600d ye yöneldim fakat aklım hep 60d'de sizce 600d alırsam pişman olurmuyum??incelemelerde gördüğüm kadarıyla 60dnin bazı değerleri 600d'nin iki katı idi..çok kararsız kaldım..
  • quote:

iyi akşamlar üstadlar..geçen gün bilgi almıştım 60d için maddi açıdan sıkıntı yaratacağı için şimdi 600d ye yöneldim fakat aklım hep 60d'de sizce 600d alırsam pişman olurmuyum??incelemelerde gördüğüm kadarıyla 60dnin bazı değerleri 600d'nin iki katı idi..çok kararsız kaldım..

60D yi tam bir yıl oldu kullanıyorum.

- eksileri
    1- Vizör yeterli değil. vizörden göremediğiniz şeyler fotografta çıkıyor.
    2- fotograflar soluk çıkıyor. dinamik aralık zayıf
    3- 9 adet netleme noktası var. inanın çok az geliyor. netleme uğruna kadrajı bozmak zorunda kalıyorsunuz. netleme sonrası tekrar kaydırma yapıncada netleme de sorunlar oluyor.
    4- herşeyden önce imaj kalitesini beğenmiyorum.

bu noksanlıkların tamamı 600d de de zaten var.

+ artıları
    1- batarya ömrü oldukça uzun.
    2- kadraj için eğilip bükülmek zorunda kalmıyorsunuz bazen. döner ekrandan dolayı.

bana göre başka hiçbir artısı yok.
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.