Şimdi Ara

CANON EOS 60D SAHİPLERİ KULÜBÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.625
Cevap
40
Favori
352.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: taysah

Kaça aldın?
    1250 body fiyatı diğerleri piyasaya yada biraz altında
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukarakoala

quote:

Kaça aldın?

Dolar mı try mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

quote:

Kaça aldın?

Dolar mı try mi?
    Tabikide dolar tl ye kim bulduda ben kaybedem
  • Canon 60D ile Canon 18-135 ve Sigma 10-20 ile çektiğim fotoğraflar

CANON EOS 60D SAHİPLERİ KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnspnky -- 8 Aralık 2010; 11:44:01 >

• Arkadaşlar, videoda AF çekim modlarından AI SERVO seçildiğinde (denklanşöre devamlı yarım basarak) tıpkı normal video kameradaki gibi sürekli netleme oluyor mu?
    Araştırdığımda gördüm ki, Sony A55 ve Panasonic GH1-GH2 modellerinde otomatik AF varken canon DSLR'lerde yok deniyor. Servo modu aynı işi görmüyor mu, ya da videoda bu ayarı seçemiyoruz mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taysah -- 7 Kasım 2010; 15:27:36 >
  • quote:

Arkadaşlar, videoda AF çekim modlarından AI SERVO seçildiğinde tıpkı normal video kameradaki gibi sürekli netleme oluyor mu?
    Araştırdığımda gördüm ki, Sony A55 ve Panasonic GH1-GH2 modellerinde otomatik AF varken canon DSLR'lerde yok deniyor. Servo modu aynı işi görmüyor mu, ya da videoda bu ayarı seçemiyoruz mu?

Merhaba,
    Video modunda sürekli netleme özelliği,nikon'un yeni d3100 ve d7000 modellerinde de bulunuyor.Ben dslr sistemlerde video moduyla pek ilgilenmiyorum ama d3100 ve d7000 ile ilgili ön incelemelerde, bu sürekli netleme konusuna da özellikle değinilmişti.
    Bu arada 60d konusuyla biraz alakasız oldu ama sorduğunuz özelliğin yeni çıkan nikon gövdelerde de bulunduğunu belirtmek istedim.
    İyi akşamlar,hoşçakalın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 10 Kasım 2010; 23:28:20 >

• Dpreview sonunda 60D'nin detaylı incelemesini yayınlamış... İlgilenenleri böyle alalım:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos60D/
  • Movie resolution:
    1920 x 1080, 24P, 25P, 30P
    1280 x 720, 50P, 60P

demiş bu linktehttp://www.dpreview.com/reviews/canoneos60D/

İster Pal ister NTSC çekebiliyoruz yani??? ki bu özellik bizim handycam'lerde bile yok ??

Bu bildiğim kadarıyla bir tek GH2 de var!??
  • Merhaba,

D-SLR liginde Canon 550D'nin fotoğraf+video için f/p canavarı olduğundan şüphem yok ancak bütçesi 60D'ye yeten biri 60D alır ise 550D almadığı için pişman olur mu ?

Hem 60D'nin LCD ekran ve üst kısmında hesap makinası ekranlarını andıran info ekranı var.

Bu makinaya 50mm f1,4 lens takıldı mı tadından yenmez gibi geliyor bana.Fotoğrafçılık başka bir dünya.Bu merakı gideren olur ise çok makbule geçecek.

Yani bir insan 7D alamıyor (bütçesi yetmiyor) ve 550D'de almak istemiyor ise 60D onu tatmin eder mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 11 Kasım 2010; 14:14:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Merhaba,

D-SLR liginde Canon 550D'nin fotoğraf+video için f/p canavarı olduğundan şüphem yok ancak bütçesi 60D'ye yeten biri 60D alır ise 550D almadığı için pişman olur mu ?

Hem 60D'nin LCD ekran ve üst kısmında hesap makinası ekranlarını andıran info ekranı var.

Bu makinaya 50mm f1,4 lens takıldı mı tadından yenmez gibi geliyor bana.Fotoğrafçılık başka bir dünya.Bu merakı gideren olur ise çok makbule geçecek.

Yani bir insan 7D alamıyor (bütçesi yetmiyor) ve 550D'de almak istemiyor ise 60D onu tatmin eder mi ?
    Ben 7D alıcaktım.Ancak param yetişmedi birçok 7D ye beni çeken özellik 60D de mevcut.Bu noktada sizin tercihleriniz yönlendiriyor.550D alıp ara farka iyi bir lens alınması yada 60D alıp ileride iyi bir lens alma düşüncesi.Birde 2 body i eline alıp bakınca inan 60D daha dayanıklı görünüyor.60D ye iten nokta bu idi.Şimdi para biriktiriyorum 18-55 yanına 50mm 1.8 ve 55-250 alıcam.Eğer işe girersem L serisi almak tek amacım.
    Makinede video ayarlarından pal ve nstc olarak değiştirme var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fukarakoala -- 11 Kasım 2010; 14:32:35 >

• quote:

quote:

Merhaba,

Ben 7D alıcaktım.Ancak param yetişmedi birçok 7D ye beni çeken özellik 60D de mevcut.Bu noktada sizin tercihleriniz yönlendiriyor.550D alıp ara farka iyi bir lens alınması yada 60D alıp ileride iyi bir lens alma düşüncesi.Birde 2 body i eline alıp bakınca inan 60D daha dayanıklı görünüyor.60D ye iten nokta bu idi.Şimdi para biriktiriyorum 18-55 yanına 50mm 1.8 ve 55-250 alıcam.Eğer işe girersem L serisi almak tek amacım.
    Makinede video ayarlarından pal ve nstc olarak değiştirme var

Evet zaten 60D'nin bana göre insanı en çok cezbeden özellikleri (550D'den farkları ve önemli artıları diyelim) :

3:2, 4:3, 16:9 ve 1:1 oranlarında FOTOĞRAF çekim yapabiliyor oluşu , (550D 16:9 çekemiyormuş.)

LCD ekranının dönüyor oluşu ,

ve body üzerinde hesap makinasını andıran info ekranı oluşu.

Kim bilir daha bilmediğim ne farkları ve artısı var.EKSİĞİ olduğunu duymadım. (550D'ye göre.)

Video performansı için de 50mm f1,8 ya da 1,4 ile şahane sonuçlar elde edilir inşAllah.

Yani şöyle bir videoyu 550D ile değil de 60D ile çekeriz sanırım :

http://www.youtube.com/watch?v=khrtaGfIdMs

Bokeh oranı denen şeyi çok seviyorum ya. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 11 Kasım 2010; 14:40:45 >

• bence 550 d 60d arasında çokda bir fark yok varsada çok ufak tefek işte piyasaya yeni bir ürün sunuyorlar birkaç ayarı degiştirmişler okadar ekstra artısı lcd ekranın dönmesi ki ben dslr makinamda açıkcası böyle bir özellik istemezdim sonuçta fotograf çekmek için kullanıyorum ve dediginiz gibi hesap makinası andıran info ekranı ki ben 550d alırken nikon d90 alabiliyordum ki onda da info ekran var ben tercihi 550d yana kullandım videoya gelince 550 de harika video çekiyorum
    şimdi şu yüklenen fotografa baktımda 60d çekilmiş açıkcası benim 18-55 lensle çektigim fotograftan hiçbir farkı yok
    şimdi sadece bu degişiklikler için 60d okadar para verilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

bence 550 d 60d arasında çokda bir fark yok varsada çok ufak tefek işte piyasaya yeni bir ürün sunuyorlar birkaç ayarı degiştirmişler okadar ekstra artısı lcd ekranın dönmesi ki ben dslr makinamda açıkcası böyle bir özellik istemezdim sonuçta fotograf çekmek için kullanıyorum ve dediginiz gibi hesap makinası andıran info ekranı ki ben 550d alırken nikon d90 alabiliyordum ki onda da info ekran var ben tercihi 550d yana kullandım videoya gelince 550 de harika video çekiyorum
    şimdi şu yüklenen fotografa baktımda 60d çekilmiş açıkcası benim 18-55 lensle çektigim fotograftan hiçbir farkı yok
    şimdi sadece bu degişiklikler için 60d okadar para verilir mi

Belki kıl,tüy gibi görünen bu ufak upgrade tarzı özellikler bu kadar paraya değmez ama 16:9 başta olmak üzere diğer modlarda fotoğraf çekebilmesi bana göre müthiş ötesi bir özellik. :)

• 550D ile 60D arasında bana göre body sağlamlığı ve üst ekran almamdaki en büyük etkendi.Zaten 550D gibi bi dslr like kullandım yağmurda korkarak resim çekerdim.Eskişehirde çok poz kaçtı yağmur korkusundan.Sonra ekranın dönebilirliği ,raw işleme vb özellikler beni direk 60D almaya itti dükkana giderken 7D ve 60D baktım zaten diğer modellere bakmadım.D300s baktım bide ama pahalıydılar
    Ama şuda varki kaliteli fotoğraf için iyi lens şart !! Direk tele için 55-250 alıcam idareten ama gönlüm 70-200 f/4 usm de
  • 16:9 fotograf olayi bence de cok hos. 550d 3:2 cekiyor ve LCD tv'lerde solda sagda siyah bosluklar oluyor. Ekrana tam oturmasi hos olurdu...
  • Başlığı açana teşekkürler....Açıkçası nikon d7000 ve canon60d yi beğeniyorum.Canon550d ile karşılaştırmak abes.sağlamlık açısından d7000 ve 60d birbirine benziyor ve diğer özellikleri açısından arada kalmış durumdayım.
    Sağlamlık açısında d40 50 60 serisi 300 400 500d serisinden çok çok iyi.
    Yani mağazaya gidince bende d7000 ve d60 a bakıcam direk, ikisinden birini alıcam.
    Daha fazla resim eklerseniz seviniriz.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0je

Başlığı açana teşekkürler....Açıkçası nikon d7000 ve canon60d yi beğeniyorum.Canon550d ile karşılaştırmak abes.sağlamlık açısından d7000 ve 60d birbirine benziyor ve diğer özellikleri açısından arada kalmış durumdayım.
    Sağlamlık açısında d40 50 60 serisi 300 400 500d serisinden çok çok iyi.
    Yani mağazaya gidince bende d7000 ve d60 a bakıcam direk, ikisinden birini alıcam.
    Daha fazla resim eklerseniz seviniriz.
    Teşekkürler.

Ben trafik kazası geçirdim kolda çatlak var resim çekemiyorum..Yoksa burayı doldururdum 5 güne kadar bileciğe dönücem orada resimler çekicem koymaya başlarım resimleri

• Ben trafik kazası geçirdim kolda çatlak var resim çekemiyorum..Yoksa burayı doldururdum 5 güne kadar bileciğe dönücem orada resimler çekicem koymaya başlarım resimleri

Geçmiş olsun trafik kazası önemlidir aman dikkat edin.
    İyileşince eklersiniz :)
  • güzel bir konu olmuş ama bence biraz ayrıntılı fotolarda ilk mesaja eklense bomba olacakmış şahsen ben cihazı merak edipte girdim ama maalesef göremedim güzel özellikleri var ama işte isminin bende bir al benisi yok
  • quote:

Merhaba,

Selam MİY1988. hatırlarsan bana hf200 önermiştin. ben de almıştım. çokda memnun kalmıştım. ama kullandıkça daha çok fotoğraf çekmek istediğimi anladım. onun için hf 200 ü sattım ve eos 60d aldım. benim de istediğim 7d idi ama bütçe nedeniyle 60d aldım. yanına da 18-135 lensin yanında 50mm f1.8 lens aldım. tabi f1.4 olsa daha güzel olurdu.
    gayet memnunum. makineyi Mardinde kullanıyorum. tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.