Şimdi Ara

Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ (68. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.928
Cevap
122
Favori
625.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Orijinalden alıntı: Odysséus

Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ

_MG_0482 by Odysséus, on Flickr

Bu fotoğrafı hangi ayarlarda çektiğinizi öğrenebilir miyim?

1/15sn, f/3.5, ISO 800, 18mm

Bu arada hayırlı olsun hocam yeni makineniz.

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkürler hem bilgi için hem iyi dilekleriniz için :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pandelis

@PHI: makineniz made in japan mı taiwan mı bir kontrol edebilir misiniz? gerçi siz zaten japonya'da almışsınız herhalde muhtemelen japan'dır ama bu makinenin taiwan üretimleri de mevcut herkesin bilgisine.

Made in japan.

makine geldi ise 1-2 resim eklersiniz artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

quote:

quote:

@PHI: makineniz made in japan mı taiwan mı bir kontrol edebilir misiniz? gerçi siz zaten japonya'da almışsınız herhalde muhtemelen japan'dır ama bu makinenin taiwan üretimleri de mevcut herkesin bilgisine.

Made in japan.

makine geldi ise 1-2 resim eklersiniz artık

Makine geldi de kar yağmur derken dışarı çıkamadım bi türlü.
    Çanta yoktu çanta da daha bugün geldi. Şimdi de yağmur yağıyor çekmeyi planladığım bütün kar ve buzlar erimekle meşgul.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• karda çok iyi çekiyor 600d 50mm f1.8 ile 10 kare çektim birinin makinesi idi. benim 60 d den iyi çekmiş

ya ışık yada bazı lensler bazı alette iyi iş çıkarıyor diye düşünüyorum. 50mm f1.8 ıı yi öneririm. 500px.com a bir kaç resim ekledim.
    karda çekerken exposure + yapmayı unutmayın yoksa gri çıkıyor. yada pozlama süresini 1 kademe yada 2 kademe uzun tutun .. ikiiside olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

karda çok iyi çekiyor 600d 50mm f1.8 ile 10 kare çektim birinin makinesi idi. benim 60 d den iyi çekmiş

ya ışık yada bazı lensler bazı alette iyi iş çıkarıyor diye düşünüyorum. 50mm f1.8 ıı yi öneririm. 500px.com a bir kaç resim ekledim.
    karda çekerken exposure + yapmayı unutmayın yoksa gri çıkıyor. yada pozlama süresini 1 kademe yada 2 kademe uzun tutun .. ikiiside olur.

hocam kusura bakma ama güldüm bir hayli Allah da seni güldürsün :))
    araba mı bu ya karda iyi çekiyor demişsin.. 60D'de karda iyi çeker :))
    biraz daha profesyonel yaklaşsak olaya..

• @nekbey : arkadaşın söylediği çok da mantıksız değil karda iyi çekiyor ışık ortamından bahsediyor yani sonuçta
  • quote:

quote:

quote:

enstantane hızına göre iyi netlemiş nesneyi

• Yanlışsam düzeltin pan tekniği ile daha düşük enstante değerlerinde bile bu netliği yakalaya biliriz...1sn lik durumlarda bile etkili olduğu biliniyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustiki212

Yanlışsam düzeltin pan tekniği ile daha düşük enstante değerlerinde bile bu netliği yakalaya biliriz...1sn lik durumlarda bile etkili olduğu biliniyor..

doğrusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

quote:

Yanlışsam düzeltin pan tekniği ile daha düşük enstante değerlerinde bile bu netliği yakalaya biliriz...1sn lik durumlarda bile etkili olduğu biliniyor..

doğrusunuz

1 sn de panlamak ciddi bir el becerisi de gerektirir. ben şu ana kadar o kadar süre ile beceremedim hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunirgerep

quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

quote:

doğrusunuz

1 sn de panlamak ciddi bir el becerisi de gerektirir. ben şu ana kadar o kadar süre ile beceremedim hiç.

Gerçekten beceri bende çok denedim ama illaki kayıyor, çekilmişini gördüm ve etkilendim.. dikkatimi çekti gece yapılan pan çekimlerinde kaymalar daha az fark ediliyor..

• Arkadaşlar video çekimlerinde makine otomatik netleme yapmıyor mu? Ben mi ayarlayamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fgumus72

Arkadaşlar video çekimlerinde makine otomatik netleme yapmıyor mu? Ben mi ayarlayamadım?

600d mizde otomatik netleme yok.. merak ediyorum acaba güncelleme ile yapılacabilecek bir durummu
  • Aramıza yeni katılanlar hoş geldiniz,makineleriniz hayırlı olsun 600D kullanıcıları 100 kişiyi geçti

Topaz Deep Blue sky effecti uyguladım, Abartılı mavilik verdi

İstanbul by <mhmt\>, on Flickr

• @berke_han : güzel olmuş seksenli yıllardan kalma kartpostallara benzemiş bu renk yapısıyla :)
  • quote:

@berke_han : güzel olmuş seksenli yıllardan kalma kartpostallara benzemiş bu renk yapısıyla :)

teşekkür ederim :)
  • arkadaşlar sony a65 %99 alacağım. Ancak exa pc de 1750 liraya 18-55 li 600d de alabilirim.

exa pc nin canon servisi falan var sanırım. güvenilir diye biliyorum. fikri olan var mı ?

a65 i inceleyenler ya da 600d nin + ları sizlere göre nelerdir...

teşekkürler keyifli forumlar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fgumus72

Arkadaşlar video çekimlerinde makine otomatik netleme yapmıyor mu? Ben mi ayarlayamadım?

600d mizde otomatik netleme yok.. merak ediyorum acaba güncelleme ile yapılacabilecek bir durummu

600d de video sirasinda vizorde gordugunuz netleme noktalari vasitasiyla netleme yapilamaz. kontrast bazli yani kompakt makinalardaki gibi netleme yapilabilir. bunun ornegi nikon d3100, 5100 dur. dslr lar netleme noktalarini kullanarak video sirasinda netleme yapamaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.