Şimdi Ara

Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.927
Cevap
122
Favori
625.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fotoğrafa yönelik sağlam ve hızlı bir makine arıyorsanız ben de d90 derim.
  • Ben de D90, 600D ve 60D arasında kalmıştım. Gerek lens fiyatları gerekse D90'ın artık eskidiğinin söylenmesi ( 2 yıllık bir body) yüzünden 600D'ye yönelmiştim. Özellikle lens fiyat ve çeşitliliği 600D'nin artıları. Ancak insanlar benim için video önemli de diyerek 600D alıyorlar, D-SLRla bence video çekilmez. D90'ın görüntü kalitesinin daha iyi olduğunu okudum bu forumda 1-2 kişiden onun dışında D90'ın lehine bişi bulamadım.
    Sonuç olarak ben 60D aldım, 60D almasam 600D alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bycelebi

600D ile nikon d90 arasında kararsızım. çok araştırdım oklar beni canon'na götürüyor fakat eskiler hep d90 diyor başka bişey demiyor

oof offfff diyorum :)
    hiç sevmediğim bir yorum tarzı ama başka çare bırakmıyorsun bana: video ile daha fazla uğraşaksan 600D, fotoğraf ile daha fazla uğraşaksan D90 al..
    bunlar okadar mühiö değil, hala daha kararsızım diyorsan da: ikisini de eline al, 4-5 dakika geçir; sevdiğini al..

ikisinden de memnun kalacaksın.
  • cevaplar için teşekkürler. d90'nı bizzat bir iki hata kullandım kalitesine ele oturuşuna dicek hiç birşeyim yok fakan eski bir makina almak yerine. yeni üretimi yapılmış d90 ayarında bir makina olsun istiyorum..
  • nekbey, yakalamisken sorayim: Neden fotograf icin D90, video icin 600D? Canonlar'in fotograftan yana bir sikintisi mi var?
  • canon 600d çk güzel fotoğraflar çekiyor ama kasa itibariyle bence d90 daha sağlam duruyor. ele oturması ağırlığı netleme hızı çekim hızı bu makineden daha iyi. ama elbette artık üretilmeyecek olması bir eksisidir. gerçi kısa süre sonra 600d'nin üzerine de bir makine tanıtımı yapılacaktır yani o açıdan canon'un makinesinin de hep üretilmeye devam edileceği yok.
  • iyi ajsamlar ben 2 aydir kullaniyorum cok memnunum.
    50 mm. 1.8 - 18.55 is ii ve 55.250 is ii
    fofo yukleyecegim, bir arkadas karda yagmurda bozuldu diye yazmisti.

ben Isvicre ve Fransa daglarinda hem kar hem yagmurda kullandim tas gibi namissiz:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkanoz81

Arkadaşlar 7 8 aydır 600d kullanıyorum..kar yağdı ve foto çekemeye çıktım..poşetlede sardım fakat sıvı girmiş içine ve servise yolladım..Sormak istediğim etrafta görüyorum insnalar korumasız bi şekilde kar da kıyatmatte foto çekior bişey olmuyor..neden benimkine girdi şimdi bu su..bu kadar basitmi?

60d nin altın sıvı girer kardae kışta kullanmak sakıncalı .normal yani. Suya dayanıklı makine istiyorsan pentax bak derim
  • bi fotoda benden olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: turkozturkoz

Bugun bende makınama kavusuyorum benıde eklerseniz sevinirim

son anda değişiklikle D5100 aldım arkadaşlarım sağlıcakla kalın (nikon aksausarım oldugundan dolayı)
  • Hayırlı olsun diyebilirsiniz bana da.
  • merhaba
    bende burdaki tavsiyelere uyarak dün makinemi aldım
    bu konuda daha acemiyim
    basit püf noktaları paylaşırsanız iyi olur

birde burda çok güzel fotoğraflar var
    o fotoğrafların hangi ayarlarla çekildiği yanına yazılırsa
    benim gibi bilmeyen arkadaşlara yardımcı olur
  • Kullanıcı listesine benide eklerseniz sevinirm..:) 600d 18-55 ile aranızda.;)
  • Makinenin ve lensin temizliği için ne kullanıyorsunuz acaba?
  • Çanta;
    Arkadaşlar 1 hafta önce makinayı aldım evde 100 den fazla resim çetim her akşam elimde her ayarını kurcalıyor anlamadığımı netten araştırıyorum makinamı alıp dışarıya çıkmak istiyorum ama boynuma takıp gezmek absurb olacak ve hava bir yağıyor bir duruyor açıkçası benim için çok kıymetli korumak istiyorum lütfen bana çanta önerin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

nekbey, yakalamisken sorayim: Neden fotograf icin D90, video icin 600D? Canonlar'in fotograftan yana bir sikintisi mi var?

işte bu cümleyi sevmememin sebebi buydu, yanlış anlaşılmaya çok acık :)
    canon'un fotoğraftan yana hiçbir sıkıntısı yok. D90'un sensör, 600D'den bir parça daha büyük, oranları unuttum şimdi.
    sensör'ün büyük olması, daha fazla ışık ve haliyle daha kaliteli fotoğraf demek.
    ama bu fark gerçekten az ve dağ, orman, balkonumuza konan kuş vs çekimlerinde farkedilmesi çok zor..
    ama profesyonel anlamda çekim yapıyorsanız, özellikle düşün ışıkta bir miktar hissedebilinir belki..
    daha yazak çok ayrıntı var ama kısacası, dert edilecek birşey değil bu. bir sıkıntı yok, rahat olsun ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: yasyol

merhaba
    bende burdaki tavsiyelere uyarak dün makinemi aldım
    bu konuda daha acemiyim
    basit püf noktaları paylaşırsanız iyi olur

birde burda çok güzel fotoğraflar var
    o fotoğrafların hangi ayarlarla çekildiği yanına yazılırsa
    benim gibi bilmeyen arkadaşlara yardımcı olur

hayırlı olsun.. o kadar genel birşey birşey istemişinsiniz ki :) maalesef yardımcı olamayacağım.
    diyelim ki sevdiğin bir fotoğraf var ve aynısını çekmek istiyorsun.
    ortamdaki ışık, F değeri, enstantane, iso değeri, beyaz ayarın, durduğun yer, bakış açın, kadrajın, elinin titremesi, tripod var mı yok mu, PS müdahelesi var mı yok mu..
    hangi birinin püf noktasını paylaşalım ?? :)

daha işin başının başının balındasın anladıpım kadarıyla ve gidip 600D almışsın :) hayırlı olsun o ayrı..
    ama bana yazın ben de çekeyim demekle olmaz..

sokağa çıksan ne yapacağını da bilmediğin için, sana tavsiyem; önce oku biraz, araştır, sonra sokağa çık; ikisinin paralel yürüt.. kolay gelsin.

• Arkadaşlar Japonya'dan gelen Kiss X5'te Türkçe menü yok malum. Japonca ve İngilizce mevcut. Buna Türkçe dil seçeneği ekleyebiliyor muyuz?
  • @yasyol: flickr veya fotokritik sitelerine girip 600d ile çekilen fotoların çekim ayarlarına bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Live Your Life

Arkadaşlar canon 600d'de ayarları manuel olarak yapabileceğim bütün ayarlar mevcut mu ?

quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Hayırlı olsun diyebilirsiniz bana da.

Hayırlı olsun hocam. Cihazı nasıl buldunuz memnun musunuz ? Niçin seçimi 600d'den yana kullandınız? Bu soruların cevapları benim de yakın zamanda alma ihtimalim olduğundan önem farzetmekte. :)

Benim ilk dslr deneyimim 600D, daha doğrusu Kiss X5 :)
    550D'den az buçuk bi kaç şey biliyordum(eşten dosttan kullanımla :D) ama kendimi şu an tamamen bir amatör olarak görüyorum. Bir sürü döküman buldum internetten hepsini okuma ve öğrenme aşamasındayım şu anda. Bence oldukça güzel bir makine tabii ama "cihazı nasıl buldunuz" sorusuna cevap verebilecek nitelikte olduğumu düşünmüyorum. Bana göre güzel ama bir 5D kullanıcısına göre vasat kalır mesela :)

İlk denemelerden bir örnek. 18-55 var şu anda. Şimdilik bu lensle devam edeceğim, modları ayarları vs öğreneyim sonra lens arayışına girerim.

Kurcalarken kendisi siyah beyaz ayara geçmiş, foto bu hale geldi.

EXIF
    Resmin yönlendirilmesi: 1 
    Resmin alındığı tarih: 2012:01:24 11:53:14
    Ekipman üreticisi: Canon
    Kamera modeli: Canon EOS Kiss X5
    Poz zamanı: 0,0166667
    F numarası: 5,6
    Poz programı: 7
    ISO hız oranı: 400
    Kapak hızı: 6
    Açıklık: 5
    Pozlandırma dengelemesi: 0
    Ölçüm kipi: 5
    Flaş: 9
    Lensin merkez uzaklığı: 50
    Merkez uzaklığı X çözünürlüğü: 5728,18
    Merkez uzaklığı Y çözünürlüğü: 5808,4
    Merkez uzaklığı çözünürlük birimi: 2
    Özel sunuldu: 0
    Poz kipi: 0
    Beyaz dengesi: 0
    Ekran yakalama tipi: 0
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.