Şimdi Ara

Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.928
Cevap
122
Favori
625.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: smhtnc

Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ

çalış çalış nereye kadar

bu tür flaşsız,gölgeli ama net fotolar hangi ayarda ve hangi lensle iyi sonuç veriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sZe

Arkadaşlar uzun bir kararsızlık sonunda bende Canon 600D aldım (artık bende sizdenim)

ben makinayı Ocak'12 Frankfurt saturnden aldım makina fiyatı 649 € + 8 gb sd kart 7 € total 656 € verdim kasada Tax Free formu doldurttum Frankfurt havaalanında pasaport kontrolden geçtikten sonra Tax Free birimine giderek 74 € vergi iadesi aldım (almanyada vergi oranı %19 fakat iade olarak %10-12 arası veriyorlar) yani makina ve SD kart bana 582 € yani 1396 TL'ye geldi nasıl sizce ?

Şimdi sıra DSLR makinayı öğrenmek sanatı konuşturmak kaldı

Merhaba benim de bu makineyi Almanya'dan alma dururum var. Gissen tarafına gideceğim. Mediamarkt'tan almak doğru olur mu sizce ? Yoksa başka teknoloji mağazalarına mı bakmalıyım ? Birde bu tax free olayı kutu açılmadığında mı geçerli ? Yani ben cihazı satın alıp kutusundan çıkarsam ve dönüşte boynumda takarak ya da bavulda bırakarak (kutusuz) geçiş yapsam bir sorun teşkil eder mi ?

• arabistan fiyatları hakkında bilgisi olan varmı acaba??malum umre zamanı eniştem gidecek inşallah..
    pek makul olmadığını duymuştum fakat belki daha net bilgisi olan vardır..saygılar..
  • Artık benim de bir 600D'm var.
    Merhaba, Fotoğraf makinasına pek bakma fırsatı bulamadım ama video boyutu anormal dercede büyük geldi bana 1 dk için 350-400 mb bunun bir çözümü varmı?

Makinayı Hong Kong'dan aldım
    body
    18-55
    55-250 lens
    32gb sd
    2 yedek batary
    110 cm tripod
    çanta
    temizlik bezi
    lcd film
    vs...

Herşey dahil 2200 tl ye geldi uygunmudur
  • Arkadaşlar Doğu Bank Pixel Foto dan aldım makinayı. Doğu Bank'da dürüst birilerini bulmak istiyorsanız bence bir uğrayın fiyat alın...www.bedavashop.com'da bu arkadaşların, dükkana giderseniz bu fiyatlardan biraz daha indirim yapabilirler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem_41

Artık benim de bir 600D'm var.
    Merhaba, Fotoğraf makinasına pek bakma fırsatı bulamadım ama video boyutu anormal dercede büyük geldi bana 1 dk için 350-400 mb bunun bir çözümü varmı?

body
    18-55
    55-250 lens
    32gb sd
    2 yedek batary
    110 cm tripod
    çanta
    temizlik bezi
    lcd film
    vs...

Bende Hong Kong dan aldırdım.

Body + 18-55 Lens + 8 gb Card + Çanta toplam 1578 TL ye mal oldu. Boradway diye bi yerden alındı.

Sizin fiyatta uygun sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

quote:

Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ

çalış çalış nereye kadar

bu tür flaşsız,gölgeli ama net fotolar hangi ayarda ve hangi lensle iyi sonuç veriyor?

kardeşim önce manuel ayara hakim olman gerek. sonra kadrajı ayarlarken, pozometre değerlerini en fazla ışık olan yere göre ayarlamak zorundasın.. yani benim bu çektiğim resimde ben ayarlarımı ışığın olduğu kısma göre ayarladım.. o şekilde çekersen ışığın yayılışını, gölgeleri yakalarsın.. bendeki lens 50mm f1/8 fakat bu resmi f3.5 le çektim genel olarak masa net olsun, alan derinliği biraz daha fazla olsun diye. bunlara dikkat etmen gerekli.

• Makinada HDR çekim modu yok sanırım, peşpeşe farklı pozlama değerleri ile nasıl foto çekebiliriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenya64

Makinada HDR çekim modu yok sanırım, peşpeşe farklı pozlama değerleri ile nasıl foto çekebiliriz ?

menü ye gel... poz telaf/AEB var.. ona gir..ordan pozlama değerlerini seç.. sonra çekim modundayken deklanşöre basılı tuttuğnda o kendi 3 resmi çekicek farklı pozlamalarla..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kenya64

Makinada HDR çekim modu yok sanırım, peşpeşe farklı pozlama değerleri ile nasıl foto çekebiliriz ?

menü ye gel... poz telaf/AEB var.. ona gir..ordan pozlama değerlerini seç.. sonra çekim modundayken deklanşöre basılı tuttuğnda o kendi 3 resmi çekicek farklı pozlamalarla..

Teşekkürler, denedim tamamdır.
  •  Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ

izmit
  • quote:

Orijinalden alıntı: Live Your Life

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Fotoğrafçılık konusunda çok çok bilgim yok ama DSLR makine kullandım ve onun öncesinde dijital fotoğraf makinesi ile çekimlerim oldu. Hobi olarak başlangıçı güzel bir makine ile yapmak istiyorum. 600D kullanıcıları olarak bu makineyi tavsiye eder misiniz ? f/p tercih edilesi bir model mi ? Konu hakkında bilgi, görüş ve tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.

Ayrıca yanında gelen standart lens yeterli olur sanırım bir süre değil mi ?

Teşekkürler.

Cevap bekliyorum :)

600D yeni çıkan bir makine, güzel özellikleri olan bir makinedir. Özellikle hareketli LCD si gerçekten işe yarayan ve kullanışlı bir durumdur.

Şahsen tavsiye ederim ama fiyatı da yurt dışından geldiğinde 1500 TL ye kadar bulabiliyorsunuz.

Üzerinde gelen 18-55 lens ise acemiliğinizi atana kadar götürür.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: B.S.S.

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Fotoğrafçılık konusunda çok çok bilgim yok ama DSLR makine kullandım ve onun öncesinde dijital fotoğraf makinesi ile çekimlerim oldu. Hobi olarak başlangıçı güzel bir makine ile yapmak istiyorum. 600D kullanıcıları olarak bu makineyi tavsiye eder misiniz ? f/p tercih edilesi bir model mi ? Konu hakkında bilgi, görüş ve tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.

Ayrıca yanında gelen standart lens yeterli olur sanırım bir süre değil mi ?

Teşekkürler.

Cevap bekliyorum :)

600D yeni çıkan bir makine, güzel özellikleri olan bir makinedir. Özellikle hareketli LCD si gerçekten işe yarayan ve kullanışlı bir durumdur.

Şahsen tavsiye ederim ama fiyatı da yurt dışından geldiğinde 1500 TL ye kadar bulabiliyorsunuz.

Üzerinde gelen 18-55 lens ise acemiliğinizi atana kadar götürür.

Cevap icin tesekkur ederim. 1500 lira uygun mu Turkiye'deki fiyatlara oranla ? Internet uzerinden 600d nin videolarini izledim cok cok met edilen bir cihaz degil gibi. Artisi doner lcd ekrani olmasi. Diger yandan crosstype sadece 1 noktada oluyormus. Yani soz konusu teknolojik cihaz oldugunda insan iyisini almak istiyor ( butce dahilinde ) canon 550d kullandim gayet guzeldi. 600d haliyle ust modeli ama karsilastirma yapildiginda cok fark yok deniliyor. Siz ne dusunuyorsunuz 1500 tl ye tereddut etmeden bu urunu mu tercih etmeliyim yoksa alternatif bakmali miyim ?

Ayrica linkte lensin yaninda yazan IS II neyi temsil ediyor?

http://www.saturn.de/mcs/catentry/EOS-600D-18-55mm-IS-II,48352,241271,197921.html

Bir de bu var
    http://www.saturn.de/mcs/catentry/EOS-600D-EF-S-18-135mm-IS,48352,241271,197925.html
    Ayni body ama lens farkı var. Bu lensin özelliği nedir?

Daha önce berke-han adlı kullanıcının bir önceki sayfada bununla ilgili olarak,

quote:

pe
    550D ve 600D 'de kullanılan işlemci aynı, fark 600D'nin dönebilen LCD ekranının olması,videoya önem verenler için güzel bir özellik.
    bunun dışında flash tetikleme özelliği, özel çekim filtreleri, 18-55 IS II lens diğer değişikliklerdir. Bunun dışında 600D Nin ISO performansı da gayet başarılı

böyle bir yorumu var 550D ile 600D arasında ki fark olarak. IS-II lens yenilenmiş normal IS lense göre biraz daha iyi bir lens.

18-135mm lens de diğer lens gibi standart lens olarak verilen bir lens. Ama değerler arasında ki açıklıktan dolayı çok iyi bir lens olmadığını duydum sadece. diğer tecrübeli arkadaşlar da size yardımcı olabilir.

Makineyi alma konusunda karar sizin. Video çekecekseniz 600D işinizi görür.

İlla Canon da almak zorunda değilsiniz, muadil Nikon ya da Pentax da alabilirsiniz.

Burada önemli olan sizin ne istediğiniz.

Ben niye 600D aldım,

Ben Hong Kong dan aldırdım, daha önce 400D, 550D, Nikon ve Pentax'ı incelemiştim. 600D yi de Satürn de incelemiştim.

Marka olarak Canon almayı tercih ettim, model olarak da en sonuncusu olsun dedim bi de daha önce kullandığım Sony F828 de lens kısmı aşağı yukarı dönebiliyordu ve büyük kolaylık sağlıyordu. Bunu bildiğim içinde hareketli LCD olayından dolayı 600D yi aldım. Ha param yetseydi 60D yi alırdım.

• 550D'yi aktif olarak kullandıysanız ve beğendiyseniz 600D'yide beğenirsiniz.
    daha nasip olmadı alamadım 600D'yi ama okuduğum incelemelerde karşılaştırmalarda ki genel kanı 550D'den üstünlüğü döner ekranı olması.ayrıca fotografçıların genel kanısı makinanın değil lensin önemli olduğudur tabiki makinada önemlidir fakat lens daha ön planda..
    linkteki lensin yani 18-135'in 18-55 ile arasında ki fark 18-135in daha fazla zooma sahip olması..
  • quote:

B.S.S, cahit.as

Cok aydinlatici oldu tesekkur ederim. 600d de buyuk bir ihtimal karar kilacagim. Tabi once elime alip yakindan incelemem lazim. :)

B.S.S
    Son olarak yazinizda deginmek istedigim nokta var, video ozelligini ne kadar kullanirim bilmem ama asil alma sebebim haliyle fotograf uzerine. Bu konuda verilen parayi hak eder mi? Yeni baslayan biri olarak tatmin olur muyum?

600D alıp tatmin olup olmayacağını bilmiyorsan ya da bir tahminin yoksa boşuna para verme 550D al..
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.S.S.

quote:

Orijinalden alıntı: muharrem_41

Artık benim de bir 600D'm var.

body
    18-55
    55-250 lens
    32gb sd
    2 yedek batary
    110 cm tripod
    çanta
    temizlik bezi
    lcd film
    vs...

Bende Hong Kong dan aldırdım.

Body + 18-55 Lens + 8 gb Card + Çanta toplam 1578 TL ye mal oldu. Boradway diye bi yerden alındı.

Sizin fiyatta uygun sanırım.

hayırlı olsun.
    video için bir çözümün var mı ben bu makinayı videosu için tercih etmiştim ama tam bir fiyasko :(

• Video modunda odaklamadamı problem yaşanıyor acaba muharrem_41 ??
    çekim esnasında devamlı odaklamak gerekiyor demişti herhalde..
    genel olarak videodan şikayetçi olanlar var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cahit.as -- 17 Ocak 2012; 16:02:42 >
  • Ankarada oturuyorum haftasonuna kadar Canon 600D makina alacam.
    Ankarada veya Nette Kredi kartına taksitle alabileceğim en uygun spot veya garantili makina tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fgumus72 -- 17 Ocak 2012; 16:58:07 >
  • 600D nin video özelliğini piyasadaki video kameralar ile kıyaslamanız doğru olmaz. Fotoğraf makinesi yanında profesyonel kameralar gibi manuel netlik kullanarak çekim yapması bence negatif bir özellik değil, Eğer biraz elin alışırsa senin bile şaşıracağın sonuçlar ortaya çıkarabilirsin. Ayrıca upscaling yapmadan gerçek fullhd çekim yapması diğer video kameralardan tamamen ayırmaya yetiyor. Düşük ışıkta gece çekimlerindeki inanılmaz performansından bahsetmiyorum bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fgumus72

Ankarada oturuyorum haftasonuna kadar Canon 600D makina alacam.
    Ankarada veya Nette Kredi kartına taksitle alabileceğim en uygun spot veya garantili makina tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

ben buradan aldım, sirkeci hayyam da dükkanları da var, canon un bayisi, garantili mal, ayrıca canon web'de ve ankarada 4 saat sınıf eğitimi hediyesi var, spot malların fiyatına taksit vade farkı ekleyince zaten bu fiyatlara geliyordu, ben 18-135 kiti tercih ettim (450 tl daha pahalı )

http://www.fotografdunyasi.com.tr/Canon-EOS-600D-18-55mm-IS-II-Kit,PR-1169.html

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.